Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    JMariann eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Közben meg is találtam a helyet, ez a Cservenák.

    Az a kérdésem lenne még, hogy mi a trükkje a pántoknál, hogy milyen szögben varrjuk őket, illetve hogy egyforma legyen mindkét oldal.

    Egy podot tervezek varrni, ha egyszer eljutok odáig.
    én úgy szoktam hogy ívesre veszem a pod tetejét. az ív adja a pánt szögét is. az egyformaság trükkje a gombostűvel odatűzés és hogy abba a pántrészbe amit bevarrsz a bodyn belülre, ne tegyél bélésanyagot, hogy könnyebb legyen átvarrni.
    Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

    Comment


      Bendemama eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Nagyon szép színösszeállítás! És kényelmes?
      igen. mondjuk a dereka, lehet, hogy kényelmesebb lenne bélelve (bár mivel X formákkal van a derekához varrva a body belül, ez ad egyfajta steppelt jelleget neki), de vállpántban nekem a sima kendős kényelmesebb

      Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      az a zöld kendő saját festés, vagy gyári?
      a kendőt még Mese festette, és ainababán keresztül került hozzám (és a többi része batyuként az állandó kendőm) eredetileg silver passiflora-ként kezdte az életét (lenes)

      és köszönöm
      Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

      Comment


        Húúú, a zöld-barna színösszeállítás a gyengém. Nagyon szép.
        Edina, egy tündér (Réka) és egy angyal (Zsófi) anyája

        All I ever wanted all I ever needed is here in my arms...

        Comment


          Onnah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          a kendőt még Mese festette, és ainababán keresztül került hozzám (és a többi része batyuként az állandó kendőm) eredetileg silver passiflora-ként kezdte az életét (lenes)

          és köszönöm
          gondolhattam volna hogy Mese remekműve. nekem egy szürke népmesésem van tőle.
          mekkora a babád?
          Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

          Comment


            baba, ááá, már 2 éves ifjonc banya
            Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

            Comment


              Onnah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Sziasztok!
              Hosszas tervezgetés, majd félig kész állapotban való "érlelés" után elkészült a mi mt-nk is.
              Végülis egy várandósság 9 hónap, ennek meg "csak" 3 kellett.
              (a folt a fénykápászgép érzékelőjén van)
              Direkt csak ezért jöttem ide ez nagyon szép! Imádom

              Comment


                Köszönöm
                Ritkábban vagyok már, de a privi megtalál. Gyerekem még mindig három, de már egyre kevesebbet háton.

                Comment


                  Onnah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Sziasztok!
                  Hosszas tervezgetés, majd félig kész állapotban való "érlelés" után elkészült a mi mt-nk is.
                  Végülis egy várandósság 9 hónap, ennek meg "csak" 3 kellett.
                  (a folt a fénykápászgép érzékelőjén van)
                  Nagyon szép lett!
                  Dalmi M (2011.01), G (2012.06) és Á (2016.12) anyukája

                  Comment


                    Sziasztok! A kérdésem a következő: hány centis terpesz kell egy totyogónak egy csatosnál? Köszi

                    Comment


                      Amekkorát szeretnél.
                      Legideálisabb ha a gyerkőc térdtől térdig van megtámasztva, szóval ez a távolság a body szélessége.
                      Gyakorlatban ez - ahogy én tudom - totyogónak 35 és 45 centi közötti szokott lenni.
                      Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                      Comment




                        És az ingyen letölthető minta ehhez a következő linken (angolul):
                        http://handcraftedtravellers.com/han...-free-pattern/
                        Handcraftedtravellers

                        Comment


                          De cuki!
                          Lilla, a 8 éves Bendegúz, a 6 éves Csenge, és a picibaba Bálint mamája

                          Comment


                            Sziasztok sk varrogatok anyukámmal, pánt bélésbe elsőként gyapjúfilcet tetteünk, de most mást, kicsit vastagabbat szeretnék, esetleg olcsóbbat is. Megírnátok, hol lehet kapni és mit?
                            Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                            Comment


                              lehet nem jó helyen kérdezek? Hol kellene?
                              Veronika Otilia vagyok én és a gyerekeim: Vince Károly 2010.03.22., Blanka Veronika aliasz Bakka 2012.08.19. no és Adél Doloróza 2015. 01. 26. aliasz Zsebi

                              Comment


                                bojtorján eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok sk varrogatok anyukámmal, pánt bélésbe elsőként gyapjúfilcet tetteünk, de most mást, kicsit vastagabbat szeretnék, esetleg olcsóbbat is. Megírnátok, hol lehet kapni és mit?
                                Szia!

                                Én először flízt tettem a vastagabbat 4 réteggel, azt a Petneházy utcai Rokka kft.-nél vettem kb. 530 Ft/ méter áron. Aztán később 1cm-es szivacsot tettem, azzal nekem könnyebb volt dolgozni is, meg szebb is lett a varrás. Azt a Népszínház utcai szivacsboltban vettem, egy nagy táblát kb 1000 Ft-ért. Tudok belőle adni, mert sok maradt ha kell.
                                Marcsi, Anna (2013/01) és Beni (2014/11) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X