Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Koleszterin

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Koleszterin

    Akció
    Anyukám folyamatosan túl magas a koleszterinszintje, és tippünk sincs, mitől. Csak csirkemellet eszik, sok-sok zöldségfélével, nem szoktunk szinte egyáltalán olajban sütni. Főzéshez kizárólag napraforgóolajat használunk (vagy ha kapunk búzacsírát, de újabban nem kapunk), azt is keveset.

    Kapott gyógyszert egy rakat lehetséges mellékhatással, nem használt. Most írtak neki másikat, ennek is gáz mellékhatásai lehetnek.

    Mitől lehet?

    Mit lehetne tenni nem gyógyszeresen?

    Homeopátia esetleg segíthet?
    Varda

    Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

    Az igazságnak sok arca van

    #2
    Szia Varda,

    Nekünk van a családban. Örökletes. Nekem a szénhidrát elhagyás segít, gyógyszerek nélkül is normális. A koleszterinszintcsökkentőkről megvan a véleményem, én nem engedem szedni az anyukámnak, mondjuk mostanában nincs is rá szüksége, a 9-es koleszterinje 5 alatt van, amióta diétázik.
    Mi E-vitamint szedünk (én 800, anyukám 1200 mg-ot) és Omega3-at, és kb. 180-200 gr szénhidrátot eszünk. A kalóriára is figyelni kell, persze.
    Nem adnék tanácsot, mert mindenki más, mindenki anyagcseréje más, ami egyikünknek jó, káros a másiknak. Érdemes próbálkozni, utánajárni és kísérletezni.
    Livi

    Comment


      #3
      Diéta gondolom volt. Szénhidráttal mi a helyzet?, attól is lehet. Anyumnak is magas volt, de teljes diétával elkezdett normalizálódni.
      Kinga
      Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

      Comment


        #4
        Az Omega3-ról én is csak jó véleményeket hallottam. Apósom ezt használja és diétázik is, nincs gondja. Gyógyszereket szedni mi sem engedtük.
        Csege (2011.03.04)
        " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

        Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

        Comment


          #5
          Diétát nem is említett az orvos. Csak annyit, hogy csak fehér húst egyen, ne egyen zsírt és tojást. Eddig se evett.

          Szóval szénhidrát...

          Hol lehet diétának utánanézni?

          Szerintem se kéne gyógyszert szednie.
          Varda

          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

          Az igazságnak sok arca van

          Comment


            #6
            Így hirtelenjében ezt találtam: http://koleszterin-dieta.blog.hu/
            Kinga
            Benjámin 2007, Mirjam 2010, Ruben 2013

            Comment


              #7
              Köszi! Viszem neki az infot.
              Varda

              Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

              Az igazságnak sok arca van

              Comment


                #8
                Tele vannak a receptek mesterséges édesítővel....néhány dologhoz szvsz egyáltalán nem kell semmilyen édesítő, de ahova mégis, oda a méz se jó cukor helyett? Vagy nádcukor a finomított fehér helyett?

                Én nem tartom egészségesnek a mesterséges édesítőszereket.
                Varda

                Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                Az igazságnak sok arca van

                Comment


                  #9
                  Nekem egészen fiatal korom óta folyamatosan magas a koleszterinem. Pedig én is nagyon finnyás húsevő vagyok, ritkán eszek tojást, utálom a zsírosat..és igazából lehet rosszul teszem, eddig nem sokat törődtem vele, mert nem érzem, hogy bármi gondot okozna.

                  Én úgy tudom lehet a sok fehérjebeviteltől is. Vagy ez téveszme?
                  Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                  Meseterápia

                  Comment


                    #10
                    Nem akarok hülyeséget írni, de az egyik kollegám rengeteg friss grapefruittal nyomta le a koleszterinjét. Legalábbis ő erre esküszik. Állítólag gyógyszert nem szedett (mert utánanézett a mellékhatásoknak), és a szokásos koleszterin-diétát csinálta. De mellette nyomatta a frissen facsart grapefruit levet, meg gyümölcsként is. Reggel, éhgyomorra. Hát, ártani biztos nem árt, ezért gondoltam, hogy leírom, hátha tényleg segít. Tudományos bizonyítékkal nem szolgálhatok, hacsak a vitamintartalommal nem...
                    Anna

                    Bence
                    (080930), Róza (140428)

                    Comment


                      #11
                      Koleszterin

                      Kedves Mindenki!

                      Mivel ebben a fórumban hivatkozás van az oldalamra, szeretnék egy pár gondolatot leírni.

                      Először is a koleszterinről: a koleszterin nem az ellenségünk, ugyanis a szervezetünknek szüksége van rá. Többek között a nemi hormonok alapja, illetve az epesavképzéshez is szükségünk van rá. Ezért a szervezetünk is előállítja. Az emberi test koleszterinjének kb 1/3 része a táplálékkal bevitt koleszterin, 2/3 részét a máj állítja elő.

                      Ha valakinek magas a koleszterinje, az előfordulhat azért, mert vagy túl sokat vitt be az étkezések alkalmával, vagy a máj működésével van gond, illetve más egyéb betegségek miatt emelkedett az értéke. És ne feledjük el az örökletesen magas szintet sem, amely genetikai eredetű (mint az enyém is).

                      A magas koleszterinszint kezeléséhez tudni kell azt, hogy a koleszterinösszetevők közül melyik érték a magas. A laborleleteken szerepel az LDL, a HDL koleszterin, illetve a triglicerid érték. Ezek összessége adja az összkoleszterint. A HDL a 'jó' koleszterin, amely csökkenti az összértéket, az LDL a 'rossz' koleszterin, amely emeli azt. A triglicerid is a 'rosszak' közé tartozik. Az LDL alapvetően zsír-eredetű, a triglicerid pedig szénhidrát-eredetű koleszterin.

                      Tehát: ha valakinek az LDL-szintje magas, zsírszegény diétát kell alkalmaznia, ha vkinek a triglicerid-szintje magas, a szénhidrát-bevitelt kell lecsökkentenie.
                      Persze, előfordulhat a kettő kombinációja is.

                      A magas koleszterin kezelése esetén először is az életmód megváltoztatását kérik az orvosok: több mozgás, stb. Következik a diéta: zsírszegény, koleszterinszegény, rostdús, ha kell szénhidrátszegény. Túlsúly esetén energiaszegény is. Kb 6 hónap után újra vérvétel, ellenőrzés. Ha az életmódváltás és a diéta nem válik be, akkor következnek a gyógyszeres kezelések.

                      Az oldalamon a receptekben azért szerepel a mesterséges édesítőszer, mert ezek a receptek a kombinált hiperlipidémia diétájába illeszthetőek be. Tehát: zsír-koleszterinszegény, és módosított szénhidráttartalmú (a finomított cukrot a mest.édesítő pótolja).
                      A méz illetve a nádcukor is tartalmaz cukrot.

                      Végezetül: a magas koleszterinszintet nem szabad elhanyagolni, hiszen szövődménye lehet az agyvérzés, stroke, stb.

                      Ha vkiben kérdések merülnek fel, keressetek nyugodtan!

                      Üdv: camarosa
                      Kamilla - 1997.07.27. - és Emese - 2008.02.25. - édesanyja.

                      http://www.koleszterin-dieta.blog.hu http://szamoca.info

                      Comment


                        #12
                        Camarosa! Köszi a részletes leírást
                        Varda

                        Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                        Az igazságnak sok arca van

                        Comment


                          #13
                          én azt hallottam valahol, hogy aki kevés koleszterint fogyaszt azt a szervezet kompenzálja és túl sokat képez. vagy ez hülyeség?
                          Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                          Comment


                            #14
                            Camarosa ez nagyon jó leírás. Azt nem értem, hogy a háziorvosok ezt miért nem mondják el a páciensnek..
                            Egyébként nálunk a férjemnek is magas volt egy kicsit, most csináltatok is vele vérképet...
                            Hiszen te formáltad bensőm, s anyám méhében te szőtted a testem. Dicsőítlek téged, mert olyan csodálatosan alkottál, és tudom jól, milyen csodálatos minden műved!
                            Meseterápia

                            Comment


                              #15
                              a margarinfogyasztás nem merült fel, Varda?
                              ugyan az ellenkezőjével reklámoznak, de olvastam több helyen, h ténylegesen növelik a k. szintet...
                              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                              HipnoSzülés a tévében

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X