Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Mondjuk, joghurtba töppedten is jó lehet. Ízlés kérdése, elismerem.

    Comment


      Ezt értem,de imádjuk és a bolti bazi drága de ott olyan jól "meg is tartja magát" a gyümölcs olvadás után is!

      Nálunk a málna csak frissen kedvenc,bármibe teszem nem eszik meg...
      Zsuzsa

      Comment


        kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Mondjuk, joghurtba töppedten is jó lehet. Ízlés kérdése, elismerem.
        Igen, de ahogy Orsi írta,a víz az nagy úr...
        Zsuzsa

        Comment


          Babóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Epret fagyasztott már valaki esetleg,mi joghurtban nagyon szeretjük és itt a szezon,az eper gyönyörű a kertben de még soha nem fagyasztottam,mert azt gondolom összelöttyed...van valakinek saját tapasztalata??
          Én lekvárnak főztem be (cukormentesen), így tesszük a joghurtba. Vagy esetleg összeturmixolni, picit felfőzni (hogy elmenjen a víztartalma) és úgy lefagyasztani?
          Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

          Comment


            Lányok én tudok nektek küldeni pektint agar agart is használtam: gumicukorkészítéshez itt az kis tasakban kapható alig nagyobb mint egy sütöporos zacsi.

            JA és mégvalami én bioboltban dolgozom és van 20% vásárlói kedvezményem.... csak megemlítem Pektint én reformházban vettem anno, egy nagy tégely, por alakú, almapektin, valami 11.12 euro körül volt, megnézem mekkora kiszerelés.
            Hena
            Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
            ClauWi hordozási tanácsadó

            Comment


              Lujza, irnal vagy linkelnel kerlek egy cukormentes eperlekvar receptet? Vagy akar kicsit cukros is lehet, nagyon szeretnek par uveggel eltenni, es az utolso probalkozasom egyenesen gusztustalan lett, mar a szine is olyan szurkes volt, koze nem volt az eperlekvarhoz. Nem romlott meg, mosogatogepben fertotlenitettem az uvegeket, csak ronda volt. Es reszletesen kerlek, nem megy nekem a befozes (kozben szorgalmasan olvasok vissza, de meg csak tizenoldalnal tartok, leerik az eper, mire megtalalom). Koszonom!
              Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

              Comment


                paprika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Lányok én tudok nektek küldeni pektint agar agart is használtam: gumicukorkészítéshez itt az kis tasakban kapható alig nagyobb mint egy sütöporos zacsi.

                JA és mégvalami én bioboltban dolgozom és van 20% vásárlói kedvezményem.... csak megemlítem Pektint én reformházban vettem anno, egy nagy tégely, por alakú, almapektin, valami 11.12 euro körül volt, megnézem mekkora kiszerelés.
                De jó! Osztani-szorozni kell, aztán kiderül, honnan éri meg.

                Comment


                  Babóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ezt értem,de imádjuk és a bolti bazi drága de ott olyan jól "meg is tartja magát" a gyümölcs olvadás után is!

                  Nálunk a málna csak frissen kedvenc,bármibe teszem nem eszik meg...
                  mert nem mindegy h hogyan fagy meg, azaz h mennyi idő alatt. ha lassan akkor tűszerű jégkristályok lesznek és roncsolják a sejtet, ezért ereszt levet felengedéskor. valamikor ez mondjuk jó is.

                  ha nagyon gyorsan le bírják fagyasztani, gondolom üzemekben akkor homokszerű szerkezetű lesz a jég és a sejtek egyben maradnak.


                  én szoktam epret fagyasztani amúgy, ízben tök oké. joghurtba tesszük vagy jégkása szerűt csinálok belőle, amolyan nyári nasi, se fagyi se joghurt a kettő között, nyami nyami
                  Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                  Comment


                    Igen ezt gondoltam, hogy ez lenne a kulcs: jó gyorsan,jó alacson hőfokon elrakni...

                    Egyébként Lujta ötlete lesz talán a befutó.Cukortalan nagyobb darbban elrakni!

                    Egyébként is nálunk a fagyó már most tele van borsóval,úgy eszik nyersen a gyerekek,kész vagyok tőle
                    Zsuzsa

                    Comment


                      próbáljátok meg az epret natúrbeffőtként, nedves dunsztban cukor nélkül eltenni, úgy hátha nem színtelenedik el.
                      én tavaly cukor nélkül dzsemként tettem el, és az enyém is elszíntelenedett, idén ki fogom próbálni a natúrbefőtt módszerrel.

                      Hena, hengeres dobozos, fehér, alma van rajta, zöld kupakos az almapektin, amit használsz? én olyat kaptam tavaly bécsből bioboltból. lehet, hogy túl sokat ettem az őszihez, de az első főzésem ehetetlen lett, a második (kétszeres gyümölccsel felhígítva) ehető, de még mindig nagyon almaízű.

                      Eszter
                      B1 (2004) és B2 (2007)


                      Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                      Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                      Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                      Comment


                        Tegyetek a gyümölcshöz citromlevet vagy citromsavat, akkor megőrzik a színűket. Csatoltam képet a bodzás eperlekváromról, annak ugyanilyen gyönyörű a színe most is, a tavalyi lekvárjaim is megtartották az üde színüket.
                        Mellékletek
                        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                        Comment


                          Babóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Igen, de ahogy Orsi írta,a víz az nagy úr...
                          igen, joghurtba szerintem ezért nem jó.
                          Inkább lekvár belőle és lekvárként mehet a joghurtba
                          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                          Comment


                            tipetupa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Lujza, irnal vagy linkelnel kerlek egy cukormentes eperlekvar receptet? Vagy akar kicsit cukros is lehet, nagyon szeretnek par uveggel eltenni, es az utolso probalkozasom egyenesen gusztustalan lett, mar a szine is olyan szurkes volt, koze nem volt az eperlekvarhoz. Nem romlott meg, mosogatogepben fertotlenitettem az uvegeket, csak ronda volt. Es reszletesen kerlek, nem megy nekem a befozes (kozben szorgalmasan olvasok vissza, de meg csak tizenoldalnal tartok, leerik az eper, mire megtalalom). Koszonom!
                            Tyű, hát én a pontos receptleírásban nem vagyok túl jó
                            Az idei első főzet kapott eperből készült (tudjátok, az a nagyon szép, nagyon nagy, de irtó íztelen, esetleg vízízű), úgyhogy ezt befőzőcukorral csináltam (kicsit édes is lett, úgyh sztem 250 gr bőven elég lett volna ennyi eperhez)
                            Majd ha már értékelhető mennyiség érik saját eperből, abba nem teszek cukrot.
                            (facebookról másoltam ide, mert oda már leírtam egyszer)

                            Kb. 2,5 kiló eper volt. Mivel nem napérlelte, nem volt túl édes, úgyh 500 gr befőzőcukrot tettem bele, egy fél citrom levét, és kb 10 tányér bodzavirágot (nem számoltam). Az epreket először botmixerrel picit összemixeltem, ráöntöttem a cukrot, citromlét, összekevertem a bodzával és főzni kezdtem. Rendszeresen kevergettem, kóstolgattam, amikor már _nekem_eléggé markáns volt a bodzaíz, kivettem belőle a virágtányérokat és forrásig főztem, lehaboztam. Üvegbe töltöttem, fejre állítottam kicsit, aztán száraz dunsztba tettem.

                            Ennyire egyszerű, bodzaszedéssel együtt volt kb. fél óra Ami fontos, ha bodzást csinálsz, hogy a virágokat nem szabad megmosni. Természetesen ugyanígy működik, ha csak epret főzöl be.
                            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                            Comment


                              lefagyasztott eperből lehet lekvárt csinálni?
                              tavalyról maradt a fagyosba,nem eszük,épp a plöttyedés miatt,de ki mégse dobnám...
                              Réka
                              Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                              Comment


                                kisgekkó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                lefagyasztott eperből lehet lekvárt csinálni?
                                tavalyról maradt a fagyosba,nem eszük,épp a plöttyedés miatt,de ki mégse dobnám...
                                csak el kell forralnod a sok levét, amúgy persze
                                vagy szörpöt
                                vagy gyümölcslevest
                                gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X