Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Nyelvtanulás (módszerek, tapasztalatok, sikerek, kudarcok...)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #16
    Lányok!

    Már jó ideje foglalkoztat a gondolat, hogy most már normálisan megtanulok angolul. A filmeket is, ha nézek mindig angolul szoktam. Annyira jó ötleteket írtok, hogy neki is kezdek most már. Nincs kifogás. Pindi nagyon jók a módszereid. A párom is valami ilyesmit mondott nekem. (Ő angolul németül perfekt, lehet, hogy emiatt el is lustultam mellette).

    Remélem sikerül. Mindenkinek kitartást, és jó nyelvtanulást.

    Good night!
    Eladó csizmácskáimhttp://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81533
    Eladó cipellőkhttp://mamami.hu/forum/showthread.php?t=81532

    Comment


      #17
      lányok, leirom én is a módszeremet, hátha hasznát veszitek.
      a középiskolai német tanárnőm tanitott igy, örök hála neki, nagyon szerettem.
      szóval ha nyelvvizsgát szeretnél, és/vagy nem vagy nagyon beszédes, szeretnél helyesen megszólalni, ha már mondasz valamit, akkor ez be fog jönni. először nyomatni a nyelvtant, keményen, forditásokat, teszteket, szótárazást, cikkolvasást, levélirást, stb.
      aztán ha megvan a középszint kb, csak akkor elkezdeni beszélni ill. bármilyen szóbeli gyakorlatot csinálni. mivel már jól tudod a nyelvtant, csak nagyon kevés nyelvtani hibát fogsz ejteni! szerintem ez rengeteget számit!
      ugyanide tartozik: nyelvtani szabályokat, szavakat úgy tanultam, hogy leirtam a füzetembe helyesen, és azt olvasgattam, memorizáltam (nagyon utálom ezt a szót és magát a fogalmat is egyébként).
      mondatban sokkal könnyebb megjegyezni, ha van mihez kötni pl. egy új szót, nem pedig egy szótár jobb és bal oldalát letakarni stb.
      sok sikert!

      nekem már a gyakorláshoz kellenének tippek... ööööö meg kedv...
      (angolul németül és olaszul tudok, bár már nagyon sokat felejtettem )
      Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

      Comment


        #18
        most belenéztem a gyerektanitós topikba, és látom, hogy negativ tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.
        én vagyok ufo, hogy nekem bejött? igaz, szeretem a nyelvtant....
        hát ha ez nem is működik sokaknak, az amit lejjebb irtam a szabály és szótanulásról, még hasznos lehet.
        Edit- Linda, Léna- a márciusi szülinaposok mamája- +hajtka,bora meitai

        Comment


          #19
          Pindi! Mamacsibe! Nagyon jókat írtatok!

          Hát, igen a nyelvtan..nekem azzal volt mindig bajom...a tanárom viszont nagyon klassz példákon keresztül vezette le, nekem úgy könnyebb volt, mint pl. táblázatos formában.
          Van aki vizuálisabb, neki szerintem jó, hogy leírja, és úgy memorizálja.
          Őszintén szólva én azért is rendeltem ezt a kreatív csomagot, mert az azon az elven működik amit Pindi írt...

          Ági! Köszönöm a linket, és várjuk a tapasztalatokat!
          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

          Comment


            #20
            Van Dánul kreatív tananyag és azt szeretném elkezdeni. Szótár sztem egyelóre nem szükséges Ha kell majd rendelek neten valamilyet A lényeg, hogy új nyelvet tanuljak!!!

            Kitartást nekünk
            Iskolás óvodás Waldorf

            Comment


              #21
              vennem kell egy mp3 lejátszót... és egy kábelt a dvd lejátszóhoz is...
              Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

              Comment


                #22
                sziasztok,

                kicsit felhozom a topikot. kreatív svéd tananyagról nem tud valaki valamit? szintentartáshoz kéne mert lassan 4 éve nem használom a nyelvet jó lenne hallgatni.

                köszi
                Laura

                Comment


                  #23
                  Arról nem, de vannak svéd podcastok, nem jó?
                  Pindi
                  Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                  Comment


                    #24
                    de igen segíts hogy hol erről (podcast) most olvastam először
                    köszi
                    Laura

                    Comment


                      #25
                      A podcast egy audiofájl (manapság ált. mp3), amit letölthetsz a számítógépre, mp3 lejátszóra vagy az ipodra. Van naponta, hetente, stb. frissülő, és van RSS, hogy tudd követni, ha van új verzió. Van kimondottan nyelvtanulás célú, vagy "normál", pl. rádióműsorok vagy tudományos előadások, ez magasabb szintű nyelvtudásnál ideális.

                      Nem akarok konkrétat ajánlani, én csak nagyon kicsit tudok svédül, nem tudnám felmérni, hogy milyen minőségű és szintű. De ha beírod a gugliba, hogy "Swedish podcast" vagy "svenska podcast" , akkor kiad egy csomót. Ha jól tudsz, pl. innen is elindulhatsz: http://swedb.podhead.net/pod/pod_forside$.startup
                      Pindi
                      Benedek (2004), Boróka (2006), Benjámin (2008) és Bercel (2010) mamája

                      Comment


                        #26
                        Sziasztok!

                        Nekem pár éve volt egy magán tanárom. Nagyon jó volt! Azóta sem fejlődtem senkinél olyan iszonyatosan gyorsan, mint nála. Az volt a taktikája, hogy elkezdett hozzám angolul beszélni. az első óra rettenetes volt, fél óra múlva már zsibbadt az agyam, és a felét nem is értettem. Szerencsére nem beszélt gyorsan. A második órán már jobban ment a dolog. A harmadik órán kérdezett tőlem. Sosem szigorú nyelvtankönyvi anyagokat vettünk, egyszerűen sztorizott az életéről, ami hihetetlen érdekes és izgalmas volt, ezt elég humorosan tálalva. szó ami szó, az ember figyelni akart a történetre. még akkor is, ha a fele esetleg nem volt igaz, bár ránézve simán el tudtam képzelni, hogy igaz.

                        Ha engem kérdezett, akkor is érdekeseket kérdezett, amiről az ember sokat tud mesélni. Én akkor még nem beszéltem, nem mertem. szép lassan persze megszólaltam, és ő türelmes volt, és érdeklődve hallgatott. ha valami nagy blődséget mondtam, segített. Ha egy szót nem tudtam, körül kellett írnom, és ha ő megértette, akkor rákérdezett angolul, majd hogy tudjam, magyarul.

                        A házi feladat is olyan volt, hogy adott egy cd-t, Madonna album, ki kellett választanom egy dalt, meghallgatni annyiszor ahányszor gondolom, és leírni, hogy szerintem mit énekel. aztán megkeresni a neten a szöveget, és megnézni, hogy mennyire gondoltam jól.
                        Vagy feldobott egy témát, amiről fogalmazást kellett írnom. Szóval nagyon jó volt, és gyorsan fejlődtem.
                        ... Mígnem bejelentette, hogy kimegy angliába krupiénak. ...
                        Azóta sem tudok olyan jól angolul, mint akkor.!!! És sajnos elég motívációm sincs, mert persze tudom, hogy kell a nyelv, és a nyelv vizsga is, de egyszerűen már unom, és nem tudom magam rávenni.

                        Comment


                          #27
                          Nyivák anyu, ez jól hangzik! Így kell /kellene tanítani mindent...

                          Jaj, én indítottam és csak
                          Egyszerűen nem tudom elkezdeni...
                          Pedig nekem motivációm az van..
                          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                          Comment


                            #28
                            no jövök beszámolni a spanyolból, hátha hasznos lesz vkinek
                            pláne,h pár módszer több nyelven is elérhető
                            először is Pindi,köszi a Lomb Katós könyv ajánlást,nekem nagyon tetszett,a páromnak sok újat nem mondott,de ő nyelvtanár

                            szóval kettecskén 2 hónapja nyomjuk a spanyolt,most két hete nem nyúltunk hozzá,mert vendégünk volt,meg családi kalamjkák,de egyébként mindennap fordítottunk rá legalább fél órát

                            3 módszerrel dolgozunk párhuzamosan,ebből egyet megvettem,kettő kölcsiben
                            a teach yourselfet vettem meg,de ezt előbb már említettem
                            és a Michel Thomas módszert vettük mellé,plusz egy számítógépes nyelvtanulós
                            progit a Rosetta Stone-t
                            e mellé találtunk egyszerűsített spanyol irodalmat is,amit párom már elkezdett
                            nekem még nem volt rá agyam (ő jobban halad,a M.Thomasból is előrébb van)

                            szép lassan leírogatom majd a módszerekről a tapasztalatokat
                            de most akciózik a fenegyerek
                            Utoljára szerkesztette osziagi; 2009.11.03., 16:24.
                            priviben elértek , már ritkán nézek be

                            Comment


                              #29
                              Pindi köszi
                              Laura

                              Comment


                                #30
                                Na hát ezaz!
                                Annyi nyelvtanár van, és senkinek nem jut eszébe. vagy lehet hogy eszébe jut, de lusták? vagy nem kreatívak? Az a másik baj, hogy attól még, hogy valaki nyelvtanár, nem biztos, hogy tud is tanítani.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X