Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nat, nagyon szépen köszönöm!

    (Ezeket az alap dolgokat meg lehet tanulni könyvből? Vagy csak tanfolyamon, esetleg hozzáértőtől? Van pár varrós könyvem, de ezt egyikben sem találtam meg!)
    Én anyukámtól tanultam, vele konzultálok sokat és sokat nézegetem hogyan vannak elkészitve a körülöttem lévő dolgok. Anyukám azt hiszem Burdából, anyukájától és sok-sok própálkozással tanulta. És persze nézegette ő is a meglévő ruháit. A könyvek szerintem túl általánosak. Inkább nézz meg egy burdát. Ott konkrét ruhák vannak. Aztán ha megtanulsz egy-két dolgot, akkor látni fogod, hogy ugyanazok a technikák jönnek vissza a különböző ruháknál.

    Azt hiszem, hogy a varrógépház indit ingyenes varrótanfolyamokat.
    Aritz anyarobotja vagyok.

    Comment


      Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      nat, nagyon szépen köszönöm!

      (Ezeket az alap dolgokat meg lehet tanulni könyvből? Vagy csak tanfolyamon, esetleg hozzáértőtől? Van pár varrós könyvem, de ezt egyikben sem találtam meg!)
      És persze fórumozókat is meg lehet kérdezni Van is itt a mamamin erre egy topik.
      Aritz anyarobotja vagyok.

      Comment


        Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni nyári kisfiú-vagy unisex sapi szabásmintát? Kisfiam 20 hónapos, de kb. 2,5 éves méretekkel. Köszönöm.
        Andi,Ádám (2009.10.), Bendegúz és Zsombor (2012.01.) anyukája

        Comment


          A varrógépem: Neumann textima 8014/43-kissé bonyolult kapcsolókkal ellátva. Volt már többször is műszerésznél, szerintük már kissé agyon van hajtva. Most azt tapasztalom, hogy ha cikk-cakkal varrok kis öltéstávolsággal nem viszi az anyagot, hanem egy helyben öltöget, mintha megakadna a talp. Másik gond, hogy nagyon csattog. Esetleg ha valaki tapasztalt ilyen géppel hasonlót szívesen fogadom tanácsaitokat. Az a műszerész akihez eddig vittem sajnos nagyon drágán dolgozik. Tudtok Debrecenben megbízható és nem túl drága szerelőt? SZerintetetek fel lehet újítani, hogy újra szépen varrjon? Gondolkodom a cseréjén is. ( Nem értek túlzottan ehhez-úgyhogy elnézést, ha valami olyasmit kérdezek, ami másnak evidens.)
          Andi,Ádám (2009.10.), Bendegúz és Zsombor (2012.01.) anyukája

          Comment


            andiku eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni nyári kisfiú-vagy unisex sapi szabásmintát? Kisfiam 20 hónapos, de kb. 2,5 éves méretekkel. Köszönöm.
            Nekem van valahol. Hogy pontosan milyen méret nem tudom. Megpróbálom a héten előszedni. Úgyis nekem is neki kéne állni megcsinálni.
            Aritz anyarobotja vagyok.

            Comment


              andiku eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              A varrógépem: Neumann textima 8014/43-kissé bonyolult kapcsolókkal ellátva. Volt már többször is műszerésznél, szerintük már kissé agyon van hajtva. Most azt tapasztalom, hogy ha cikk-cakkal varrok kis öltéstávolsággal nem viszi az anyagot, hanem egy helyben öltöget, mintha megakadna a talp. Másik gond, hogy nagyon csattog. Esetleg ha valaki tapasztalt ilyen géppel hasonlót szívesen fogadom tanácsaitokat. Az a műszerész akihez eddig vittem sajnos nagyon drágán dolgozik. Tudtok Debrecenben megbízható és nem túl drága szerelőt? SZerintetetek fel lehet újítani, hogy újra szépen varrjon? Gondolkodom a cseréjén is. ( Nem értek túlzottan ehhez-úgyhogy elnézést, ha valami olyasmit kérdezek, ami másnak evidens.)
              Állitólag Imre nagyon jó szerelő. Nem dolgozik drágán. Postán is elküldheted neki a gépet (max 2000 ft lehet egy útra a postaköltség). Ha szereted a gépet, akkor a legjobban Imrével jársz. Ő a Neumannokért van oda Cime, telefonszáma az első hszben. Szerintem hivd fel!
              Aritz anyarobotja vagyok.

              Comment


                sziasztok!

                köszönöm a segítségeket a varrógéppel kapcsolatba. most lenne egy kérdésem, nagyon nagyon kezdő vagyok így lehet, hogy butaságokat is fogok kérdezni, ezt nézzétek el nekem. a kisfiamnak szeretnék takarót varrni, wellsoft anyagból, illetve kapucnis törölközőt, ezekhez milyen szegőt és hol találok? vagy milyen néven?
                köszönöm előre is.

                illetve, ha valakinek lenne bébis dolog, bármi szabásmintája azt nagyon megköszönném.

                Gabi

                Comment


                  gabcsi01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  köszönöm a segítségeket a varrógéppel kapcsolatba. most lenne egy kérdésem, nagyon nagyon kezdő vagyok így lehet, hogy butaságokat is fogok kérdezni, ezt nézzétek el nekem. a kisfiamnak szeretnék takarót varrni, wellsoft anyagból, illetve kapucnis törölközőt, ezekhez milyen szegőt és hol találok? vagy milyen néven?
                  köszönöm előre is.

                  illetve, ha valakinek lenne bébis dolog, bármi szabásmintája azt nagyon megköszönném.

                  Gabi
                  Van varrós topik. Lehet, hogy gyorsabban és szakszerűbb választ kapsz ha ott teszed fel a kérdéseidet.

                  Egyébként én ferdepánttal szegném el őket, amit bármelyik méteráruban találsz. Vagy csinálhatsz a takaró és törölköző anyagából is ferdepántot. Azt hiszem zöldfülű pelenkavarró topikban volt linkelve nemrég hogyan kell ferdepántot késziteni.

                  Nekem van bébis szabásmintám, csak nem tudom mikor jutok oda, hogy azt digitalizáljam. Esetleg nézd meg nincs-e olyan topik ami ilyenhez közelebb áll, mint a varrógépes topik. Talán a varrás topikban többeknek van szabásmintája.
                  Aritz anyarobotja vagyok.

                  Comment


                    Sziasztok!

                    Már pár hete felmerült bennem, h kinőttem a varrógépem. megnőttek az igényeim. Egyszerűen nem tudok keresztüldöfni vele 3 réteg frottírt, pedig annyi tőti kell bele! Így a pelenkaprojektem folyton elakad!

                    Falvédőmet is 4 hónapig csináltam, ebből sokszor a vastag anyagok miatt kellett bontogatnom, módosítgatnom. Kiidegel a dolog, mert ma minden elé helyeztemn a pelenkákat. mondván, h 20ig meg se állok, min. napi egyet megvarroik, de már a betét bevarrásánál technikai problémáim adódtak. Ennyit meg kézzel ha nekilátok, sose fogok befejezni

                    Kérlek, segítsetek!!! Milyen gépet vegyek? Jelenleg Singer classickal szenvedek, meg a két kezemmel
                    Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                    Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                    Comment


                      Anikó!
                      Aukciós oldalak tele vannak régi "ős"Neumann gépekkel.Nekem van egy ilyenem is,idősebb,mint énÉS SZUPER!!!
                      Van még egy szintén 200 éves Pfaffom,amit a szomszédasszony kitett a kukához!!!!!!Na az is aztán kibír mindent!
                      Ezeknek minden része fém és gyakorlatilag tönkretehetetlenek.Bőrtől kezdve,farmerig,mindent visznek.
                      Érdemes beszerezni,a másik kis gépedet meg kímélni és a finom varrásokhoz használni.(Ez azért hiányzik....)
                      Sokat emlegetett varrógép mester,biztos tud segíteni,vagy gondolom Miskolcon is van szerelő.
                      Utoljára szerkesztette Gagnes1; 2011.06.12., 07:42.
                      Mosható Betét Ganges

                      Comment


                        Bernina Neumann Veritas 808 gépe van valakinek lányok????
                        (tudom,kérdezzem Imrét,hogy milyen gép... )
                        Mosható Betét Ganges

                        Comment


                          Gagnes1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          (tudom,kérdezzem Imrét,hogy milyen gép... )
                          Igen!!!
                          Bebu, aki Zozi, az iskolás (09.01.30.)
                          ..............Kitti, a kiscsoportos (11.09.18.)
                          ..............Matyi, a bölcsis (13.07.11) "nyanyája"

                          Comment


                            Qbogizmo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

                            Már pár hete felmerült bennem, h kinőttem a varrógépem. megnőttek az igényeim. Egyszerűen nem tudok keresztüldöfni vele 3 réteg frottírt, pedig annyi tőti kell bele! Így a pelenkaprojektem folyton elakad!

                            Falvédőmet is 4 hónapig csináltam, ebből sokszor a vastag anyagok miatt kellett bontogatnom, módosítgatnom. Kiidegel a dolog, mert ma minden elé helyeztemn a pelenkákat. mondván, h 20ig meg se állok, min. napi egyet megvarroik, de már a betét bevarrásánál technikai problémáim adódtak. Ennyit meg kézzel ha nekilátok, sose fogok befejezni

                            Kérlek, segítsetek!!! Milyen gépet vegyek? Jelenleg Singer classickal szenvedek, meg a két kezemmel

                            Ahogy előtem is írták, vegyél régi Singert, pl Vaterán... Olyat keress, amihez van villanymotor...
                            Nekem 2 db öntöttvas Singerem van egy 1914 ből, egy pedig 1932 ből, mindkettő csúcsszuper, bőrt is simán átviszi, nem zörög, nem csattog és még nem látott szerelőt....annyi történt vele 1914 óta, hogy a meghajtógumit kicseréltem én 1x és valszeg az elődöm is 1x-2x (lehet hozzá kapni, sk kicserélhető)
                            Ezek a gépek cikk-cakkolni még nem tudnak, mert akkor még nem találták föl, viszont ha szerencség van, kapsz hozzá egy maroknyi talpat amiben mindenféle van, pl cippzározó talp, ferepánt szegőtalp, sima szegőtalp, és van külön cikkcakk varró talp is...

                            Szabad gépi hímzésben is verhetetlen a régi Singer (hímzőtalp kell hozzá) és úgy találták ki, hogy könnyű megoldani, hogy ne a gép ovábbítsa az anyagot .. Ez nagyon jól jön, ha mondjuk quilt-et akarsz csinálni, vagy patchwork takaróban quiltelni....

                            Varrtam már vele muszlint is, nekem nincs gondom a finom/vékony anyagokkal sem....

                            (természeesen interlockot, meg faxnis öltéseket ne várj tőle...és tolatni sem tudnak)

                            Sok szerencsét!



                            (Ha egy kicsit modernebbet szeretnél rengetegféle öltéssel meg ilyesmi, de mégis olyat ami erős és simán varr töb réteget, akkor ajánlom a Pfaff 332-es szériát.....ezt viszont jóval nehezebb találni, mint Singert)
                            http://irgulyas.freeblog.hu/

                            "Az ember gondolatai terméke. Amit gondol, azzá válik."*(Mahatma Gandhi)

                            Comment


                              Berbuch eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Igen!!!
                              Nagyon nagyon kedves volt,visszahívott,nem küldött el sehová,hogy miért merészelem zaklatni...stb...csúcs pasi,az biztos,de most inkább személyes tapasztalatra lennék kíváncsi
                              Mosható Betét Ganges

                              Comment


                                Gagnes1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Bernina Neumann Veritas 808 gépe van valakinek lányok????
                                (tudom,kérdezzem Imrét,hogy milyen gép... )
                                agi nekem bernina van, de mi a kerdes?

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X