Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Sziasztok!

    Elkészült az én mei tai-om is Meg is mutatom, annyira boldog vagyok






    A két próbababa garantálja, hogy a legkisebbet is elbírja

    Comment


      asszem ez az ikeás anyag a legnépszerűbb az sk. varróknál
      Gabi, a 3,3 éves ovis Lóci és a 8 hónapos Bálint anya-banyája

      Comment


        Igen, most lattam, hogy masnak is bejott Nalunk a ferjem valasztotta, de szerintem meg varrok parat, mert lattam meg nagyon szep anyagokat

        Comment


          Ügyes vagy! Én utálom ezt az anyagot varrni!
          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

          Comment


            Kisvic: nekem tetszett a varrasa, konnyen kezelheto anyag szerintem. Bar parszor elatkoztam a gepemet, es visszasirtam az iparit, mert a vastagabb reszeket nagyon nehezen vitte. Te hol szerzel be anyagot? Sajna 3 picivel nem tudom nyakamba venni a varost, es mar nagyon regen varrogattam, hogy tudjam, hol erdemes anyagot venni.

            gabi: elkezdtem atolvasgatni a topikot, es nagyon szepeket varrtal Lattam, hogy a tied is ebbol az anyagbol van, csak akkor meg neveket nem neztem a kepekhez

            Comment


              Hát az Ikejában. Ezt a fajtát csak ott lehet kapni. A vékonyabb részekkel nekem sem volt gondom .
              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

              Comment


                sziasztok

                elkészült nekem is az első s.k. MeiTaiom őszi színekben
                kérdésem: ti béleltétek a vállpántokat? És milyen anyagból varrtátok? Én pamutvászonból, de a csomó kötésekor picit csúszik... lehet jobb lenne a kord?
                Nóri
                Nóri - 3 mosolygombóc anyukája

                Comment


                  Ügyes vagy!!!

                  Milyen a pántok dőlésszöge? Csinálsz egy kiterített képet is? Tetszik ez az Olafos szín . Én mindenképpen bélelem a vállpántot. Te?
                  Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                  "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                  Comment


                    én az első meitai-omnál a pánthoz sima lepedőanyagot használtam (konkrétan egy régi lepedőt
                    abba egy réteg polárt tettem csak 50centi hosszan, és egyáltalán nem kényelmetlen, pedig csak 8 cm széles. A második gyártmányom SSC lett, itt már 2 réteg flíz+1polár a bélés, a pánt pedig farmervászon (bár nem túl vastag, de sávoly). A pánt nem vág, de kissé merev, és duci a sok béléstől. Ez a hordozó kicsit még nagy Bálint terpeszéhez, és a pánt is kicsit bő, pedig totál behúzom. Majd belenő.
                    Szerintem a következő pántom ugyanebből a farmeranyagból lesz, de csak 1 réteg flízzel, mert az is elég lesz és egy kicsit szélesebbre csinálom a pántot (9cm). Asszem nem ssc lesz, hanem vmi hibrid: csatos derék, és kötös felsőpántok. A csodás baglyos anyagom is már megszáradt hozzá, de valószínűleg csak az ovi indulásával lesz rá időm, hogy megcsináljam. Már nagyon várom!!!
                    Gabi, a 3,3 éves ovis Lóci és a 8 hónapos Bálint anya-banyája

                    Comment


                      A vékony pánttal nem az a baj, h vág, hanem, hogy balesetveszélyes. Nem érzed rendesen ahogy kötöd és leeshet a ded. Nekem még sosem esett le, de az első mt-om kb 100g/m2 volt csupán. 300 fölött ideális!
                      Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                      "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                      Comment


                        kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A vékony pánttal nem az a baj, h vág, hanem, hogy balesetveszélyes. Nem érzed rendesen ahogy kötöd és leeshet a ded. Nekem még sosem esett le, de az első mt-om kb 100g/m2 volt csupán. 300 fölött ideális!
                        Ezt nem értem attól, hogy vékonyabb a pánt anyaga miért ne éreznéd??
                        szerintem a hordozókendők sincsenek 300g/m2 fölött, de mindjárt lemérem a lanámat, ami köztudottan az egyik legnehezebb kendő.
                        bár azt elismerem, hogy kendő és mei tai kötés nem egészen ugyanaz a sport
                        de akkor se értem ezt az összefüggést.

                        én azt gondolom azért fontos a vastagabb anyag (és esetleg a sávoly szövés) mert az jóval tartósabb, jobban bírja a folytonos kötözgetést, súrlódást.
                        bár a farmer nadrágok is jó vastag és sávoly szövött anyagból vannak, nekem mégis mindig kilyukad a térde 1 év után(pedig esküszöm nem csúszok térden. általában)
                        elég para lenne ha a mei tai egy év használat után kiszakadna a gyerek feneke alatt vagy felett ahol rendszeresen meg van kötve
                        lehet mégse varrok farmerből mei tai-t, pedig terveztem
                        Lili, Hana(04/12/18) Iván(06/10/28) anyuja
                        Waldorfbabák és Egyebek

                        Comment


                          kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Ügyes vagy!!!

                          Milyen a pántok dőlésszöge? Csinálsz egy kiterített képet is? Tetszik ez az Olafos szín . Én mindenképpen bélelem a vállpántot. Te?
                          Szió!

                          Íme a kiterített kép Igen, béleltem 45 cm hosszan a vállpántot, a derékpántokat nem, de lehet a következőnél kipróbálom. Polárral béleltem duplán, és vagy 4x lesteppeltem, hogy ne gyrődjön, csússzon... A pántok dőlésszöge úgy 45 fok.Már gondolkodom egy másik varrásán télies színekben... Csak anyagért kellene majd menni, meg most egy falvédő az új projekt őszre el kéne készülni vele, és mivel egy egész város lesz, nem kis meló... A kisfőnök meg nem mindig hagy 10 percnél tovább varrni .
                          Nóri - 3 mosolygombóc anyukája

                          Comment


                            Savitri! Kössél egy olyan mei tai-al, aminek lepedővászonból van a pántja (én pont tegnap láttam egy ilyet a klubban), és utána egy olyannal, ami 300g/m2-es anyagból (pl. Hajtka). Érezni fogod a különbséget. Vagy szerinted lepedővel és Lanával kötni ugyanolyan? Hogy írnád le kötés szempontjából a különbséget?
                            Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                            "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                            Comment


                              sziasztok

                              kérdeznék, ha nem baj.
                              ha kapucnis meitai-t szeretnék az hogy praktikusabb, egybeszabva a hátlappal, vagy külön rávarrva? (mintha találtam volna vkinél csuklyásat, de ezt sem találom ujra)

                              a másik, hogy olvastam valahol (itt a forumon) a váll és egyéb pántok hosszárol, de nem találom ujra. nekem valahogy a váll kb. 2 méter a derék kb. 1,5 méter rémlik. ez reális jol gondolom, emlékszem?

                              köszi előre is a válaszokat.

                              Comment


                                zskoncz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                sziasztok

                                kérdeznék, ha nem baj.
                                ha kapucnis meitai-t szeretnék az hogy praktikusabb, egybeszabva a hátlappal, vagy külön rávarrva? (mintha találtam volna vkinél csuklyásat, de ezt sem találom ujra)

                                a másik, hogy olvastam valahol (itt a forumon) a váll és egyéb pántok hosszárol, de nem találom ujra. nekem valahogy a váll kb. 2 méter a derék kb. 1,5 méter rémlik. ez reális jol gondolom, emlékszem?

                                köszi előre is a válaszokat.
                                szió

                                én a vállat 2-2 méteresre vcarrtam, a derékpántokat 75-75 cm-resre, és elég hosszúak

                                Nóri
                                Nóri - 3 mosolygombóc anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X