Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok, 1000 éve nem jártam erre bevallom de nekem nagyon fura volt ez a szerelő akit ajánlottatok. Kétszer voltam nála. Első alkalommal nagyon bizalmatlan volt, alig akart beengedni, azt hitte valami nav-os vagyok.. aztán meggyőztem. A régi Lucnikomat dicsérte, megtisztogatta. Másodszor akkor mentem mikor valami hibádzott rajta, és akkor már nagyon rosszakat mondott a "régi gépekről" ellentétben az első alkalommal. Nem is volt hozzá megfelelő orsózója, rárakott valami mást, azóta sem szuperál úgy ahogy kéne. Én többet nem megyek hozzá egyébként. Csak gondoltam megkérdezem, hogy friss tapasztalatok alapján is ajánljátok még őt, vagy csak "régebbről"..
    eladó ruhák itt: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=83317
    és itt: http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81763

    Comment


      Szia Emese!

      Ő az Imre, akit itt ajánlottak?

      Lehet tudni, hogy a vaterán milyen néven hirdet?

      Szeretnék vásárolni egy használt Naumannt, egy piki111_a ilyesmi nevű felhasználó garanciával árulja. Rutinos vagyok vaterázásban, de az utóbbi egy évben csupa csupa vacak holmit sikerült megvásárolnom ott. Óvatosabb lettem. Szóval hátha vásároltatok már nála?
      Másrészt van egy 10 éves Singer gépem, aminek a hurokfogója tönkrement. Az itteni varrógépszerelő nem tudott hozzá alkatrészt rendelni. Ha lenne ötletetek a hogyan továbbra, örüölnék neki. Sajnálnám kidobni.

      És végül, mielőtt megvenném a gépet. Milyen gépetek van, és mennyire vagytok vele elégedettek? Milyet gépet vegyek?
      Magunknak varrok, hobbi szinten. A Singeren zömmel az egyenes és cakkost használtam. Sosem varrtam még gomblyukat. A rugalmas anyaggal rosszul bánik, és szabadon nem tudok vele varrni, ezért pl foltot sem tudok rádobni csak úgy a nadrágokra.

      Nincs több kérdésem. )))

      Imami

      Comment


        Szdp remelem nem Imre volt

        IMami piki111 Imre a vateran
        " dolgozz keményen, légy tisztában az értékeiddel, és bízz magadban annyira, hogy ez tovább segítsen attól függetlenül, hogy szeretnek-e mások vagy sem"

        Comment


          Sziasztok,
          Szeretnék varrógépet venni, de abszolút nem értek hozzá. Ami beugrik varrógép=singer.
          Nem tudom szakszavakkal elmondani, milyen varrós műveletekre használnám. Táskát szeretnék varrni, béléssel, zipzárral, és varrnék rá díszítést is. Meg neszeszert, ilyesmiket. Mit kéne tudnia? Ha esetleg írásokat szeretnék varrni ruhára/táskára, ahhoz mit kell tudjon?
          Köszi a választ.
          "Azé a világ, aki teleszüli"
          2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

          Comment


            Az új Singerek nem igazán jók, mert sok bennük a műanyag alkatrész. Ha használttal is megelégszel, nem akarsz extrákat akkor a régi Neumann gépek nagyon jók.
            Nekem férjem vette anno használtan singert az csak egyenesen meg cikk-cakkban varr, de nekem elég volt. Egyszer kellett izzót cserélni benne, ja és tud rugalmasan varrni. Nagyon sok mindent megcsináltam már vele. Ami nekem hiányzik, de nem is használtam volna még, aza díszítő öltés. Viszonyt anyuméktól megkaptam a nagyi régi bivalyát.
            Gondolkodtam lockos gépen, de ha majd le akkor az külön gép lesz, mert nem egetverően fontos, hogy belül hogy néznek ki a varrások. Elég, ha cikk-cakk olom.
            Csybe

            Comment


              Nem ragaszkodom az új géphez. Majd szeretnék szép díszítéseket is csinálni, de majd. Jelenleg gyorsabban szeretnék haladni. Mert egy hónap/varrnivaló brutálisan sok idő. Megnézem akkor a Neumann gépeket, aztán majd jövök még kérdezni, ha elakadtam.
              "Azé a világ, aki teleszüli"
              2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

              Comment


                Valaki szájbarágósan elmagyarázza hogyan kell alulról, fölülről befűzni a cérnát a gépbe? Merre álljon a cérna. Hogyan legyen? Brother gépem lett, kaptam és lenne mit varrni. De összegubancoltam a cérnát és se az orsó felől, se a tű felől nem tudom rendesen befűzni. Már majdnem sírtam tőle
                "Azé a világ, aki teleszüli"
                2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                Comment


                  A tűnél akadtál el? Attól is függ honnan kell az orsótokot behelyezni a gépbe. Ha elölről, akkor a cérnát is elölről hátra fele kell a tűbe fűzni, ha oldalról, akkor onnan. Ha felülről fektetve, akkor nem tudom ez esetben nézd meg közelebbről a tűt, az egyik felén hosszan fut rajta egy vájat, a hosszú horony, onnan kell belefűzni (a hátulja a cifrább fele :P). Az orsótokon kell lennie kis vájatnak/kampónak ahova még be kell fűzni a cérnát miután beletetted az orsót, majd szépen lógva hagyni figyelve, hogy ne csípődjön be sehova és majd a befűzött tűvel tudod fölhozni... de ezt meg biztos tudod Kicsit konkrétabb kérdésedvan? Rákerestem google-val és úgy látom találni befűzési rajzot, az nem segít? Sőt (miután sk kicseréltük a redőnyünk hevederét youtube segítséggel) azt is el tudom képzelni, hogy videó is akad róla
                  Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                  Comment


                    Már sikerült próbálgattam és úgy jött ki. A netes útmutató annyira elkeserített, mivel a szavak nagy részét nem értem, hogy majdnem visszacsomagoltam és elraktam a sarokba.
                    Próbálgatok rajta mindent, aztán majd csak sikerül szépen is varrni vele.
                    "Azé a világ, aki teleszüli"
                    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                    Comment


                      sarkanyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Szia, nekem 8014/36-os van. Talán nincs sok különbség, ehhez tudok haszn.ut.-ot küldeni. Emailen is.
                      Szia!
                      Tudom már nagyon régi a hozzászólás, de ha még megvan nagyon szeretném kérni a 8014/36-os használatiát... Régóta keresem már.
                      annaaczelkorosi@gmail.com

                      Köszönöm

                      Comment


                        Kicsit felhozom... Egy javított Nauman 8014-es boldog tulajdonosa lettem. Eddig lábbal hajtós Singerrel dolgoztam, de majd most....

                        Első sikeres projektem a lányom oviszsakja volt.
                        Dana
                        2017-ben is lesz könyves kihívás!
                        Könyves kihívás topic

                        Comment


                          Kedves Lányok!

                          Én nagyon szeretném, ha újfent megmutatnánk egymásnak az alkotásaink, és tanácsokat adnánk, mert nagyon jó volt ez a topic! A kedvencem!

                          Én most éppen nadrágfoltozásban vagyok, mostanában nem sokat sem alkottam, de csinálok valami újat, megmutatom. Varrógépügyben szívesen segítek, mint a régi varrógépek híve. Jelenleg van egy új Singerem mindenféle talppal (még rátehető felsőanyag továbbítóval is) és egy régi Pfaff-om, ami Imre szerint műszer és nincs hangja, de ennek sajnos pár hónapja legettem a motorját és még nem jutottam el szervízbe. Remélem, menthető, mert a valaha volt kedvenc gépem. Bár az Idealomat nagyon visszasírom, amit két éve itt eladtam.
                          Fel is hívtam, aki megvette, hogy visszavásárolnám, de azt mondta, hogy nem adja, mert ő is nagyon szereti!
                          Beszélgessünk tovább, segítsünk egymásnak gépet választani és inspirálni az alkotásban!
                          Egy legényke és egy leányka édesanyja

                          Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                          Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                          Comment


                            Az alkotások bemutatása a szabás varrásban, itt csak a gépek a "központ".

                            De ha itt tartunk nekem is fel kéne állítanom, kitisztítanom a gépeimet. Az egyik teljes szétszedést igényelne, annyir rég használtam és eléggé porod, hiába van bőröndben.
                            Csybe

                            Comment


                              Igen,igazad van. A szabás-varrásba.
                              Milyen géped van?
                              Egy legényke és egy leányka édesanyja

                              Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

                              Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

                              Comment


                                egy bivaly ami poros és ráférne egy takarítás, meg egy singer az régi, de csak sima és cikk cakk van rajta meg rugalmas öltés, amikor visszaölt egy felet. A bivalyt kéne megcsinálnom nagyon. ill. elvinni Imréhez. talán a tavasszal lesz időm.
                                Csybe

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X