Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Jurtában élni...Valós alternatíva?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nem tudjátok, van valakinek tapasztalata a Szupervályog csapattal? Épült már velük vályogház?
    Enikő egy férjjel és négy törpével
    ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
    Vega hét menü
    Kihívás (okt.1-14)

    Comment


      Itt olvastam a technikáról,ha az jelent valamit(építettek vele,meg lehet nézni gondolom ha arra járnátok,vagy talán emilben is kérhetsz infot.)
      Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

      Comment


        Jurában élő család:
        http://zalaihirlap.hu/fokusz/2011092..._es_szarnyakat

        Comment


          hümm,ez az egy komment..
          mókás,h ők is itt a göcsejben,szintém jurta,és nem is tudunk egymásról...
          picit furcsállom,de örülök természetesen,azt hittem egy gyermekvédelmis van egy körzetben..
          a-m ienk egyértelműen betartott minden oo -nak
          itt sokkal nomádabb a cucc,mégis simán működhet az oo...
          :értetlenkeszmájli:
          kata

          Comment


            hümm,ez az egy komment..
            mókás,h ők is itt a göcsejben,szintém jurta,és nem is tudunk egymásról...
            picit furcsállom,de örülök természetesen,azt hittem egy gyermekvédelmis van egy körzetben..
            a-m ienk egyértelműen betartott minden oo -nak
            itt sokkal nomádabb a cucc,mégis simán működhet az oo...
            :értetlenkeszmájli:
            kata

            Comment


              enikovisky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nem tudjátok, van valakinek tapasztalata a Szupervályog csapattal? Épült már velük vályogház?
              Enikő :igen van tapasztalat ,épült már szupervályog ház,és most ősszel épül egy újabb.
              Írok privátot
              kata

              Comment


                Azt hittem, Kata, hogy te ismered őket - pedig nem is tudtam, hogy már nektek is van.
                (Bocsi, mi az az oo?)

                Comment


                  Nem,nem ismerem őket..
                  jurtánk rég megvan,csak nem cuccoltunk ki,pár hsz-szel előbb tettem fotót is .
                  oo= otthonoktatás bocs
                  elolvastam a cikket,és szoktam kívülállóként figyelni magam,hogy reagálok helyzetekre,/ igen nem vagyok százas/
                  és gyakorlatilag csak kötekedtem,miközben olvastam,és arra gondoltam, h b@sszus,ha én a dilinyós ilyen gáz vagyok,hogy várhatom el,hogy az úgymond városi ember toleráns legyen?
                  a kötekedéseim biztos vagyok benne,hogy teljes mértékben helytállóak ettől függetlenül...

                  azért sem ismerhettem így őket,mert ha jól értelmeztem csak nyáron cuccoltak ki,addig falun éltek,én meg egész nyáron jöttem-mentem,mint a távirat.
                  zalában több jurtában élő családot ismerünk egyébként,picit PR szagú a cikk,vagy nem is tudom..
                  szóval egyik jurtás családról sem jelent meg a ZH-ban címoldalas cikk,pedig nem csak nyárra ruccantak ki ...
                  az is furcsa nekem,h megy a titokzatoskodás merre is vannak,de minden olyan létező adatot kiad,amivel egy alsó tagozatos sulis bármelyik keresővel pikk-pakk megtalálhatja...
                  és sorolhatnám,de nem teszem
                  kata

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Párommal kettőnknek 7 gyermeke van. Minket is érdekel a szupervályogos épitkezés, és az ökofalu életmód. Egy ismerősünk járt Mindegyszeren, ajánlotta, hogy látogassunk el oda, nézzük meg mit csinálnak. Hát! :-) Gyönyörű környezetben egy tanyán élnek, az eredeti tapasztott falú vályogház mellé szupervályogból épitkeznek. Már a második épületüket húzzák fel ebben az évben! Nagyon vidám, életrevaló közösség, akik ebben az évben kezdték el megvalósitani közös álmukat, egy önfenntartó, közös életet. Szivesen fogadják a látogatókat, az épitkezések iránt érdeklődőket, és nagyratörő álmaik mellett mégis a realitás talaján állnak. Egyre többen érkeznek le közülük álandó lakónak és tervezik, hogy jövőre saját házat épitenek.
                    Egyszóval, amit ott láttam, tapasztaltam, átéltem, beleszerettem Mindegyszerbe!
                    Most októberben tartanak egy zsákvályogépitő tanfolyamot, ráadásul fele annyiért, mint a "hivatalos" csapat, akik eléggé pénzközpontúan fogadták érdeklődő közeledésünket.
                    A magunk részéről úgy döntöttünk, hogy belevágunk, és részt veszünk a tanfolyamon.
                    A témában folytatott eddigi hozzászólásaitok alapján szivből ajánlom figyelmetekbe a jövő héten kezdődő tanfolyamukat: http://mindegyszer.wordpress.com/category/frisss/

                    Comment


                      Elolvastam a mindegyszer honlapját, tényleg ígéretes próbálkozásnak tűnik, a szeres településszerkezet is jó ötlet, azonban az nem tetszik, hogy rögtön egyházalapítással és intézménysítéssel indítanak: alapító okirat, egyházfő választás határozatlan időre, egyházi tanács, bevétel és vagyonkezelés, tagsági viszonymeghatározás, tagdíj, szertartási rend, stb, stb.

                      Intézményesítették azt, amit szerintem nem kellene intézményesíteni.
                      Wétiko

                      Comment


                        entib :
                        igen első olvasásra valóban ijesztő,túlszabályozott benyomást kelthet ez az "egyházasdi"..
                        mi anno 11 éve nem költöztünk Visnyeszéplakra,mert többszöri ottartózkodás utá úgy láttuk,h nem tudnánk a közösség szerves része lenni a csapongó vallási hovatartozásunkkal,ide is oda is tartózkodásunkkal

                        az egyházalapításra szükség lett volna pl.iskolaalapítás,stb miatt..
                        ez a törv módosításokkal már sajnos aktualitását vesztette..
                        arra volt jó,h a hosszú-hosszú szervezési idő alatt közös együttgondolkodással letisztuljanak a valós igények.
                        pont.

                        http://mindegyszer.wordpress.com/tag/alapito-okirat/
                        kata

                        Comment


                          http://hu-hu.facebook.com/people/Min...037805?sk=wall
                          kata

                          Comment


                            Sziasztok kedveskéim...de rég voltam itt örömmel látom h él a topik ezt a Mindegyszerent meg kellene nézni mi lehet ott...kiránduló csoport innen mikor indul?

                            Comment


                              bár én még mindig pogány vok szal csak a szabad kolóniára lenne szükségem felekezet nélkül

                              Comment


                                Elf ez szabad kolónia felekezet nélkül.

                                nézd meg ha tudod, a linket az aláírásomban
                                kata

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X