Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Katanya, mi 9-re megyünk. Lehet, hogy leszünk ott együtt? Hátha tudunk pár szót váltani. Én egy 5 hónapos Kisfiúval és egy nagyon izguló Nagypapával leszek ott. Később akartam kérdezni, hogy addig se izguljak, de mire kell készülnöm? Bent lehetek? Tudok valamiben segíteni neki konkrétan? Várható utána fájdalom, amit valahogy enyhíteni tudok? Ha van valami jó tanács, valami, amire érdemes figyelnem, készülmöm, azt nagyon megköszönném. Van tágulat, de a számokat most nem tudom, de ha jól értem, a fő gond, hogy nagyon vastag a húgyvezeték, az UH vizsgálat alatt változott a mérete is, és ezért valószínű a visszaáramlás. De ezt most csak nagyon felületesen írom, majd pontosítok.
    Mari, nagyon gratulálok a kislányodhoz!!!!!

    Comment


      Bocsánat, akkor már 6 hónaposak leszünk!

      Comment


        Mari Isten hozta Juliskát!! Nagyon nyugodt és szép hetet kívánok nektek! Erősödjön addig is! A műtéthez pedig a legjobbakat kívánom. Imádkozni fogok érte.

        Bordorka: Biztos fogunk találkozni, mert 1 óra alatt nem fogtok végezni. Én valószínűleg egyedül leszek Bencével.
        A vizsgálat kellemetlen. Természetesen ott lehetsz és segíthetsz neki, hogy eltereljed a figyelmét a vizsgálatról. Kell neki a türelem, mert első körbe sima UH vizsgálat, aztán egy csövet fognak bevezetni a kukin keresztül, befecskendeznek kontraszt anyagot és figyelik mi történik odabent. Én nehezen viselem.. vele sírok. Nem tudom mennyire fájhat neki. Valószínűleg nem vészes, mert most az utolsón Bence ráaludt vizsgálat közben a cicire. Talán az zavarja őket jobban, hogy le vannak fogva. Mi eddig a 3-ból 2x mentünk át a röntgnebe, ahol ugyanez történik, csak a kép tisztább. A vizsgálat után Bence mosolygott és úgy tett, mintha semmi nem történt volna. A kuki azért viseletesebb volt. Az UH-n nagyon kedvesek és segítőkészek. Nagyon figyelnek a gyerekekre és a szülőkre is. Ami még nehéz volt számunkra, hogy a vizsgálat után kapniuk kell egy adag antibiós inekcijót. Hmm... Doki tényleg nagyon jó, de itt nem nagyon foglalkozott a finom beadásra.. Amúgy tényleg nagyon jó doki!
        Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
        Meseterápia

        Comment


          Mari, gratula Juliskához!


          Bodorka:

          Mi egyszer voltunk eddig ilyen vizsgálaton (majd májusban megyünk még), és Simi nagyon jól viselte. A katétert 2x nyomták fel neki, mert elsőre kitolta. De nem sírt közben, vidám volt, kedvesek voltak az uh-n. Viszont rengeteget kellett várnunk. Talán mi is 9re mentünk, hajnalban keltünk, autóztunk és egy ideig ránk sem bagóztak. Aztán az antibigyós szurira is sokat vártunk. Természetesen mindig pont elaludt a pici, mikor végre vki hajlandó volt foglalkozni velünk. Pedig én nem vagyok az a leülök és várok türelmesen típus, folyamatosan kergettem a dokikat. Közben persze cicizni is kellett, a váróban nem lehet, mert millióan voltak, nagy nehezen találtak egy üres ágyat nekünk. Szóval, hú, nem volt egyszerű. Készülj kajával magatoknak, mert büfé nincs, csak egy bolt a sarkon. Ja, és ha kiderül, h visszaáramlik a pisi, kezdd el intézni az emelt csp-os papírt még amíg ott vagytok! (Ennek intézése sem 10 perc, egy nyűgös babával nem volt könnyű feladat.) És mindenhol millió lépcső, szóval babakocsival nem könnyű. Én mt-ben vittem Simit, de novemberben hideg volt, így ez is nehéz ügy volt, mert öltözni, vetkőzni. Na, biztos el tudod képzelni
          Utoljára szerkesztette Judyt36; 2013.03.29., 22:06.
          Judit
          Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

          Comment


            Katanya, a kisfiad nagyon bátor!!! Akkor ha jól értem, lehet szoptatni a vizsgálat alatt? Talán Balázs is elfogadná, bár múltkor a folyosón nem sikerült szopizni, nem volt kényelmes neki, és már nagyon nyűgös volt. Már csak azt kérdezném, mennyi ideig tart a kellemetlen rész?

            Comment


              Judyt, jó hallani, hogy Simi ilyen jól viselte. Remélem nekünk is így alakul. (Már a kétszeri feltolást leszámítva.) Nem is tudtam az emelt csp-ről, bár most persze azon szurkolok, hogy erre soha ne legyen szükségünk. Én egy karikás kendővel szeretnék próbálkozni, mert tényleg iszonyú sok a lépcső.
              (Most azért kicsit bizakodóbb lettem!)

              Comment


                bordorka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Judyt, jó hallani, hogy Simi ilyen jól viselte. Remélem nekünk is így alakul. (Már a kétszeri feltolást leszámítva.) Nem is tudtam az emelt csp-ről, bár most persze azon szurkolok, hogy erre soha ne legyen szükségünk. Én egy karikás kendővel szeretnék próbálkozni, mert tényleg iszonyú sok a lépcső.
                (Most azért kicsit bizakodóbb lettem!)
                Igen, én is remélem, h nem kell emelt csp-t intézned!
                Nekem a Klinikán mondta egy anyuka, előtte nem hallottam róla. A dokik még véletlnül sem említik. Bár itthon a dokim kérdezte a vizsgálat után, de szerencsére elkezdtük intézni Bp-en. Nem akartam ezért még 1x felmenni.
                Drukkolok, h minden rnedben legyen!
                Judit
                Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                Comment


                  Van lift odabent.

                  Az UH-n nem érkezési sorrendben történik a vizsgálat. Mi többször voltunk és mindig nagyon figyeltek rá, hogy a lehető legkevesebbet kelljen várakozni. Rengeteg munkájuk van és rengeteg felé kell figyelni. Sok folyadékot igyon, az segíti a vizsgálatot. Máttyus is amennyire tud figyel az emberekre. Neki van a napi ambuláns betegek, az osztály betegei és még rengetegen hívják. Türelem! Segítsük egymás gyerekének a gyógyulását is!
                  Bence bárhol, bármikor cicizik.
                  Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                  Meseterápia

                  Comment


                    Igen, van lift, tudom, csak arra gondoltam, h pl. be kell jutni az épületbe meg az épületek között is mászkálni kell. No, ez babakocsival nehéz.

                    Nem akartam negatív lenni, csak gondoltam jó tudni előre egy csomó ilyen infot, nekem segített volna.
                    Judit
                    Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                    Comment


                      Judit értem, nem is személy szerint neked írtam. Csak nagyon sokat jártunk ott és láttam pár dolgot. Bocsánat, ha magadra vetted!

                      Amúgy ti akkor izotóposon voltatok? Mert az átfolyásos vizsgálaton csak az emeletre kell felmenni.
                      Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                      Meseterápia

                      Comment


                        Nem, nincs gond!

                        Nem, mi a feltöltésesen - átfolyásoson? Amikor feltöltik buborékokkal a hólyagot. De először becsekkoltunk, aztán udvaron át a másik épület, a veseoszt., aztán vissza uh-ra, aztán vissza a veseoszt., aztán a veseambulancia. És mindenhol várni, főleg a vesén. Kedden hívom mad őket, h mikor kell mennünk megint. Május körül kérték, h menjünk. De nem hiszem, h sok változás lesz, mert Siófokon febr-ban nézték uh-n a tágulatot és közepes még mindig. Persze még véletlenül sem mérte volna le a mm-ket az uh-s doki. Szóval nem volt sok értelme.

                        Viszont hadd kérdezzek vmit! Simi rengeteget beteg, van, h csak nátha+köhögés, de van, mikor a hörgői is gázosak. Többször kellett már rendes, emelt adag antibigyót szednünk. Vajon mennyi összefüggés lehet a napi szintű antibigyó és a betegségek elkapása között? Persze, mind a két tesója ovis, akik biztos hazahozzák a bacikat. Bár ők nem beteges típusok, kis nátha, köhögés és általában pár nap alatt rendbe jönnek. Persze Simit milliószor szoptatom, ami védhetné picit. Most is kb 1 hete gyógyult meg és megint náthás. Kicsit aggódom.
                        Judit
                        Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                        Comment


                          Judit, akkor értem miért írtad, hogy rengeteget kellett várni. Ti akkor nem Máttyusnál vagytok. A veseosztályon tényleg rengeteget kell várni. Sajnos a tél folyamán ott is vendégeskedtünk pár napot.

                          Bence is sokat volt beteg a tél folyamán. KOpp-kopp..nekünk azóta mintha jobb lenne, amióta szedjük az echinaceat + alkati homeos + d-vitamin +aromaterápia. Mi talán árilisban tudjuk abbahagyni. Nálatok kitenyésztették, hogy milyen baktérium okozza a galibát? Mi 2 nagyon makacs bacit szedtünk össze, ami mindig újra és újra megjelent. Kopp-kopp talán most már nem lesz jelen. Lehet, hogy nálatok is hasonló?
                          Én attól félek, amikor abbahagyja az antibigyót.. nem tudom mivel lehetne még erősíteni a szervezetét és védelmet adni neki.
                          Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                          Meseterápia

                          Comment


                            Na, most (holnap) már megnézem, melyik dokinál voltunk. Sajnos nem emlékszem, meg már elég régen is volt.

                            Neeem, nálunk nem tenyésztettek bacit. Nem tudom mi kell, h tenyésszenek, én nem kértem, eszembe sem jutott. Ha Simit kedden dokihoz kell vinnem, akkor megkérdem majd. Bár szerinte normális, h ennyit beteg. Nekem meg fura, mert a 2 nagy nem betegeskedik ennyit. Igaz, amikor a középső volt pici, a nagy még nem járt oviba. Gondolom ez is számít.

                            Az echinaceat folyamatosan szeditek? Mi csak beszéltük homeos alkati kezelésről, de aztán nem jutottunk semmire. Én jobban hiszek az ilyesmiben, mint a zuram, és nem tudtam meggyőzni. Orvosi felügyelet nélkül ez vajon szedhető? Mert egyébként pl. Osanitot adok néha a picinek, de az csak alkalomszerű. Mivel a homeopátia egy külön orvoslás, kicsit félek ezeket csak úgy, felügyelet nélkül beadni a srácoknak.
                            Judit
                            Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                            Comment


                              Háziorvosnál elég nehézkes. Egy hét az átfutási ideje. Itt a Bókayban 3 nap. Ha olyan bacit találnak, akkor rögtön megnézik, hogy milyen antibióra reagál a legjobban.

                              Igen. Rendszeresen szedjük. Egy svájcból behozott szirupot adunk neki.

                              Homeo a lelket tartja karba. Ha el van találva az alkati szer, akkor nem lesz fogékony a betegségekre. Egyensúlyba tartja a szeméyliséget. Én sem hittem benne, de voltak nagyon nehéz hetek amikor megszületett. Mi Bónához járunk.

                              Nálunk 3 nagy tesó van. 2 suliba jár, a 4,5 éveset nem vittük oviba, hogy ne hordjon haza betegségeket. Én azt vettem észre, hogy minden kicsi megkapja a nagyok betegségeit. Az antibió miatt Bencén erősebbek a betegség tünetei.
                              Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                              Meseterápia

                              Comment


                                Sziasztok!
                                Ma megvolt a hat hónapos kisfiam katéteres vizsgálata, és hát mindkét oldalon van visszafolyás (VUR1, grad. 3-4), és ami még kiderült, hogy epekövei is vannak. Hát ez kicsit sok volt mára...
                                Viszont Máttyus doki nem adott antibiotikumot, mert még nem volt emiatt gyulladásunk. (Lekopogom) Ennek nagyon örültem! Nekem egyébként szimpatikus volt. Gyógyszert csak az epéjére kaptunk.
                                Leírom a vizsgálat tapasztalatait azok miatt, akik, úgy mint én, itt készülnek fel esetleg a beavatkozásra. Nekem sokat segítettetek!
                                A vizsgálat kb. 15 perc. Balázs a katéter bevezezéséig nem sírt, akkor csak egy kicsit, és egy darabig le tudtam kötni a figyelmét versikékkel, dalokkal. Egy idő után azonban persze nem bírta, és keservesen sírt. De akkor is, amikor már nem volt benne a katéter. Azt gondolom, valóban ez a lefogás (amiben bizony nekünk is részt kellett venni) a nehéz nekik, és nem annyira a fájdalom. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. Hát ennyi.
                                Ha valakinek hasonló diagnózisa, tapasztalata van, erre jár, és megírná, hogyan alakult az életük, nagyon megköszönném!
                                Utoljára szerkesztette bordorka; 2013.04.23., 20:15.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X