Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Jurtában élni...Valós alternatíva?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Hát, erről már nem is mertem írni Karcagi vagyok, egy időben az ügetőre lovagoltunk be lovakat, sok lovas ismerősöm volt..ott se voltak népszerűek..
    Na, de hogy a témához is hozzászóljak: Szegeden volt egy ismerős család, akik egy évig jurtában éltek. Egy év után feladták, mert úgy érezték, nem tudnak olyan mértékben függetlenedni a társadalomtól, hogy a "különc" életmódjuk miatt a gyerekek ne kerülnének komoly hátrányba. Szóval én úgy érzem, nem, nem valós alternatíva, bár egy nyárii szünetet nagyon szívesen eltöltenék így
    szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
    www.facuccok.hu

    Comment


      #17
      Egyszer én is elkezdtem nézegetni, tervezgetni, és nagyon jó kis oldalakat találtam, szépen berendezett jurtákról. Ezeket sajnos nem tudom hova mentettem el... Olvastam olyant is, hogy amíg építkezett a család, addig lakott jurtában, így oké lehet, de hosszútávon nem tudom. Bár sztem semmivel nem rosszabb, mint egy alig komfortos tanya.
      Dia, csemetéim: Daniella (1998) Marci (2004) Balu (2005) Júlia (2010)
      Vallj színt! rivallják. - Szivárvány… suttogom.
      Fodor Ákos

      hajnaldia kukac gmail pötty com

      Comment


        #18
        Augusztus végén jártunk Őrségben, ott Magyarföldön lakik jurtában a Gyöngy család már évek óta, ha jól tudom, a gyerekek iskolába sem járnak, teljesen önellátóak...
        Engem is érdekel a téma, beszélgettünk is már róla itthon párommal, bár a jurtához talán nem ragaszkodnánk, az önellátást egyelőre fontosabbnak érzem. A mai világban...
        Heni
        Bogi-baba mamija 2008.12.07.
        Levi-baba is megérkezett 2010.10.25-én

        Comment


          #19
          otthon oktatnak, vagy hogyan oldják meg, hogy iskolába sem járnak?

          Eszter
          B1 (2004) és B2 (2007)


          Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
          Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
          Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

          Comment


            #20
            Már nagyok a lányaik, nem tudom, hogy oldották meg, egy időben sokat cikkeztek róluk (2001-2002körül), támadták őket emiatt. Most nem találtam róluk friss infót.
            Heni
            Bogi-baba mamija 2008.12.07.
            Levi-baba is megérkezett 2010.10.25-én

            Comment


              #21
              Oszi (Gyöngy Oszkár) felesége Ildikó pedagógus. Azt nem tudom milyen szakos, de otthon tanították a lányokat, mint pl. a magántanulókat. Én ismerem és nagyon szeretem őket. A gyerekek felnőttek, ők ma is élik küzdelmes-boldog jurta-életüket úgy tudom. Fel lehet velük venni a kapcsolatot: Magyarföld, Nomádtanya címen. Ha valaki tud mesélni erről az életformáról, akkor ők azok.
              Ági
              Bendegúz (08.07.28.) és Panna (11.03.18.) anyukája

              Comment


                #22
                Osziék tényleg jurtában élnek. És nem 1-2 éve... gyermekeik közül az egyik lány már kirepült, a másik még velük él. Nagyon-nagyon jó fejek, tényleg érdemes megkeresni őket.
                Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                Comment


                  #23
                  És mamamizni wifi-vel lehetne?

                  Én öreg vagyok és nagyon városi, de érdeklődve figyelem az ilyen kezdeményezéseket.
                  szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                  Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                  Comment


                    #24
                    hú, hát én max. pár hétig tudnám elképzelni.
                    Mondjuk egy csomó mindent nem tudok az ilyen életmódról, mármint a "modern koriról " pl. van áram? már a mosógép, mosogatógép, villany stb miatt? vagy nulla gépesítés? csatorna gondolom nincs, vizet honnan szerzi az ember? a fűtés az olyan h tüzet raknak a közepén? A nagyobb, gondolok itt kiskamasz, középiskolás gyerekekre, szóval őket nem zavarja h egy helyikségből áll az egész? csak h ebben az életkorban az ember szeret félrevonulni, saját birodalmat rendezgetni.én a tesóimmal kb.10 éves koromig voltam egy szobában, de utánna már vágytam egy saját részre.
                    Az ételek hűtése hogy van megoldva? a fürdés is a házban van? ha ételt kell melegíteni, akkor mindig tüzet kell rakni? vagy nem kell melegíteni mert mindig annyi van amennyit eszünk? az elmúlt két napban kb. 10x kellett szívni Árven orrát porszívóval, ezt sem tudom elképzelni.
                    "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                    Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                    Comment


                      #25
                      malyvacsiga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      És mamamizni wifi-vel lehetne?
                      Feltéve ha találsz jelet
                      Amúgy itt vigyorgok magamban már tegnap óta..
                      Olyan aranyos téma ez itt a fotelban ülve laptoppal az ölemben,kv-t szürcsölgetve,miközben azon vitázom a fiammal,hogy ilyen korán nem nézünk mesét,inkább játszon kint az udvaron
                      Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                      Comment


                        #26
                        ezt amúgy egy tanyavidéken kell elképzelni? nagy földek, ilyesmik? mert akkor én pl. nagyon félnék ott lakni. egyik este pont fürdettem Árvent mikor elment a villany, hát az az egy óra egyedül az üvöltő kicsivel, horror volt, de aztán jöttek és megjavították.
                        A melegvíz ellátás hogy van megoldva fürdéshez,mosogatáshoz? lámpák helyett gyertyák vannak? talán a hűtő téma izgat legjobban.
                        "De erre egy csillag táncra perdült, s az alatt születtem én." W.S.
                        Árven Anasztázia már 8 éves Véda Teodóra majd'7Merse Krisztián 5 évesDéva Glória 3 és fél Fáta Viktória másfél éves és tavaszipocak

                        Comment


                          #27
                          Brigi, kb az összes kérdést feltetted, ami az első kérdéssorozatom után felmerült bennem, szóval én uezeket szeretném megtudni

                          Gyöngy Oszkárékat nem láthattuk esetleg vmelyik kereskedelmi csatorna riportműsorában? (lehet nem találó ahogy megfogalmaztam,de talán tudjátok mire gondolok)
                          Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

                          Comment


                            #28
                            Én egy blogon olvastam egy őrségi párról, akik jurtában laknak (fiatalok, a fiú már jó ideje él nomád körülmények között, a lány mióta együtt vannak, kb. 1 éve). Ők patakban mosnak, lóháton járnak raszta haj, stb. Megkeresem a blogot, ahol olvastam róluk és linkelek.

                            Én nem tudnék jurtában élni.... (ja és el sem férnénk )
                            Utoljára szerkesztette Vumenke; 2009.10.01., 16:57.

                            Comment


                              #29
                              Ez az a blogbejegyzés

                              Comment


                                #30
                                és a gyerekek mit szólnak hozzá? és télen mi lesz a minusz tízben?
                                amúgy nekem is írtóra tetszik az ötlet, de gyerekekkel nem mernék belevágni
                                szerintem házban lakva is lehet természetközeli módon élni
                                ZSUZSI és a gyerkők: MISI 7, ANNA 5

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X