Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Babavarrás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia Ivett!!

    Sajnos nem tudom megnyitni a linkeket... Megtennéd hogy felteszed ide képként? Igyekszem utána gyorsan reagálni!!!
    Javítottam.
    Szóval rájöttem, hogy amit szeretnék azt "jointed waldorf baby doll"-nak hívják. Igazából a végtagok rögzítése érdekelne. Nem nagyon értem angolul. Anyukám fogja csinálni ő meg semmit sem ért ezekből.
    Szabásmintának akkor szerinted jó lenne, ahogy gondoltam, hogy a te mintád végtagjaival az a jointed-es test, + egy hagyományos waldorfos fej, persze az arányokat összeegyeztetve.
    Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
    Eladó kendők!

    Comment


      Nem tudom ezek a fotók segítségek-e? (Most rohannom kell oviba)
      Mellékletek
      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

      Comment


        Az utolsó 3 kép Magda tanfolyamán készült csecsemővarráson. Jól látszik a test elkészítésének módja és a végtagok rögzítése is A lábak előre megvarrva vannak, kitömve és a még üres testnek kiszabott és megvarrt testanyaghoz hozzávarrva. Egyébként csecsemőbabát a legnehezebb varrni, én nem ezzel kezdemém a babavarrást, beiktatnék egy-két manót és babát előtte.

        De ha mindenképpen ragaszkodtok a csecsemőt elsőre verzióhoz, akkor érdemes először egy kb akkorával kezdeni, mint a második képen van, mert gyorsan megvan és átlátjátok a hogyant.
        Mellékletek
        Utoljára szerkesztette kisvic; 2012.01.27., 15:08.
        Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

        Comment


          Köszi. Megmutatom holnap anyukámnak, hátha ő jobban el tudja képzelni. Nekem még mindig nem világos, hogy pontosan hogy kellene rögzíteni a végtagokat, de én tényleg nem értek hozzá.
          Egyébként mindenképpen ilyen csecsemőbabát akarok, és nem ez lesz az első, mert már egy álommanót alkotott anyukám. Most egy kicsit ugrunk.
          Ivett, Zengő (2010.03.19), Zente (2012.02.10.)
          Eladó kendők!

          Comment


            Hercegkirálykisasszony
            Mellékletek
            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

            Comment


              De aranyos
              Andi
              Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

              Comment


                Szeretném én is megosztani egy kenderkötél baba történetét és születésének mikéntjét. A babát én varrtam egy másik projektből kimaradt anyagból és meglepetésnek szántam az akkor úgy két és fél éves kislányunknak, Csermelynek. Meg volt az öröm. A kötélfiúcska (mert azt kért) még mindig megvan, egy mosás puhította csak az alakját. Abszolút strapabíró és hú... sokat kell beszélnem helyette
                Itt a link a róla szóló bejegyzésemhez az angol nyelvű életmód blogunkon (fotók is vannak benne):
                http://handcraftedtravellers.com/its...oy-by-request/
                Handcraftedtravellers

                Comment


                  Ilyen babát még nem is láttam sehol, pedig nagy rajongója vagyok mások munkáinak , szenzációs , köszönjük a képet.
                  Kislányod pedig milyen aranyosan játszik vele
                  Andi
                  Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Kb. 3 éve varrok babákat, de mostmár csak a Dinky bébire nagyon hasonlító sk. módosított típusút készítem, mert abba szerettem beléje...

                    Kétfélét készítek, egy 40 centis "első babát" piciknek bézs, polár anyagból, polár ruhácskával, valamint egy 45 centis rózsaszín hurkolt anyagból készültet nagyobbacskáknak. Mindkettő mosható (párnatöltet), biztonságos, mert semmi sem lerágható rajta... Csecsemőformájúak és még haj nélküliek, de így is aranyosak.
                    Nagyon hasonlítanak a Káposztafej (CPK) babákra, amiket (halkan megsúgom) gyűjtök is.

                    http://files.ladybkreativ.webnode.hu...%20800x600.jpg

                    http://ladybkreativ.webnode.hu/fenyk...#a100-1675-jpg

                    Fiú változatban:

                    http://files.ladybkreativ.webnode.hu...armasikrek.jpg

                    A babaruhás blogom, - merthogy babaruhákat is szívesen varrok a saját és másféle, 50 cm körüli, vagy nagyobb magasságú babákra - pedig itt található, ma indítottam és a linkjét ide a mamaira tettem fel először!

                    http://ladybbabaruha.blogspot.hu/
                    Utoljára szerkesztette khaatlyn; 2014.12.15., 20:41.
                    Üdv: Khaatlyn alias Ladyb, az ötpettyes
                    5petty=Gábor:1979,Orsolya:1982,András:1989,Zsolt:1 991,Tamás:1998
                    Vasalható gyöngyök

                    Comment


                      Sziasztok!
                      Olyan baba készítésével kísérletezem, aminek tűnemezeléssel dolgozom ki az arcvonásait. Valakinek van tapasztalata ezzel a technikával kapcsolatban? Egyelőre szépen alakul, de vajon mennyire lesz tartós?

                      Most látom csak, hogy ez a topic nem annyira pörög mostanában, inkább felteszem kérdésem a waldorfos topicban, bár tudom, hogy amiket készítek nem igazi waldorf babák....
                      Mellékletek
                      Utoljára szerkesztette Katica86; 2015.01.12., 16:09.
                      Kata és a lányok:
                      Réka (4 éves), Boróka (2 éves), és egy 16 hete kis pocaklakó
                      Szabadidőmben ezzel foglalkozom

                      Comment


                        Szeretnék kérdezni.
                        Waldorf babát már varrtam, de most sima rongybabát szeretnék varrni a lányommal, és az lenne a kérdésem, hogy milyen anyagot használjak a fejéhez (nem nyúlósra gondoltam)? Sima pamutvásznat? Mennyire legyen vastag? Mi vált be Nektek??? Előre is köszönöm!
                        Réka 4 ajándék anyukája
                        "Csak átutazó vagyok a Földön, célom a Végtelen."

                        Comment

                        Mamami portál footer

                        Összecsuk

                        Friss bejegyzések

                        Összecsuk

                        Cikk a mamami portálról

                        Összecsuk

                        szivárvány
                        Betöltés...
                        X