Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Holnapután meg lesz az endoszkópos műtét, szorítsatok, hogy sikerüljön! Bár ugye csak fél év múlva nézik, sikeres volt-e. Én addig megmondom őszintén nem merem elhagyni az antibiót. De Klárit azt hiszem, megkeresem majd, egy kis homeós rásegítésben talán tud tanácsot adni.
    Márciusban meg újra megcsinálják az izotópos vizsgálatokat is. Bízom benne, hogy a fertőzések ellenére a veséje még mindig jól működik, nem volt az egész hiába.
    Vera vagyok, az áprilisi kis csapatom pedig Máté (2011), Peti (2013) és Dávid (2015)

    Comment


      Vera mindenkeppen keresd meg. Bence szed olyan szert ami kimondottan a veset erositi.
      Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
      Meseterápia

      Comment


        Sziasztok!
        Sok sok huzavona után túl vagyunk a műtéten!Leírom mi volt,hátha jár erre valaki és segítség leszneki!Lassan egy hete itthon vagyunk...Kezdenek bennem leüllepedni a dolgok,mostvan egy csepp időm,így megírom a tapasztalataimat a műtétről és a kórházról,hátha valakinek valamikor hasznára válik!
        Tehát kedd reggel bementünk,lejelentkeztünk a fekvőbeteg felvételen,felmentünk az osztályra,onnan elküldtek az aneszteshez,ő megvizsgálta Leilust és jól kikérdezett minket.
        Ezután vissza az osztályra,ott levették a vér/egy nyikk nélkül/,aztán kaptunk ágyat és a nap hátralevő része kellemes unalomban telt.Ja ilyenkor a kórház területén bárhova lehet menni a gyerekkel,tehát sétálgattunk a parkban,meg játszótereztünk.
        Szerdán reggel pisit vettek,betadinos lemosás után,bilibe/pohárba/zacsiba kell pipilni,Leila ugye már a pohárba pisilés bajnoka,tehát tőle úgy vettek,ezt felküldik laborba.8-kor vizit,utána 9 körül kezdődnek a műtétek/nagy üzem van állandóan hozzák-viszik a gyerekeket/,műtét előtt bejön az anesztes,megnézi a gyereket,kikérdezi még egyszer a szülőt/az én gyerekem elfordult tőle,nem volt neki szimpi/,pedig nagyon aranyos volt.Műtét előtt kb. fél órával megkapják a bódítót,biztos jó kis cucc,sajna az én akaratosom ahogy benyomta a nővér a szájába sugárba köpte kifele/mentségére legyen mondva,hogy a nővér se szó se beszéd odaugrott és belegyöszölte a gyerek szájába a fecsit,ő meg amire nem készül fel,azt nem fogadja túl nagy lelkesedéssel.../ Ennek köszönhetően az én csajszim biza elég lightosan került bódult állapotba,leginkább sehogy,már legalábbis a szomszéd kisfiúhoz képest,aki mind lenyelte a dormicumot és dalolászva,majd elaludva imbolygott az ágyában...
        10 körül jött egy óriási darab beteghordó bácsi,komolyan óriási volt,de igen vajszívű,persze az én lányom nem volt vevő a vicceire.Én vittem a műtőig őt is meg a babáját is,mivel a gyereket elkísérheti a kedvenc cumi/rongyi/plüss vagy bármi a műtőbe(nálunk Kata még karszalagot is kapott,így teljes jogú beteggé avanzsált )
        A műtét 1 és háromnegyed órán át tartott,nekem ezvolt a legnehezebb a 10 nap alatt.Erre felkészülni nem lehet,de talán jó tipp,ha kicsit hosszabb időre,mondjuk 3 órára számolunk a műtettel és akkor tök jó lesz,hogy sokkal előbb végeznek.Amikor Leilust kihozták aludt.Ilyenkor megyaz infúzió,felcsiptetnek rá egy pulzus és véroxigén szint mérőt,kikötik kezét-lábát és kb ennyi...Leila aludt vagy másfél órát mozdulatlanul.Persze pont mikor kiment a férjem akkor ébredt fel,megijedt,kicsit sírt,kapálózni próbált,akkorkicsit lefogtam,csitítgattam,félig elaludt,de nemsokára teljesen felébredt.
        Mindent elmagyaráztam neki,mi miért van,mit szabad,mit nem.Pár óra múlva ihatott,enni aznap nem evett,de mivel rengeteget ivott,az infúziót már késő délután levették.Tipp:Rengeteget itassátok a gyereket!Először lassan,kis adagokban,aztán mindig kínáljátok,sokkal gyorsabban tisztul a pisi.Mert ugye katéter van,amiben először olyan véres a pisi,hogy horrorisztikus.
        Aztán teltek a napok,volt hiszti,haza akarok menni,hogy fogom én ezt kibírni,nagyon fáj a pocakom,fáj a csövecském stb.,de tv,könyv,gyurma,színező,lapok,tablet és azért ellehet evickélni.
        Csütörtök reggel vizit után/mivel semmi gond nem volt,se láz,se más/kivették a katétert,fel lehetett ülni,majd lassan felállni,sétálni.Hazaengedni csak 2-3pisi után fognak,mi ezt gyorsan letudtuk,sőt kaki is volt/apropó kaki,azt 2 naponta ildomos produkálni,ha nem sikerül jön a bűvös habzókúp/.
        Szóval a dél körüli vizit után,kivette főorvos úr a varratokat,lekötötte a sebet,elláttak jó tanáccsal,megkaptuk a kilépőt és mehettünk is.
        2 hét múlva kontroll,3 hónap múlva ultrahang.
        Átkötözni a sebet 5 naponta kell,nem nagy cucc.Antibiotikumot szedni kell még.
        Általánosságban elmondhatom,ha nem is wellness volt a 10 nap,simán kibírható volt,a szobatársak mind jófejek voltak,négy ágyas szobában voltunk/2 gyerek,2anya/,az orvosok tündériek,csak rettenet elfoglaltak,az osztály pici,de mindig tiszta./A takarító néni egy angyal szerintem álruhában/
        A nővérek nagy része segítőkész,némelyik szintén álrubás angyal,de hazudnék,ha azt mondanám mindenki mindig mosolyog,vagy van egy jó szava az ember gyerekéhez.Ami nekem az egyik nővérkétől nagyon rosszul esett/neki ezvolt a pedagógiája,mertszinte minden gyereknél alkalmazta,gondolom neki saját gyereke még nincs/,hogy ha a gyerek nyafizott belibbent és közölte:-Ha nem hagyod abba,kiküldöm anyát!-ja ,hát igen,ez aztán gyerekbarát megoldás...Általában szerintem ,akik 30valahány évet lehúztak azok voltak kicsit morcibbak meg,akiknek nincs saját gyerekük még.De én ezt elfogadtam és nem is nagyon zaklattam őket.Megtanultam tőlük ágytálazni,mosdatni,lepedőt csereberélni stb és utána szívesen csináltam,ők meg engedték,ez Leilának is jobb volt,csak kellemetlen,ha egy idegen csinálja,mint az anyukája.
        Konklúzió:Ha meg kell csináltatnotok a műtétet,ne izguljatok,bízzatok a gyerekeitekben,meg persze az orvosban és az ott dolgozókban.Mindent a legjobb tudásuk szerint csinálnak és igen,túl lehet vészelni,sőt még az sem kell,hogy rossz emlékként gondoljunk vissza az ott töltött időre!

        Comment


          Gyógyulást kívánok!!
          Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
          Meseterápia

          Comment


            Sziasztok!
            Jó régen voltam már itt, de tegnap jó híreket kaptunk, gondoltam megosztom veletek!
            Az előzményekről annyit - bár korábban sokat voltam itt, vissazkereshető -, hogy Simonnak még pocaklakó korában kiderült, hogy vesetágulata van a bal veséjében. Szültetése után egy lázas epizód után kiderült, h VUR-ja is van. Ab-t szedtünk és a végén egy SWING-et csináltak neki tavaly előtt nov-ben. Utána még ab-t kapott, majd tavaly máj-ban azt elhagyhattuk.
            Most voltunk kontrollon, gyógyultnak nyilvánította a doki.
            Judit
            Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

            Comment


              Ez igen!Ilyen jó hìreket kapjon mindenki!Akkor fellèlegezhettek!Remèlem nekünk is hasonló jókat fognak majd mondani...

              Comment


                Sziasztok

                Kicsit picsogónak érzem magam itt köztetek, mert sokkal súlyosabb gondokkal küzdötök mint mi. De most picit elkeseredtem... Voltunk soros kontrollon, és semmit sem javult a helyzet. Írtam régebben: Marcinak a veséje teljesen jól, gyak. 100%-on funcionál, a jobbon nincs is semmi elváltozás. A bal oldalon van egy szűkület, közepes elfolyási akadály a hólyag és a húgyvezeték között, ami miatt pang a vizelet a húgyvezetékben, és kitágítja az uretert, kb 12 mm-es a tágulat a hólyag felett. A vesében csak egy minimális tágulat van.
                Legutóbb ősszel a dokinéni azzal biztatott, hogy egy éves kor után javulni szokott, erre számítottam. Hát nem.
                Persze amúgy nem szólhatok semmit, soha semmi gondot nem okozott, se egy húgyúti fertőzés, semmi. De úgy érzem mintha időzített bombán ülnénk :/

                Ráadásul, epeköve is van... na de mindegy, az nem is ide tartozik.
                Orsi, Marcianyukája

                Comment


                  Judyt36 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Jó régen voltam már itt, de tegnap jó híreket kaptunk, gondoltam megosztom veletek!
                  Az előzményekről annyit - bár korábban sokat voltam itt, vissazkereshető -, hogy Simonnak még pocaklakó korában kiderült, hogy vesetágulata van a bal veséjében. Szültetése után egy lázas epizód után kiderült, h VUR-ja is van. Ab-t szedtünk és a végén egy SWING-et csináltak neki tavaly előtt nov-ben. Utána még ab-t kapott, majd tavaly máj-ban azt elhagyhattuk.
                  Most voltunk kontrollon, gyógyultnak nyilvánította a doki.
                  Szuper hír
                  Orsi, Marcianyukája

                  Comment


                    Judit gratulalok!!!!

                    Nyolcpetty: keresd meg Klarit!!
                    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                    Meseterápia

                    Comment


                      Köszi!!!
                      Judit
                      Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                      Comment


                        Sziasztok
                        Megkukkoltuk a kistesót a 19. heti ultrahangon, nem voltam meglepve, de sajnos neki is látszik a vesetágulat. Marcinak is ennyi idősen vették észre először. A picié kisebb mint Marcinak volt ennyi idősen. No comment...
                        Orsi, Marcianyukája

                        Comment


                          Orsi ((()))
                          Réka vagyok, fehérló.
                          Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                          Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                          Comment


                            Nyolcpetty eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok
                            Megkukkoltuk a kistesót a 19. heti ultrahangon, nem voltam meglepve, de sajnos neki is látszik a vesetágulat. Marcinak is ennyi idősen vették észre először. A picié kisebb mint Marcinak volt ennyi idősen. No comment...
                            Orsi, szerintem keresd meg Klárit, biztos vagyok benne, hogy tud segíteni.
                            Móni
                            Zs. ősz M. tavasz M. tél

                            Comment


                              Orsi biztosan nagyon nehéz lehet feldolgozni.
                              Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                              Meseterápia

                              Comment


                                Orsi, nálunk az első gyerkőc (Anna, 3,5 éves) szívbeteg, pitvari sövényhiány, születése utáni 4. hónapban derült ki, hozzáteszem, 4 évig küzdöttünk, hogy gyerekünk legyen, természetes úton fogant, terhességnél semmi probléma, szülésnél szívhang leesett a babánál, azonnali császármetszés. Azt mondták második gyerekre kevés esély, vagy semmi, Anna 1,5 éves, kiderült babát várok, Máté most 1,5 éves, vesetágulat bal oldali magzati korban kiderült 28 hetesen. Sokat sírtam szülésig, aztán utána is, bal vese működése 6 hetesen 24,5%, 3 hónaposan nagyműtét. 6 hónapos koráig napi szintű antibogyó, majd utána kb. havonta 1, téli időszakban 2-3, felső légúti betegségek miatt, vizelet gennyesedés műtét óta 2 alkalommal, egyébként tünetmentes, szépen regenerálódik. Szóval kitartás, nagyon nehéz, az idő segít, mi harmadik gyerkőcöt azért nem vállalunk mert félünk további problémáktól, bár az első után azt mondták nagyobb az esély szívbetegségre a második gyereknél, ehhez képest vesebetegség lett, szóval el sem tudom képzelni a harmadiknál mi lenne, de nem kísértem a sorsomat. Elfogadom a helyzetet, tudom nehéz, de kitartás, ugyis minden akkor derül ki ha már megszületett, addig bármi lehet és bízzunk a legjobbakban)) Egyébként Máté szuperül fejlődik, mozgásban és minden másban, kicsit akaratosabb mint elvárnám, de fiú gyerek, ez van

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X