Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Kisfiam 2 hónapos korában állapították meg, hogy mindkét oldalon jelzett pyelon-tágulata van. Akkor azt mondta a doktornő, hogy ez még nem betegség, csak egy fejlődési elmaradás, majd kinövi. Így is lett, most 5 hónapos, most voltunk kontrollon, és már nincs tágulat.

    Comment


      Sote-n lesz a műtét, jövő hét kedden. Most még mindig azon aggódok megcsinálják-e a nagyot, vagy szenvedünk tovább a Sdinggel... ami az eredmények és az utána 2 és 4 hónapon belül bekövetkezett gyulladás miatt totál eredménytelen volt. És a VUR is 3-ról 3-4-es lett.
      Nektek hol volt a műtét?

      Comment


        Katus, szorítok!
        Nálunk is nagy műtét volt, már egy éve lassan (hogy elment az idő!), Peti akkor volt fél éves. Nagyon jól viselte, igazán stramm volt - azóta is az Valahol jó pár oldallal korábban leírtam, mi volt. A műtét után közvetlenül, meg márciusban volt azóta vesemedence gyulladása, március óta lekopogom, jól van.
        Augusztusban voltunk utoljára kontrollon, a tágulat nem lett sokkal kisebb, de a gyerkőc ugye nőtt, azt mondták, ez jó. Legközelebb csak fél év múlva kell mennünk uh-ra és nefrológiára.
        Vera vagyok, az áprilisi kis csapatom pedig Máté (2011), Peti (2013) és Dávid (2015)

        Comment


          lkatus, nálunk megvolt a nagyműtét is, a sote I-en. Már csak két évente kell kontrollra járnunk Drukkolunk!
          Réka vagyok, fehérló.
          Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
          Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

          Comment


            Lincsi, szuper, hogy jól vagytok már. Elolvastam a korábbi leírásodat. Nekünk kicsit más lesz a VUR miatt, de az élmény valószínűleg hasonló.

            Réka, nektek is a SOTE-n? Végre valaki... Komolyan, a műtét utáni dolgokról szinte semmit nem találtam, csak pár mondatot, ebből próbálom összerakni magamban mire készüljek. Én biztos le fogom írni, legalább ezért. Viszont korábban említetted, hogy szívesen elmondanád szóban, esetleg alkalmat ejthetnénk rá? Keddig még van idő...
            Nekünk is 2 oldali lesz és volt már 7 vesemedence gyulladás 2 év alatt, ebből a sding után 2 és 4 hónappal az utolsók (gyógyszer szedése mellett a 4. óta), ezért reménykedem, hogy megcsinálják végre...

            Comment


              hívj fel telefonon (honlapomon kint van)
              Réka vagyok, fehérló.
              Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
              Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

              Comment


                szia! Nálunk májusban volt a nagy műtét, korábban írtam róla hosszabban, néhány oldallal ezelőtt. A műtét idején 3 hónaposak voltunk, bal vesetágulat miatt, a bal vese alig 25%-on működött (6 hetes korban nézték). A nagy műtét során kiderült, még, hogy húgyvezeték fejlődési rendellenesség is van, túl spirális nem egyenes, kapott 5 hétre egy katétert belülre, egy sínt alapvetően, hogy kiegyenesedjen. Sajnos a műtét utáni 4. héten belázasodott, a szervezete már nem bírta ezt a katétert, úgyhogy 1-2 nappal előbb kivették. a nagyműtét 3,5 órás volt. ébredés után nálunk nem volt olyan vészes, igaz kicsi volt még, nagyon sírt, de főként azért mert éhes és szomjas volt, amikor kapott jobban lett. a műtét utáni 4. nap hazamehettünk. Pécsen műtötték. Most voltunk féléves kontrollon és az ureter tágulat csökkent, a műtét sikeres volt a bal vesében pangó vizelet 20 ml helyett most 3 ml, folyamatosan csökken, a tágulat mérete is egy kicsit csökkent, elindult a javulás útján. Sajnos a műtét óta 2x volt baktérium a vizeletében egyszer náthás-köhögös megfázás volt, most pedig két hete torokgyulladásos vírus (tesó ovis, mindent hazahoz). A műtéti heg egyáltalán nem látszik a és a műtét után 2 héttel már nem is látszott, szóval gyorsan regenerálódott a csöppség. Az alvásával éjszaka azóta gondok vannak, előtte végig aludta az éjszakát hát azóta fel-felébred, nem tudom, hogy a műtét miatt vagy sem. Mozgásában és egyéb téren is szépen fejlődik. Bízunk a legjobbakban.

                Comment


                  Sziasztok! Látom régóta nem volt itt mozgás. Nálunk újra hírek vannak, sajnos.. Novemberben Petinek megint vesemedence-gyulladása volt, a műtét óta eltelt egy évben harmadszor. Már névről ismerik a csecsemőosztályon, szuper. Úgyhogy december eleje óta fenntartó antibiotikum kúrát kap, esténként 3ml-t.
                  Ma pedig újra megcsinálták a feltöltéses vizsgálatot, ami pocsék eredményt hozott, VUR-ja van. A műtét előtt nem volt, azóta alakult ki. Ma beszél a nefrológus a sebészettel, de valószínű, hogy fél év múlva újra műtik.
                  Hát őszintén szólva ez most a padlóra küldött. Mikor az egész betegség kiderült, meg hogy hat hónaposan műtik, nem voltunk a férjemmel ennyire magunk alatt. Akkor tök pozitívan tudtunk hozzáállni, hogy oké, megműtik, de aztán minden jó lesz. De most összedőlt az optimizmusom. Ott vagyunk, ahonnan elindultunk. Semmi nem lett jobb. Tágulata is van, de most már VUR-ja is.. És minden alkalommal, amikor betaknyosodik, a legsimább náthánál is görcsben vagyok, hogy mikor kezd el hányni meg megy fel a láza, mert nálunk mindig így indul a vesemedence gyulladás, és annak mindig kórház a vége.
                  Ráadásul tovább dob a dolgokon és a lelkiállapotomon, hogy 5 hónapos terhes vagyok, tehát ha tényleg műtik fél év múlva, akkor itt lesz még a képben egy 2-3 hónapos baba is.. Áááá, délután óta bőgök...
                  Volt valakinek műtét VUR miatt? Az hogy zajlik? Az is nagy műtét, mint a pyelon plasztika?
                  Vera vagyok, az áprilisi kis csapatom pedig Máté (2011), Peti (2013) és Dávid (2015)

                  Comment


                    Vera, szerintem érdemes lenne megpróbálkoznotok a homeopátiával. Ha visszaolvasol láthatod, hogy bevált már ilyen esetekben is és nagy segítség lenne ha kezdődik egy újabb ilyen gyulladás. Főleg, ha már ennyire tudod az induló jeleket. Én biztos vagyok benne, hogy nem jutnátok el a vesemedence gyulladásig a jövőben, ha homeopátiáznátok.
                    Móni
                    Zs. ősz M. tavasz M. tél

                    Comment


                      Vera Ákosnak volt VURja, nem is kicsi... műtötték, most jól van. Telefonon keress nyugodtan. (20/5970657)
                      Réka vagyok, fehérló.
                      Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                      Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                      Comment


                        Sziasztok! Végül nem kell nyárig várnunk, február 12-re kaptunk időpontot. És nem lesz nagy műtét, endoszkópos beavatkozás lesz, összvissz egy napot kell a kórházban töltenünk. Ettől azért most megkönnyebbültem kicsit. Sajna utána az antibiotikumot még szedni kell min. fél évig, fenntartó dózisban (ez jelenleg napi 3 ml, Zinnat és Augmentin 2 hetente váltásban). Akkor tudják megnézni, sikeres volt-e a beavatkozás. Ha igen, elhagyhatjuk az antibiotikumot, ha nem, újra próbálkoznak ezzel az endoszkópossal.
                        Móni, jó lehet a homeopátia, de én így 3 vesemedence gyulladás után nem merném önhatalmúlag abbahagyni az antibiotikumot. A mellett is lehet homeózni? És azt is állandóan szedni kell? Mert az a baj, hogy előjelek egyáltalán nincsenek Petinél, ha már hány és belázasodik, addigra veszett fejsze nyele, a CRP-je addigra már magas. A hányásig pedig semmi előjel nincs. Nem is értem, hogy van ez.
                        Réka, nektek is ilyen endoszkópos műtét volt? És nektek segített? Nektek is az egész vesét érintette a VUR?
                        Vera vagyok, az áprilisi kis csapatom pedig Máté (2011), Peti (2013) és Dávid (2015)

                        Comment


                          Vera,

                          Katanyáék gyógyulnak homeóval. Nem önhatalmúlag gondoltam az antibiotikum abbahagyását, alkati szer erősíti a gyermek immunrendszerét. Ha akut betegség van akkor néhány napig kell szedni igen, a gyógyulásig. De nem folyamatosan, az alkati szert is egyszer kell bevenni havonta. Csökkenti a betegséghajlamot.
                          Katanyáék is itt vannak ezen a topicon, ők már felvették a kapcsolatot dr.Tóth Klárával, campanula6-tal, esetleg kérdezd meg, hogy ők hogy csinálják. Ahogy olvastam jó sok antibiotikumot, jó sok hétig megúsztak a homeóval.
                          Móni
                          Zs. ősz M. tavasz M. tél

                          Comment


                            Sziasztok!
                            Egyik kedves ismerősöm miatt írok be.
                            Ikreket vár az illető és az egyik babónál észrevették a tagulatot.Két kérdésem lenne az egyik az:
                            -Pocakosan tud-e valamit tenni a tágulat ellen?Homeopátiásszerben is gondolkodik.Igazából barmi ami segítséget nyújt.
                            -Ha nem múlik el akkor milyen lehetőségei vannak?Kik a jó dokik?Hol lehet megtalálni Dr Tóth Klarát?
                            Várom a válaszokat
                            2013.08.05 Enikő +2015.05.05 BotondFérj+Feleség

                            Comment


                              dr. Tóth Klára: campanula6 a mamamin.
                              Móni
                              Zs. ősz M. tavasz M. tél

                              Comment


                                Vera hugomeknal is hasonlo a helyzet, mint nalatok. Nagymutet, ok sajnos mutet alatt kaptak ebsl bacit, aztan volt meg vmi csunyasag es az eltelt ido alatt tovsbb nott a tagulat. Naluk 1 honap mulva lesz feltolteses vizsgalat. Szedik antibiot. Sajnos nem homeopatiaznak.
                                Mi Bencevel masfel evig szedtuk antibiot. Nagyon feltem abbahagyni, folyamatosan gennyes volt a vizelete. Annak ellenere, hogy szedte belflorat es cicizett, azt vettuk eszre, hogy a szeklete, gyomra kezd belebetegedni az antibioba. Az en fejembe akkor dolt el, hogy abba kell hagyni. Szerencsenk volt, mert ott volt Klara, aki fogta/fogja a kezem. Bence az elso idoben folyamatosan beteg volt. Tobbszor elofordult, hogy gennyet talaltam a pisibe. De Klara segitsegevel tobb mint egy eve nem szedunk antibiotikumot. Az uh alapjan meg mindig 4-es a Vur, jobb vese rossz allapotban van.
                                Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                                Meseterápia

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X