Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Virgie,
    ez nagyon profi gép,de borsos az ára is
    Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

    Comment


      virgie, koszi az infot! Ez a gep birja a sok reteget? Taska, mei tai?
      latom 60 000ert lehet kapni, kb ennyit szannek egy uj gepre.
      holnap remelem mar visszakapom a bernina nenimet!

      Comment


        Sziasztok! Most szeretnék elkezdeni varrni, teljesen kezdő vagyok. Ruhákat, táskákat szeretnék varrni, de nem tudom, hogy milyen funkciók lennének jók ehez. Nem tudom, hogy mitől függ, hogy tudok e vastagabb anyagokat varrni (szövet, farmer), vagy esetleg fehérneműt. Már vagy 1 hete nézegetek varrógépeket. Végre sikerült is választani egy Brother LS-2125-öt, de olvastam forumba, hogy nem volt megelégedve vele a használója.
        Amiket most néztem ki azok a következők:
        Privileg 1101
        Privileg 1615
        Toyota EJSB 21 Jeans
        Toyota JFS 18 Jeans
        AEG 220
        AEG 791
        Ha valaki esetleg tud tanácsot adni, vagy varrógépet ajánlani, amiről esetleg tudja, hogy jó az nagyon nagy segítség lenne. Olyan max 40 ig tudok elmenni pénzügyileg..
        Köszönöm: Nikolett

        Comment


          Az, hogy hány réteget tud átvarrni, azon is mulik mekkora teljesítményű motor van a gépben.
          Ezen kívül az alkatrészek szilárdsága számít. Persze nagyobb teljesítményű motort csak masszív gépekbe raknak, és naná, hogy ezek drágábbak.
          A fém alkatrész a minimum követelmény. A körfordulatos hurokfogó precízebb, mint a félfordulatos, és csendesebb is, de persze drágább.
          Ami szerintem minimum egy gépnél:
          Az öltéshossz, és szélesség állítás, talpnyomás állítás, szabadkar, tű pozíció állítás, előre-hátra varrás.

          Ami nagyon megkönnyíti a munkát:
          Tűbefűző,
          Szálvágó
          A tű fent-lent állítási lehetőség,
          A varrási sebesség állítás.
          Valódi ikertűs varrás. (Két-két különálló fonaltartó, fonalfék és fonalvezető szem a tű előtt)

          Szerintem nincs szükség 6 millió varrásmintára, a leggyakrabban a sima cikk-cakkra és a 3 pontos cikk-cakkra van szükség. Fontos még a gomblyuk, de én pl nem láttam különbséget a 4 lépéses, és az 1 lépéses gomblyuk minősége között. Az 1 lépéses gyorsabb, ennyi.
          Az LCD kijelző: hááát,

          A fehérnemű és a sztreccs anyagok varráshoz elengedhetetlen az ikertűs varrás, mivel szép rugalmas tűzőöltést csak ezzel lehet készíteni.
          Vagy marad a cikk-cakk, de az pl egy sztreccs felső nyakán, vagy alján nem túl szép.

          Az új gépet vásárlóknak javaslom a jó minőségű kellékek beszerzését is.
          pl vékony hegyes edzett acél gombostű. Sajnos a legtöbb rövidárú boltban csak gagyit adnak.

          Aki tud látogasson el egy varrógép szaküzletbe, vagy szerelőműhelybe.
          Ott tudják melyik márka mennyire megbízható.

          Én többet nem vásárolok varrógépet hipermarketben. Egyszer már jól megjártam.
          Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
          E-MAIL címem.

          Comment


            Amikor én kerestem gépet nekem ezeket ajánlották:
            Brother NV10
            Bernina bernette E66
            Toyota Spa 26
            Jaguar 977
            De ezek a magasabb árkategóriából valók. Mivel én elég sokat varrok, szükségem volt egy igazán jó gépre.

            A használtak közül a naumann gépek a legjobbak. Minden alkatrészük fém, és cserélhető. Minden varrógépműszerésznek van hozzá alkatrésze, és könnyen tudja javítani.
            Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
            E-MAIL címem.

            Comment


              Köszönöm a segítséget ! Megnézema gépeket amiket ajánlottál. Sajnos debreceni vagyok, nem hiszem, hogy itt van szaküzlet, ezért szerintem rendelnem kell. És ott nem lehet kérdéseket feltenni. Köszönöm a gyors válaszokat is.

              Comment


                Bármelyik varrógépszaküzletet felhívhatod.
                Én is azt tettem. Pl a varrógépcentrum, vagy a varrógép szaküzlet is szívesen segített. Mielőtt odamentem minden részletet megkérdeztem telefonon.
                Mindkettőtől rendelhetsz is. De ez csak 2 példa. Nézz körül a neten, és ha van telefonszám érdeklődhestz nyugodtan.
                Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                E-MAIL címem.

                Comment


                  Virgie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Amikor én kerestem gépet nekem ezeket ajánlották:
                  Brother NV10
                  Bernina bernette E66
                  Toyota Spa 26
                  Jaguar 977
                  koszonom a reszletes valaszt! En a bernina 66-ban gondolkodtam, de most a jaguaron is elgondolkoztam.
                  Teljesen egyetertek a listaddal, nekem is csak a 3 lepeses cikkcakk kell meg a rugalmas varras.
                  a jovo heten bemegyek es szetnezek a boltokban.
                  Sajnos rugot kell csinaltatni az enyemhez es a rugos ezen a heten meg szabin van

                  Comment


                    Szertném eladni a varrógépemet, mert veszek egy újat . Szerintetek mennyit lehetne kérni érte?

                    Ilyen:
                    Mellékletek
                    Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                    Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                    BLOGOM

                    Comment


                      emese. nem tudom, de aruld el milyet veszel?

                      Comment


                        Emese engem érdekelne egy ár,nincs gépem és a család lehet,hogy megszánna...( kisvicéről épp lecsúsztam)..és szeretem a használt dolgokat, mindig úgy érzem,hogy ezzel kicsit környezetkímélő vagyok...
                        Réka
                        Botond '07.dec., Luca Villő '11.márc., és Zselyke a '13.novemberi "babaillat"

                        Comment


                          Ilyet veszek, de nem itthon, mert itt drágább, hanem No.-ban. Ma rendeljük meg az Otton, és jövő héten hozzák haza az ismerőseink Azért ezt választottam, mert azon kívül, hgy nagyon jó, van rajta egy csomó nagyon szép sorminta, amit úgy gondolom, hogy ki fogok tudni használni.
                          Egyébként szerintem jók a szempontok, amiket leírtatok. Én is felhívtam a VGC-ot, és ajánlották ezt a gépet. Viszont nagyon meglepődtem, mert a Singerről nagyon lebeszéltek ők is. Tényleg érdemes felhívni őket, mert nagyon ségítőkészek!

                          Réka, 20.000 Ft-ra gondoltam. Remélem, hogy ez reális ár.
                          Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                          Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                          BLOGOM

                          Comment


                            nagyon popec gepnek nez ki,
                            rakerestem itt http://www0.de.shopping.com/xPO-AEG-680
                            280€ ami 72000...
                            En nezegettem gepeket ausztriaban es angliaban de mindenhol dragabb volt mint itthon amin meglepodtem, mert forditva szokott lenni.

                            Comment


                              Sziasztok!
                              A segítségeteket szeretném kérni. Varrógépet szeretnék venni, nincs túl sok pénzem rá és teljesen kezdő vagyok. Mit ajánlanátok?
                              Köszönöm!
                              Eszter és négy kétlábú meg két négylábú

                              Comment


                                Nekem is van új gépem, júúj, nagyon boldog vagyok vele!! Husqvarna 1050, használtan vettem, egy csoda Közben utánaolvasgattam mindenfelé, és az AEG-ről csak jókat találtam - én egy Emeséénél egyszerűbbet néztem ki ebből a szériából, de aztán rábukkantam jelenlegi "társamra", és első látásra szerelem lett.
                                Nem akarok nagyon ellenreklámozni, ezért csak csendben írom én is, hogy a Singerrről mindenki mindenhol lebeszélt, ez már nem az, mint ami nagyanyáinké volt... (volt pl. egy modell, amiről több mint húszan panaszolták egy fórumon, hogy néhány hónap után teljesen megadta magát...).
                                Amerikában egyébként nagyon csábító a használtpiac, csak hát onnan még ide kell jönnie...
                                Eszter, sztem attól is függ, mire akarod majd használni. Virgie az előző oldalon mindent jól összefoglalt. De én pl. szeretem a csinos mindenféle sormintákat is, mert főleg "vicik-vacakokat" varrok (táska, párnahuzat, terítő, falvédő, kis zsák, nagy zsák stb.), és ezeknél jól jön egy-két szép minta. De ruhákhoz ez nem szükséges. Öltéshossz és -szélesség mindenképpen legyen állítható. Talpnyomás-szabályozó fantasztikus dolog! (nekem az előző nem tudta, most le vagyok nyűgözve. De enélkül azért meg lehet lenni). Nem tudom, mit gondolsz a használt vételről, kicsit persze bizalomjáték, de ugyanannyi pénzért sokkal jobb gépet is kaphatsz. Érdemes szervízekben is szétnézni, szoktak használt de rendberakott gépeket is árulni. Sok sikert!
                                Kata
                                Sebi (2006.08.02.), Matyi (2008.11.27.) és Borka (2011.11.02.)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X