Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szappan házilag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    töröltem.
    Utoljára szerkesztette zsaki; 2010.11.10., 21:14.
    Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

    Comment


      Azt hiszem ezt ki fogom próbálni én is!
      A kecsketejet miért kell fagyasztani?

      zsaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Noémi és Néria!
      Én most tanultam egy jó kis kecsketejes receptet, amúgy ez volt az első szappan életemben, amit eddig csináltam, na nem egyedül, mert okítva lettem , de nagyon beindított a jövőre nézve. A receptet újra idemásolom, meg leírom, hol lehet kapni, meg a többit:

      • 380 g kecsketej fagyasztva (termelői, piac, kaiser stb, aztán jól lehűtöd, vagy fagyasztod)
      • 138 g nátrium-hidroxid (vegyszerboltból, kristályosan néz ki, mi ilyent használtunk)
      • 200 g kókuszolaj pl innen
      • 300g pálmazsír (fritőzolaj néven nagy tescoban)
      • 300 g napraforgóolaj
      • 200 g olívaolaj
      • szárított növények, illóolajok
      • szilikon zsír a forma kikenéséhez (ha tömbösre csináljátok), vagy szilikon sütőforma az öntéshez
      Utoljára szerkesztette yossi; 2010.11.10., 22:34.
      Anett
      Peti 2008, Kenéz 2010

      Comment


        Na közben tovább olvastam és meg is találtam a választ!
        Anett
        Peti 2008, Kenéz 2010

        Comment


          yossi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Azt hiszem ezt ki fogom próbálni én is!
          A kecsketejet miért kell fagyasztani? Nem 40 fokon kell a luggal összekeverni?
          Ha szilárd NaOH-t használsz az oldódás közben erősen felmelegíti a folyadékot 40 fokról felforr és fröcsköl. Itt nem vízben oldják a lúgot hanem a tejben, abban is van glicerid. Tulajdonképpen a szappanosodás a tejzsírnál kezdődik, azért kell mindent odakészíteni és gyorsan de nem kapkodva dolgozni.
          (a vízet is le kell hűteni NaOH oldásakor bár a víz jobban hűt mint a zsíros tej.)
          Nomen est omen.

          Comment


            Köszi!
            Igazából ezt a 40 fokot csak véletlenül kevertem ide, mert ugye annyira kell visszahűteni a lugos oldatot és az olajokat pedig felmelegíteni mielőtt összekevered.
            De most már világos, hogy miért kell fagyasztani!
            Anett
            Peti 2008, Kenéz 2010

            Comment


              Vegyész,
              elárulod végül, mire valók azok az üvegketyerék, amiket belinkeltél?

              Viki oldalán az anyaglistában, a poroknál vannak különféle lisztek. Ezek mért jók?
              itt a lista
              Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

              Comment


                zsaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Vegyész,
                elárulod végül, mire valók azok az üvegketyerék, amiket belinkeltél?

                Viki oldalán az anyaglistában, a poroknál vannak különféle lisztek. Ezek mért jók?
                itt a lista
                Pld miniatűr szappanfőző készülék.

                Az adalékanyagok listájából csak egy jön le nekem túldimenzionált túlerőltetett túl.. túl.. Az adalékok 70%-ának nincs értelme.Szárított növényi daraboknak meg végképp. Olyanoknak sem amik élelmiszerek a bőrre semmi hatásuk nincs nem is lehet.Ne felejtsük el a szappan nem pakolás, rövid ideig érintkezik a bőrrel.

                1.paradicsom(püré) (piros)
                2.sárgarépa (sárga-narancssárga)
                3.uborka
                4.gyömbér
                5.sütőtök (sárga)
                Nyamm, nyamm!
                Utoljára szerkesztette Vegyész; 2010.11.12., 20:34.
                Nomen est omen.

                Comment


                  Hát nem tudom. Nekem van egy féle kézműves szappanom, amiből különféle fajtáknál csak ezek a haszontalan összetevők mások, és egyik szárít, másik nem, pedig lényegében ugyan az a szappan. Valamit csak számít.
                  Van, amelyik kaja csak színezék
                  Vagy dörzshatása van.
                  És hát létezik az optikai tuning fogalma is
                  Anya az összeomlás szélén és az állatkert: dilipók, hisztibéka-királynő és sipító kissárkány
                  Ha úgy érzed, személyemnek, véleményemnek túl nagy jelentőséget tulajdonítasz, gondolkozz el, a hiba vajon melyikünk készülékében lehet.

                  Comment


                    "szűz kókuszvaj?"

                    Esküszöm ártatlan vagyok!
                    Nomen est omen.

                    Comment


                      Kedves Vegyész! Te milyen szappant csináltál eddig? Vagy milyet fogsz?
                      Adri Anyuka és AnnaMelinda

                      Comment


                        Adri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Kedves Vegyész! Te milyen szappant csináltál eddig? Vagy milyet fogsz?
                        Általában nem állítok olyat elő ami nagyon gazdaságtalan.Van egy pipereszappanom ami nem habzik vettem hozzá egy 200g-os Caola szappant 175 Ft-ért majd azzal feljavítom.Van benzaldehidem benzilalkoholom valószínűleg mandula illatú lesz. A KOH-m NaOH-m tönkrement, mármint elkarbonátosodott éppen tegnap voltam az Azúrban csak 900g-os volt annyi meg nem kell. Az összel csináltam a Ceresit hatóanyagát CaCl2-t az még olcsóbból kijött mint a bolti de tegnap az Azúrban vettem 2 kilót az már olcsóbb és ráadásul élelmiszer minőség 1200Ft-ért nem rossz. És főzni sütni is lehet vele. Meg nincs elszívós fülkém ahhoz ajánlatos. Az udvaron meg szaladgálni kell körbe körbe hogy ne szívjam be a sósavat.
                        Nomen est omen.

                        Comment


                          Vegyész, ennyi erővel bolti "vegyi" szappant is vehetnél, nem kéne sósavaznod.
                          Miért nem tiszta növényi olajokból csinálsz?
                          Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

                          Comment


                            zsaki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vegyész, ennyi erővel bolti "vegyi" szappant is vehetnél, nem kéne sósavaznod.
                            Miért nem tiszta növényi olajokból csinálsz?
                            A sósav nem szappanhoz kellett hanem a páraszívó CaCl2-hoz.Ezt a vegyi szappant nem értem a szappant adott anyagokból lehet csak főzni nincs olyan hogy másból lehet.Mellesleg vettem 175Ft-ért Caola szappant, 20 dekásat mert van egy pipereszappanom ami nem habzik azzal javítom fel.Drágák az olajok és ha én főznék marhafaggyúból csinálnám mert abból készül a legfínomabb szappan.Nem tudom miért van az elterjedve hogy a gyári gyártmányok mind valami meghatározhatatlan anyagból vannak. Ők pont rendszeresen kapják a zsíradékot, és azért a berendezésekben meg a tapasztalattal könnyebb előállítani.Nemrég vettem nagyon jó rózsaszappant 59Ft-ért ha tudom hogy ennyira jó vettem volna akár húszat is, és elfelejtettem melyik boltban vettem.A röhej hogy a rosszul habzó szappan 70%-ban olajokból van. A rószaszappan meg 60% olaj 40% kakaóvaj.
                            Nomen est omen.

                            Comment


                              Borzalmas a Mamami, mindig megfertőztök valamivel. A kecsketejes szappan gondolatával kelek-fekszem nem tudom hányadik napja Most már lassan neki kéne látnom.
                              Marcsi és Tibike (2008.08.20.) az én ovis nagyfiam
                              Eladó Máv-telepi lakásunk (1,5 szobás tégla, saját kertrésszel), a 15. kerületben

                              Comment


                                Zeldácska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Borzalmas a Mamami, mindig megfertőztök valamivel. A kecsketejes szappan gondolatával kelek-fekszem nem tudom hányadik napja Most már lassan neki kéne látnom.
                                Teljesen dermedten mekegek! Eme rendes tejem erre kell?Nem lehet egyebek elegye? Erre kell fejetnem csecsem? Mekk! Kecske.
                                Nomen est omen.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X