Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Befőzés, aszalás,fagyasztás tartósítás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    A cukrot sztem nem a zselésítés miatt teszik lekvárokba, zselékbe. Vagy rosszul tudom?
    Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2012.05.27., 19:47.
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

    Comment


      dzsemfixre azért van ráírva, hogy 2 ek cukorral elkeverni, mert úgy jobban feloldódik a lekvárban. De benne is van már cukor, ha jól emlékszem, és vagy kétféle tartósító (legalábbis pár éve így volt).
      Persze, szerintem keverheted xilittel, vagy nem tudom, mivel szeretnéd édesíteni.

      A cukor nem zselésít.
      Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

      Comment


        a cukor tartósít, nem? azon túl, hogy édesít persze...
        Csupa szeretet G
        Csupa mosoly E

        Comment


          a cukor bizonyos % fölött tartósít, egyébként anélkül is elállnak a dzsemek, lekvárok.

          Eszter
          B1 (2004) és B2 (2007)


          Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
          Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
          Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

          Comment


            Agart milyen arányban szoktátok adni a gyümölcshöz? És mennyi főzés után? És utána mennyi ideig főzitek? Izé... lekvárfőzéskor.

            Comment


              Igen, azt hiszem a kérdés hülye volt, a cukor valóban nem zselésít
              Tartósítóként szorbinsav van a dzsemfixben, én úgy tudom, az nem ártalmas.
              Kicsit izgulok, mert soha nem főztem még lekvárt cukor nélkül (bár évről évre egyre kevesebet tettem bele), és bár mindenhol azt olvasom, hogy enélkül is eláll, a régi beidegződések azért működnek, aggódok, hogy megbuggyan

              Comment


                csináljunk egy közös pektin rendelést?
                Réka
                Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                Comment


                  Csillagboris, a titok a tisztaságban van Én mosogatógépben 60-70 fokon elmosom a befőttesüvegeket és tetőket (csak azokat teszem ilyenkor a gépbe) vagy pedig 1-2 percig mikrózom őket. Így minden baci elpusztul. (hallottam olyat is, hogy szaliciles vízzel átmosni, de én nem szeretem a szalicilt) A gyümölcsöt is alaposan meg kell mosni, a hibás részeket kiválogatni belőle. Én csavaros üvegeket használok, celofánt nem szabad tenni a tető és az üveg közé (szóval vagy tető vagy celofán - utóbbival kevésbé érhető el a tökéletes lezárás). Miután megtöltöttem az üvegeket a forró cuccal (ha félsz, hogy elpattan az üveg, akkor állítsd őket előzőleg forró vizes tepsibe - én úgy szoktam időzíteni, hogy épp a töltésre jár le a mosogatóprogram, így még kellően melegek az üvegek), rácsavarom a tetőt, pár percre fejre állítom, majd megy a száraz dunsztba pár napra. Ha teljesen kihűltek, akkor pedig száraz, sötét, viszonylag hűvös helyre. Soha nem buggyant meg még semmi.
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                  Comment


                    kisgekkó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    csináljunk egy közös pektin rendelést?

                    Comment


                      Pektin érdekelne engem is, ha valaki vállalja, hogy postázza nekem Győrbe
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        pektin rendelésbe én is beszállnék
                        (viszont egyik éven hozott nekem ismerős Bécvsből, bioboltból almapektint, nos, az azzal eltett őszilekvár katasztrofálisan almaízű lett... bár lehet, hogy túlzásba vittem az adagolást - de azért nem adom fel)

                        szorbinsav: igen, ez az egyetlen tartósítószer, amit még Tóth Gábor is ártalmatlannak ír le az E-számos könyvében. igaz, ez nem mindegyik típusú kórokozót pusztítja el, ha jól rémlik.

                        A tartósítás pedig a Lujza által leírt módon tökéletesen működik, én már évek óta így csinálom.

                        Eszter
                        B1 (2004) és B2 (2007)


                        Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
                        Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
                        Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

                        Comment


                          Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Pektin érdekelne engem is, ha valaki vállalja, hogy postázza nekem Győrbe
                          Én postázok szívesen, ha a szervező nem vállalja.

                          Comment


                            Köszi lányok, kifőzöm akkor az üvegeket (kőkorszaki vagyok kicsit, se mikróm, se mosogatógépem ), aztán az eperrel debütálok

                            Comment


                              közös-pektin
                              persze,vállalom a postázást!
                              na rácuppanok,hogy honnét lehetne a legjobb áron találni.Ha külföldit tud vki akkor annak a lebonyolításában kérek segítséget,mert se nyelvtudásom,se paypalom.De attól se zárkózom el.
                              Réka
                              Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                              Comment


                                kisgekkó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                közös-pektin
                                persze,vállalom a postázást!
                                na rácuppanok,hogy honnét lehetne a legjobb áron találni.Ha külföldit tud vki akkor annak a lebonyolításában kérek segítséget,mert se nyelvtudásom,se paypalom.De attól se zárkózom el.

                                akkor nagyon figyelek, mert én is szeretnék csatlakozni

                                de jó...Debreceni vagyok, akkor Zsuzsi majd postáznál nekem is :-)
                                sajnos paypalom nekem sincs, hogy azzal segítsek...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X