Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

a kendő szövése

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #46
    Köszönöm a felvilagositast

    ez viszont
    rob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Gyermekeimet már nem cipelem mert 12-14 kilósak
    nem igazan erv a hordozas ellen, mert egy jo kendövel siman lehet ekkora kölyköt is hordozni (nem mintha nekem lenne ennyi kilosom ).
    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

    Comment


      #47
      http://velvet.hu/blogok/tejbenvajban...annak_latszik/

      nem nagyon tudom, hogy hova tegyem, így ide raktam
      Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)


      ÁLOMJÁRÓ CD
      születésnaptár
      babahordozási tanácsadó vagyok

      Comment


        #48
        http://hvg.hu/Tudomany/20091217_lepr...us_izrael.aspx
        Utoljára szerkesztette Clematis; 2010.01.29., 21:58.
        Zsuzsi

        Comment


          #49
          Varda ideirányított az észrevételemmel,másolgatok belőle kicsit.
          Jó rég olvastam itt úgyis.

          Én is idejöttem okosodni,gurvára be lettem ijesztve,hogy jaj,nem jó,ha nem sávolyszövés meg kiesik a gyerek ha kiszakad(a szakadással egyetértek,hogy egy pillanat műve,de volt már itt,aki összevarrt lepedőkből eszkábált kendőben hordozott és elvolt vele azért,bár nem tudom,aztán el akarta-e adni valahol),meg így se jó,meg úgy se jó....Nagyon hamar vettem csúcskendőt a Kismama mellé/helyett(vettem én először Nandut,de azt nem lehetett rendesen kötni több hónap után se,mert a vastag fajta volt)és tökre beparáztattak,ezért gyorsan meghirdettem a kettőhatvanas Bóbitát is,pedig semmi bajom nem volt vele amúgy a vékonysága ellenére.Tudtam használni csípőn.
          Na de jaj,az ortopédia,meg a gerinc,stb.
          Aztán jött,hogy az erszény szövése,anyaga mindegy.Most meg,hogy a karikás kendőé is.És az hogy más már használja és meg van vele elégedve épp elég igazolásnak is tűnik,úgy látom...
          ....
          Na most ha a karikásé egy rétegben(szövés miatt)mindegy,akkor csúszócsomós rebozonál miért nem mindegy?Pláne több rétegű kötésnél,ahol pláne nem szakad végig rögtön.
          Ott még úgy se fog kiesni a gyerek.Aki tudatában van a repedhetőségnek és nem izgatja magát a szövés miatt,az gondolom időnként átnézi,nem gyengült-e az anyag valahol.
          Én érzem a különbséget,van "rossz"kendőm is,jó is.Csak amíg nem volt jó,nem voltam tudatában,hogy ez kényelmetlen kéne legyen.

          De döntsük már el végre,hogy akkor mennyire fontos az a keresztsávoly?
          .....
          Kihangsúlyoznám:nem kötözködni akarok,meg nagyobb vitákba belemenni,de most nagyon elgondolkoztam,hogy akkor most mi is van?
          Akkor talán mi is tök potyára hőbörgünk a szövés miatt a TeszEs VaterÁs oldalakon?
          Hiszen én is tudtam használni a nem jó szövésű kendőimet,sőt, a K:smamásat szoktam kölcsönadni-hozzátéve,hogy a keresztsávolyos könnyebben megfelelőre igazítható és jobban ölel.

          (itt off,de szintén érdekes,hogy a MT legyen sávolyból,a podeaginál meg nem muszáj.Pedig az is épp annyit tart)
          Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

          Comment


            #50
            rob eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!



            Még arra kérnélek benneteket hogy az ehhez hasonló félelem-dumákat ne egyétek meg:
            "..hordozókendõket tanulmányozó ortopéd orvosok által nemzetközileg erre ajánlott szövéstechnika. Kizárólag ezzel a szövéssel készülõ kendõk támasztják megfelelõen a baba gerincét."

            Kizárólag, csakis, merthanem, jajj!! Mert "nemzetközileg ajánlott" és "az orvosok megmodták". Na, ezt ne. Ezzel lehet a szülőkbe félelmet plántálni, amit aztán végül a gyerekek és a kereskedők "aratnak le". Ha éppen nem a válságtól, a globális felmelegedéstől vagy az egészségünk miatt akkor majd ettől legyen gyomorfekélyünk? Nem szabad hagyni..
            MIért ne? Nekünk fontos. Akinek nem fontos, annak úgysem lesz tőle gyomorfekélye. Aki havonta egyszer viszi kendőben a gyerekét, akkor is csak azért mert esik az eső, annak tök mindegy, hogy miben cincálja. Nekem, akinek a 11 kilós lánya akár napi 3-4 órát is eltölt a kendőben, na nekem nem mindegy, hogy miben csücsül.
            Szilva


            Kornél (9) Bolda (7) Rozga (4) Kolos (1)
            Hurcibaba Klub (8)

            Comment


              #51
              Eléggé elsüllyedt a topik, pedig engem érdekelne!

              Nézegettem a neten...immárom hónapok óta, hogy ki, miből csinálja a karikás kendőjét (kimondottan karikásról beszélek!) és bizony MINDENBŐL! Selyem, len, pamut, sőt, a jó öreg turkáló is szóba került, ahol nagyanyáik fidresfodros (gondolom) ágyneműit, vagy függönyeit varrja meg a vállalkozó anyuka, és árulja hivatalos weboldalán!

              Kérdem én: akkor most mi van? Sávoly ide, vagy oda, hordozós anyuka mindenből varr, és azt megveszik, mert szépen van tálalva? Vagy a világnak a többi részén már nem ragaszkodnak a gyerek kényelméhez? Vagy miből ered ez a hatalmas különbség?

              Bevallom, hogy én csak ma hallóttam a bóbitáról, pedig a lenes karikásom megvarrása előtt nagyon nézellődtem, h mit vegyek alapul, mit válasszak? A sávolyszövés nem kimondottan jellemző a mezei méteráruban, hát maradtam a lenvászonnál, h próba szerencse. Eddig nagyon jó a mi céljainknak. Jelenleg a napi max 1-2 óra, mert tömeggel közlejedünk, és bizony jövünkmegyünk. Nem tudom mikor kezdi majd megadni magát, lehet, h már nem használjuk addig, míg ez elkövetkezik.

              Nem is tudom már mit akartam kérdezni. Inkább csak nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert az Etsyn is található lenvászon karikás, és elégedett vásárlói vannak.

              Meg vagyok zavarodva: hol a határ? (érdeklődős, nem kötözködős szmájli!)
              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

              Comment


                #52
                elsüllyedt a topic, de hátha vki nálam okosabb járna errefelé.
                van egy Bebina kendőm. milyen a szövése szerintetek?
                Mellékletek
                Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                Comment


                  #53
                  A kiemelkedő minták között egy fönt - egy lent megy a szál? Nem látom rendesen. (bár akkor is csak tippelni tudnék).
                  (Remélem nem süllyed megint a topik.)


                  Egyébként még az előző bejegyzéshez? én véletlenül vettem egy vászon szövésű kendőt (eladó azt mondta, hogy nem az), de falvédő lesz belőle. Borzalmas. Kényelmetlen.
                  Szabina, dúla és hordozási tanácsadó a szépszemű Gergelke (2011.09.19.)
                  a hajas baba Gerda (2013.10.30. VBAC) valamint a szőke herceg, Andris (2016.04.06. 2VBAC) boldog mamija

                  Comment


                    #54
                    milyen kendőd vászonszövésű?
                    Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                    Comment


                      #55
                      Ki van vágva a címke, több, mint 5 méter hosszú, natúr színű (vagy nagyon halvány drapp). Egyszer próbáltam vele kötni, egy percig sem volt benne a gyerek, vág, rugalmatlan, vékony és ha valahol szakadna, akkor hasad. De mesés falvédő alapanyagának tökéletes lesz. Sőt, lehet, hogy még az adventi naptár is abból lesz.
                      Szabina, dúla és hordozási tanácsadó a szépszemű Gergelke (2011.09.19.)
                      a hajas baba Gerda (2013.10.30. VBAC) valamint a szőke herceg, Andris (2016.04.06. 2VBAC) boldog mamija

                      Comment


                        #56
                        remélem nem volt drága
                        Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                        Comment


                          #57
                          Hát, ennyiért szövöttet is kaphattam volna, de elég jó terveim vannak vele, csak legyen időm megvalósítani!
                          Szabina, dúla és hordozási tanácsadó a szépszemű Gergelke (2011.09.19.)
                          a hajas baba Gerda (2013.10.30. VBAC) valamint a szőke herceg, Andris (2016.04.06. 2VBAC) boldog mamija

                          Comment


                            #58
                            Sziasztok!

                            Jópár kesztsávoly szövésű Lotties kendőt megfestettem már, de most egészen másmilyen "állagú" Lotties érkezett hozzám, ez:

                            Tudnátok segíteni, hogy milyen szövésű? Jól sejtem, hogy nem keresztsávoly?





                            A két oldala picit más színű.
                            Köszönöm a segítséget.
                            Utoljára szerkesztette Nefrisz; 2014.06.24., 22:25.
                            Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                            Comment


                              #59
                              Nefrisz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

                              Jópár kesztsávoly szövésű Lotties kendőt megfestettem már, de most egészen másmilyen "állagú" Lotties érkezett hozzám, ez:

                              Tudnátok segíteni, hogy milyen szövésű? Jól sejtem, hogy nem keresztsávoly?

                              [ATTACH]266509[/ATTACH]

                              [ATTACH]266510[/ATTACH]

                              A két oldala picit más színű.
                              Köszönöm a segítséget.
                              Ilyenem nekem is van, engem is meglepett. Fogalmam sincs milyen a szövése, remélem, kiderül, érdekelne.
                              Giligali, aki V és K anyája
                              Privi helyett: giligali.mamami kukac gmail pont com

                              Comment


                                #60
                                nyitottam neki a piactéren is topikot, hátha ott többen járnak.
                                Dóra -Kornél , Elvira és Lőrinc anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X