Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Amigurumi horgolás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Amigurumi horgolás

    Akció
    Ez csak kizárólag az amigurumi horgolásáról szóló topik (minden más a sima horgolósban).
    Itt találtam egy szuper kis összefoglalót erről, mi is ez és hogyan megy.
    Mivel még én is kezdő vagyok, ezért reménykedem tapasztalt hozzáértők csatlakozásában.

    HÉDI
    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

    #2
    Ez mostanában volt a horgolós topikban.
    Nem vagyok profi, csak próbálkozok én is néha.
    És sóhaj, hogy lett még egy topik, amit követek majd
    Éva vagyok, Zsófi lányom (2009. december) és Vili fiam (2013 február )
    textilmózes eladó

    Comment


      #3
      Nekem rögtön lenne is egy kérdésem. Varrok egy malackát Grétának. Ilyen lett. Még nincs meg a füle. De nem is ez a gondom. Hanem a végtagok illesztése. Nagyon nem megy. Itt is láthatjátok, milyen csúnyán illeszkedik a lába. Hogy csináljam, hogy szép legyen? Ilyen a mintája. Látszik, hogy körbe lett horgolva. Én ezt kivitelezni sem tudtam volna, mert teljesen összeszűkült az utolsó sor már. Mi a hiba? Csináljam újra a lábait?
      Utoljára szerkesztette Hédi; 2011.10.17., 21:18.

      HÉDI
      Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

      Comment


        #4
        Hú, ez a malac gyönyörű (már a saját)! Csak ámulok és bámulok.
        Gyógytornász vagyok, perinatális szaktanácsadó és hordozási tanácsadó, de legfőképpen Anya. Gyermekeim: Péter 2002, Mityus (Máté) 2005, Csipetke (Nóra) 2010

        Comment


          #5
          Most ilyen muffin tervezek horgolni a lányoknak. Muffinmániások. Szerintem össze fogják pisilni magukat örömükben. Minden héten kötelező minimum (tehát minimum!) egyszer valamilyen muffint sütni , még jól, hogy ezerféleképp variálható.

          HÉDI
          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

          Comment


            #6
            Köszi a linket, Hédi, majd én is készítek ilyeneket a kiskonyhához, amit karácsonyra kap a lány. Időben kell kezdeni a készülődést, annyi a tervem!
            Mara (2009. május 6.) és Marci (2012. március 11.)
            A mi mesénk
            Értékelj, kérlek, ha üzleteltünk

            Comment


              #7
              Hédi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Most ilyen muffin tervezek horgolni a lányoknak. Muffinmániások. Szerintem össze fogják pisilni magukat örömükben. Minden héten kötelező minimum (tehát minimum!) egyszer valamilyen muffint sütni , még jól, hogy ezerféleképp variálható.
              Muffinok nagyon jók, Lackónak én is készítettem már : http://tunderviola.blogspot.com/search/label/muffin , haladós, jól variálható.

              Malacka nagyon édes!
              Viki&Lackó(14,5)
              https://www.instagram.com/viki.bacskai/

              Comment


                #8
                Som Zsuzsi (a mi pécsi horgoló mintaképünk ) csinált iszonyat jópofa kekszeket a lányainak. Remélem, megosztja majd annak is a mintáját.

                HÉDI
                Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                Comment


                  #9
                  A horgolós topikban már megcsodáltuk
                  Viki&Lackó(14,5)
                  https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                  Comment


                    #10

                    HÉDI
                    Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                    Comment


                      #11
                      Sziasztok!

                      De jó hogy csináltatok ilyen topikot! Csatlakoznék én is!
                      Én Bendegúz születése után találtam rá az amigurumikra, és ezek miatt tanultam meg horgolni (internet segítségével). Csatolok két képet az eddigi munkásságomról!
                      Persze ezek az itthon maradtak, mert párat el is ajándékoztam. Nem tudom ti hogy vagytok vele, de én annyira megszeretem őket készítés közben, hogy nem szívesen válok meg tőlük... Másrészt meg annyira jó érzés egy gyerek kezében látni őket! De Bendegúz még nem értékeli, még egy kicsit nőnie kell hozzá.

                      A muffin meg a malac szuper! Biztonsági szemeket érdemes szerintem használni, mert rengeteget dob a kész művön. Amerikából jó áron lehet rendelni, én etsy-n szoktam.
                      A végtagok rávarrásáról én valahol találtam egy tutorialt, majd megpróbálom megkeresni, hátha segít!
                      Mellékletek
                      Noémi, Bendegúz (2010.07.20) és Olivér (2013.02.13) anyukája

                      Comment


                        #12
                        Wow, Noémi, nem semmi vagy!
                        Mi az a biztonsági szem? A tutorialt megköszönném.
                        Noémi, láttam csináltál virágot. Milyen minta alapján?
                        Liza látott olyan nagy plüss virágot (tudjátok, gondolom, milyen, az a hatttttalmas) és kérte, horgoljak neki olyant. Uffff!!! Hálisten Anyunál volt egy csomó szép rózsaszín fonal, meg zöld is, szóval anyag hozzá lenne, csak nem tudom, hogy kell .
                        Mondtam már, hogy tök zöldfülű vagyok? Kb 2 hete tanultam meg horgolni. Múlt héten ébresztettek rá a tényre, hogy létezik sorlezárás.
                        Utoljára szerkesztette Hédi; 2011.10.19., 09:35.

                        HÉDI
                        Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                        Comment


                          #13
                          Közben meg is találtam az összevarrásról a linket:
                          http://www.planetjune.com/blog/joining-amigurumi/
                          Noémi, Bendegúz (2010.07.20) és Olivér (2013.02.13) anyukája

                          Comment


                            #14
                            Virág mintája: http://mygurumi.blogspot.com/2008/07...nloadable.html - nem bonyolult egyáltalán csak egy szál virágot csinálni belőle, csak nagyon sűrűre kell és vékony fonalból elég fárasztó. Én tuti nem csinálok többet ilyet
                            Két hét alatt olyan malacot csináltál? Ügyes vagy nagyon, én gömbökkel kezdtem...
                            Biztonsági szem: http://60-60.blogspot.com/2008/04/in...struction.html

                            Én sokkal tovább nem tudtam, hogy van sorlezárás! Az amigurumiknál nagyon ritkán kell, azt általában spirálban horgolják. Eleinte gondban is voltam vele, most már kezdek belejönni.
                            Noémi, Bendegúz (2010.07.20) és Olivér (2013.02.13) anyukája

                            Comment


                              #15
                              Noém!
                              Ez aztán döfi
                              Viki&Lackó(14,5)
                              https://www.instagram.com/viki.bacskai/

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X