Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ekcéma

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Kami, ha érdekel a téma, ajánlom Rüdiger Dahlke könyveit!
    Ő tényleg ügyes, egyetlen dolog zavar benne, hogy nekem nagyon spiritizmusba hajló, ezt leszámítva príma.

    Ami számomra is emészthető: Kurt Trepperwein : Mit árul el a betegséged? c. könyve.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    Comment


      #47
      Szaladok Vegaverát olvasni
      Nekem sajnos nem kenyerem a spiritualizmus (még leírni is alig tudom, hehe)
      Rebaba blog

      email: hellorebaba@gmail.com

      Comment


        #48
        Nekem inkább az a bajom vele, hogy ő azért nagyon feketén-fehéren nyilatkozik ezekről a dolgokról. Pedig tudnunk kell, hogy mivel test és lélek összefügg, azért a test is kell a betegséghez, nem csak a lélek Szóval ha valaki baromi kiegyensúlyozott, de zsírszalonnán él, akkor azért számíthat rá, hogy magas lesz a vérnyomása. (Még akkor is, ha nem kerüli a konfliktusokat, mert a magas vérnyomás azt jelzi. Amúgy az alacsony is)

        Szerintem a betegségek értelmezése egy fantasztikus mankó, ha valaki önismereti úton jár. És így van, a gyerek ebben is tükör.

        Kisvic állok elébe. (A találkozásnak)
        Vera

        Comment


          #49
          Vera! Kíváncsi vagyok, hogy ezen elmélet szerint, az ekcémás kisgyerek anyukájával mi a teendő. Úgy is fogalmazhatnék, hogy mi a baj velem? Milyen tükröt tart elém Várkony? (aki jelenleg tünetmentes) Tetszik a blogod nagyon!
          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

          Comment


            #50
            oltás

            Sziasztok,

            Nálunk bonyolult a helyzet. Az én lányomnak (hat nónapos) két hónapja jött ki a dermatitise és eddig a steroid se tudta rendbe tenni. Látták bőrgyógyászok, allergológus, gyerekorvosok garmada. Nehéz éjszakáink vannak.
            Most egy heomopata orvossal konzultáltam, aki azt mondja, nagy az esély, hogy az oltóanyagok "vivőanyagai" okozták ezt nála. Egy kúrát javasol, ami azzal jár, hogy hetekre felerősítheti a tüneket (már így is nagyon nehéz neki),
            de gyógyulást hozhat. hallott valaki már erről?
            Ha az ember szorongó alkat, ez még inkább fokozza, ennyit a lelki részéről..

            Comment


              #51
              Az ekcéma több mindent jelenthet, mivel ez is csak egy tünet. Ami a bőrön van, az mindig csak egy belső folyamat külső megjelenése, ezért nem érdemes kezelni, mert attól a belső gyulladás, stb. marad... Alapjában véve abban kell gondolkodni, a bőr választ el minket a külvilágtól, az a határolóvonalunk. Tehát valahol a saját határainkkal lehet probléma pl. Sokat elárul, hogy hol van az ekcéma. Pl. a kezünkkel csináljuk a dolgokat. Ha arcon van, az mindig nagyon feltűnő, nem lehet eltakarni semmivel, stb.

              Oltások: Sejtem, ki lehet ez a doki, nem magyar, ugye? Igen, van ilyen, a mi dokink is többek között az oltásokra vezette vissza Bori ekcémáját. Amit te írsz siida, az az alkati kezelés egyébként.
              Vera

              Comment


                #52
                Az orvosi egyetemen a pszichoszomatika igen kevéssé hangsúlyos, sőt, szerintem az oktatók többsége megkérdőjelezi a jelentőségét, a bőrgyógyászat könyvemben mégis ezt írják az atópiás gyerekekről:
                " A betegség kialakulásában az idegi tényezők gyakran nagyon fontos szerepet játszanak. Stress-szituációk és pszichés faktorok- főleg az adenil-cikláz-cAMP rendszeren keresztül hatva- ronthatják a beteg állapotát. Gyakran mutatható ki atópiás egyéneknél egoizmus, frusztráció, agresszivitás, gyerek-szülő konfliktus. Természetesen ezek elsődleges ill. másodlagos volta megkérdőjelezhető, azonban bizonyított tény, hogy a pszichés tényezők a betegségre jellemző ördögi kör kialakulásának fontos okai."

                Szerintem ez így nagyon durván hangzik. Tkp. azt írja, hogy az atópiás gyerekek rossz természetűek, de nem tuti, hogy eleve így születnek, vagy a környezeti tényezők hatása ez. De legalább elismerik, hogy test és psziché között van összefüggés, bár rögtön le is írják ennek pontos élettani hátterét.
                3 gyermek anyukája

                Comment


                  #53
                  Zsófinál mindenhol előfordul, bár az arcán szerencsére nem jellemző. Az orvos magyar, a kerületben találtam.
                  Zsófi nagyon érdeklődő, mozgékony, három hónaposan kinőttek a fogai, félévesen minden eszköz nélkül felül, kúszik, mászik és kiabál a figyelemért. Alig alszik, keveset eszik, kétemberes gyerek.
                  Ez tényleg ördögi kör: egyébként sem vagyok túl pragmatikus, de mostanában egyet mukkan, követel stb, azonnal ugrom, mert félek, ha sír akkor romlik az állapota. Borzasztó, mert a kialvatlanság nagyon igénybe vesz, és nem vagyok topon, mikor kéne.
                  Azért reménykedem, hogy kinövi, ha más nem.. És próbálok nyugodt lenni. Ezért is tartok a kezeléstől: ha az egész teste belobban, keservesen sír, dobálja magát, nem alszik, meg kell állni, hogy ne rohanjak három nap után a Heim Pálba szteriodért.
                  Egyébként meg: Ha valamit el is csesztem, talán még nem késő?...

                  Comment


                    #54
                    Semmit nem csesztél el. Ez a történet nem arról szól. A gyerek a krónikus betegségeivel nem a nevelési hibára hívja fel a figyelmet, hanem a mama SAJÁT lelki problémáira. Ekcémánál pl. tipikus a házassági probléma.
                    Ha elnyomod szteroiddal, hiába növi ki, mivel ott marad mögötte a lelki probléma, lesz helyette más (már írtam az allergiamenetelésről, annak ez az oka)
                    Vera

                    Comment


                      #55
                      Vera!
                      Más tipikus nincs? Nálunk a házassággal még tudatalatti szinten sincs semmi probléma, ebben az egyben biztos vagyok. 10 éve ismerjük egymást, ebből nyolcat együtt töltöttünk, még mindig szerelemben. De egyébként is úgy érzem most vagyok a legkiegyensúlyozottabb egész életemben, valahogy úgy érzem mindig is az anyaság hiányzott az életemből. Szóval nem értem mi lehet a baj. Tudnál segíteni hogyan ássam bele jobban magam ebbe a témába? Könyvcímek stb.
                      Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                      Comment


                        #56
                        Hajni neked is Rüdiger Dahlke-t ajánlom első sorban. Út a teljességhez c. könyvével kezdeném, hogy képet kapjak a dologról. Aztán igazából egy kineziológussal is meg lehetne próbálkozni, ott könnyebben kiderülhet személyre szabottan a dolog.
                        Meg itt vagyok én is, 2 hét múlva Baján Ha gondolod, talizhatunk, beszélgethetünk, hátha felmerül valami, hogy merre indulj. Persze nem szombaton, hiszen akkor klubban vagy.
                        (Szüleiddel milyen a viszonyod?)
                        Vera

                        Comment


                          #57
                          De jó! Szívesen találkoznék veled! Meddig maradtok Baján?
                          Hajnalka vagyok, fiaim:Gergő 2006. május és Várkony 2008. február. Zoltán társam az úton.Ide írj, ne privit: sheavaj@gmail.com

                          Comment


                            #58
                            Privi megy
                            Vera

                            Comment


                              #59
                              Végigolvastam a totyikot!

                              A nagyobb fiamnál 3 hónapos korában jelentek meg száraz, kipirosodott foltok a bőrén. Nagy mázlink volt, nagyon hamar találtunk rá nem szteroidos krémet. Ráadásul nyáron tünetmentes volt krém nélkül is. Sajnos ez a krém azóta megszűnt, de a már emlegetett DM-es krém szintén jó a bőrére. Foltjai már nincsenek, de az is igaz, hogy amint érezzük, hogy kezd száraz lenni a bőre, már kenjük is.

                              Januárban született a kisebb fiam, és nála is 3 hónapos kora körül megjelentek ugyan ezek a foltok, szinte ugyan azokon a testrészein, de sajnos nála nem jött be a DM-es krém, és amiket próbáltunk azok sem mulasszák el. Most rendeltem shea vajat kirpóbálni, hátha.
                              Belebotlottam Vera blogjába is, még azelőtt, hogy idetaláltam volna, és ennek hatására elkezdtem diétázni: tej és tojásmentesség. Egyelőre nincs hatása, de bevallom őszintén most jöttem rá, hogy miért: a fagyasztóból veszegetek elő tejcsit a főzelékébe, és persze, hogy azok nem diétás tejcsik.
                              Meddig kell csinálni, hogy legyen? Mi van ha nem segít a diéta?

                              Amúgy nagyon jó ez a topik, Vera a blogodat is szeretem!
                              Livi

                              Comment


                                #60
                                Kedvenc bőrgyógyászismerősömbe botlottam, és feltettem neki néhány kérdést. Én a háziorvostól kértem, hogy ne szteroidos krémet kapjunk, úgy gondoltam, valami enyhébbet. Adott valamit, amire ezt mondta, hogy inkább súlyosabb esetekben adják, de nem szteroidos. Nem értettem. Protopic-ot kaptunk, a bőrgyógyász azt mondta, ő szinte soha nem adja gyereknek, mert nagyon új hatóanyag, és igazából fogalmunk sincs, hogyan hat a fejlődésben lévő immunrendszerre. Ő azt szereti, hogy egy hét szteroidos krém, naponta 3-4x, majd csak visszazsírozó fürdetők és krémek, ha romlik, ismét egy hét szteroidos, de nem folyamatosan, és ha már kell, akkor nagy adagban. Enyhébb esetben elég ha elhagynak minden illatanyagos dolgot (popsitörlő, öblítő, mosószer, fürdőhab), és fürdőolajjal fürdik és visszazsírozó krémet használ. Szereti a LinolaFett termékeket, de sok mást is lehet a patikában kapni.
                                Cicamica (2004) Macimanó (2006) és Csibe (2009.10.17)anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X