Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Kisvic! Ezer hála és köszönet , ugyanis nekem akkor mostmár elárulom, hogy egy AEG FY790-esem van. Nem mondod, hogy ezt a gépkönyvet a neten találtad?! Kb. nemtudod hány órát keresgettem már hátha megtalálom, de még csak egy képet se találtam erről a varrógépről.
    Csak véletlenül linkelted ezt be, vagy felismerted a képet amit csatoltam?
    Vagy nem tán, ilyened van????????

    GYÖNGYÉKSZEREIM

    Comment


      #47
      Most nézem a honlap nevét. Ez az AEG gép valami singer utánzat lehet?
      Egyébként a múltkor bevittük egy szaküzletbe, mert kellett hozzá némi alkatrész (bobin, orsó, tűtartó) s nagyon furcsán néztek ránk, na meg a gépre.

      GYÖNGYÉKSZEREIM

      Comment


        #48
        maminti: nekem a jobb oldali van, nem a rugós, és jó a kukachoz (olyan hullámos összevissza tekervény)

        Nem az anyagtovábbítóra kell tenni, hanem a varrótalpat leveszed és lecsavarozod a varrótalp tartót is. Arra kell felcsavarozni a stopplótalpat.
        A rugós talp gondolom még jobb dolog, azt nem próbáltam.

        Cikk-cakkot sima talppal lehet varrni. A műanyag sima talp szerintem arra jó, hogy látni az anyagot alul...talán.

        babocika: a cikk -cakkokat ált. elszegésre, a nagy része meg díszítő varrásra jó.
        Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

        Comment


          #49
          http://www.youtube.com/watch?v=MHXee...ondesigns.com/
          Tűzés. 3 percnél mutatja, hogyan kell kicserélni a talpat.
          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

          Comment


            #50
            A kukacolás, különben tűzés i és a minta kukacszerű, de lehet bármilyen más is, ugye?
            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

            Comment


              #51
              Igen tűzés, csak valaki elnevezte kukacolásnak.
              Könnyűnek tűnik, de olyan, mintha egy tollat tartana valaki egy helyben és te a papírt mozgatod. Rengeteget kell próbálgatni, hogy egyenletes legyen. Ez a kesztyű se hülyeség, mert elcsúszik a kéz az anyagon.
              Egyébként a szerelgetés miatt kétszer is meggondolom, hogy mikor csináljam ezt a szabad gépi hímzést. A videón lévő talp is másmilyen, úgy látom ebből is van ezer variáció, ahogy géptípus is.
              Judit 3 fiú (9,6,2) anyukája.BelinBolt-egyedi táskák, hátizsákok,hordozóstáskák,dekorációsdolgok.Galéria.BelinBolt/Facebook

              Comment


                #52
                Kati, tudtommal ezzel a talppal tudsz kukacolni.
                Ildi, Dani (2004.06.), Zsófi (2008.09) és Dóri (2011.10.) anyukája; FiDiNi most kicsit háttérbe szorult. NE ÍRJ PRIVIT, ÜZENŐFALRA SE KÜLDJ ÜZIT!! KIZÁRÓLAG E-MAILEN VAGYOK ELÉRHETŐ. ildikokuchta@gmail.com

                Comment


                  #53
                  http://www.singer.kft.hu/singer_osszehasonlitas.htm
                  Varrógépek összehasonlítása
                  Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                  "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                  Comment


                    #54
                    Az overlock az mi magyarul? Van köze az interlockhoz? Sejtem, h nincs, mert az vág is...

                    Ildi, melyiket mondtad, h a letűzésnél jól jön, ha két egyenest varrunk egymás mellett?[/QUOTE]


                    Az overlock magyarul is overlock tudtommal. Anyukámnak van otthon (ruhaipari szakoktató volt). 3 vagy4 szállal varr, és a varrás melletti részt levágja. De csak ezt tudja, legalábbis anyukám a másikkal varrja az egyszálast, meg amit nem kell vágni is. (bár lehet, hogy csak nem akarja fűzögetni, mert az elég macerás. Gyerekkoromban mindig az én feladatom volt.) Szóval ha csinál valamit, mindkét gép az asztalra, és átül egyiktől a másikig.
                    Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                    Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                    Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                    írj a gmailemre az is cyanus

                    Comment


                      #55
                      Te az interlockról beszéltél, az overlock van az én gépemen is, egy zárt, speciális öltés. Anyagok, anyagszélek varrásához és tisztázásához. Az interlock szvsz abban különbözik ettől, hogy az egy spéci gép, és vág is (meg még sok minden mást is tudnak a maiak már.).
                      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                      Comment


                        #56
                        Kisvic én pont ezt a könyvet vettem ki a könyvtárból és nagyon alaposnak tűnik. Jó vaskos, színes képpel illusztrálva minden lépés.
                        Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                        Meseterápia

                        Comment


                          #57
                          Nem. az anyám hgépe overlock!!!!! Az a gép neve (rá is van írva, meg a gépkönyvébe is), Megkérdezem majd anyumat akkor, mi a különbség az interlock és ez közt. Ez is levágja a szélét, tehát akkor interlocknak kéne lennie. Neki tudnia kell..
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            #58
                            már régóta érlelődik a gondolat, hogy vennék egy új gépet (ha sikerül rá előteremtenem a rávalót), kettő között gondolkodom:

                            Pfaff smart 100s:-28 varróprogram
                            -stretch programok(rugalmas anyagok varrásához)
                            -overlock programok(anyag szélek edolgozásához)
                            -gumizó program
                            -rejtett öltés(szoknya vagy nadrág láthatatlan-
                            felhejtásához)
                            -szabadkezes gépi tűzés(kukacolás)
                            -sorminták
                            -automata négylépéses gomblyukvarrás
                            -talpnyomás állítás(több réteg csúszósabb
                            anyag összevarrásához)
                            öltés szélesség állítás
                            -öltéshossz állítás
                            körforgós fekvő hurokfogó
                            -szálvágó
                            -szabadkar(pl.:nadrágszár felhajtáskoz)
                            -kemény műanyag tárolódoboz, a másik pedig

                            Toyota Quilt 50 Master Varrógép: melyet a hagyományos varrás mellett a patchwork kedvelőknek is ajánlunk.

                            24 program, 5 quiltöltés, rugalmas öltések
                            4 lépéses gomblyuk
                            cipzárvarró talp, applikálótalp, foltvarrótalp (patchwork)
                            sorvezetőtalp, felsőanyagtovábbító talp, stoppolótalp
                            fokozatmentes öltéshossz állítás
                            duplatűs varrás
                            szabadkaros lehetőség
                            magávalragadóan sima működés vastag és vékony anyagokkal is
                            zipzár- és zsinórbevarrás
                            applikáció készítés, díszítő, patchwork, overlock öltések
                            bizonyítottan megbízható minőség, tartós érték kedvező áron
                            3 év garancia

                            van valamelyikkel személyes tapasztalatotok?
                            köszi

                            Comment


                              #59
                              Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem. az anyám hgépe overlock!!!!! Az a gép neve (rá is van írva, meg a gépkönyvébe is), Megkérdezem majd anyumat akkor, mi a különbség az interlock és ez közt. Ez is levágja a szélét, tehát akkor interlocknak kéne lennie. Neki tudnia kell..
                              Akkor a varróépeink ugyanazt tudják mint az a gép?
                              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                              Comment


                                #60
                                töröltem, elnéztem...
                                Utoljára szerkesztette kisvic; 2009.01.31., 13:11.
                                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X