Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kendőátalakítás: rövidítés, rojtozás, festés, stb.

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    milyen összetételű a kendőd?
    Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

    Comment


      Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      milyen összetételű a kendőd?
      40%-a kender
      Petra, Áronci és Ottó anyája

      Comment


        epeszappannal én tuti megpróbálnám. azzal a gyümik kijönnek, vagy v.nish
        Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

        Comment


          Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          epeszappannal én tuti megpróbálnám. azzal a gyümik kijönnek, vagy v.nish
          igen, ebben a sorrendben próbálkoztam én is most bevágtam még egyszer a mosógépbe, de kicsit gyanús, olyan, mintha a folt körül halványodott volna az anyag a sikamikától. remélem, csak rémeket látok
          Petra, Áronci és Ottó anyája

          Comment


            én jártam így a V.nish-sel. a kendő színét kiszedte, a foltot csak halványította. a kendernek nemtudom árt-e az áztatás, nekem az sokszor segít + az A-waynek van egy előmosó spay-e, ami sok foltot kiszed.
            Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

            Comment


              Szerintetek erdemes kek-natur lenes natit lavorban festeni?
              kb. 1-2 m darabot. Nem lesz foltos?
              Ja, es megkoszonnem ha a kendo/festek mososzoda so aranyat is megosztana velem
              egy hozzaerto.
              Elore is koszonom
              D-2003.Cs-2006.T-2011.
              K-2015.
              WAHM ALKOT(ás)OK http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=45206

              Comment


                Anci, a dharma oldalán minden leírást és arányt megtalálsz (Instructions, Tub Dyeing).
                Még egy olyan koca-angolos számára is érthető, amilyen én vagyok. Csak át kell váltani a mértékegységeket (1gallon= kb. 4 l víz).
                A foltosság ellen pedig, ha jól értettem, kavargatni kell sokat vagy végig (fél óráig).
                Tinge Garden - a sorozatfestő...

                Comment


                  Olyan kérdésem lenne színkivételben jártas egyénekhez, hogy egy színkivett -majd procionnal festett kendőt milyen eséllyel lehetne újra teljesen színkivenni?
                  Vagy ez függ az festés színétől is?

                  Comment


                    palotagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Olyan kérdésem lenne színkivételben jártas egyénekhez, hogy egy színkivett -majd procionnal festett kendőt milyen eséllyel lehetne újra teljesen színkivenni?
                    Vagy ez függ az festés színétől is?
                    Szerintem ki lehet venni, de nem biztos hogy ugyanazt a színt kapod, mint ami előtte volt!!
                    nem jövök többet, itt elértek:
                    zernike7kukacgmail.com

                    Comment


                      Szerintetek milyen színnel fessek egy színkivett kék ninot?? Valami csajosat szeretnék, egyszer festettem egy ugyanilyen ninot beere simplicollal, az gyönyörű lilás-kékes lett, de most valami másban gondolkoznék....rózsaszín túl halvány lenne?? Mondjuk hot pink procion??
                      nem jövök többet, itt elértek:
                      zernike7kukacgmail.com

                      Comment


                        a színkivett ninód mennyire lett halovány? az enyém nem mozdult sokat és én is festésen agyalok. én sztem sárgát teszek rá. túl sok a lilás/pinkes kendőm
                        Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                        Comment


                          zernike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Szerintem ki lehet venni, de nem biztos hogy ugyanazt a színt kapod, mint ami előtte volt!!
                          Natúr az alap. El lehet érni ismét natúr színt, vagy esélytelen...?
                          Festés színétől nem függ az eredmény?

                          Comment


                            palotagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Olyan kérdésem lenne színkivételben jártas egyénekhez, hogy egy színkivett -majd procionnal festett kendőt milyen eséllyel lehetne újra teljesen színkivenni?
                            Vagy ez függ az festés színétől is?
                            zernike eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szerintem ki lehet venni, de nem biztos hogy ugyanazt a színt kapod, mint ami előtte volt!!
                            hozzám jött egy natúr leo ami narancsszínű volt. nem tetszett. színkivettem és az lett az álomsárga leóm.
                            aztán jött hozzám egy kék nyanya amit vki pinkkel festett, halovánnyal és egyedül a cetlit fogta be, és a színét meg eresztette. színkivettem, eltűnt a rózsaszín teljesen. úgyhogy Zernike, sztem erős színnel próbálkozz. a halovány esélyes hogy nem fog látszani.
                            Lujza: Emma, Sára és Anna anyukája

                            Comment


                              palotagi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Natúr az alap. El lehet érni ismét natúr színt, vagy esélytelen...?
                              Festés színétől nem függ az eredmény?
                              Hááát nem tudom, sztem is sárgás lesz a végeredmény, ahogy Lujzus írta, nem tudom elképzelni hogy visszakapd az eredeti naturt, színtől függetlenül! Max akkor ha valamit elrontottak festés közben esetleg...nem fixálták vagy nem jó festékkel festették, ilyesmi...kis részen nem tudod kipróbálni??

                              Milyen kendő és milyen színű?
                              nem jövök többet, itt elértek:
                              zernike7kukacgmail.com

                              Comment


                                Lujzus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                a színkivett ninód mennyire lett halovány? az enyém nem mozdult sokat és én is festésen agyalok. én sztem sárgát teszek rá. túl sok a lilás/pinkes kendőm
                                Kattints a linkre az előző hszmben, ott látszik a folyamat!
                                nem jövök többet, itt elértek:
                                zernike7kukacgmail.com

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X