Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

a kendő szövése

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szerintem elofordulhat. A jacquard mintat a kulonbozo kotestipusok adjak ki (en legalabbis kotesre tervezek, es sa lanc es vetulek van).
    BloomyLoom ::: facebook ::: csoport

    Comment


      bett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      a jacquard lényege, hogy több szálből szövi össze, így ennél nincs vászon/sávoly..., ez jacquard.
      A zsákár lényege, hogy anyagában mintás. De mind a mintának, mind az alapnak van egy meghatározható kötéstípusa, szerintem Mariann erre gondolt. Vásznat szerintem már csak elvétve alkalmaznak alapnak, jellemzőbb a sávoly. De persze előfordulhat.
      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

      Comment


        Tudja valaki milyen szovoszèk kell a ripsz szoveshez ès mennyi ideig tart egy kendo leszovèse?

        Comment


          Köszönöm szépen a válaszokat!
          [/B]Mariann, Anna, Misi, Simon, Illés jmariann80@gmail.com

          Comment


            Bocsànat, kis rovid bemutatkozàs. Zsuzsi vagyok, 35. hetes vàrandòs kismama ès Olaszorszàgban èlek. Mindenkinek udvozlet!

            Comment


              Egy ismerős anyuka kérdését továbbgondolva arra keresem a választ, hogy pontosan mitől lesz egyik kendő "hivatalosan" csúcsminőségű? Az rendben van, hogy biopamut, Öko tex, nehézfémmentes festék, stb. De például mit kell tudnia egy csúcsminőségű kendő kereszt- és hosszanti szálának? Volt egy kendőm, a kereszt- és hosszanti szálai (kihúzva az anyagból) tapintás alapján ugyanolyan vastagok voltak, de a keresztszálak kézzel könnyen szakadtak, a hosszantiak viszont egyáltalán nem Ha igazán jó minőség lett volna, akkor a keresztszálnak sem lett volna szabad szakadnia? Vagy akár szakadhat mindkettő, mert magának a szövésnek a milyensége a döntő ebben a kérdésben?
              Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

              Comment


                valószínűleg jobban meg volt sodorva a hosszanti szál.
                a hosszanti vezeti el a súlyt, legalább annak jó erősek kell lennie.
                nekem az vált be, ha a hosszanti picit vékonyabb, a beszövő vastagabb. a 2 szálirány szövete éksávoly, vagy keresztsávoly, ezeknek van keresztirányú rugalmassága.
                Utoljára szerkesztette bett; 2015.01.07., 00:31.

                Comment


                  bett eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  valószínűleg jobban meg volt sodorva a hosszanti szál.
                  a hosszanti vezeti el a súlyt, legalább annak jó erősek kell lennie.
                  nekem az vált be, ha a hosszanti picit vastagabb is. a 2 szálirány szövete éksávoly, vagy keresztsávoly, ezeknek van keresztirányú rugalmassága.
                  köszönöm!
                  Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

                  Comment

                  Mamami portál footer

                  Összecsuk

                  Friss bejegyzések

                  Összecsuk

                  Cikk a mamami portálról

                  Összecsuk

                  szivárvány
                  Betöltés...
                  X