Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nálunk is eltűnt a kontroll uh-n a tágulat, ha vkit érdekel mekkora volt pontosan, visszakeresem. Nekünk 1 év múlva kell újabb kontroll, de a jelekre figyelni kell azért...
    alapozó terapeuta vagyok
    TSMT tanonc
    3 a gyerek

    Comment


      Jaj, Zsuzsmuzs. Hívj fel, épp a kórházban vagyunk Ákos vurja miatt... megműtötték, remélem sikeresen.
      Réka vagyok, fehérló.
      Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
      Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

      Comment


        mi extrém eset vagyunk. elzáródás (emiatt elég lett volna egy katéter, amíg megszüntetik) és súlyos VUR (na emiatt kellett kivezetni a húgyvezetékét 5 naposan)

        és képzeljétek a vese úgy helyrejött, hogy azt mondta Máttyusdoki tökéletes
        Már csak a hólyagot kell megnöveszteni és visszavezethetik. ha ez nem sikerül arról ne is beszéljünk. de az elmúlt 2 napban csoda történt. remélem így folytatódik

        leegyszerűsítve ez a sztorink. máskülönben egy bazi nagy szívás
        Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

        Comment


          Lolka, de jóóóó hírek

          Réka nektek meg további drukk, amíg kiderül, hogy minden a legjobban alakul

          Juttka
          Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
          Ovink
          Sulink

          Comment


            Réka! Jobbulast nektek!

            Lolka! Jaj ez nagyon nehez lehtett, drukkolok, hogy szepen haladjatok!

            A nagy igazsag az, hogy Zsófinal semmi fele problemat nem eszleltem, egyszer rossz CRP ertek miatt beküldött a gyerekorvosunk a korhazba es nekem ugy tünt, hogy miutan fogalmuk sincs, hogy mitöl lehet kitalaltak, hogy vesemedence gyuladas. Szamomra egyaltalan nem volt meggyözö es azota nem is volt soha semmi. Magas CRP erteke volt, de a gyerekorvosunk az akkori rossz tapasztalatok miatt mar nem küldött be es 3-4 nap utan mindig mindenfele gyogyszer nelkül teljesen rendbe is jött. Most meglattam ezt a topikot es gondoltam, hogy azert csak megkerdezem, mert a felelem megiscsak valahol ott motoszkal bennem.
            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

            Comment


              Lolka, drukkolok nagyon! Mi az a vur?
              Dia és két kislány
              Ritkán vagyok a mamamin

              Comment


                Vizeletvizsgálat nem is volt? Én elvinném pisit tenyészteni, és ultrahangra, megnézni, mi is a helyzet. (SOTE I. Gyerekklinikát szívből ajánlom Máttyus dokival együtt )
                Réka vagyok, fehérló.
                Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                Comment


                  Réka, dobj egy üzit nekem, ha tudod van-e valamikor V.doki a 7végén. lehet elenged az a hülye katéter megint. köszi
                  Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                  Comment


                    De, neztek, csak nem igazan bizom az eredmenyben. Mikor beertünk a korhazban az elsö vizelete mindenkepp tiszta volt es utana mindenfelet neztek, tüdö röngentöl a fürrollgegeszig, de mind negativ lett es nekem ugy tünt, hogy utana "varazsoltak" valamit, hogy halgassak vegre el.
                    Köszi a tippet, igy elsö körben inkabb a gyerekorvosunkat (antropozof) kerdezem meg, benne bizom. Bevallom kicsit azert furcsalnam ha komoly gondja lenne, holott ez az egesz masfel eve volt es azota se volt semmifele panasza, nem is nagyon beteg, meg most ebben a takony idöszakban sem.
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                    Comment


                      Lolka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      mi extrém eset vagyunk. elzáródás (emiatt elég lett volna egy katéter, amíg megszüntetik) és súlyos VUR (na emiatt kellett kivezetni a húgyvezetékét 5 naposan)

                      és képzeljétek a vese úgy helyrejött, hogy azt mondta Máttyusdoki tökéletes
                      Már csak a hólyagot kell megnöveszteni és visszavezethetik. ha ez nem sikerül arról ne is beszéljünk. de az elmúlt 2 napban csoda történt. remélem így folytatódik

                      leegyszerűsítve ez a sztorink. máskülönben egy bazi nagy szívás
                      Szia! Úgy látom itt Ti vagytok a legsúlyosabb eset. Hogy vezették ki a húgyvezetéket? A hasfalon? Örülök, hogy megmenekült a veséje.
                      Kitartott a katéter a hétvégén?

                      Comment


                        kukorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Lolka, drukkolok nagyon! Mi az a vur?
                        "A vesicoureteralis reflux (VUR) alatt azt az kóros eltérést értjük, amelynél a húgyvezetékek húgyhólyagba való belépésénél lévő záró mechanizmus működése elégtelen. Ilyen esetben a hólyag összehúzódásakor a vizelet nem csak külvilágba ürül, hanem egy része visszaáramlik a húgyvezetékbe, sőt a vesemedencébe és vesekelyhekbe is. Súlyosabb esetben nem csak vizeléskor, hanem részlegesen telt hólyag mellett is van visszatelődés. Tartós fennállás esetén visszatérő húgyúti fertőzések, gyakran vesemedence gyulladás, elmaradó súlygyarapodás, vese üregrendszeri tágulat jöhet létre, ráadásul a lökésszerű nyomásemelkedéssel járó folyadék visszaáramlás a veseállományt is tönkre teszi."

                        Van 5 fokozata, a legenyhébb, ha csak a húgyvezetékbe folyik vissza, legsúlyosabb, amikor nagyon nagy vesemedence tágulat és húgyvezeték csavarodás is van. - Lolka nektek ez volt?

                        Comment


                          kindertojas eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Jaj, Zsuzsmuzs. Hívj fel, épp a kórházban vagyunk Ákos vurja miatt... megműtötték, remélem sikeresen.
                          Hogy sikerült a műtét? Ez volt az első?

                          Comment


                            Műtét köszönjük megvolt, utéter reimplantáció volt mindkét oldalon. Nálunk 4-ed fokú volt mindkét oldalon, vacilláltak anno, hogy talán rosszabb... Most már remélem nincs visszaáramlási lehetőség és hamar hazamehetünk...
                            Korábban már volt uréterszájadék szűkítés, de Ákosnál ezek a nyílások nem voltak tágak, és igazán nagyon rossz helyen sem... szóval itt nem csináltak ismétlést, mint szoktak, hanem egyből mentünk utána a nagy műtétre. A doki mosolyogva jött ki a műtőből, és azt mondta, minden gyönyörűen ment, mint a tankönyvekben, ezek után nagyon remélem, hogy a 98%-ba tartozunk, akiknél ez megoldja, nem a maradékba...
                            Réka vagyok, fehérló.
                            Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                            Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                            Comment


                              Mari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              "A vesicoureteralis reflux (VUR) alatt azt az kóros eltérést értjük, amelynél a húgyvezetékek húgyhólyagba való belépésénél lévő záró mechanizmus működése elégtelen. Ilyen esetben a hólyag összehúzódásakor a vizelet nem csak külvilágba ürül, hanem egy része visszaáramlik a húgyvezetékbe, sőt a vesemedencébe és vesekelyhekbe is. Súlyosabb esetben nem csak vizeléskor, hanem részlegesen telt hólyag mellett is van visszatelődés. Tartós fennállás esetén visszatérő húgyúti fertőzések, gyakran vesemedence gyulladás, elmaradó súlygyarapodás, vese üregrendszeri tágulat jöhet létre, ráadásul a lökésszerű nyomásemelkedéssel járó folyadék visszaáramlás a veseállományt is tönkre teszi."

                              Van 5 fokozata, a legenyhébb, ha csak a húgyvezetékbe folyik vissza, legsúlyosabb, amikor nagyon nagy vesemedence tágulat és húgyvezeték csavarodás is van. - Lolka nektek ez volt?

                              igen. az elzáródáson túl.
                              emiatt nem volt elég egy sima katéter addig, amíg az elzáródást megszüntetik.

                              nekünk most tömény szívás van. leirányította pécsre, ahol azokat kezelik, akiknek kuka a hólyagjuk. hólyagnagyobbító műtét 6 évesen. ne is beszéljünk erről. nem hisznek nekem a kórházban, hogy most van értelme tágítani, meg küzdeni. sebaj. pécsett kiderül minden, addig is tudjuk tenni, amit tenni kell, mert sikerült egy új katétert ébren behelyezni.

                              húú, ezt most tuti Réka érti csak nem volt jó napom. ennyi
                              Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

                              Comment


                                Lolka akkor Pécsre kell költöznötök? vagy folyamatosan lejártok a gondozásra, és ha kell, ott fektetnek be?
                                ott feküdni talán még nagyobb szívás, mint Pesten (kivéve ha ismerősök vagytok arrafelé)

                                Réka azért a 98% nagyon jó esély... pisilt már Ákos?

                                szörnyű, hogy kettőtöknek is ilyen súlyos érintettsége van innen a mamamiról
                                Juttka
                                Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                                Ovink
                                Sulink

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X