Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    gabmama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Visszaolvastam a topicot... velünk szóról szóra az történt, ami Poszátáékkal, csak másik oltás után. 2 hete kaptuk az oltást, de még mindig "hat"... Poszáta, hosszú távon mi történt? Visszaállt az egyensúly? Későbbi oltásoknál mi lett? Másnak volt hasonló tapasztalata?
    Szia! Hát azóra 4,5 éves lett a lányom. Az alvással küzdelmes évek vannak mögöttünk. Mostanra a korosztálya kezdi utolérni. Évekig küzdöttem, hogy keveset alszik. 2 éves kora óta föladtam a délutáni alvást. A mai napig az van, hgoy ha délután mégis alszik az oviban, utána nehezen alszik el este. A hisztiket kinőtte nagyjából. Nem tudom, hogy mennyire élettani volt.

    Ami érdekes: a kicsinél úgy alakult, hogy az MMR-t 16,5 hósan kapta csak meg, mert egész nyáron beteg volt (mandulagyuszi, stb.). És ő is kezdte a hisztiket oltás nélkül 15 hósan. Nála nem láttunk az oltás után semmit különöset. Láz se volt, pötty se. Igaz, az oltási rend is változott és a Prevenart nem most kapta. Viszont épp ma ébredt úgy a du-i alvásból, hogy 1 órán át bármit csináltam, sírt. Hogy mi okozza, nem tudom. Mindenesetre nagyon oltásszkeptikus lettem az utóbbi években. Azóta nem adatok be semmit, ami nem kötelező. A kötelezőket meg igyekszem az ésszerűség keretien belül húzni. Mondjuk az oviból kapunk is annyi bacit, hogy állandóan betegek, így lehet is.
    Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

    ht

    Comment


      Sarasvati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Minden oltaskritikus konyvben azt irjak, hogy egy vedooltas sem ved 5-6 evnel tovabb. Egy kulfoldon elo bnom megnezetett most nehanyat. Gyerekkori kotelezok, o most 35. Vedett mindenre amit megnezetett... hol az igazsag?
      Veletlenul nem a nyajimmunitasrol beszeltek?
      Mert nekem az remlik. H pl a baranyhumlonoltas utan 3 evvel csak az oltottak 50 v hany szazaelka volt vedett...a nyajummunitashoz meg 90%koruli kell. A szazalekokba ne kossetek bele legyszi...

      Szoval siman lehet, h vlki sokaig vedett marad, valaki meg egyaltalan nem is lesz az. Nagyon sok dologtol fugg, pl az immnrdsz pillanatnyi allapotataol a beadas pilanataban.
      Ezert oriasi marhasag sztem az eletkorhoz kotott kotelezo beadas. Ssztem hosszu tavon sokkal jobb lenne, ha egyedileg el lehetne biralni es kicsit is meggyongult immunrdszu gyereknek nem lenne muszaj beadni.
      Pl mi gyengiti az immunrdsz-t? (es akar emiatt nulla vedettsege lesz a gyereknek, hiaba oltottak be) szoval pl ekcema, fogzas, fergesseg...
      Kati

      Comment


        Köszi a választ! Hát ez nem túl megnyugtató... reméltem, hogy az lesz a válasz, hogy csak átmeneti nehézség volt...
        Amúgy az oltás "hivatalos" mellékhatásai között fel van sorolva az alvászavar is.
        Nem tudom már mit gondoljak... Elolvastam egy csomó mindent, de nem jutottam sokkal előrébb. Marad a tény, hogy a gyerekem furán viselkedik az oltás után, anyaként az az intuícióm, hogy egyértelműen az oltástól van, és hogy többen is írtak hasonló tünetekről, megerősített benne, hogy nem a véletlen műve. Aggódok, vajon hosszú távon még miket okozhat egy oltás, ha ilyen durván bele tud nyúlni egy gyerek idegműködésébe... és már előre rettegek, hogy mi lesz a következő oltás után.

        poszáta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia! Hát azóra 4,5 éves lett a lányom. Az alvással küzdelmes évek vannak mögöttünk. Mostanra a korosztálya kezdi utolérni. Évekig küzdöttem, hogy keveset alszik. 2 éves kora óta föladtam a délutáni alvást. A mai napig az van, hgoy ha délután mégis alszik az oviban, utána nehezen alszik el este. A hisztiket kinőtte nagyjából. Nem tudom, hogy mennyire élettani volt.

        Ami érdekes: a kicsinél úgy alakult, hogy az MMR-t 16,5 hósan kapta csak meg, mert egész nyáron beteg volt (mandulagyuszi, stb.). És ő is kezdte a hisztiket oltás nélkül 15 hósan. Nála nem láttunk az oltás után semmit különöset. Láz se volt, pötty se. Igaz, az oltási rend is változott és a Prevenart nem most kapta. Viszont épp ma ébredt úgy a du-i alvásból, hogy 1 órán át bármit csináltam, sírt. Hogy mi okozza, nem tudom. Mindenesetre nagyon oltásszkeptikus lettem az utóbbi években. Azóta nem adatok be semmit, ami nem kötelező. A kötelezőket meg igyekszem az ésszerűség keretien belül húzni. Mondjuk az oviból kapunk is annyi bacit, hogy állandóan betegek, így lehet is.

        Comment


          gabmama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi a választ! Hát ez nem túl megnyugtató... reméltem, hogy az lesz a válasz, hogy csak átmeneti nehézség volt...
          Amúgy az oltás "hivatalos" mellékhatásai között fel van sorolva az alvászavar is.
          Nem tudom már mit gondoljak... Elolvastam egy csomó mindent, de nem jutottam sokkal előrébb. Marad a tény, hogy a gyerekem furán viselkedik az oltás után, anyaként az az intuícióm, hogy egyértelműen az oltástól van, és hogy többen is írtak hasonló tünetekről, megerősített benne, hogy nem a véletlen műve. Aggódok, vajon hosszú távon még miket okozhat egy oltás, ha ilyen durván bele tud nyúlni egy gyerek idegműködésébe... és már előre rettegek, hogy mi lesz a következő oltás után.
          Nálunk más oltásoknál nem volt gond.
          Szilvi - N. (2012. jan.) és Á. (2015. ápr.)

          ht

          Comment


            nálunk mmr-nél a fiaimnál semmi nem volt, a lányom nyugtalan és láz-hőemelkedéses volt, 11 nappal oltás után pöttyök. kb 3 nap alatt elmúltak , aztán minden visszatért a rendes kerékvágásba. átmenetileg talán az alvását is megborította, de már semmi gond.

            más oltással nem volt nálunk sem gond, illetve de, egyszer a középsőm szintén valamit együtt kapott a prevenárral, akkor lesápadt, teljesen fehér lett, aztán másnap oké volt. azóta külön adattam a prevenárt, nem egyben másik oltással.

            de amúgy a többi oltás nem viselte meg, lázon kívül más nem volt.
            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

            Comment


              http://index.hu/tudomany/2016/09/27/...romentes_lett/
              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

              Comment


                Az mmr-t nekem kb. egy hónapja kapta meg a pici, szerencsére semmi gond nem volt, még a szokott tünetek se jöttek elő. Anno a nagynak se volt vele semmi gondja.
                Vera, két fiú Peti (2011.11.23) és Dani (2015.04.23)anyukája

                Comment


                  http://ataszjelenti.blog.hu/2016/10/...datos_bizalmat
                  Coffie

                  Comment


                    Sziasztok!

                    7reszes dokusorozat az oltasokrol.
                    https://go.thetruthaboutvaccines.com...a_bid=62acb2d5
                    Ma kezdodik.
                    (Be kell regelni, aztan kuldik naponta a linket.)

                    Comment

                    Mamami portál footer

                    Összecsuk

                    Friss bejegyzések

                    Összecsuk

                    Cikk a mamami portálról

                    Összecsuk

                    szivárvány
                    Betöltés...
                    X