Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    TBrigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem reklámozhatjuk főleg nem olyan topikokban ahol mindenki mazsolázgathat.
    De akkor minek vannak a kutatások, ha az eredményeiket nem lehet megismerni?
    (Nem rád haragszom, Brigi, hanem erre a rendszerre, amiben hülyének nézik az embert, és nem ismerheti meg a kutatási eredményeket és nem mérlegelhet saját belátása szerint.)
    Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

    Comment


      MMR revakcináció van 11 éves korban.
      Marina+3 (22,18, 7)

      Comment


        TBrigi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Nem reklámozhatjuk főleg nem olyan topikokban ahol mindenki mazsolázgathat.
        Engem marhára érdekelne. Esetleg mailben?
        Marina+3 (22,18, 7)

        Comment


          Hirte szerint elég lenne ekkor, serdülőkor előtt oltani először mumpsz ellen, csak a fiúknál (antitest-vizsgálat után, mivel a betegségen akár észrevétlenül is át lehet esni).

          És magának az oltásnak is lehet olyan szövődménye, mint Tinkerbellnél a betegségnek (nagyothallás, egy- vagy kétoldali süketség).

          New Yorkban 1998-ban egy mumpszjárvány idején a megbetegedettek 62%-a kétszer oltott személy volt. Vagyis a revakcináció se jelent megbízható védelmet.
          Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

          Comment


            Ja, a lányokat is elég lenne serdülőkor környékén oltani rubeolára.
            Marina+3 (22,18, 7)

            Comment


              Hat igen, durva en is kaptam anno mmr-t megis negativ a titerem rubeolara, pont teherbeeses elott nezettem.Meg dilemmaztam is, hogy most akkor miafenet csinaljak ( naponta talalkozom beteg emberekkel), adassam be az mmr-t magamnak?! de aztan jott ket csikocska a teszten
              Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

              Comment


                Ianna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Az oltásszakértők szerint épp ez a baj, hogy a másfél éves korban kapott oltás véd valameddig - kinél meddig, valakinél egyáltalán nem, mert non-responder, vagyis egyáltalán nem ragál az oltásra, valakinél meg x évig fennáll egy bizonyos védelem, de attól még ugyanúgy elkapja a betegséget stb.
                Na de felnőttkorra már nagy valószínűséggel egyáltalán nem véd, vagyis ha akkor találkozik valaki a betegséggel, akkor súlyosabb következményei lesznek, mint ha gyerekkorában elkapta volna, és természetes védelmet szerzett volna (bár ugye az se 100%-os).
                Ilyen a mumpsz, ami a serdülőkor után fiúknál okozhat a szaporító szervekben komoly szövődményeket, és pl. a rubeola, ami meg a várandós anyák magzataira jelent veszélyt. És mindkét betegséget el lehet kapni simán egy gyerekkori oltás után, éppen a legkockázatosabb életkorban/élethelyzetben.
                Vagyis éppenhogy ez is egy KONTRA érv a gyerekkori oltások ellen, hiszen egy gyerekkorban jól gyógyuló betegségből csinál felnőttkorban nagyobb kockázattal járó betegséget.
                Így lehet a mai gyerekekből életük végéig egyre nagyobb mértékben OLTÁSFÜGGŐ felnőtteket csinálni. Micsoda üzlet!
                Magdi

                Comment


                  Úgy tűnik, mi megúsztuk eddig az mmr mellékhatásait, se a helye nem pirosodott be, se lázas nem volt, rossz közérzet sem, semmi
                  "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

                  Comment


                    Mi október 14-én kapjuk meg, nincs már erőm az antitéesszel való harchoz. Jajjjj, már most elég rosszul érzem magam emiatt, de reméljük, nem lesz semmi. Kivezetőnk mindenesetre már készen áll.
                    Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                    Comment


                      mi 24 hós korig tudtuk húzni
                      kata

                      Comment


                        kicsicsillag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Mi október 14-én kapjuk meg, nincs már erőm az antitéesszel való harchoz. Jajjjj, már most elég rosszul érzem magam emiatt, de reméljük, nem lesz semmi. Kivezetőnk mindenesetre már készen áll.

                        Miért nem váltasz? Tudok ajánlani mást...

                        Ianna, én Brigi válaszából következtetek az eredményre. Az igaz, hogy így számadat nem áll rendelkezésre.
                        Lexi picasa

                        blog

                        Comment


                          Olvasgattam ezt a topikot, aggódtam egy kicsit hogy mi lesz az oltás hatása... Lassan három hete hogy megkapta, talán már leírhatom hogy nem volt semmi gond. Persze ez nem azt jelenti hogy nincsenek kétségeim a szükségességéről. Viszont nagyon örülök hogy mi megúsztuk gond nélkül.
                          Orsi, Lilla (2009.06.05.), Álmos, aki Keke (2011. május 25.),és Hajnal baba (2013. 05. 28.) anyája

                          Comment


                            tudom, hogy off topik kicsit, de mi a kivezető ehhez az oltáshoz és hogyan kell adagolni? kaptam egyet, de elhagytam

                            Áron most volt 15 hós, de amíg lehet, húzom-halasztom, amúgy is mindig náthás vki a családban, szóval amíg lehet, nem adatom
                            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


                            ÁLOMJÁRÓ CD
                            születésnaptár
                            babahordozási tanácsadó vagyok

                            Comment


                              Lexi, azért nem váltanék szívesen, mert irtó lelkiismeretes, jó fej dokinőnk van. Épp csak nem nagyon vagánykodik már, mióta befenyítette az anti.
                              A ti dokitok valahol a közelünkben van?
                              Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

                              Comment


                                Reku, nekunk MMR impstoff C30 van rairva, de a remedias mas, lenyeg, h MMR oltas elleni nozoda kell, barmelyik jo. meg thuya c30 is.
                                De ha ossze tudunk futni, adok majd elmondom az adagolast
                                Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X