Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mei tai varrás saját kezűleg

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Ha eladó lesz, szólnál nekem? Nekem talán jól jönne
    Eszter + M (2010/01) és A (2015/10)
    Eladó kendőim Átalakult kendők ésatöbbi
    H.t. Keveset vagyok net előtt!
    Értékeléseim

    Comment


      Sziasztok!

      A tanácsotokat szeretném kérni! Én egy abaszolút zöldfülű anyuka vagyok és nagyon szeretnék varratni egy MT-t. Van is egy szuper varrónőm ő meg is varrná nekem már találtam is szabásmintát a neten. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen anyagból varrassam, mert erről viszont fogalmam sincs. Illetve ha akadna egy jó kis szabásmintátok azt is nagyon megköszönném!

      Előre is köszönöm!
      Örökmozgó mindenrekíváncsi Barni 2008/08, Pötyi=Örs 2010/11

      Comment


        feszther eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha eladó lesz, szólnál nekem? Nekem talán jól jönne
        Sajnálom, mire szóltál, addigra felajánlottam Mártinak a darabot az ő kendője ugyis Encsinél van és amellé keresett még egy darabot. Márti kérte a sweet place-t.

        Comment


          Nem is baj
          Eszter + M (2010/01) és A (2015/10)
          Eladó kendőim Átalakult kendők ésatöbbi
          H.t. Keveset vagyok net előtt!
          Értékeléseim

          Comment


            Sziasztok!

            Én ezt a kétoldalas MT-t varrtam legutóbb a babaközelben-es leírás alapján. Annyit változtattam, hogy a body-t széltében is, és hosszában is kisebbre vettem a 4 hónapos babához. (Az eredeti méretűben túl nagy volt neki a terpesz, a béka-tartást meg nem szerette. )



            A keresztszemes báránykát anyósom hímezte!
            Utoljára szerkesztette Nefrisz; 2014.06.24., 22:22.
            Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

            Comment


              Tothka,pántoknak és a body belső felének sávoly vagy canvas,dekornak pamutvászon....vagy kendő de azért jobb,ha olyan varrja aki ért hozzá,illetve próbált már gyakorlatban mt-t,mert ez azért kicsit más műfaj....én speciel 20 éve vagyok varrónő,de ha csak elémtennél egy mt szabásmintát,úgy,hogy az életben nem használtam olyat,nem esküszöm meg rá,hogy jó lenne a végeredmény....pántszög,pántszélesség,pánthossz,bé lés,alvócsuklya.....csupa rizikós pont,és aki nem tudja,mi az,nem biztos,hogy jól hozza össze.....ez csak akkor menne szerintem,ha Te profi lennél mt használatban,és el tudnád mondani a varrónődnek,hogy milyennek kell lennie,Ő meg csak követi az instrukciókat....
              1 boszorka van, 3 fia van

              Comment


                most hogy ujra hajlando hordozodni a 100% cukorfalat igy indokolt az ujabb hordozo keszites, nagyon tetszett Emese (azenbabam) lane mei tai-a, valaki megirja mekkora kendo kell egy mei tai konverziohoz?
                Van egy oskorbol szarmazo rovid Lanam (szerintem de cimke nincs benne viszont svajci es arra hasonlit de van vagy 12 eves) amit lehet hogy felaldoznek, vagy becserelnem egy valamire. van meg egy hosszu strochenwiege inkam de lehet hogy azt nem szabdalom szet.
                eloszedtem kozben ebbol max a pantok jonnenek ki.
                Csinalt valaki olyat hogy a pant kendobol van a body meg masbol? lehet hogy benan nezne ki...

                Comment


                  Tök jó, hogy megint hagyja magát hordozni!

                  Az enyém egy 3,10-es Lanából készült, ami a valóságban olyan 3.40 volt. De a pántjai nem túl hosszúak, mert én nem szeretem azt.

                  Szerintem nyugodtan csinálhatsz olyat, de én akkor egyszínű anyagból csinálnám a hátlapot.
                  Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                  Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                  BLOGOM

                  Comment


                    nekem van olyan,hogy a pánt kendő,a body meg dekor....szeretem,és nagyon szép!mondjuk,nekem egyszínű,festett kendő a pántja,mintáshoz mintás az nekem sok,de így nagyon szép...ha belegondolok,2 és fél is van ilyen.... 2 aktív használatban,meg egy félkész....
                    Utoljára szerkesztette Encsi70; 2010.09.08., 08:53.
                    1 boszorka van, 3 fia van

                    Comment


                      encsi mutatnal egy fotot? nagyon jol hangzik!

                      Comment


                        meg mindig a kendos mei tai izgat, szerintetek minden kendo jo? Indio is?

                        ti tettetek a panelba polart vagy munkaruhavasznat vagy csak a ket reteg kendo??

                        Emese milyen szeles a pantja (amibe szivacsot tettel?)

                        Comment


                          nem,a bodyt mindenképp béleld,mert a kendő magában "foszlékony" nem tartja a varrást....munkaruhavászon talán túlzás(bár,ha Indióból csinálod,lehet) Nanduba vagy Natiba bőven elég egy sima,vékony pamutvászon,akkor már tart,bár én ugye a tetejébe teszek szivacsot,tehát a pántbevarrásnál nekem még azzal is alá van dolgozva,hogy tuti atombiztos legyen.....néha alig bírom áttűzni,de így legalább nyugodt vagyok,hogy erős.....
                          1 boszorka van, 3 fia van

                          Comment


                            Ő az egyik,nagyon szeretem...a pántok Procionnal festett Carolinoból,a dekor pamutvászon....volt egy rózsaszín-barna,Ronimami hordozósláncom,de nem volt hozzá hordozóm,muszáj volt megoldani a problémát.....
                            Mellékletek
                            1 boszorka van, 3 fia van

                            Comment


                              Ő a szerelmem....egyszer eladtam,most végre hosszas bolyongás után visszakerült....nem mt,hanem onbu,télre ideális.....Simplicollal festett Nandu,bútorvászon dekorral....az ikre Zsuzsnál van,az onbukötős videóin láthatod jobban,csak Ő keskeny(normál) pánttal kérte,az enyém kendős....
                              Mellékletek
                              1 boszorka van, 3 fia van

                              Comment


                                A kendőt a vállpántokhoz félbevágtam. A szivacs 9 cm. 2x tűztem le, így 8 cm széles a végeredmény
                                Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                                Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                                BLOGOM

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X