Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Pyelon-tágulat

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Igen. Minden nap szüksége van rá. Drága, de nagyon fontos, hogy a bélrendszer ne károsodjon. Nov 13 mindjárt itt van.
    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
    Meseterápia

    Comment


      Judit nektek nem kell váltani időnként az antibigyót? Mi havi váltásban szedjük.
      Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
      Meseterápia

      Comment


        Amikor utoljára találkoztunk a dokinkkal, kérdeztem tőle, h nem szokik-e hozzá a szervezete Siminek a gyógyszerhez, nem kell-e váltani, de NEM volt a válasz. Vele egyébként legközelebb csak a bp-i vizsgálat után találkozunk, szóval nem kell túl gyakran mennünk hozzá. Ha legközelebb a háziorvosunknál járunk, megkérdezem őt is, mi a véleménye erről. Az a baj, h nem kételkedtem eddig túlságosan a siófoki doki szavaiban, gondoltam tudja a dolgát. Még örültem is aug-ban, mikor bekerültünk a kórházba, h van egy nephrológus is az orvosok között. De azért már látom, h nem biztos, h mindent tud, jól tud a doki.
        Judit
        Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

        Comment


          Judit csak kérdeztem.
          Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
          Meseterápia

          Comment


            Megvolt a vizsgálat. Sajnos pozitív, tehát nem zár rendesen a vesecsatorna felé a hugyhólyag. Teendő nincs, fél év múlva kontroll.
            2 heti váltásban antibigyó kúra. (Vmi alternatíva protexin helyett létezik?!)

            Emelt családi pótlékot intéztünk a klinikán. Tudjátok, h jár ilyen esetben?

            Háziorvos elkezdi intézni a közgyógyos papírokat. És erről tudtok?

            Nekem egy Anyuka mondta a klinikán, h a csp-nek kérdezzek utána, a többi meg jött magától. De a doki BP-en nem mondta. (Itthon háziorvos rákérdezett, rendes volt.)
            Judit
            Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

            Comment


              Sajnálom Még a Pro Gastro is jó, az olyan, hogy egy tégelyben van egyben a por és neked kell adagolni. Szerintem lehet úgy spórolni a protexinnel is, hogy csak egy fél zacsit adsz.

              Comment


                Sajnálom.. Torokszorító érzés. Én még mindig nem tudtam elrendezni magamban.
                Bélflórát még az antalvalin nézd meg.
                Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                Meseterápia

                Comment


                  Nemrég voltunk a 2 éves kislányommal ultrahangon, és sikeresen kinőtte ennyi idős korára a tágulatait (mindkét oldalon volt, max 13 mm).

                  Cserébe most a második kislányomnál is már látszik tágulat, most vagyok 28 hetes terhes. Az egyik oldalon most 7 mm-es, a másik oldalon viszont a húgyvezeték is tágabb. A dokim továbbküldött ezzel H.ajdú Krisztinához. Volt már nála valaki ugyanígy terhesség alatt? Vagy ismertek olyan dokit, aki magzatot is vizsgál?

                  Comment


                    Judyt mi van veletek?

                    Mari nagyon örülök és sajnálom! Nem tudok segíteni dokiügyben. Nekünk a szülészorvosunk vette észre a bajt és másnap indították is a szülést. Húgyvezeték alatt az uretert érted?
                    Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                    Meseterápia

                    Comment


                      Hát nem tudom, mert ott vesekehelyt emlegetett, a papírra meg azt írta, hogy a húgyvezeték eredése tágabb, 5 mm-es. Ez ugyanaz, ugye? Nektek mi volt a baj?

                      Comment


                        Nálunk az alapprobléma subvesicalis obstructio. Billyentyűzár a húgyvezetékben.
                        Utoljára szerkesztette Katanya; 2017.08.01., 08:17.
                        Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                        Meseterápia

                        Comment


                          Mari,
                          nekem Budán szűrték ki a tágulatot 12 hetes vizsgálaton és Siófokon nézettem mindig éppen az aktuális uh-dokival. Nem is gondoltam, h külön dokit keressek ezzel, meg reménykedtünk, h szülésig elnövi a pici. Gondolod, h magzati korban tudnak vmit csinálni, ezért keresel dokit?
                          Judit
                          Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                          Comment


                            Katanya,
                            velünk változatlan a helyzet. A héten megyünk be Siófokra, a dokink látni szeretne minket. Februárra akar uh időpontot kérni, úgyh szerintem csak beszélgetünk csüt-ön. Váltogatjuk a gyógyszereket, az Augmentint nagyon nem szereti Simi, nehéz neki beadni. A közgyógy ig. igénylést elindítottam, ma kaptam értesítést, h átadják az ügyet a Járási Hivatlhoz. Jó, h mindent mindig át kell szerveznie az államnak. Gondolom akkor várhatok még egy csomó ideig, h legyen belőle vmi.
                            Veletek?
                            Judit
                            Sebi (2008/06/01) és Samu (2010/03/25) és Simi (2012/04/06)

                            Comment


                              Katanya, picit pontosítok: ureter: húgyvezeték , ott ahol írod a vese és a hólyag közt, urethra - húgycső, ez a hólyag és a külvilág között. A kehely és az ureter eredése gyakorlatilag fedi egymást. Az említett dokinőt nem ismerem. Ákosnál is intrauterin derült ki a dolog, nem lehet vele mit csinálni, ha van átfolyás a rendszeren, akkor születés után ráér a dolog. Ákos most lekopogom, jól van, nem szedünk gyógyszert.
                              Réka vagyok, fehérló.
                              Csikóim: Máté, Ákos, ]Liliom és Kamilla
                              Spec ht (ClauWi), dúla (DONA) szoptatássegítő (IBCLC hallgató) Segíthetek?

                              Comment


                                Mari eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Nemrég voltunk a 2 éves kislányommal ultrahangon, és sikeresen kinőtte ennyi idős korára a tágulatait (mindkét oldalon volt, max 13 mm).

                                Cserébe most a második kislányomnál is már látszik tágulat, most vagyok 28 hetes terhes. Az egyik oldalon most 7 mm-es, a másik oldalon viszont a húgyvezeték is tágabb. A dokim továbbküldött ezzel H.ajdú Krisztinához. Volt már nála valaki ugyanígy terhesség alatt? Vagy ismertek olyan dokit, aki magzatot is vizsgál?
                                Sajnálom.
                                Én személyesen nem voltam H. Krisztánál, de sok ismerősöm igen, külön hozzá szokták kérni magukat, mert ő a legjobb uh-s, minden olyan pocakbabát hozzá küldenek, akinél kérdéses valami vagy a vérvétel markerek rosszak lesznek a genetikai uh-kon. Szóval nála jó kezekben leszel.

                                Probiotikum minden kicsike dózisú antibiosz mellé kell és antibiosz szedés után is még 1-2 hétig! Probiotikumos összefoglaló itt: http://allergenmentes.blogspot.hu/20...ikumokrol.html
                                és itt: http://allergenmentes.blogspot.hu/20...ikumokrol.html
                                Hátha segít
                                Mindenkinek jobbulást!
                                Dani (2007.03), Marcipán (2009.08), Barnabi (2011.12) anyukája

                                http://allergenmentes.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X