Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Igen, sajnos elég futószalag-rendszerben működik manapság az egészségügy. És ez alól sajnos a gyerekek sem kivételek...

    Comment



      állatorvos vagyok

      pár hónap alatt eljutottam a vak bizalom kategóriájából (ugye amihez nem értek, abba nem szólok bele ), a mindenkire gyanakodva nézekbe
      eredetileg eszem ágában nem volt belemélyedni a csecsemőgyógyászat rejtelmeibe
      Kati

      Comment


        Ha normális a gyerekorvosotok, szerintem nem sértődik meg (én legalábbis nem tenném), ha kérdezel az aggályaidról, vagy finoman célozgatva rávezeted a gondolatodra-ötletedre (azért Tőled sem áll olyan távol a téma eszerint). Én attól megyek falnak (és szerintem a legtöbb orvos is), ha kész tények elé próbálnak állítani (nem mondja meg mi baja, de adjak neki konkrét helyre beutalót, írjak fel neki konkrét gyógyszert...)
        Szóval szerintem, ha finoman tálalod az orvosnak holnap, hogy Bogi múlt héten beteg volt, tegnap még kicsit szörcsögött, esetleg folyt az orra, netán hőemelkedése volt -lehet, hogy péntekig ad haladékot az orvos. Szerintem ő sem olyan bátor, hogy beteg/legyengült gyereket oltson be.

        Comment


          De én nem vagyok ám gyerekszakorvos! (csak sima mezei ho. vegyes körzetben- gyerekekkel is)

          Comment


            Köszi szépen Ági a segítséget!!!
            (az orvosunk sajnos tud róla, h beteg Bogi, múlt hétfőn látta is, akkor megnézte a torkát, ami piros volt-és akkor mondta, h azonnal vigyem, ha nincs tünete, lehetőség szerint már pénteken, de legkésőbb hétfőn, mert 25-ig le kell jelentenie az antitéseznek, h megtörtént az oltás)
            Kati

            Comment


              (Bocsi, tényleg írtad feljebb, hogy tud az orvos is a betegségről. Nekem már kicsit éjszaka van)
              Hát remélem tényleg tudtam valamicskét segíteni (bár szerintem nem túl sokat)
              Kitartás holnapra!
              Utoljára szerkesztette Freya; 2011.05.24., 00:21.

              Comment


                Köszi még egyszer!
                MAjd megírom, megkapta-e végül. Mindenképpen belenézetek holnap az orvossal Bogi szájába, nekem ilyesmiben semmi rutinom nincs.
                Kati

                Comment


                  Fruzsinál a következők voltak (MMR + Prevenar): helyi reakció combban egyáltalán nem volt (se sántaság, se csomó), vállnál kicsit belilult 2-3 napra, de nem volt érzékeny v ilyesmi. Másnap láz. 5 nap múlva kezdődő diszkrét orrfolyás (ez meg is maradt jópár napig, de nem lett később se durva), aztán a torka-légcsöve is tele lett, nagyon fájt szegénynek. First-öt nyomattuk a torkába, volt, hogy enni is csak úgy tudott, ha evés közben is kapott. (Onnan jöttünk rá, h kaja közben egyszer csak kiköpte az ételt, és elkezdett kiáltozni "föööszt! fööööszt!", és utána folytatta az evést. ) 7-9. napon láz-hőemelkedés is volt hullámokban. Egy hétig (tegnapig) étvágytalan volt, a napi fél alma szintig (csak szopi, de az ezerrel, hálisten...), és folyamatosan nagyon nyűgös, kissé agresszív is.
                  Ma már jó kedve volt. 2 hete kapta az oltásait. Lekopogom, h túl vagyunk a nehezén.

                  Nem vezettem ki, de nagyon gondolkodom rajta. (Elkottáztam, előtte 1-2 patikában kérdeztem rá nozódára, nem volt nekik, utána olvastam, h lehetett volna még más homeopátiás szert is adni.) Azért egy homeopátiával foglalkozó gyermekorvos jól jönne.

                  A mi gyermekorvosunk - homeo-val nem foglalkozik sajnos - lelkiismeretesen megvizsgálta oltás előtt Fruzsit, és nagy vonalakban mondta is, h mire számíthatunk.

                  Tényleg, tudja valaki, miért kell attenuált (élő-gyengített) vakcinát használni ezekhez? (Esetleg egy link..?)

                  Kati, drukkolok holnapra! Tudod, a mantra: elmúlikelmúlikelmúlik! (Off: szintén zenész de én 2 napja nem vagyok képes egy apró szálkát kivenni Fruzska lábujjából, amit a kutyáméból rég kikaptam volna...)
                  Réka - aki Fruzsina (A Fékezhetetlen Agyvelejű , 2009. dec. 7.)
                  és Csanád (Finommotorikus Bandita, 2012. febr. 12.) anyukája

                  Comment


                    bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    van mindenünk, teljes utólagos oltáskivezetést fogok csinálni akkor is, ha SEMMI tünete nem lesz (már megvettem mind a 4 higítást hozzá)
                    persze az oltáskor is megkapja a C30at, de én most már nem bízok semmit a véletlenre
                    A teljes kivezetés ugyanolyan, mint az utólagos kivezetés?
                    Akkor amit nekünk javasolt a doki, az nem teljes? Nekünk annyit mondott, hogy előtte, aznap + következő nap c30, és ennyi. Aztán amikor írtam, hogy milyen tünetei vannak Rékának, azt mondta, hogy 3 hétig hetente 1x5 golyó a c30 ból.
                    A többi hígításos kivezetést azt az utólagos kivezetésre javasolta nálunk a nagyobb gyereknél, nála az oltáskor nem vezettük ki.
                    Évi

                    Comment


                      MEgjöttem.
                      Követtem Ági tanácsát (hálás kösznet érte! ) és nem rohantam ajtóstul a házba, hanem szépen megvizsgáltattam Bogit a gyerekorvossal és elmondtam, h sztem még nincs jól, mik a tünetei. Óriási sírás árán sikerült belenézetnem a szájába és állítólag nagyon csúnya neki, gyulladt és hólyagos.
                      MEnt a matekozás, mert állítólag a nátha és az ilyen torok nem akadálya a szakma szabályai szerint a beadásnak , de az orvosunk azt mondta, ő ilyen gyerekeket nem szokott beoltani, mert ki tudja, mi lesz belőle...de ugye a határidő, meg már aznap keresték őket miattunk az antitésezből. Mondtam neki, engem nem érdekel, hárítsa át rám az egészet, max feljelentenek, de kb mire megkapom, már be tudja adni.
                      Ezért aztán betelefonált az antitéeszbe, h itt vagyunk nála, de beteg a gyerek, no most akkor mi legyen. Uh kaptunk még 1 hetet.
                      Remélem addigra meggyógyul Bogi, mert már lassan 2 hete nincs jól...

                      Évi:
                      az utólagos oltáskivezetés 4 különböző higítással megy (c30,c200,1m,10m)
                      de 1 hónapot várni kell a oltás után vele
                      a sima oltáskivezetés a C30 v c200-as. a mi orvosunk pl az oltás napja előtt nem is javasolta a beadást, csak a napján és másnap

                      mivel Boginál az eddigi összes oltásnál volt vlmi reakció és baja nemlesz tőle, ha megcsináljuk (csak pénzbe kerül), ezért vettem én meg már jó előre a teljes sort-ha semmi tünete sem lesz, max kidobtam ennyi pénzt az ablakon, nem érdekel-a BCG oltás óta kb nem érdekel, az akkora bajt csinált Boginál és összeszámolva a gyógyítás 7 havi költségeit kb 100ezernél járunk...
                      Kati

                      Comment


                        bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        MEgjöttem.
                        Követtem Ági tanácsát (hálás kösznet érte! ) és nem rohantam ajtóstul a házba, hanem szépen megvizsgáltattam Bogit a gyerekorvossal és elmondtam, h sztem még nincs jól, mik a tünetei. Óriási sírás árán sikerült belenézetnem a szájába és állítólag nagyon csúnya neki, gyulladt és hólyagos.
                        MEnt a matekozás, mert állítólag a nátha és az ilyen torok nem akadálya a szakma szabályai szerint a beadásnak , de az orvosunk azt mondta, ő ilyen gyerekeket nem szokott beoltani, mert ki tudja, mi lesz belőle...de ugye a határidő, meg már aznap keresték őket miattunk az antitésezből. Mondtam neki, engem nem érdekel, hárítsa át rám az egészet, max feljelentenek, de kb mire megkapom, már be tudja adni.
                        Ezért aztán betelefonált az antitéeszbe, h itt vagyunk nála, de beteg a gyerek, no most akkor mi legyen. Uh kaptunk még 1 hetet.
                        Remélem addigra meggyógyul Bogi, mert már lassan 2 hete nincs jól...

                        Évi:
                        az utólagos oltáskivezetés 4 különböző higítással megy (c30,c200,1m,10m)
                        de 1 hónapot várni kell a oltás után vele
                        a sima oltáskivezetés a C30 v c200-as. a mi orvosunk pl az oltás napja előtt nem is javasolta a beadást, csak a napján és másnap

                        mivel Boginál az eddigi összes oltásnál volt vlmi reakció és baja nemlesz tőle, ha megcsináljuk (csak pénzbe kerül), ezért vettem én meg már jó előre a teljes sort-ha semmi tünete sem lesz, max kidobtam ennyi pénzt az ablakon, nem érdekel-a BCG oltás óta kb nem érdekel, az akkora bajt csinált Boginál és összeszámolva a gyógyítás 7 havi költségeit kb 100ezernél járunk...
                        Zúg olvasó voltam de nagyon drukkoltam, hogy ne adják be
                        Ismerem az érzést, nekem a szőr fel áll a hátamon amikor oltás közeleg, ma én óránként adtam a kivezetőt a gyereknek, mert ma sikerült beszélnem Szűcs Erika doktornővel, aki elvégezte a tinus tanfolyamot és ő mondta hogy amit Zoé produkál szerinte az oltástól van.
                        Kristóf királyfi(2008.06.) és Zoé királylány(2010.12.) és Márk királyfi (2014.04.)

                        Comment


                          bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          MEgjöttem.
                          MEnt a matekozás, mert állítólag a nátha és az ilyen torok nem akadálya a szakma szabályai szerint a beadásnak
                          Hát igen, mi voltunk a Lászlóban az oltásambulancián Ágival, mert először állandóan beteg volt az ovis tesó miatt, aztán vesemedencegyulladása volt (a nefrológus azt mondta, hogy egy hónapig ne kapjon semmilyen oltást), utána meg sikeresen összeszedett egy kis ótvart, ami két és fél hónap múlva sem múlt el, pedig még antibiotikumot is kapott, három fajtát, így a házidoki nem akarta beoltani. Erre a szakdokinéni (kedves mellesleg, tényleg, de felállt a szőr a hátamon azoktól, amiket mondott) azt mondta, hogy sem a vesemedencegyulladás, sem az ótvar nem indokolta, hogy nem kapta meg az oltást (Infanrix), be kellett volna oltani. Ez azért érdekes, mert a barátnőm lánya, aki hajlamos húgyúti fertőzésre, az oltások után bacisat pisilt, kapta is az antibiotikumot... És az összes doki, akivel beszéltem, azt mondta, hogy ótvaros gyereket nem szabad beoltani.
                          Meg az volt a "vicces", hogy szerinte simán be lehet adni az Infanrix és a Priorix (MMR) oltást együtt is, hiszen az elsőnek csak három napon belül vannak mellékhatásai, a másodiknak meg csak azután. Az már egyáltalán nem látszott zavarni, hogy milyen óriási terhelésnek teszi ki a gyerek immunrendszerét azzal, hogy ennyi cuccot belenyom. Amikor elmondtam ezt az új dokinénink asszisztensének, totál kiakadt, hogy a szakdokinénit kéne egyszerre egy jó kis oltáskoktéllal beoltani, majd meglátná, hogy milyen frankó is az. Eh. (Még szerencse, hogy nem erősködött, hogy beadja mindkettőt, mondjuk elég határozottan utasítottam el.) Szóval a fene vigye valahová a "szakma" szabályait, ha az, aki megalkotja őket, csak az átoltottsággal foglalkozik, meg a dátumokkal, az egyénnel meg nem.
                          Zsizsa
                          Gabriella (2003.08.), Csaba (2005.08.), Bertalan (2007.05.), Ágnes (2009.08.)

                          Comment


                            bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            MEgjöttem.
                            Követtem Ági tanácsát (hálás kösznet érte! ) és nem rohantam ajtóstul a házba, hanem szépen megvizsgáltattam Bogit a gyerekorvossal és elmondtam, h sztem még nincs jól, mik a tünetei. Óriási sírás árán sikerült belenézetnem a szájába és állítólag nagyon csúnya neki, gyulladt és hólyagos.
                            MEnt a matekozás, mert állítólag a nátha és az ilyen torok nem akadálya a szakma szabályai szerint a beadásnak , de az orvosunk azt mondta, ő ilyen gyerekeket nem szokott beoltani, mert ki tudja, mi lesz belőle...de ugye a határidő, meg már aznap keresték őket miattunk az antitésezből. Mondtam neki, engem nem érdekel, hárítsa át rám az egészet, max feljelentenek, de kb mire megkapom, már be tudja adni.
                            Ezért aztán betelefonált az antitéeszbe, h itt vagyunk nála, de beteg a gyerek, no most akkor mi legyen. Uh kaptunk még 1 hetet.
                            Remélem addigra meggyógyul Bogi, mert már lassan 2 hete nincs jól...
                            Szuper! Örülök, hogy az orvosnak is megjött a jobbik esze...
                            Azért nagyon kíváncsi lennék rá, hogy mégis milyen szakmai szabályokra gondol?!? (...egy láthatóan beteg gyereknél...) Tudtommal nem csak a 40fokos lázas, tüdőgyulladásos gyerek jelent kontraindikációt...
                            Szerintem addig is próbáljatok homeopátiás bogyókkal kicsit rásegíteni a gyógyulásra! (ha nem vagy otthon homeopátiában és nincs aki tanácsot adjon, akkor akár valamilyen készen kapható kombinált szerrel)
                            Na, akkor addig is gyógyuljatok, erősödjetek!

                            Comment


                              Ja, még annyit az orvos válaszára: egy nátha nem tart 2 hétig!!!!
                              (szal bolond, aki orvos létére 2 hetes légúti fertőzést csak úgy simán lenátház!)
                              Utoljára szerkesztette Freya; 2011.05.25., 16:24.

                              Comment


                                Most ezért lehet, hogy meg leszek kövezve, de az ÁNTSZ tényleg nagyon kekec tud lenni, szóval valahol picit együtt is érzek az orvossal, elég durván nyakára tudnak járni az embernek, ha akarnak...
                                Hál istennek, nálunk a helyiek nagyon normálisak és segítőkészek

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X