Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Jurtában élni...Valós alternatíva?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    A hideg nem gond, elég jól be lehet fűteni. Én tényleg inkább amiatt aggódnék, hogy milyen közösségbe tudna vajon beilleszkedni az a gyerek, aki a patakban mosdik, akinek a patakban mosom a ruháját, stb? A nagy magyar átlagból már azzal kilógunk, hogy nem nézünk tvt. Nem, mintha bánnám, de nálam van egy határ, hogy mi az a "kirekesztettség" aminek kiteszem a gyerekemet a nevelési és egyéb elveim miatt. Én nem vagyok alkalmas az otthonoktatásra, ez egészen bizonyos. (Az önellátás másik kérdés, arra meg nem a jurtát látom az egyetlen megoldásnak.)
    szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
    www.facuccok.hu

    Comment


      #32
      szil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nálam van egy határ, hogy mi az a "kirekesztettség" aminek kiteszem a gyerekemet a nevelési és egyéb elveim miatt. Én nem vagyok alkalmas az otthonoktatásra, ez egészen bizonyos.
      Az otthonoktatás különben se oldja meg a társadalomból való kirekesztettség problémáját. A gyereknek legkésőbb tinikorukban egyszerűen muszáj lesz közösséget találniuk, amibe illeszkedhetnek. Már csak a későbbi családalapításuk érdekében is.

      Szóval vonzó lehet pár hétre-hónapra, de számomra elképzelhetelen állandóra a jurta.
      Varda

      Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

      Az igazságnak sok arca van

      Comment


        #33
        Érdekes, az Őrség nagyon vonzza a vállalkozó jellemeket.

        Varda, Osziék is pont erről beszéltek egyszer, hogy sok ismerősük "csábult el" hetekre, hónapokra a jurtázás irányába, de végül mind feladták. Rajtuk kívül mindenki.
        Mondjuk a kisebbik lányuk még velük van, vele nem tudom, mi lesz, de a nagyobbik már szocializálódott.
        És nem kizárt, hogy lehetett őket vmi műsorban is látni, nagy port kavart anno a pereskedés (hogy nem adták iskolába a lányokat).
        Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

        Comment


          #34
          egy érdekes link: www.coloradoyurt.com ezekben bármelyikben elélnélk! egyben voltam még oregonban, tuti kis pecu!
          marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

          Comment


            #35
            http://coloradoyurt.com/yurts/index.php inkább így, gyönyörűek!!! én már árat is kértem rá,csak ne ilyen messziről hoznák....
            marica 3 poronttyal Levi (2007.02.19) Mirkó (2011.09.24), AnnaKamilla (2016.10.25) www.mamamibolt.hu

            Comment


              #36
              uhh, babamosoly! legjobban a padlófűtés tetszett!
              gyönyörűek! (az árat meg se mertem nézni, a dizájnos konyhabútor után... )
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                #37
                uhh, babamosoly! legjobban a padlófűtés tetszett!
                gyönyörűek! (az árat meg se mertem nézni, a dizájnos konyhabútor után... )
                Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                HipnoSzülés a tévében

                Comment


                  #38
                  Gyönyörűek. Hétvégi háznak.
                  De először is ez azért nem annyira "nomád", mint az ember elképzeli, aki ki akar vonulni a természetbe, ki a társadalom bilincsei közül, másodszor is nekem ez az ennyire egy légtér csak rövid távon jönne be (mondjuk két hétig). Nálunk valahogy mindenki igényli, hogy "el tudjon vonulni" kis időkre akár, és akkor nem zavarják.
                  szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                  Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                  Comment


                    #39
                    mamacicó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Évek óta érlelődik a gondolat..remélem nemsokára valóban így élünk
                    érdekelnének a tapasztalaitok,esetleg ismerősök,azok ismerősei,akik"nomád"élnek gyermekekkel...
                    Kedves Mamacicó!

                    Nekem egy kedves barátnőm él a családjával olyan házban ahol, se víz ,se villany,se csatorna...amíg felhúzták a házat, a szüleivel együtt jurtáztak. Teljesen átlagos fiatalok voltak ők is,aztán az élet úgy hozta,hogy oda kerültek...
                    Boldogok és kiegyensúlyozottak! Van 3 makkegészséges gyermekük.Hogy nekem miről ismerszik meg az egész-séges gyermek/felnőtt?-A mozgásán, a gondolkodásán, a szemén, a bőrén..és még sorolhatnám azokat a jellemzőket ami szinte láthatatlan a szemnek és a szív érzi igazán.A környezet és család(felfogása,gondolkodása) jótékony hatása.Amikor csak tudok náluk vagyok.Házat-, karámot építek, méhészkedek...amit kell csinálom,mert én is szeretnék így élni,de egyelőre nem jött el az ideje.Hasonló körülmények között én is lehúztam pár évet, és nem a környezet volt az ami elviselhetetlen volt számomra, hanem az, hogy egyébként sem voltam a helyemen.De náluk a gyertyafényes éjszakába nyúló vacsorák és beszélgetések....mintha csak egy regényt olvasnék....sőt leginkább Wass Albert hangulat van.Önellátásra próbálnak berendezkedni több-kevesebb sikerrel.Ők a Börzsöyben élnek.

                    Comment


                      #40
                      babamosoly eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      http://coloradoyurt.com/yurts/index.php inkább így, gyönyörűek!!! én már árat is kértem rá,csak ne ilyen messziről hoznák....
                      Ezek nekem nem tetszenek. Ilyen modern felszereléssel vhogy elveszti az egész a jurta jellegét.

                      malyvacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      nekem ez az ennyire egy légtér csak rövid távon jönne be (mondjuk két hétig). Nálunk valahogy mindenki igényli, hogy "el tudjon vonulni" kis időkre akár, és akkor nem zavarják.
                      Erre megoldás a több jurta a családi birtokon. Tudod, mint a Topkapi szeráj, az is több pavilonból áll
                      Varda

                      Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                      Az igazságnak sok arca van

                      Comment


                        #41
                        Csak a humoros oldaláról... mi mindig ezt mondogatjuk pár hónapja, mikor kiakadunk vmi miatt. Elköltözünk a pusztára, jurtába. Nahát, gyorsan olvasok!
                        Nóra
                        Dénes (2005.) és Kincső (2007.) anyukája
                        eladó baba-mama holmik, kendők és keresett kisruhák

                        Comment


                          #42
                          Mamacicó! Hogyan jutottatok el a jurtáig mint lehetséges alternatíváig, miért nem tetszett pl egy tanya? Hiszen a szabdság, a világtól elvonulás, a természetközeliség ott is megvan, de mégis sokkal komfortosabb élet.Mi az ami annyira vonz a jurtában?
                          Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                          Comment


                            #43
                            fú,látom van itt pörgés,nem is gondoltam,hogy ekkora mozgás lesz a témában
                            kata

                            Comment


                              #44
                              akkor megyek sorban
                              kata

                              Comment


                                #45
                                neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                aztaaa.... nem is tudtam hogy van ilyen... márhogy itthon, és hogy valaki(k) tényleges így éljenek télen-nyáron.
                                Ha nem off, akkor mesélj, mert nagyon kíváncsivá tettél!
                                nem off,de általában földönkívülinek érzem magam,ha a mindennapjainkról mesélekén úgy tudom,valahol leányfalu fölött több család is így él
                                kata

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X