Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Lányok!
    ha kendőből akarok csatost varrni mekkora db kell nekem kb?
    Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

    Comment


      Az enyémhez dupla rétegű body-val kb 2,5 méter kellett. (Legalábbis a 2 nem volt elég.) Persze szerintem ez szabásminta függő is, mert pl az íves pántok nálam vitték az anyagot rendesen.
      Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

      Comment


        csatokat hol tudok venni. kicsit is nagyot is ill olyat amivel a terpeszt tudom állítani? van esetleg vmi webbolt esetleg?
        Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

        Comment


          Csatok itt vannak, de a terpesz-állítóhoz nem tudom, hogy mi/milyen kell.
          Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

          Comment


            sziasztok! csatosnál a csatra húzható guminak igazából mi a funkciója? Mit biztosít? Gumi nélkül is biztonságos a dolog?
            Bölcsi-Ovi-Suli szerveződés: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=46693

            Comment


              koody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              sziasztok! csatosnál a csatra húzható guminak igazából mi a funkciója? Mit biztosít? Gumi nélkül is biztonságos a dolog?
              milyen gumi?
              Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

              Comment


                csatoshoz hevedert rövidárú boltban találok? az jó minőségű?
                szorító is érdekelne meg csúszó (tepreszállításon gondolkodom hogyan is oldjam meg)
                Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                Comment


                  Nefrisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Csatok itt vannak, de a terpesz-állítóhoz nem tudom, hogy mi/milyen kell.
                  köszi
                  Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                  Comment


                    Nefrisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Az enyémhez dupla rétegű body-val kb 2,5 méter kellett. (Legalábbis a 2 nem volt elég.) Persze szerintem ez szabásminta függő is, mert pl az íves pántok nálam vitték az anyagot rendesen.
                    mekkora db kell a panelrészhez és mennyi a csatokhoz? ha kendőből csinálok akkor van értelme a panel két oldalát különböző anyagból készíteni?
                    polifoam amit a csatosnak a derékpántjába raknék azt van tippetek hol találok? vegyek egy polifoamot sportboltban és azt nyisziteljem szét ?
                    Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                    Comment


                      Itt is vannak csatok. Terpeszállítás nehéz ügy, de talán a decathlonban láttam (ott normális csat nincs)...
                      Hevedert lehet rövidáruboltban is venni, de aukciós oldalakon is találsz.

                      A gumi csak arra kell, hogy a maradék heveder ne lifegjen oldalt...nélküle is teljesen biztonságos, csak zavaró lehet :virág:
                      Tati,a mindenlébekanál, hajszálvékony Csicsóka (2009.09.25),és a meglepetés vasgyúró KópéKoma (2011.02.03)anyukája

                      Comment


                        Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        mekkora db kell a panelrészhez és mennyi a csatokhoz? ha kendőből csinálok akkor van értelme a panel két oldalát különböző anyagból készíteni?
                        polifoam amit a csatosnak a derékpántjába raknék azt van tippetek hol találok? vegyek egy polifoamot sportboltban és azt nyisziteljem szét ?
                        Durván írom a számokat, de valami ilyesmi volt nálam az anyagszükséglet kendőből: (a pontos szabásmintát korábban linkeltem, most nem találom. )
                        • body: 2 db kb 50 X 50 cm-es darab (1 méter a kendőből)
                        • derékpánt 2 db 20 X 80 cm-es darab (0,8 méter a kendőből - szélességben itt nálam melléfért egy vállpánt is)
                        • vállpánt: 4 db 20 X 50 cm-es darab (0,5 méter a kendőből)


                        Polifoam: és a Tecsoban vettem, hogy majd szétnyírom, de végül túl merevnek találtam a kendőhöz és inkább gyapjúfilccel béleltem, és ez nagyon bevált.
                        Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                        Comment


                          gyapjúfilced milyen vastag? hol vetted?
                          Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                          Comment


                            Jól összenemezelt gyapjú-takaróból (turiból) csináltam, a derékpántba 3 rétegben, a vállpántba 2 rétegeben tettem.
                            Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                            Comment


                              nah ilyeneket én sosem találok turiban
                              Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                              Comment


                                Szeged a turik városa.....
                                Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X