Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ekcéma

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ha csak az van neki, akkor azt csak a nyál marta fel. Kenhetsz rá hámosítót, popsikrémet, körömvirágkrémet vagy bármi jóféle "zsíros" krémet. Illetve hagyhatod is, magától is elmúlik, amikor vége van a nyálzásnak, fogzásnak. Nagyobbik fiamnak volt ilyen, de ő nem volt ekcémás. Az érdekes az egészben, hogy a kisebbik aki elvileg atópiás alkat, neki még soha nem volt. Mondjuk nem is nyálzik annyira fogzáskor.
    Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

    Comment


      Én tavaly nyáron azzal védekeztem a nap ellen, hogy a gyerkőc mindig hosszú gatyában és hosszúujjúban volt plusz sapka plusz nem mentünk a napra... na de akkor még pici volt, a mostani mozgásigénye mellett lehetetlen nap közben bent tartani a lakásban

      Na majd kifaggatom a gyógyszerész rokont. Hátha utánanéz a dolgoknak

      (Gáz, de több DM-ben is jártam és sehol sem volt az Alverde százszorszépes babakrémből pedig az szuper volt. Vettem helyette ugyanilyen százszorszépes fürdetőolajat. Remélem az is jó lesz...)
      ...

      Comment


        joda eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ez engem is nagyon érdekelne!
        Tavaly a védőnénink a babét ajánlotta nagyon-nagyon, úgyh azt vettünk, és klassz is volt, de akkor még nem volt ekcémánk... Szerintetek ki merjem most próbálni v. inkább ne is gondoljak rá?

        Vanda, lelkesen használjuk a tyúkhúrt, de eddig (2 napja) még semmi változás: hol pirosabb, hol kevésbé... Nálatok mikor lett látványos a javulás? Kentél vele egy időben vmi krémet is?
        tavaly nyáron Flórinak is szép volt a bőre, most csúnyább, én az egyik alkarján kipróbálom amim van és akkor csak kiderül...
        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

        Comment


          Tyúkhúr mellet persze, használtam krémet is, hiszen ha csak vizessel kenem, nagyon szárad a bőre. Sára ébredt, később jövök...
          Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

          Comment


            Szóval azt a krémet használtam rá, amivel egyébként is kentem eddig a bőrét, csak "rendbentartó" céllal. Kinek ez mit jelent. Mert ugyebár mindenkinek más jó...kinek a sheavaj, kinek a sheavajné
            Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

            Comment


              Mi hétköznap nem használunk naptejet, 11-15 között nem megyünk nyáron napra, ki sem tesszük a lábunkat a lakásból. Ilyenkor már úgyis ebéd, aztán meg csendes pihenő van. Csak ha nagyon muszáj, akkor kenném be a fiúkat, de már én sem tudom melyik krémet vegyem!
              Livi

              Comment


                Tanácsot sajna nem tudok adni, viszont ahogy végigzongoráztam egy pár naptej/krém összetevöjét én mindenképp valami naturkozmetikai krémet vennék, mert azokban tutira nincsenek olyan anyagok, amik a naturkozmetikai iparban nem megengedettek, pl. zselésítö (allergizálhatja a bört), kémiai lipidek, stb. Bár én nem értek hozzá, nem vagyok vegyész.
                Konkrétan mi azt a két krémet használjuk, amit leírtam fentebb.

                Tulili mi bizony kimegyünk, bevásárolni, vagy csak szimplán az erkélyre ha forróság van nagyon (ami itt azért nem annyira gyakori), vagy bringázni stb. szóval én elöre kenem, magam is. Csendespihi alatt szoktam fözni, így elötte vásárolunk be.
                Hena
                Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                ClauWi hordozási tanácsadó

                Comment


                  Mostanában végig azon filóztam, hogy mitől javult meg Lilla bőre ilyen drasztikusan (szó szerint borzalmas volt szegénynek és semmivel sem tudtunk tartós eredményt elérni most meg kenés nélkül is szép - önmagához képest legalábbis gyönyörű ).

                  1. mosószert váltottunk
                  2. megszületett a kistesó és Lilla az első hónapban minden reggel kapott néhány deci anyatejet - tudjátok, abból a baromira ütősből ami az újszülötteknek termelődik
                  3. elkezdett beszélni így már mondani is tudja mit akar (lelki oldal)

                  Ami viszont érdekes (és én emiatt ki is lőném, hogy lelki eredetű nála az ekcéma), hogy a kistesó miatti kezdeti nehézségek (ld. csak a mellemen lógott éjjel-nappal), és élete első nélkülem töltött napjai ellenére sem romlott a bőre a tesó megszületésekor.

                  Na szóval ez van.

                  Megyek a teszveszre hosszúujjú inget keresni nyárra...
                  ...

                  Comment


                    apropó: erkély. Hétfőn jönnek a redőnyösök. Tavaly reluxával árnyékoltunk, szuper volt, Lilla nap közepén is kimehetett, majdnem egész nap kint lubickolt egy mini-medencényi sós vízben. A reluxa sajna csak egy szezont bírt így most kénytelenek voltunk megrendelni a redőnyt. Remélem így sikerül direkt napfény (és így naptej) nélkül megúszni a nyarat. (iszonyúan félek a naptejektől...)
                    ...

                    Comment


                      Kri, ha jól látom, akkor mostanában volt a második szülinapja. Azt hallottam, hogy 2 éves koruk körül az immunrendszer erősödik egy nagyot, csökkenni szoktak tőle az allergiás tünetek.
                      Livi

                      Comment


                        No, én kisérleteztem Zsolnámmal.
                        Neki is sokat javult a bőre az utóbbi időben. A következő feltételezéseim vannak:
                        1, Jóidő, napsütés
                        2,Tejmenetes diéta amit már több mint 6 hete csinálok, kerülöm a rejtett tejtermékeket is parizer és társai.
                        3, Folyamatos krémezés (sós olajos vízbe fürdetés, sztearinos-glicerines testápoló),(mindenesetre szteroidossal már hetek óta nem kellett bekennem)

                        Mivel fogalmam sincs mitől javult a bőre azt gondoltam, hogy egy napig akkor most sok tejterméket eszek (ez volt tegnap) ma reggelre ilyen lett az arca:

                        Továbbra is fogalmam sincs, hogy ez a tejtől jött-e ki, vagy azért mert elszált felettünk egy UFO, mindenesetre folyrtatom a tejmentes diétát.
                        Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                        Comment


                          Verus, de ha a tej lesz a ludas, akkor legalább megtaláltátok mivel kell vigyázni! Ez is szép eredmény!
                          Livi

                          Comment


                            Igen én is így gondolom, de még mindig nem vennék mérget rá. Mindenesetre folytatom a tejmenteset, ha jövő télen is jó marad a bőre akkor nyilvánítom eredményesnek.
                            Az én nevem Verus, és kis kendőtöltelékem Zsolna/2008.12.23./ ,és Petit Rekamé: Anna Léna /2013.08.21./.

                            Comment


                              Tulili: Remélem igazad van mert akkor méginkább biztos vagyok abban, hogy ki fogja nőni (a férjem is kinőtte, igaz, neki a bőre még mindig borzalmasan érzékeny csak ugye egy pasinál ez nem olyan gáz)
                              ...

                              Comment


                                Verus: legalább van valami támpont! (Nálunk a tejmentes diétám mellett is gáz volt a bőre, csak a fogaim mentek szét a kálciumhiány miatt... most csak annyiban tartom a tejmentességet, hogy napi max. 1 deci tejet iszok a kávémhoz, amellett viszont sok sajtot eszek, de Luca úgy tűnik nem hajlamos az ekcémára - kopp-kopp)
                                ...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X