Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Viki! Szerintem sem függ annyira a gyerek meretetöl. Nem lehet, hogy nem volt eleg feszesre kötve? Ugy ahogy elnezlek a kepeken egy 5,20m-es kendönel meg jocskan kene maradjon (kb. olyan fel meter, vagy jocskan több).
    Nalam pl. kisebb gyerekkel hosszabb kendö kellett (mivel en köverebb voltam ).

    illaberek! Sapkat kölök leszedi, esernyöt meg megfogja es rancegalja.
    Leginkabb szepen keres segit, meg a hordozos kabat, mert abban benne van a keze.
    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

    Comment


      Zsuzsa: tényleg lazább volt, de kénylemes is volt így. A kisebb kendőbe nem is tudtam betenni a kicsit olyan szorosan tudtam csak megkötni.
      Viki
      Lányaim L(9), J(7) és D(4)

      Comment


        Hm, lehet, hogy az elöre megkötött zsebeshez (gondolom ezt kötötted) hosszabb kendö kell mint a szimpla zsebes kereszthez. :
        Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

        Comment


          igen, előre megkötöttem és utána tettem bele a kicsit.
          Viki
          Lányaim L(9), J(7) és D(4)

          Comment


            Azt hiszem azt nehezebb feszesre huzni mint a nem elöre megkötöttet.
            Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

            Comment


              és gond, ha nem feszes? mármint mindkettőnknek kényelmes volt és elég stabilan tartott a kicsit
              Viki
              Lányaim L(9), J(7) és D(4)

              Comment


                Hat jobb ha feszes... Azt hiszem a legnagyobb "kezdö hiba" pont az szokott lenni, hogy nem eleg feszes a kendö. Tul feszesre (szinte) nem is lehet kötni.
                Az elöre megkötött köteseknel nehez eltalalni, hogy pont jo legyen, en epp ezert nem is szerettem ezeket annyira. A dupplakerszt bog elölt probaltad mar? Azt is meg lehet elöre kötni es utanna bele tenni a gyerköcöt, csak azt meg utanna is lehet igazgatni/feszesebbre huzni (erröl irt is Varda valahol, tan epp ebben a topicban).
                Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

                Comment


                  Tényleg nem lehet túl feszesre húzni? Ez érdekes, mert észrevettem, ha feszesebb bármilyen kötésbe próbálom hordozni a kicsit azt nem szereti. Eltolja magát és látszik hogy zavarja hogy nincs meg az a "mozgástere". Szóval azt nem is tudom, jól kötöm-e meg amikor feszesebbre kötöm de az mindig van amit írtam.
                  Viki
                  Lányaim L(9), J(7) és D(4)

                  Comment


                    lenne egy zöldfülű kérdésem:
                    nekem (egyenlőre ) csak egy szem rugalmas kendőm van. azzal köthetem a hátamra a kölköm? vagy háti kötéshez csak a másik fajta a jó?
                    magdi

                    Márk (2008) Erik (2011) Alex (2015)

                    Comment


                      A Babaközelbenes rugalmas kendő használati útmutatójában szerepelt háti kötés is, de én sosem próbáltam és nem is szimpatikus ilyen kendővel a dolog.
                      Móni, Jázmin és Kincső anyája

                      Comment


                        Nem túl jó rugalmasban hátul. Próbáltuk.
                        Viszont jó (lenne) háton hordozni, csak olyan béna vagyok!!! Tervben van egy tanfolyam, de addig is! A batyut nem érzem biztonságosnak a 8 hetes Barnival. Rosszul kötöm meg?
                        Lexi picasa

                        blog

                        Comment


                          zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Hm, lehet, hogy az elöre megkötött zsebeshez (gondolom ezt kötötted) hosszabb kendö kell mint a szimpla zsebes kereszthez. :
                          Ez kizárt dolog, ugyanaz a két kötés gyakorlatilag
                          Varda

                          Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                          Az igazságnak sok arca van

                          Comment


                            celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Mert FWCC-t akartam kötni (hú, de régóta akartam "dobálózni" ilyen rövidítésekkel ) 410 cm-es kendővel és hát rövid lett... Egy 5,2-es kendő meg jó hozzá, alig lóg a csomó végén a maradék rész pedig amúgy az nagyon hosszú...

                            Celeszt! Olyan 4,4-4,5 méteres kendőnek már elégnek kéne lenni a FWCC-hez, az 5,2 biztos, hogy túl sok, tehát, ha abból alig maradt, akkor laza lett a kötés. A kendő szükséges méretét a hordozó méretei határozzák meg, a baba mérete elhanyagolható szinte teljesen ebből a szempontból. Max. 10 centit számít.
                            Varda

                            Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                            Az igazságnak sok arca van

                            Comment


                              Celestine, köszönöm a tippet, végül meg is találtam.
                              Igazából a fordítások ejtettek zavarba, mert nem tudtam összevetni a saját letöltött brossuráim angol neveivel, de némi gondolkodás, és a rövidítéses topic megkeresése után kezdek egyenesbe jönni.

                              Valahogy, amikor kerestem a kötési módokra egy hónappal ezelőtt, nem találtam meg a Mamamit Csak angol leírásokat képekkel. És mint a hogyan tegyem a hátamra kérdés mindenkiben felmerül, hiába jutottam el többször is addig, hogy a leterített kendőre rátettem a fiúcskát, majd a kendőt összefogva felemeltem, egyszerűen nem volt bátorságom hátrarakni
                              Nagyon sokat segített a videó, ami a batyuhordozós cikkben van, azóta már én is magabiztosabb vagyok!

                              Szóval most már többször sikerült batyuba kötnöm Bálintot. Szereti, bár nem viseli el közben a számítógépezést, de lehet közben mosni, mosogatni, főzni, sétálni, házat felújítani, stb. Nekem a praktikussága miatt tetszik többek között az elölkeresztes hordozáshoz képest, ami pl. házimunkához nem jó... (bocsi, ha pongyola vagyok még). Illetve csodás érzés volt a nyakamon érezni, ahogy a kicsi kezeivel, körmeivel matat, majd hallani a szuszogásán, hogy elalszik. Főleg azok után, hogy minden erőfeszítésem ellenére már negyedórája sírt, hiába próbálkoztam bármivel, hogy lecsitítsam. És utána sikerült úgy letennem, hogy azóta is alszik az ágyon (és a nyakam már nem fáj annyira)

                              Ugyanakkor a nyakam még fáj egy kicsit, ha fenn van a hátamon. Lehet, hogy még szorosabbra kellene kötnöm? Vagy még mindig nem ez az igazi hordozási mód számomra? Vagy csak azért fáj a nyakam, mert nem szoktam hozzá, és mellesleg náthás vagyok és a fejem is fáj?

                              Teszek ide néhány képet, ha sikerül Az egyiken tisztán látszik, hogy féloldalasan van a lába, de ezt csak a képről vettem észre. Ja és a derékkötésről áttértem a mellkason kötésre... Meg kell még egyszer nézni ezt a videót.
                              Utoljára szerkesztette Bee; 2008.09.17., 12:26. Oka: összefolyó, áttekinthetetlen, hibás :)
                              Betty + Julianna (2005.01.03) + Bálint (2008.06.23)

                              Comment


                                Remélem, nem voltam off... Még nem igazodok el a topicok tengerén...
                                Valaki meg tudja mondani, milyen kendőm van? Még 2004-ben vettem használtan... annyi biztos, hogy magyar címkéje van, mintája alapján Carolino-ra gyanakszom...
                                Betty + Julianna (2005.01.03) + Bálint (2008.06.23)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X