Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ja tényleg nem is írtam emilcímet: tmanyasz kukuc freemail pont hu
    "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

    Comment


      sziasztok
      ábel 17 hónapos, én kb 2 héten belül viszem mmr-re, még nem esett át az oltáson, most oltáskivezetőt kutatok épp;
      évi, remélem, csenge ma egész nap láztalan volt már, és a kedve is jobb lett.
      kicsit tartok ettől az oltástól én is, de a pozitív példákat próbálom lebegtetni a lelki szemeim előtt, és mantrázom, h nem lesz semmi mellékhatás, hátha.
      amit kérdezni szeretnék: mi a különbség a t-betűs oltáskivezetés és a másik között, amikről itt írtatok? nem vagyok jártas a témában, és nincs túl sok időm, de vmennyit próbáltam informálódni már itt.
      köszi a választ előre is
      mariann ábel (2009.03.21.) és jónás (2012.01.16.) anyukája hordozási tanácsadó (clauwi)
      Értékeléseim

      Comment


        Evi
        remelem, jobban vagytok mar!
        Bocs ha mar irta valaki, de itt az mmr oltaskivezetes:
        2 valtozata van:
        - oltas elotti napon, az oltas napjan es az oltast koveto napon is 5-5 golyocska thuya c30 es mmr nozoda C30
        - vagy az oltas napjan 10-10 golyo mmr nozoda valamint thuya.
        Nozodakat es egyeb itthon nem elerheto szereket beszerezhettek itt:
        www.pharmafutar.hu ( a fiumei uton az OBSIval szemben vannak, max 2 nap alatt itt van barmilyen homos szer), ill a gazdagreti gyogyszretar kinalata is boseges.
        Mi 18 honaposan kaptuk az mmrt, a 3 napos oltaskivezetest csinaltam es semmi baja sem volt Bencenek ( bar o a korabbi kotelezo oltasokat is jol toleralta szerencsere. Nem vagyok nagy oltasparti, csak a kotelezoket kapta/ja).
        MMRt prevenarra tiszta szadi egyuttadni
        Mesi, Bence (2009.február) és Abigél (2013. július) anyukája

        Comment


          Ma egész nap 36,3 volt a hőmérséklete. Jó kedve volt. Sőt az apjához is bújt, amikor haza jött a munkából. Nem sírt.
          Viszont az a csúnya pirosság és gumó a lábán még mindig ott van.
          Végül anyum a következő homeobogyókat hozta nekünk:
          Belladonna 15 CH, Chamomilla 15 CH, és most hoz majd a lábára, hogy bepirosodtunk és bedagadtunk Apis 15 CH. Ezt ajánlották a gyógyszertárban.
          Évi Csenge 2009. május 24.

          Comment


            Vera eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ilyenkor miért kell lázat csillapítani? Azt tudom, hogy vírus esetén gátolja a gyógyulást, mert a láz öli a vírust. De azt nem tudom, hogy ilyenkor végülis mire is reagál a szervezet a lázzal? (Jó lenne tudni, mert lehet, hogy ártalmasabb a csillapítás ilyenkor is, főleg, hogy még gyógyszerrel "mérgezni" a szervezetét, ami épp a mérgek ellen küzd)
            Nem kell csillapítani, amíg anyuka bírja cérnával. Az oltás utáni láz ugyanolyan védekező reakció mint a betegségkor jelentkező láz. Hiszen maga az oltás is betegítés. Pont, hogy figyelni kell, hogy legyen reakció, hőmérséklet emelkedés, mert ha nincs, nincs védekezés sem.
            A lázcsillapítás elavult nézeteit már védőnői szakmai lapokban is kárhoztatták. A Vera által linkleteket érdemes elolvasni. A láz sokféleképpen működhet, de egy biztos, ha előbb csillapítod, mint elérte volna a maximumát, több kárt okozhatsz, mint hasznot. Agresszívebben kezd el felfelé törekedni.

            A leírt mellékhatások, oltási reakciók teljesen tipikusak az MMR után. Az idegrendszeri károsodás (agresszivitás, önmaga ellen fordulás) is teljesen tipikus. Ezek, ha enyhülnek is, teljesen el nem múlnak. Nálunk a nozódás kivezetés hatására nagyon durván újra előjöttek, hosszú ideig kellett ismételni a megfelelő szert, amíg nagyjából regenerálódott. Ha egyáltalán... Ez egy veszélyes oltás. Más egyéb ellenjavallatairól nem is beszélve. Áh, inkább hallgatok.
            Ilka

            Comment


              Van köztetek olyan (gyerek mamája), aki ekcémás, netán tojásérzékenységből fakadóan az, és van vmi tippje, h h intézzem az én lányom 15 hós oltását? Lassan aktuális, és nem tudom, mi a mozgásterem (a csúsztatáson túl).
              PRIVIT CSAK IDE: madelka(pont)mamami(kukac)gmail(pont)com
              Anna, Marci, 8 és Lencsi, 5 majommamája

              Comment


                ekcéma van, nem tudom, h van-e köze a tojásfehérjéhez.
                mi is csúsztattuk, meg mmr nozódát kapott. ezen kívül semmi. nem volt gond, jó persze kis tünetek voltak, meg talán a bőre is rosszabb lett, de nem emlékszem nagyon durva valamire, igaz az már régen volt.
                a kiskönyv amibe néha jegyzetelek sajna otthon van és innen nem tudom megnézni
                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                Comment


                  vevazs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Ma egész nap 36,3 volt a hőmérséklete. Jó kedve volt. Sőt az apjához is bújt, amikor haza jött a munkából. Nem sírt.
                  Viszont az a csúnya pirosság és gumó a lábán még mindig ott van.
                  Na, későn értem ide. Ha még ott a pirosság és a gumó, akkor valszeg rosszul adta be neki a doki az oltást és helyileg begyulladt És nagy valószínűséggel - mivel gyorsan jelentkezett magas láz, ez nem az oltástól volt (annak a hatása még később kijöhet), hanem a helytelen beadásé. Vagy nem volt megfelelően fertőtlenítve, vagy nem adta elég mélyre és az izom helyet a zsírszövetbe ment az oltóanyag...Jeges borogatás!

                  madelka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Van köztetek olyan (gyerek mamája), aki ekcémás, netán tojásérzékenységből fakadóan az, és van vmi tippje, h h intézzem az én lányom 15 hós oltását? Lassan aktuális, és nem tudom, mi a mozgásterem (a csúsztatáson túl).
                  Sajnos ma Magyaro-n az van, hogy ha orvosi írásos bizonyítékod van róla, hogy a gyereked tojásfehérjeallergiás, akkor is beadják neki! Csak felküldenek megnemmondommelyik kh-ba, és ott. Agyrém!
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                  Comment


                    Egyébként MMR-rel én is úgy jártam, mint Paci, jól betojtam a sok olvasástól, aztán nálunk még csak láz sem volt...
                    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                    Comment


                      no,samu októberben lesz kettő,még nem kapta meg mmr-t.
                      mindennel,értsd tényleg mindennel próbálkoztam,h ne kapja meg,idáig ment,ma magyarországon nem lehet visszautasítani oltást,akkor sem,ha te is és az orvos is állítja,h nem tartja indokoltnak
                      nálunk ez történt,sem mint magánember,sem orvosi tanácsra,sem vallási okokra ,sem bio életvitelű problémáimra nem tudok hivatkozni,h ne kelljen beadni neki..
                      kata

                      Comment


                        ha külföldre megyek pár hónapra,ez is megfordult a fejemben,akkor is karhatalommal ideiglenes állami gondozás,ott megszúrják ,3 betegséggel fertőzik,majd visszaadják
                        a gyermekeim természetesen látják a lehetetlen állapotokat,ami az oltások terén,ill a születéseknél folyamatosan jelen van,egyöntetűen állítják,h amíg nem lesz változás,nem szülnek az országban
                        kata

                        Comment


                          hogy on is legyek:az apis biztosan jó válastás lesz a puklira,a belladonna is sztem.
                          kata

                          Comment


                            Iza holnap lesz 2,5 és még nem kapta meg az mmr-t.Nagyon féltem tőle, mert a 2-3-4 hós oltások után is 2 hétig agyrém volt....Szerencsére a doki teljesen támogat, főleg mikor elmeséltem neki, hogy milyen volt a gyerek az oltások után.Remélem azért előbb írásban értesít az ÁNTSZ és nem csak úgy jönnek és viszik a gyereket....
                            Anna nagyigényű Izabella (2008. 02.28.) , sebes Sebestyén (2010. 07. 14.) és Julianna (2012.12.29.) boldog anyukája

                            Comment


                              Még puklink van, de már nincs pirosság, de kicsit másabb színű lett ott a bőre.
                              Évi Csenge 2009. május 24.

                              Comment


                                Milus nem beteges gyerek, de az oltások mindig derékba törik. Az mmr után a 8-11-ig napig 38.5-39.0 fokos láza volt, nem ment le semmitől és 5 napig nem evett, nem ivott, csak a szopi mentette meg a kórháztól, de így is durván megfogyott.
                                Mivel ennyire érzékeny az oltásokra, mi hosszútávú kivezetést alkalmaztunk már a az IPV...-nél is. Először nem akartam elhinni, hogy a fogzástól kezdve, az alvásig, a nappali viselkedésig mennyi mindenre kihat az oltás. De a kivezetés egy bizonyos szintjén elég döbbenetesen megváltozott a gyerek (pozitív irányba). Nálunk a kivezetés majdnem 2 hónapig tartott egy jó homeopata gyerekorvos felügyelete alatt.
                                Jó szívvel ajánlom az oltás előtt állóknak, hogy ismerkedjenek a homeopátiával, sok mindenben hatalmas segítség.

                                Jobbulást a gyengélkedőknek!

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X