Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Jurtában élni...Valós alternatíva?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    és Bicskén laktok v merre felé fogtok? ha szabad tudni?

    Comment


      szilda itt fogok válaszolni a privátra,ahogy utolérem magam
      kata

      Comment


        elkezdtem gyűjteni és szárítani a tehén és ló trágyát...leszedem szépen villával a szalmáról és felhajintom az istálló tetejére a cserépre...kiszárad pár nap alatt és elrakom zsákba...kíváncsi vagyok mennyi a fűtőértéke ha bejön tavasztól őszig gyűjtöm és csak a téli trágyát használom föld javításra...jo lenne ha működne...kiváltaná a szenet és a fát...

        Comment


          Fekete Elf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          elkezdtem gyűjteni és szárítani a tehén és ló trágyát...leszedem szépen villával a szalmáról és felhajintom az istálló tetejére a cserépre...kiszárad pár nap alatt és elrakom zsákba...kíváncsi vagyok mennyi a fűtőértéke ha bejön tavasztól őszig gyűjtöm és csak a téli trágyát használom föld javításra...jo lenne ha működne...kiváltaná a szenet és a fát...
          Ez érdekesen hangzik, kíváncsi leszek a tapasztalatodra!

          Van jó száraz helyed tárolni majd? Csak mert eszembe jutott a az elmúlt év, a jó sok esővel!

          Comment


            nagyon jól lehet fűteni a trágyával, ahova járunk török falvakba ott mindenhol azzal fűtenek. kint szárad a házak előtt néhol meg a lapos tetőn, náluk nincs is fa nagyon.
            Szonja

            Comment


              Most bicskén lakunk, de a piliscsabára készülünk.

              Várom türelemmel:-)

              Erre a trágyás dologra én is kíváncsi vagyok!
              szilda
              Olivér
              Tivadar és Johanna anyukája
              Életünk képei "hobbim"

              Comment


                valószínűleg még engeteg minden eszembe fog jutni,azért elkezdem,majd hozzáírok a hsz.-hez.
                nagyon fontos a jurta elhelyezése,a spirituális vonatkozásain túl muszáj figyelni a tájolásra.
                a jurta mongol,alapvetően nem ee a kárpát medencés csapadékmennyiséggel működik.ha beáll egy ilyen 3-4 napos folxamatos eső,tocsogni fog a nemez,bármily jó.
                sátorponyvával,kamionos ponyvával,impegnálással lehet próbálkozni,egy biztos,valami kell.
                őrdemes egy kisebb anyagon megnéznetek,hogy viselkedi,amikor 3 napig ömlik rá 15 centi eső,és ezen tesztelni,mint az egész jurta falán.
                dombtetőre,illetve magasabb pontra célszerű rakni,hogy a csapadékvíz elfollyon.
                variációk:
                nem teszel alá semmit:a vakond hihetelen méetűeket tud túrni,ha belelendül,akkorát,hogy megbillentheti a tűzhelyet is,ez nem túl jó,ha épp gyerek mászik alatta..
                teszel alá mondjuk agrofoliát:berohad,alatta,felette.
                építesz alá fából dobogót,egész jól működik,viszont a környék összes bogara,rágcsálója nálatok fog teleni,ami nem meglepő,valszeg én is ezt tenném a helyükben.
                beton alapké,működik,de jurta alá?:
                a döntés a tietek.ami jó az egyiknek,nem biztos,hogy a másiknak is.
                első rész vége.folyt köv.
                kata

                Comment


                  induljunk ki az alapból,hogy nincs víz,villany.
                  a patak viszonylagos közelsége,vagy egy ásott kút szükséges,ha nincs vagy nem mogoldható az sem baj,a temetőkben van vízcsap,onnan kannákban el tudjátok vinni a vizet.
                  a magyarországi patakok tapasztalataim szerint ha gyors folyásúak,csak pár napra fagynak be a leghidegebb télen is,és akkor sem feltörhetelen a jegük.
                  körülbelül ki lehet számolni,hogy mennyi vizet használtok,ezt azért lehet tartalékolni,ha van patak,az állatok itatásával nincs probléma.
                  víztakarékos életmódnál nagyon jó ötletek tudnak születni:
                  pl amikor a tejet melegíted sajtkészítésnél,a felesleges savóval lehet főzni,pl.nagyon finom a rizs tészta ebben,illetve mosogatni is csodás
                  Utoljára szerkesztette mamacicó; 2011.04.12., 13:10.
                  kata

                  Comment


                    szilaszilva eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Ez érdekesen hangzik, kíváncsi leszek a tapasztalatodra!

                    Van jó száraz helyed tárolni majd? Csak mert eszembe jutott a az elmúlt év, a jó sok esővel!

                    padláson zsákban elfér

                    Comment


                      mamacicó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      valószínűleg még engeteg minden eszembe fog jutni,azért elkezdem,majd hozzáírok a hsz.-hez.
                      nagyon fontos a jurta elhelyezése,a spirituális vonatkozásain túl muszáj figyelni a tájolásra.
                      a jurta mongol,alapvetően nem ee a kárpát medencés csapadékmennyiséggel működik.ha beáll egy ilyen 3-4 napos folxamatos eső,tocsogni fog a nemez,bármily jó.
                      sátorponyvával,kamionos ponyvával,impegnálással lehet próbálkozni,egy biztos,valami kell.
                      őrdemes egy kisebb anyagon megnéznetek,hogy viselkedi,amikor 3 napig ömlik rá 15 centi eső,és ezen tesztelni,mint az egész jurta falán.
                      dombtetőre,illetve magasabb pontra célszerű rakni,hogy a csapadékvíz elfollyon.
                      variációk:
                      nem teszel alá semmit:a vakond hihetelen méetűeket tud túrni,ha belelendül,akkorát,hogy megbillentheti a tűzhelyet is,ez nem túl jó,ha épp gyerek mászik alatta..
                      teszel alá mondjuk agrofoliát:berohad,alatta,felette.
                      építesz alá fából dobogót,egész jól működik,viszont a környék összes bogara,rágcsálója nálatok fog teleni,ami nem meglepő,valszeg én is ezt tenném a helyükben.
                      beton alapké,működik,de jurta alá?:
                      a döntés a tietek.ami jó az egyiknek,nem biztos,hogy a másiknak is.
                      első rész vége.folyt köv.
                      kivesztek 10 cm mélyen földet akkora körben mint a jurta alapja feltöltitek kaviccsal és ledöngölitek majd arra rakjátok a fa boritást...nem megy alá semmi..és a viz se jön fel

                      Comment


                        én azon gondolkodok h furatok egy kutat ami ilyen pumpálós de nem én pumpálom hanem egy fekvő szélkerék forog és ez által le fel mozgatja a dugattyut ami felhozza a vizet ugyanaz mintha kézzel nyomkodnám folyamatosan..a kifolyó vizet egy medencébe vezetném ami ha megtelik mondjuk van v 200l és a tulfolyót visszavezetném a talajba egy csövön át mondjuk másfél méter mélyre akkor nincs sár és a viz sem megy kárba a medencében gyűlő vizből pedig lehet itatni

                        Comment


                          Fekete Elf eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          elkezdtem gyűjteni és szárítani a tehén és ló trágyát...leszedem szépen villával a szalmáról és felhajintom az istálló tetejére a cserépre...kiszárad pár nap alatt és elrakom zsákba...kíváncsi vagyok mennyi a fűtőértéke ha bejön tavasztól őszig gyűjtöm és csak a téli trágyát használom föld javításra...jo lenne ha működne...kiváltaná a szenet és a fát...
                          Mongóliában vidéken ezzel (is) fűtöttünk. Szuperül gyullad, és hamar ég (mint bármi, egy jurta dobkályhájában ).
                          Kata és Ármin + Timur + Miron

                          Comment


                            Elf, találtál ezek szerint telket vagy földet? Hany szarvasmarhat tartasz? Kivancsi vagyok en is, hogy mennyire tartós tüzelő a szárított lepeny, Sok helyen használják. En iden barack es szilvamagot akarok gyűjteni, az is nagyon jo tuzelonek.
                            üdv, Dóra és a csacsogó - dacoló . (08.06.01.)

                            Comment


                              De jó nomád témák végre!Tényleg, Elf, még mindig nem tudjuk, merre laksz.
                              ((Én pár éve próbáltam kecske karámtrágyát tüzelni, de nem volt túl sikeres.Persze, csak röpke próba volt pár kiszáradt trágyakockával, de kissé kecske szag lett a kályha környékén hirtelen..))
                              Ági:két fiú anyuja Matyi /2001/, Csabó /2008/ és apjuk szelídítője, a kecskék pásztora, agyag formázója

                              Comment


                                még otthon vagyok...csak...nincs föld

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X