Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #91
    óó akkor szorítunk jövő szerdára
    alapozó terapeuta vagyok
    TSMT tanonc
    3 a gyerek

    Comment


      #92
      Sziasztok!

      Nálunk is van tágulat, de már csak az egyik oldalon. Terhesség alatt vették észre, először nőtt (max 13 mm-es volt), majd csökkent. 10 hónapos korában volt egy gyulladás, 1 hetes kórházzal. Én úgy vettem észre a gyulladást, hogy gennyes volt a pisije, pici sárga foltok voltak a pelusban, és néha a punciján is látszott. Ezután elkezdtem nyomozni az interneten, és azóta adok neki tőzegáfonya levet (patikában vettem 100%-os), meg D-mannóz port. Erről hallottatok? Nekem jó tapasztalataim vannak vele, ajánlom mindenkinek.

      Comment


        #93
        Egy ideje a pisijét se a kórházba hordom, mert a Heim Pálban mindig csak valami cseppentős gyorstesztet csináltak, ami csak akkor mutat ki valamit, ha már nagy a baj. Az egy hetes kórházi kezelés után vittem pisit tenyésztésre a János kórházba, erre elhagyták a laborban. Aztán vittem budaörsre (közel van hozzánk), ott meg nem nézték meg az üledéket, ami fontos lett volna. Szóval egy magán helyre viszem a 11. kerületben a Fehérvári útra, asszem 750 Ft a sima vizsgálat, és 2 óra múlva küldik az eredményt e-mailben, a tenyésztés meg 2000. Ha valakit érdekel leírhatom az elérhetőségüket.
        Ja, meg tudok jó magánultrahangost is, több gyerekeseknek kedvezmény van, Pest megyében több helyen is rendel.
        Utoljára szerkesztette Mari; 2012.02.29., 17:23.

        Comment


          #94
          szia engem érdekelne. hát mégha zuglóhoz közel is lenne ilyen...
          Zsófi, Márton Bendegúz, az ovis nagyfiú, a szelíd , Zalán Bonifác, a brutálisan zsivány és a kicsilány Flóra Lelle, a karácsonyi

          Comment


            #95
            Ultrahang (úgy látom csak a budai oldalon)
            - Törökbálint, Munkácsy M. u. 9. Fehér Kereszt Patika csütörtökönként
            - Budaörs, Lévai u. 33.
            - Százhalom Egészségügyi Központ (Százhalombatta, Gesztenyés u.10.)
            - Biatorbágy, Petőfi S. u. 39 - Páty, Torbágy u. 16.
            - Budakeszi, Táncsics M. u. 9.
            - Diósd, Egészségház

            Előjegyzés: a 06-30-230-6661 telefonszámon.
            A vizsgálatot Dr Tóth Ildikó, radiológus szakorvos végzi.

            Vizitdíjak:
            Egy régió vizsgálata: 5000 Ft
            Két régió vizsgálata: 8000 Ft
            Három régió vizsgálata (pl. csecsemő koponya-, hasi-, és csípő UH): 9000 Ft
            Kontroll vizsgálat: 2500 Ft

            Comment


              #96
              Vizelet vizsgálat:
              Bálint Analitika
              Budapest, 1116. Fehérvári út 144.
              Telefon: 206-0732

              Tényleg jó, hogy nem kell egy napot várni a sima labor eredményre, hanem küldik gyorsan emailben.

              Comment


                #97
                A D-mannózról meg itt lehet olvasni:
                http://www.dmannoz.hu/

                Mi már a 2. doboznál tartunk, gyulladás megelőzésére nyugodtan lehet szedni pici babáknak is. Ha valakit érdekel, tudok írni róla.

                Comment


                  #98
                  Lolka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  szia engem érdekelne. hát mégha zuglóhoz közel is lenne ilyen...
                  Arra keress rá, hogy Mobil ultrahang, engem is innen irányítottak ehhez a dokihoz. Van külön gyerek ultrahangjuk is. - Ha erre írtad, hogy érdekel.
                  Utoljára szerkesztette Mari; 2012.01.20., 01:40.

                  Comment


                    #99
                    Bá..int Analtitikáról nekem is csupa jó tapasztalataim vannak - bár nem a topic témájában. Mari, az a cseppentős gyorsteszt, amit említettél, patikában is kapható. 100 db-os kiszerelésben 10 komponenst néz a vizeletben, kb. 9000 Ft. Medi-Test a neve.
                    Dia és két kislány
                    Ritkán vagyok a mamamin

                    Comment


                      Próbáltam én is rendelni patikából, de olyat nem tudtak szerezni, ami a gennyet is kimutatja. Ez ilyen papír csík. Amire én gondoltam cseppentős, az olyan, hogy 2 kémcsőbe tesznek a pisiből egy-egy adagot, és az egyikbe belecseppentenek valamit, és ha lassabban szállnak fel a buborékok, akkor van gyulladás.

                      Comment


                        Sziasztok!
                        Az lenne a kérdésem, hogy milyen hamar tudnak ezek a tágulatok benőni? Lehetséges az, hogy 3,30mm-es tágulat két héten belül nyomtalanúl benő?

                        És még egy kérdés, nagyobb gyerek gyulladás közben mutatják, hogy fáj nekik valami?
                        Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                        Comment


                          Az 5mm alatti tágulatra azt mondják, hogy nincs is, azt nem is tekintik tágulatnak. Lehet, hogy ott volt még, csak más ultrahangozta. Vagy ha volt gyulladása, akkor az is lehet, hogy csak a gyulladás miatt lett a tágulat, és amikor az megszűnt, a tágulat is vele együtt. Ilyen gyakran van.
                          Nagyobb gyerekkel nincs tapasztalatom, de gondolom, hogy csípi, gyakran kell pisilni, meg a dereka is fájhat, büdös pisi, láz...

                          Comment


                            Köszi, ertem. Ugyanaz ultrahangozta. Ami nekem fura volt, hogy az elsö UH utan azt mondtak, hogy ez eleg nagy baj meg mindig oda kell figyelni ra stb. A masodik UH utan meg mar semmit sem mondtak, a tagulatrol se esett szo es a zarojelentesben sincsen benne semmifele tagulat. De akkor az lehetett amit irtal, hogy a gyuladassal együtt megszünt.
                            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                            Comment


                              Illetve még az is lehet, hogy refluxa van, és ilyenkor ha épp nagy a nyomás a hólyagjában, akkor látszik a tágulat, ha kicsi, akkor összeszűkül.
                              Itt egy táblázat, hogy mekkora az esély a kinövésre, ha reflux miatt van tágulat:
                              http://www.vurinfo.com/outgrow_vur.html

                              Comment


                                Hm... refluxrol mintha mondtak volna valamit mar szinte masfel eve volt a dolog azert nem emlekeszem pontosan. Na lehet, hogy akkor megkerdezem a gyerekorvosunkat erröl az egeszröl.
                                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X