Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Mi még nagyon az elején vagyunk a kórtörténetünknek. Egy hetet voltunk kórházban Natival vesemed.-gyull.-sal nemrég. Az egyik veséjében UH-on tágulatot állapitottak meg. Kontrol a hó végén lesz, talán ott okosabbak leszünk.
    Minden sorstársnak kitartást!
    Dia és két kislány
    Ritkán vagyok a mamamin

    Comment


      #32
      Sziasztok!
      SEGÍTSETEK!
      Domosnál egész jó lett a kontroll eredmény lekopogom szinte teljes gyógyulás,DE a következő lenne a kérdésem-érdekelne a véleményetek-utazunk a balcsira és ott van nagy medence,balaton,szerintetek fürcsizhet?? Fertőzés, felfázásra gondolok a félelmeimben???Segítsetek dönteni??!!
      Zsuzsa

      Comment


        #33
        Kérdezd meg a dokit, de azért hadd nyugtassalak meg: az unokatesómék babája 3-4 hónapos volt, amikor a Balcsinál voltak és nyugodtan pancsolhatott a vízben, nem lett semmi gond a veséjével. Én inkább a természetes vizet ajánlom, mint a medencét, többször rövidebb ideig legyetek a vízben és ne hagyd rajra a vizes cuccot.
        Kellemes nyaralást!
        Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

        Comment


          #34
          A dokink "gyógyultnak" nyílvánította,és a kórházba jártunk..nem volt/van saját dokink.Köszönöm a gyors reagálást
          Zsuzsa

          Comment


            #35
            Zsuzsa, nem tudom, mikor mennétek. Mi jövő héten megyünk kontrolra (vesemed. gyull.), eleve terveztem, h megkérdezem. Aktuális lesz még akkor nektek?
            Dia és két kislány
            Ritkán vagyok a mamamin

            Comment


              #36
              Szombaton utazunk,de net közelben leszek légyszi azlrt írd már meg,mert megnyugtatna egy orvosi vélemémy(is).Köszönöm..
              Zsuzsa

              Comment


                #37
                Nekünk teljes tiltás a fürdőzés (nem végezték el a hólyagfeltöltést, szóval nem tudni biztosra, h van-e visszafolyása). Kádban is csak egyedül ( hogy nem fürödhet a nővérével - mármint én sirok), medencében, természetes vizben sem, kizárólag tengervizben, az viszont terpiás jelleggel. Szomorú hirek. De nem biztos, h rátok is igy vonatkozik ez.
                Dia és két kislány
                Ritkán vagyok a mamamin

                Comment


                  #38
                  Mondjuk a doki hozzátette, h lányoknál erre különösen figyelni kell, fiúknál sztem lehet bátrabban pancsolni.
                  Dia és két kislány
                  Ritkán vagyok a mamamin

                  Comment


                    #39
                    Kukorka,
                    mi találkoztunk a Bethesdában - akkor mentünk be amikor ti jöttetek haza és rákérdeztél a mamamis kendőre

                    Tényleg ennyire letiltottak?
                    Én nem kérdeztem rá, de mi simán fürdünk / fürdetünk együtt és a Balcsiban is fürdött azóta. Textilpelóra gondolom rá se mertél kérdezni...

                    De a kontroll tök negatív lett, bár ugye folyamatosan szedjük az alacsony dózisú antibiot vizeletfertőtlenítésre. Gondolom Ti is, mit szedtek?
                    Illetve, Encinek nincs ultrahangon látható eltérése.

                    Natinak javasolt a dokinéni feltöltéses vizsgálatot?
                    Milyen bacit mutattak ki nálatok?
                    Juttka
                    Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                    Ovink
                    Sulink

                    Comment


                      #40
                      Igen, néztem is, nem jössz-e valamelyik topicba.
                      Hát, sztem nálunk azért ilyen durva a tiltás, mert Natinak vesetágulata is lett, ami gyanússá teszi, h visszafolyása van. Ezért kell extra óvatosnak lenni. De ezt csak én gondolom.
                      Mi nem textilpelusozunk.
                      Mi is bő egy hónapig szedtük a Supraxot, egészen a kontrolig. Persze vizelet negativ. De most lesz érdekes majd, ab nélkül. Nektek meddig kell még szedni?
                      Dokinéni? Mi bácsinál volunk, Szabó doktornál. Más neprológus is van a B-ban?
                      Nekünk Klebsiellánk volt, nektek?
                      Rákérdeztem a feltöltésre, azt mondja, h nálunk -némely más országgal ellentétben - nincs protokollja annak, h rögtön az első fertőzés után elvégezzék a feltöltést. (A mi konkrét esetünkben majd a konrol UH után meglátjuk, hogy legyen.) Nálatok sem lesz?
                      Kell folyamatos ellenőrzésre járnotok majd? Mi szept.7-én megyünklegközelebb. Persze ha addig nem üt be a krach..
                      Dia és két kislány
                      Ritkán vagyok a mamamin

                      Comment


                        #41
                        Dia:
                        ez rémes!
                        Ági {Andris (2007. január), Anna (2009. július) és Barnabás (2012. március) mamája}

                        Comment


                          #42
                          A Szabó doki nyugdíjba ment, Encivel pont lecsúsztunk róla, így a Szabolcs doktornőhöz mentünk vissza kontrollra.
                          De mi ismerjük a Szabó dokit is, mert a nagylányommal jártunk hozzá. Zsófinak enyhe felfázásai voltak csak, végül is a feltöltésre nem került sor, 2.5 évesen voltunk vele utoljára kontrollon és akkor "gyógyult"nak nyilvánították.

                          Végül is Encinek sincs egyelőre komolyabb baja, mint Zsófinak. Szeptembertől új nefrológus lesz, nem tudom, mit mond majd, augusztus végén kell időpontot kérnünk.
                          Hát ez vicces, hogy Ti meg kaptatok időpontot - még a Szabó dokihoz?

                          Mi a Suprax után Sumetrolint is kaptunk (most kezdjük), és szednünk kell a következő kontrollig.

                          E. colin fertőzése volt Encinek, és már a második, mert újszülöttként is volt neki, akkor is nagyon nagyon enyhe.

                          A Klebsiella talán más, nem tudom...

                          Szívessen elkerülném most is a feltöltést, ha lehet. Katéter, folyadék be, átvilágító rtg - vagy túl rémesnek képzelem el, volt már valaki ilyenen?

                          Nem üt be a krach!
                          Juttka
                          Boti (2005. 10. 12.), Zsófi (2007. 08. 28.), Enikő (2009. 11. 5.) és Ákos Ármin (2013. április 18.) anyukája
                          Ovink
                          Sulink

                          Comment


                            #43
                            Hát, nem tudom, h Szabó doki lesz-e még szeptemberben, de gyanús, h akkor nem. Nem úgy fogalmazott mindenesetre, hogy pl. "találkozunk ősszel" vagy hasonló. Sajnálom, mert elsőre szmpatikus volt. Tetszett ahogy mondta, h "kis Natália" igy meg úgy. És a Szabolcs dnő is nephrológus lenne? Azt gondoltam, ő "mezei" gyermek(fő)orvos. Bár asszem, eel most butaségot kérdeztem, hiszen irod, h Encinek enyhe fertőzése volt csupán, az meg nem feltétlenül igényel szakorvost talán.
                            Elsőre nekem is rémesnek tűnik ez a vizsgálat, de állitólag nem az, nem fáj a kicsiknek. Legalábbis a lányoknak. Nagyon rövidke a húgycsövük (ennek is tudható be a gyakori fertőzés lányoknál). Nekem ambivalens érzéseim vannak: egyfelől csak a feltétlen szükséges vizsgálatoknak szeretném alávetni, másfelől viszont a bizonyosság hiánya frusztrál.
                            És nektek is egy hétig bent kellett lenni? És adig végig kapta a branülbe az ab-t?
                            Köszi, Ági , az együttérzést!
                            Dia és két kislány
                            Ritkán vagyok a mamamin

                            Comment


                              #44
                              oola_2008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              az én fiamnak is volt/van. most 11 éves, nekünk 3 hósan vették észre először (asszem picit véreset pisilt, amiatt vittem orvoshoz, ott derült ki a tágulat, de azt mondták, h semmi köze a véres pisihez.) kb. 3 hónapig vas-kúrán volt + vizeletfertőtlenítés (napi 1 ampulla c-vit, 3x10 csepp vas, 3x1/4 tabl. folsav + fertőtlenítő por), aztán kontroll, ahol azt mondták, h minden oké.
                              Sziasztok!
                              Kicsit off, vagyis nem súlyos a baj (remélem). Most vagyok a 20. hétben, és UH-on Kiskalimpa mindkét veséjében tágulatot találtak. Tudom, hogy ez leggyakrabban felszívódik. Azon gondolkodom, hogy hogyan gyorsíthatnám/segíthetném meg neki ezt a folyamatot...
                              A vas általában használ ilyenkor, vagy miért kellett? Nekem általában kevés vasam van, Kiskavics születése után el is ájultam, szóval... az szerintetek segítene, ha vasat szednék? Vagy az csak általános erősítő, vizelet-fertőtlenítés miatt kellett nektek anno szedni?
                              Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

                              Comment


                                #45
                                Valaki??? Segít a vas?
                                Kiskavics (2008.03.23.), aki önjáró és Kisdömper (2010.12.26.), aki hosszabb távokon még rajtunk jár, egyébként fut. 25 kreatív tipp ingyen!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X