Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szabás, varrás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    ó igen! piaci rés!
    abszolut! hozzacsonagolhatnak a varrogephez

    Comment


      joyocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Idot a varrashoz nem arulnak a Lidl-be? 😂😂
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        Ezek szerint nem vagyok egyedül 🤪
        Anna - Lilla (2012/08) és Laurenz (2014/05)

        Babahordozási tanácsadó

        Comment


          Az óóóóóriási nagy tervekből nem valósult meg szinte semmi sem, de legalább haladtam a javítandóakkal. Rengeteg gumicsere, apró luk foltozás, gombfelvarrás, full gombcsere egy kabáton, hogy egységes legyen, szóval azokat sikerült eddig megcsinálnom amihez nem kell varrógép. Szerencsétlen gép még nem igen lett elővéve. Nincs helye, nekem meg egybefüggően annyi időm, hogy valamit elejétől a végéig be tudjak fejezni, ezért nem is kezdek bele. Kellene ennek a gépnek egy fix hely. Már rajta vagyok a témán, csak a férjemet is rá kell vennem - bú-tor-vá-sár-lás, na ettől előre is frászt kap .
          Azért egy picikét elégedett vagyok, elég sok dolgot sikerült megjavítani.
          Ja igen! Van egy lidl-s patentozóm és egy tchibo-s is. Az egyik farmeromon szétment a gomb és azt próbáltam kicserélni a farmerhoz kapott pótgombbal (az az összenyomós fajta). Nost mind a két készüléket használnom kellett, mert mind a kettő kb csak a saját patentokhoz jók csak. De legalább sikerült. Csak vicces....
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Sziasztok!

            Közeleg a Farsang
            Ősember jelmezhez keresek műszőrméket, műbőröket, vagy textilbőrt.
            Azt tudjátok hol lehet jó áron beszerezni a műszőrmét?
            Általában 6 ezer Ft métere és 150 cm széles. Az I love textilben tartanak ilyesmit vajon?
            Kisfiamnak kell a jelmez majd.
            Úgy gondoltam, hogy veszek sötétbarna hosszúszőrű műszőrmét és annak a mellrészére meg varrok leopárdmintásat.
            Kivágok egy téglalapformát, a két oldalán összevarrom, kivéve az ujja részét.
            A nyakánál vágok egy kört.
            Fordítva is jó lenne, ha a leopárdmintás lenne az alap és a barna hosszúszőrűből varrnék még az elejére.
            Szerintetek melyik nézne ki jobban?

            A fekete hótaposó csizmája szárát a kétféle szőr egyikével körbetekerem, lehet, hogy biztosítőtűvel oda lehet tűzni majd.
            A nyakában lesz csontos nyaklánc.

            A műszőrme nem foszlik, ugye?
            Azt sem tudom milyen a fonákja, bírná-e a gyerek bőre.

            Ha anyagbeszerző helyet tudtok, írjátok meg légyszi, vagy az elkészítésre valami jobb ötlet?



            Fiam 5 éves, lányom 1 éves

            Comment


              Sziasztok!

              Közben vettem leopárd mintás wellsoft anyagot. Ezt hogy kell tisztázni? Tiszta szőr az egész...A boltban azt mondták, hogy csak ki kell rázni, akkor kimegy a fölös szőr belőle és nem kell tisztázni. Ezzel szemben az egyik vágott éle valóban nem foszlik, viszont a másik, amit ma vágtak el az nagyon is. Elég slendrián módon, gyorsan vágták el...lehet, hogy nem mindegy hogy vágják? Így nem maradhat még a jelmezhez sem.
              Fiam 5 éves, lányom 1 éves

              Comment


                7eve varja egy nadrag h az interlockolt derekat leszedjem na teg nap megcsi naltam. Uj gumi megy bele meg ma.
                Kriszti

                Comment


                  HELP ME!!!!!
                  Varrok díszeknek való formákat (tulipán, szív), de húzódik az anyag amikor kifordítom. Mit rontok el? hogyan kellett volna megvarrni? Hogyan tudom javítani? Mutatom, hogy mi a probléma. Totál analfabéta vagyok
                  HELP MEEEEE!!!!!
                  Mellékletek
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    HELP ME!!!!!
                    Varrok díszeknek való formákat (tulipán, szív), de húzódik az anyag amikor kifordítom. Mit rontok el? hogyan kellett volna megvarrni? Hogyan tudom javítani? Mutatom, hogy mi a probléma. Totál analfabéta vagyok
                    HELP MEEEEE!!!!!
                    Szerintem tul suru az oltes es nincs rendesen levasalva talan. ckkcakkal varrd es hosszabb oltesekkel azt a gepen tudod allitani. Tehat nem suru cikkcakkal. Es pontosan kell illeszteni es levasalni varras elott. Ja es mielott kiforditot olloval vagdosd br az anyagot a varras vonalaig. Akkor szebben elsimul a kiforditasnal Hatha ez megoldja

                    Comment


                      Az is lehet am hogy a cikkcakk sem kell jo a sima oltes es a kiforditas elotti bevagdosas megoldja akkor nem kell szetszedni csak kiforditod vagdosod visszaforditod. Probald ki aztan mondd bevalt e
                      Utoljára szerkesztette Yettap; 2020.04.10., 14:25.

                      Comment


                        Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Az is lehet am hogy a cikkcakk sem kell jo a sima oltes es a kiforditas elotti bevagdosas megoldja akkor nem kell szetszedni csak kiforditod vagdosod visszaforditod. Probald ki aztan mondd bevalt e
                        Igy bizony, Kriszti jol mondja.
                        Kriszti

                        Comment


                          Ja es en a tulipan szirmainak a hegyet is lenyisszantanam laposra a kiforditas elott. (Bocs hogy hat reszletben irok a fonokur szorakoztat)

                          Comment


                            Esetleg utana meg johet a vasalas, tuti h jo lesz
                            Kriszti

                            Comment


                              Bevagdostam pár helyen, most rávasaltam. egy kicsit jobb lett...
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bevagdostam pár helyen, most rávasaltam. egy kicsit jobb lett...
                                Ne par helyen hanem szepen korbe egesz surun foleg a szirmok kozott akkor szerintem tokeletes lesz ez a bevagdosas amugy ervenyes kb barmire aminek ive van tehat nem total szogletes de a szogletesnek is erdemes a sarkait levagni kiforditas elott

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X