Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Valakinek fölös MMR VAc C30-a esetleg?Remedia elcseszte a rendelést és csüt-ön kéne barátnőmnek!!!! Valaki? HELP!
    Niki és Lilkó (2009.06.05.) a waldorf ovis kirájjány és Vilkó (2011.08.22.) a 10 fogú pelenkás vadmotoros

    Comment


      Sziasztok!
      Mi 1 hét múlva megyünk MMR-re, tudnátok nekem abban segíteni, hogy melyek azok a homeopátiás szerek amivel ki lehet vezetni az oltást?Amikor a múltkor a saját háziorvosomnál voltam aki homeopata is, említettem neki ezt és azt mondta szerinte teljesen felesleges inkább a ch 9-es Tuja-t adjam neki.
      Köszönöm
      Ági
      Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

      Comment


        Azt hiszem rossz helyre írtam!
        Ági
        Bálint 2007.március 17. ,Barnus 2010.december 21. és Gréti baba 2013. január 27. anyukája

        Comment


          Miért írtad rossz helyre? Ide is jó

          Azt hiszem az a helyzet, hogy vannak az oltás mellé-előtte-utána adandó szerek, ezek pl. a Thuja, meg a Silicea, meg az oltás nozódája. Aztán utána, vagy régebbi oltásokhoz lehet a hosszabb volumenű kivezetést csinálni. De ha az oltáskor kapott szerek segítenek, akkor lehet nem is kell a későbbi kivezetés (de ezt nem tudom pontosan, megyek olvasgatok én is a kivezetős topicba )
          Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
          hordozási tanácsadó (ClauWi)
          KreaTúra blog
          "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

          Comment


            Ó ez nekünk is jó lett volna,Bencus 1 hete kapta az MMR-t és most lett lázas...kisszívem
            Juci, Bence (2010), Marci (2013) és Gergő (2016 nov. 30.) anyája

            Comment


              Kullancs encephalitis elleni oltás

              Sziasztok!

              Lassan esedékes a hároméves ismétlő oltás, viszont szoptatok. Ilyenkor mi van? Beadják? Lehetne halogatni is, de tesót is tervezünk, így az oltás idején vagy szoptatni fogok, vagy babát várok, esetleg mindkettő... Az oltást meg elvileg ismételni kell háromévente... Volt valaki hasonló cipőben? Köszönöm!
              Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

              Comment


                Én úgy tudom, hogy megváltoztatták, és már 5 évente kell ismétlőt adni. nekünk 2 éve lett volna esedékes, és így most fogjuk megkapni. ez talán megmenti a ti helyzeteteket is.
                Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                Comment


                  aha, hát ezt nem is tudtam!
                  Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                  Comment


                    zsofizsofi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Én úgy tudom, hogy megváltoztatták, és már 5 évente kell ismétlőt adni. nekünk 2 éve lett volna esedékes, és így most fogjuk megkapni. ez talán megmenti a ti helyzeteteket is.
                    Az ez évre érvényes Országos Epidemiológiai Központ által kiadott Módszertani levél a 2012. évi védőoltásokról a következőt tartalmazza:

                    "A védettség fenntartása érdekében az alapimmunizálás után az első emlékeztető oltás beadására három év múlva van szükség, ezt követően 49 éves korig ötévenként kell emlékeztető oltást adni, 49 éves kor felett az emlékeztető oltások beadása háromévenként esedékes."

                    Az FSME betegtájékoztatójában ez van:

                    "16 - 60 év közötti egyének
                    Ha Ön 60 évnél fiatalabb az első emlékeztető oltást a harmadik adag után 3 évvel kell megkapnia. A további emlékeztető oltásokat a helyi járványtani adatoknak, és a nemzeti ajánlásoknak megfelelően 3-5 évente kell beadni."

                    Az Encepur betegtájékoztatójában:

                    "1. emlékeztető oltás további emlékeztető oltások
                    életkor: 12-49 év 3 év után minden 5. évben
                    életkor > 49 év 3 év után minden 3. évben"

                    Szóval a 3 és az 5 év is igaz, csak nem mindegy, hogy az alapimmunizáláshoz képest mikorról beszélünk.

                    Az várandósság illetve a szoptatás alatti beadhatóságáról érdemes lenne megkérdezni esetleg a László Kórház Klinikai Védőoltási szaktanácsadását, on-line kérdezési lehetőségük dr Kulcsár Andrea infektológus a andrea.kulcsar@laszlokorhaz.hu e-mail címen.

                    Jan Riordan: Breastfeeding and Human Lactation (Third Edition 2006) című könyve a következőket írja a szoptatás alatti immunizációról:

                    "Health care workers tend to be reluctant to immunize breastfeeding women. Standard immunizations with killed or attenuated vaccine can usually be given to breastfeeding women without any problem. Immunization with a live vaccineis exception to this rule."

                    Az utóbbi bekezdés alapján a kullancsencephalitis elleni oltás beadható, mivel elölt (inaktivált) vírust tartalmaz.

                    A várandósság alatti oltások ajánlásáról vagy nem ajánlásáról egy jó táblázat található a http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/dow...preg_chart.pdf oldalon. De ebben nincs benne a kullancsenephalitis elleni.

                    Comment


                      hú Pepito, köszönöm!
                      Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

                      Comment


                        Mostanában senki nem vacilál azon ,hogy beadassa e a
                        meningococcus elleni védőoltást???
                        Én igen,nem tudom ,egy kell,mivel már elmúltunk 1 évesek,bár előtte nekem nem is javasolta az orvos,egy éves vizsgálaton adták volna be,de egyenlőre nem kértem
                        Kinguci büszke anyukája

                        Comment


                          én végül nem oltattam be a nagyfiamat, ezért indítottam annó a topikot. most a kicsivel azt beszéltük a védőnővel, hogy ha betöltötte az egyet visszatérünk rá, de nem hiszem, hogy beoltatom. az előző orvosunk nagyon erőltette, minden oltást, a rotát is, nekem meg ez annyira ellenszenves volt hogy amit nem muszáj azt nem akarom. és az orvost is lecseréltük, más okok miatt is, de ez is közrejátszott.
                          Csupa szeretet G
                          Csupa mosoly E

                          Comment


                            A Dorka a háromhónapossal kapta az elsőt egy hete, mellékhatása nem volt egyáltalán(kopp-kopp). Mármint a három hónapos oltással együtt.
                            Amúgy nem vagyok különösebben híve az extra oltásoknak, de ez elég veszélyes betegség aszem. De pl. a rotát meg a bárányhimlőt nem fogom kérni.
                            De a kötelező védőoltásokkal egyet tudok érteni, mert ezek súlyos, ill. halálos betegségek ellen védenek.
                            De ez természetesen csak egy vélemény, nem vagyunk egyformák.
                            Na de a lényeg: az oltásnak nem volt semmi mellékhatása a mi esetünkben.
                            D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
                            A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

                            Comment


                              Jé, 3 hós babának adtak meningo oltást?
                              Hena
                              Arthur 9 éves Ruben 7,5 éves Nalani 5,5 éves és Henry 3 éves
                              ClauWi hordozási tanácsadó

                              Comment


                                Én beadattam 1 éves kor után, de Bp és napi villamosozás a tömött, emberekkel teli villamoson, akik az ablakot sosem nyitották ki, amikor fűtött volt a villamos és mindig krahácsolt valaki..
                                nekünk kellett, meg nekem is a tudat, hogy mindent megtettem
                                alapozó terapeuta vagyok
                                TSMT tanonc
                                3 a gyerek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X