Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Köszönöm, végül most sikerült vennünk Törökbálinton

    Comment


      Lányok!
      Van kullancs enkefalitisz oltásos topik? Gondolkozom az oltáson,de sok rosszat hallottam, jó lenne tapasztalatokat hallani.
      három csajszim van: szőke, kék szemű /2005.10./, szőkés-barna, kék szemű /2006.11./, szőkés-barna, zöld szemű /2009.09./, és egy az apjuk.

      Comment


        Boginak az oltas utani 4. napon hoemelkedessel kezdodott, majd 3 napja mar egyhuzamban laza van. Ma kiutesek is megjelentek. A kiutesek megjeleneseig biztos voltam benne, hogy az oltastol van a laz, de lehet, h nem is errol van szo, hanem 3napos laza van? Dokihoz nem szeretnem vinni. Most annyira szurkolok, hogy menjen vegre le a laz.
        Annamari, Bogi (2010) es Marci (2013)

        Comment


          A laz lement. Az orvos azt mondta, onnan lehet tudni, h MMR mellekhatas vagy 3napos laz volt-e, hogy a 3napos laznal a kiutesek tobb napig tartanak, mig az MMR mellekhatasakent csak max 1-2 napig.
          Annamari, Bogi (2010) es Marci (2013)

          Comment


            Lujza eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Részlet az itthon alkalmazott oltóanyag betegtájékoztatójából:

            3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A PRIORIX OLTÓANYAGOT?
            A védőoltást a mindenkori kötelező védőoltási rendszerben kezelőorvosával egyeztetett időpontban fogja Ön vagy gyermeke megkapni.
            Kezelőorvosa Önnek vagy gyermekének bőr alá vagy izomba fogja az oltást beadni, leggyakrabban a felkarba.

            Kicsit utánaolvastam:
            intradermális (bőr alá) történő oltáskor az oltóanyag nem a vérbe érkezik az izomszövetekből, hanem a bőr alatti, elsődleges védelmi rétegbe kerül: ez a mechanizmus jobban hasonlít a természetes fertőzések lezajlásához, és az immunválasz is gyorsabban kiváltódik (a hagyományos, izomba adott oltással 1-2 hét, az intradermálissal pár nap alatt). Viszont sokkal gyakrabban várhatóak súlyos, lokális reakciók...
            Hát, lehet választani, melyik a rosszabb
            Na jó, de súlyos, lokális reakció alatt mire gondolnak? Tudja valaki?
            Duzzanatra? Pirosságra? TÁlyogosodhat? Vagy mire?
            Kati

            Comment


              Szerintem tályogra.

              Comment


                A tályog milyen?
                Réka kedden kapta meg, voltak 2 napig pöttyei, aztán bedagadt a lába. A dagadás már lement, csak egy kb 2 centis csomó van a lábában. Szerintetek ez normális?
                Évi

                Comment


                  sztem ez még "normális" (=oltási szövődmény ez is)
                  a tályoghoz több idő kell-ahhoz először el kell fertőződnie a szúrási csatornán keresztül a göbnek-de szntén csak szerintem

                  ennyit arról, h járó gyereknek lábba nem szoktak oltást adni...
                  Kati

                  Comment


                    szerintem is még normális kategória! De az MMr nagyon rossz oltás! Jobb elkerülni!
                    Kristóf királyfi(2008.06.) és Zoé királylány(2010.12.) és Márk királyfi (2014.04.)

                    Comment


                      Elkerülni? Hogyan?
                      Pontosabban vannak ötleteim, csak gyerekorvos ismerősöm nincs...
                      Kati

                      Comment


                        jó fele kapisgálsz
                        Mindig lehet valakit találni!
                        Kristóf királyfi(2008.06.) és Zoé királylány(2010.12.) és Márk királyfi (2014.04.)

                        Comment


                          Hát, nem igazán hiszem, hogy túl sok gyerekorvos lenne, aki fel merné vállalni, hogy nem adja be a kötelező oltást. Másrészt az sem nyerő, ha esetleg egy oltás nélkül felcseperedett lányka netán várandósan kapja el a rubeolát. (mivel az átoltottság miatt nem sok esélye lenne gyerekkorába átesnie rajta)
                          De ez csak az én magánvéleményem.

                          Comment


                            egyetlen egy dolog védené meg élete végéig: ha átesne magán a betegségen

                            szóval az MMR rubeolára vonatkozó részének szerintem semmi értelme...mivel ez egy teljesen ártalmatlan betegség, csak azt a kb 10 %nyi embert kellene beoltani, akik nem esnek át rajta gyermekkorukban maguktól
                            meg persze utána nem ártana ellenőrizni a védettségüket, mert van olyan, aki felnptt korban hiába kapta meg ellene a védőoltást, utána sem alakult ki nála védettség...
                            Utoljára szerkesztette bucur; 2011.05.23., 22:56.
                            Kati

                            Comment


                              bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              szerintem meg kb semmi (=0%) esélye nincs arra egy lánycsecsemőnek, h a 15 hósan megkapott rubeola oltás megvédi felnőtt korában a fertőzéstől
                              Ezt miből gondolod? (pusztán őszinte kíváncsiság!)
                              Abban egyébként teljesen egyetértek, hogy a rubeola elleni oltás totál felesleges. Én is átestem rajta, (sőt a mumpszon is), és lám, még mindig itt vagyok...
                              De egy részleges átoltottságnak akkor sincs semmi értelme (vagy mindenkit-vagy senkit)

                              Comment


                                bucur eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                szerintem meg kb semmi (=0%) esélye nincs arra egy lánycsecsemőnek, h a 15 hósan megkapott rubeola oltás megvédi felnőtt korában a fertőzéstől
                                Másrészt pontosan ezért kerül sor általános iskola 6. osztályában revaccinatiora.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X