Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Oltások

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    szigagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor meg mi a csudának vágjam tele a szervezetemet ki nem ürülő mérgekkel, pl. thiomersal, ami egy szuper kis higanyvegyület, és akár okolható is lehet az autizmus elterjedésének elszaporodásáért?

    Kiürül... (de ezt már annyiszor leírtuk itt is)

    Az autizmust pedig nem az oltóanyag, kísérőanyag, akármi okozza, hanem max. "előhozza" a lappangó gént, mert ez genetikailag kódolt betegség.
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

    Comment


      Az oltóanyagot gyártó gyanús céghez pedig csak annyit, hogy uez a cég gyártja évek óta a sima influ oltást...eddig miért nem vették őket elő? Érdekes... (ja, nem vagyok kifejezetten oltáspárti, csak gondolkodó)
      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

      Comment


        Izé... azért ha megnézed a madárinfluenza körüli kavarást akkor azon is elgondolkozol szerintem (mit állít a cég, mit állít talán pont a WHO?)

        (gondolom előbb vagy utóbb ezt a projektet is elő fogják venni és érdekes dolgok fognak kiderülni - mi egyébként 2 éve már pont azért nem oltattunk influenza ellen mert akkor is elkezdték felhozni a témát, hogy milyen segédanyagokkal kutyulja a cég a kérdéses oltásokat - egyébként én korábban oltattam magam, a cégnél jött a dokinéni és oltott fűt-fát, csak akkor még nem érdekelt a téma. A régi oltásokban egyébként nem hiszem, hogy bármi különlegesség lett volna - ez a mostani volt az ahol hirtelen a "mi" oltásunk világelső lett. ráadásul annyira, hogy hirtelen a kisgyerekeket és a terhes nőket is elkezdték vele az előzetes tesztek hiánya ellenére is oltani. Persze én laikus vagyok, csak azt írom le amit így, kívülállóként az egésszel kapcsolatban érzek.)
        ...

        Comment


          "mi a csudának vágjam tele a szervezetemet ki nem ürülő mérgekkel, pl. thiomersal, ami egy szuper kis higanyvegyület, "

          Ezerszer leírták hogy a szervezetből gyorsan kiürülő vegyület.Hogy gondolja valaki is hogy nem vizsgálták a kiürülést. És nem kilószámra tartalmazza az oltás csak amennyire a stabilitáshoz szükséges.
          Nomen est omen.

          Comment


            "hogy milyen segédanyagokkal kutyulja a cég a kérdéses oltásokat "

            Nem szórakozásból tesznek bármilyen anyagot bele. És még a mai napig a magyar oltóanyaggyártás világelsők között van mint általában a gyógyszervegyészet. És hosszú évtizedek óta így van nem most lett így.
            Utoljára szerkesztette Vegyész; 2010.05.22., 20:33.
            Nomen est omen.

            Comment


              Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              "hogy milyen segédanyagokkal kutyulja a cég a kérdéses oltásokat "

              Nem szórakozásból tesznek bármilyen anyagot bele. És még a mai napig a magyar oltóanyaggyártás világelsők között van mint általában a gyógyszervegyészet. És hosszú évtizedek óta így van nem most lett így.
              Máshol miért tudnak mást belepakolni? (Az influenza elleniből is létezik olyan amiben nincsenek necces segédanyagok - csak ezt szeretik elfelejteni az orvosok - ja, hogy azt már egy másik cég gyártja... na ja) Itt pont az a gond, hogy ugyanazt a technológiát alkalmazzák ha jól tudom hosszú évtizedek óta - csak a vírustörzseket vagy miket cserélgetik benne. Gondolom így sokkal olcsóbb és egyszerűbb. Engem, mint potenciális beoltottat azért zavar, ha nem a legkevésbé necces oltóanyagot próbálják rámsózni.

              (az egyik gyógyszergyárban dolgozó kutatóorvos barátunk sem oltatott... nem is értem miért...)
              ...

              Comment


                http://www.babaszoba.hu/mediatar/med...autizmust/4024
                Nomen est omen.

                Comment


                  Sziasztok! Csak átfutottam az elmúlt két oldalat, de most megint aktuális a "kérdés" nálunk is, ugyanis más oltás ügyében vannak problémáim. Az influenzával kapcsolatban meg szeretném osztani a tapasztalataimat. Nem oltattunk. A fiam hét hónapos volt, csak szopott. Anyukám beadatta a kisöcsémnek az oltást, aki jó beteg lett közvetlenül utána. Ezzel egyidőben anyukám is rohadtul megbetegedett, nyomta az ágyat, kezdődő tüdőgyulladás végül, antibiotikum. És micsoda meglepetés, hamarosan én is érzem az influenza tüneteit, de úgy tűnik, egy nap ágyban pihenés után már csak egy kis köhögés marad. Ámde belázasodik a fiam, 39 fölötti láz két napig, utána már csak köhögés, amit sóborogatással pár nap alatt kihevert.
                  Ezek után mindenki azt mondta, hogy szezonális inluenzánk volt, mert a H1N1-be szinte "bele kellett volna dögleni". Ez lehet, hogy így van, csak nekem egy picit érdekes, hogy nem folyhat le a betegség drasztikus következmények nélkül. Vajon tényleg így van?
                  1 fiú, 2 lány

                  Comment


                    "Máshol miért tudnak mást belepakolni"

                    Máshol olyan oltást adnak amiből kettőt kell adni 3 hét eltéréssel.Az miért is jó?
                    Nomen est omen.

                    Comment


                      esetleg kevesebb a lehetséges mellékhatás? (végig az volt itt a probléma, hogy nagyobb volt a füstje az egésznek mint a lángja - ráadásul akkor arénáztak a legjobban amikor mindenkinek nyilvánvalóvá vált, hogy itt kevesebb az áldozat mint a szezonálisnál - ráadásul a kutya se tudja megmondani, kinek mi a baja valójában - mindez az előre kifizetett eszméletlen mennyiségű vakcína miatt... )
                      ...

                      Comment


                        kri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Máshol miért tudnak mást belepakolni? (Az influenza elleniből is létezik olyan amiben nincsenek necces segédanyagok - csak ezt szeretik elfelejteni az orvosok - ja, hogy azt már egy másik cég gyártja... na ja) Itt pont az a gond, hogy ugyanazt a technológiát alkalmazzák ha jól tudom hosszú évtizedek óta - csak a vírustörzseket vagy miket cserélgetik benne. Gondolom így sokkal olcsóbb és egyszerűbb. Engem, mint potenciális beoltottat azért zavar, ha nem a legkevésbé necces oltóanyagot próbálják rámsózni.

                        (az egyik gyógyszergyárban dolgozó kutatóorvos barátunk sem oltatott... nem is értem miért...)
                        a másikban másféle "necces" anyag van, mindegyiknek van előnye hátránya nem mindig a szomszédé a zöldebb.
                        Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                        Comment


                          Tiszavirág eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok! Csak átfutottam az elmúlt két oldalat, de most megint aktuális a "kérdés" nálunk is, ugyanis más oltás ügyében vannak problémáim. Az influenzával kapcsolatban meg szeretném osztani a tapasztalataimat. Nem oltattunk. A fiam hét hónapos volt, csak szopott. Anyukám beadatta a kisöcsémnek az oltást, aki jó beteg lett közvetlenül utána. Ezzel egyidőben anyukám is rohadtul megbetegedett, nyomta az ágyat, kezdődő tüdőgyulladás végül, antibiotikum. És micsoda meglepetés, hamarosan én is érzem az influenza tüneteit, de úgy tűnik, egy nap ágyban pihenés után már csak egy kis köhögés marad. Ámde belázasodik a fiam, 39 fölötti láz két napig, utána már csak köhögés, amit sóborogatással pár nap alatt kihevert.
                          Ezek után mindenki azt mondta, hogy szezonális inluenzánk volt, mert a H1N1-be szinte "bele kellett volna dögleni". Ez lehet, hogy így van, csak nekem egy picit érdekes, hogy nem folyhat le a betegség drasztikus következmények nélkül. Vajon tényleg így van?
                          bár csak laikus vagyok én is, de szerintem lefolyhat szövődmények nélkül is persze mikor volt ez? lehet h a sima influnak nagyobb az esélye, de az h nem lett komolyabb baj nem jelenti azt h csak az lehetett...
                          meg bármilyen oltásnál az van, h ha ráoltasz éppen lappangó betegségre ami kitörni készül, de jele nincs akkor lehet betegebb az ember.
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            kri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            esetleg kevesebb a lehetséges mellékhatás? (végig az volt itt a probléma, hogy nagyobb volt a füstje az egésznek mint a lángja - ráadásul akkor arénáztak a legjobban amikor mindenkinek nyilvánvalóvá vált, hogy itt kevesebb az áldozat mint a szezonálisnál - ráadásul a kutya se tudja megmondani, kinek mi a baja valójában - mindez az előre kifizetett eszméletlen mennyiségű vakcína miatt... )
                            ez lehet h igaz h nagyobb a füstje mint a lángja, de szerintem nem jobb két gyengébb oltás mint egy erősebb...ha nem indukál elegendő immunválaszt akkor fölösleges oltani, nem?
                            a magyarra máshol is mondják, h jó.
                            és itt nincs szó arról, h kellett-e az oltás vagy h miért nyomták annyira. azért nyomták mert az állam megvett x darabot, mert mondjuk beparázott és utána persze h egyrészt para miatt másrészt mert fel akarta használni a készletet.

                            a higanynak én is utána olvastam és több helyről olvastam, h kiürül...
                            Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                            Comment


                              Igen, lehet hogy kiürül, de én meg több helyen olvastam, hogy a magyar vakcina higanytartalma a többszöröse más, külföldi gyártású vakcinának. És lehet, hogy kiürül, de ez egy kismamában fejlődő magzatra vajon hogy hat, amíg kiürül?????
                              Én így utólag nagyon örülök, hogy nem oltattam be magam kismamaként, tudom, hogy még most is azon paráznék, hogy nem ártottam-e vele... Örülök, hogy nem hagytam magam rábeszélni.
                              Dóri és három lurkó

                              Comment


                                a külföldiben más anyag van ami kiváltja az immunválaszt úgy tudom az sem jobb, igaz az más szempontból...
                                Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X