Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Glutén intolerancia, coeliakia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    "A lisztérzékenységnek létezik egy bőrön
    megjelenő formája is, melyet dermatitis
    herpetiformis Duhring betegségnek hívnak és
    erős viszketéssel, bőrkiütéssekkel jár főleg a
    könyök, a térd külső felszínén, fartájékon, a
    nyak hátsó felszínén."
    forrás: lisztérzékeny.hu

    Ez az országos egyesület honlapja, minden fontos infó egy helyen. Lehet beszélgetni, szakembertől kérdezni, recepteket cserélni stb.

    A kezdeti kétségbeesésben, elveszettségben sokat segít!

    Comment


      évi-0717 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azzal nekem az az egy bajom van, hogy sokféle cucc kell bele. Te külön darálod a kölest, hajdinát? Vagy működhet kölesliszttel, hajdinaliszttel is?
      Nem darálom külön, hanem liszt formájában veszem.Vettem már tutira gluténmentes köles és hajdinalisztet is (bauck hof), de van mikor csak "simát" veszek.
      Szerintem ha nem annyira a durva a helyzet nálunk akkor belefér a "sima" liszt is.
      Ági
      Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

      Comment


        Jól tudom, hogy ha a vérvétel nem mutatott ki eltérést akkor "csak" intoleranciáról van szó?

        Ma sütöttem gm pizzát, hát szörnyű lett!Azt hiszem inkább nem eszem pizzát legalábbis addig míg diétáznunk kell.
        Ági
        Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

        Comment


          dzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Ja és nekem azt mondta az orvos (Sztk, gasztró), hogy ha nagyon félek, kiadja a papírt csak a vérképre is, biopszia nélkül. Végül bevállaltam a biopsziát, ami szar, de kb egy perc.

          Az SzTK-s vérkép rengeteg kajára nézett allergiát! A gluténon, tejen kívül volt ott csirke, tojás, eper... 3 oldal sűrű sorokban. Plusz a szokásos labor is benne volt, vas stb.

          Én a pár évvel ezelőtti felnőtt protokollt ismerem. Remélem, segítek valakinek az infókkal.
          Érdekelne, hogy ki ez a doki és hol volt ez. Köszi!


          Mi elkezdtük a diétát, egy "élmény" volt így nyaralni, hogy 3 napja kezdtük és meg kellett oldani idegen helyen. Még elég tudatlanok vagyunk, de most kaptunk több anyagot és egy könyvet is, azok elég jók.
          Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
          Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

          Comment


            Dr Kovács Csilla a Jánosban.
            Viszont ha a vizsgálat előtt már diétáztok, akkor az nem fog reális eredményt adni.

            Az idegen helyen, utazáskor evés nehéz és frusztráló tud lenni. A leoe honlapján vannak listák a gyártóktól, hogy pl a pick termékeket lehet enni. Egy idő után már fejből tudod, hogy hova nyúlj! Piros pöttyös,geszti eszti, legtöbb tibi csoki mehet . De azért mindent érdemes átfutni még 1x evés előtt. Az étterem persze egy külön kör... De arra is vannak listák, meg már egész felkészültek a konyhák!


            mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Érdekelne, hogy ki ez a doki és hol volt ez. Köszi!


            Mi elkezdtük a diétát, egy "élmény" volt így nyaralni, hogy 3 napja kezdtük és meg kellett oldani idegen helyen. Még elég tudatlanok vagyunk, de most kaptunk több anyagot és egy könyvet is, azok elég jók.

            Comment


              dzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Dr Kovács Csilla a Jánosban.
              Viszont ha a vizsgálat előtt már diétáztok, akkor az nem fog reális eredményt adni.

              Az idegen helyen, utazáskor evés nehéz és frusztráló tud lenni. A leoe honlapján vannak listák a gyártóktól, hogy pl a pick termékeket lehet enni. Egy idő után már fejből tudod, hogy hova nyúlj! Piros pöttyös,geszti eszti, legtöbb tibi csoki mehet . De azért mindent érdemes átfutni még 1x evés előtt. Az étterem persze egy külön kör... De arra is vannak listák, meg már egész felkészültek a konyhák!
              Már voltunk dokinál, azért kezdtük el a diétát, csak érdekelt, hogy itt helyben van-e valaki, akinek szimpatikus a hozzáállása számunkra. Még mi (a szülők) nem vagyunk tesztelve és ha bármi lenne, tudjuk, hova menjünk.

              Igen, ezt tanulni kell, mi még a sötétben tapogatózók vagyunk. Annyira friss a dolog, hogy az se tudom, mit kérdezzek. Az éttermekkel gyűlt meg a bajunk, de memorizálom ezeket a termékeket is, köszi!
              Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
              Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

              Comment


                Ja, értem, oké!

                Nagyon sajnálom, tudom, milyen kilátástalanok az első hetek! Még vendégségbe se volt kedvem menni, hát még nyaralni. De egyre könnyebb lesz!

                Szívesen segítek, ha az első sokk után majd lesznek kérdések! A liszterzekeny.hu-n pedig mindenre találsz választ. Nekem az is sokat segített, hogy láttam, mennyien vannak még így.


                mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Már voltunk dokinál, azért kezdtük el a diétát, csak érdekelt, hogy itt helyben van-e valaki, akinek szimpatikus a hozzáállása számunkra. Még mi (a szülők) nem vagyunk tesztelve és ha bármi lenne, tudjuk, hova menjünk.

                Igen, ezt tanulni kell, mi még a sötétben tapogatózók vagyunk. Annyira friss a dolog, hogy az se tudom, mit kérdezzek. Az éttermekkel gyűlt meg a bajunk, de memorizálom ezeket a termékeket is, köszi!

                Comment


                  mammi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Már voltunk dokinál, azért kezdtük el a diétát, csak érdekelt, hogy itt helyben van-e valaki, akinek szimpatikus a hozzáállása számunkra. Még mi (a szülők) nem vagyunk tesztelve és ha bármi lenne, tudjuk, hova menjünk.

                  Igen, ezt tanulni kell, mi még a sötétben tapogatózók vagyunk. Annyira friss a dolog, hogy az se tudom, mit kérdezzek. Az éttermekkel gyűlt meg a bajunk, de memorizálom ezeket a termékeket is, köszi!


                  Tudom, nagyon nehéz az eleje.

                  A liszterzekeny.hu-n nagyon jól össze van foglalva minden, van tematikus fórum is. Én azt olvasgattam hetekig, lelkileg is sokat segít.

                  Comment


                    na ezt nem így akartam elküldeni, bocsi

                    Comment


                      a facebookon van egy nagy "gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok" csoport, rengeteg kipróbált recepttel.
                      gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

                      Comment


                        Azert en javaslom atnezni az osszetevoket, mert egyik ismerosom, szinten allergias gyerek miatt, azt vette eszre, h a markak neha valtoztatjak, h mit raknak a termekeikbe.
                        Judit, Noémie (2007), Ábel (2010) és Sacha (2014) mamája

                        Comment


                          vkorsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          a facebookon van egy nagy "gluténmentes konyha és lisztérzékeny hétköznapok" csoport, rengeteg kipróbált recepttel.
                          Pont most csatlakoztam. Nagyon jónak néz ki!

                          missbl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Azert en javaslom atnezni az osszetevoket, mert egyik ismerosom, szinten allergias gyerek miatt, azt vette eszre, h a markak neha valtoztatjak, h mit raknak a termekeikbe.
                          Igen erről is hallottam. Az OÉTI minden évben kiad egy listát, azt lehet hogy megvesszük, ha lehet még kapni.
                          Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                          Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                          Comment


                            Van egy jó cikk, amit fénymásolva kaptam, de már nagyon rossz volt a minősége, ezért újra begépeltem. Egy dietetikus 2007-es előadása. Hogyan tudnám linkelni/beilleszteni? 4 oldalas word dokumentum lett.
                            Privi helyett: mammi.mamami@gmail.com!
                            Beszippantott a valós élet, a virtuálisra nem sok időm marad.

                            Comment


                              megcsináltuk katinak a patikai cöliákia tesztet, negatív. hogyan tovább?
                              Andi, a "három királylány, egy királyfi" mozgalom vezetője
                              segíts mindennek olyannak lennie, mint amilyen úgyis. (fodor ákos: gyakorlat)

                              Comment


                                Én a helyedben teljes diétát tartanék, majd ha tünetmentes, visszaterhelném.
                                Évi

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X