Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Orsinak voltak fenn magyar videói is Csak most nem tudom milyen néven kell keresni
    Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
    hordozási tanácsadó (ClauWi)
    KreaTúra blog
    "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

    Comment


      bellatrix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Orsinak voltak fenn magyar videói is Csak most nem tudom milyen néven kell keresni
      Pogi Orsira gondolsz, ugye Verus? http://www.feherlo.com/index.php/bab...78-batyu-kotes
      Enikő egy férjjel és négy törpével
      ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
      Vega hét menü
      Kihívás (okt.1-14)

      Comment


        Igen! (Csak ma minden téren agyhalál van nálam alapvető nevek nem jutnak eszembe )
        Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
        hordozási tanácsadó (ClauWi)
        KreaTúra blog
        "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

        Comment


          Közben rájöttem, hogy az oldal nem Pogié, hanem Rékáé, de Pogi videója van fent.
          Enikő egy férjjel és négy törpével
          ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
          Vega hét menü
          Kihívás (okt.1-14)

          Comment


            Végül láttam hogy jó néven kerestem csak nem dobta ki azonnal (orsip).
            Azt hittem több videót láttam tőle, de például én ezt a karikás videót szerettem, és pont azért mert beszélnek benne Amúgy engem nem zavar ha mellette van a szöveg, főleg mert ott sokszor pontosan van leírva mit kell csinálni, míg a beszédre sokan nem figyelnek rendesen, és az előadó is sok felesleges mondatot szokott mondani.
            https://www.youtube.com/watch?v=EsA05by5hkk

            Igaz ez karikás videó nem elől zsebes vagy kenguru
            Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
            hordozási tanácsadó (ClauWi)
            KreaTúra blog
            "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

            Comment


              Batyura, karikásra még:

              https://www.youtube.com/user/csormolya
              Ági vagyok, egy kisfiú (2013. 03.) és egy kisleány (2016. 03.) anyukája

              Comment


                Tééényleg, Verus, erre emlékszem, ez volt a "otthon gyakorlós videó" a képzésen!
                Köszi!
                A hosszú szöveget elég nehéz olvasni, és közben megfigyelni pontosan a mozdulatot is... sztem könnyebb követni, amiben dumálnak. Kivéve, ha alszik a bébi, és le van némítva a hangszóró.
                Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

                Comment


                  Na arra nem emlékszem Nem tudom hogy onnan ismerem-e vagy csak úgy találtam anno. De tetszett hogy élő babi van benne aki életszerűen dumál és mozog

                  Ez igaz, nehéz egyszerre olvasni és nézni De pl. a belibubás videó elég lassan mutatja, és részletesen, nem ismertem a videót, de tényleg jó. Úgyis többször megnézi az ember.

                  Tesódnál már megszületett a babi? Gratula!
                  Verus és az örökmozgók: S(9,8) & B(6) & B(0,9)
                  hordozási tanácsadó (ClauWi)
                  KreaTúra blog
                  "Akkor jársz jól, ha mind közelebb lépsz ahhoz, amitől félnél"

                  Comment


                    Köszi, igen! Úgyhogy osztom neki az észt rendesen.
                    Még egy kicsivel jobb. A négyszögletű kerek erdő lakói: Csenge (2004. október), Hunor (2006. október), Hanga (2011. szeptember), Medárd (2014. augusztus)

                    Comment


                      Sziasztok!

                      Újabb zöldfülű kérdés a második hordozott gyerekkel . Na jó, az elsőt csak pár hónaposan kezdtem hordozni. Szóval: milyen kötéssel kímélhetném a melleimet? Két hetes a babó, hátra még nem akaródzik tenni, viszont elöl nyomja a melleimet, úgy hogy fájnak. Rengeteg a tejem (hál' Istennek), félek, hogy begyullad. Első gyerekkel is volt mellgyulladásom. Milyen kötést ajánlanátok? Szövött hosszúkendőm és karikásom van.
                      I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                      Comment


                        latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Sziasztok!

                        Újabb zöldfülű kérdés a második hordozott gyerekkel . Na jó, az elsőt csak pár hónaposan kezdtem hordozni. Szóval: milyen kötéssel kímélhetném a melleimet? Két hetes a babó, hátra még nem akaródzik tenni, viszont elöl nyomja a melleimet, úgy hogy fájnak. Rengeteg a tejem (hál' Istennek), félek, hogy begyullad. Első gyerekkel is volt mellgyulladásom. Milyen kötést ajánlanátok? Szövött hosszúkendőm és karikásom van.
                        Nem vagyok tanácsadó, csak sorstárs: bőtejű, nagycicis anyuka.

                        Hát először is még nem nagyon lenne szabad hosszasan hordozni szülés után két héttel. A mellgyulladás - legalábbis nálam - tipikusan az első hetekre volt jellemző, utána már nem, ahogy beállt a tejtermelés. A kengurukötés nem esett jól, az FWCC viszont igen. A karikást is szerettem/szeretem. Én a második gyerektől felfelé már nagyon hamar hátracsaptam őket: míg az első félévesen került először hátra, a második már 7 hetesen, a harmadik meg 3 hetesen. De a batyu is bevághat hónaljban, és lehet kellemetlen a nagy cicinek. (A dupló sosem jött be, részben a cicik miatt, bár az nem is újszülöttnek való kötés.)
                        Krisztina
                        4, 6, 8 és egy csecsemő
                        Privi helyett: anyatigris pont mamami kukac gmail.com

                        Comment


                          En ezt mar le sem mertem irni hogy gyermekagyasan nem hordozunk max ulve hosszu tavon okozhat problemakat.

                          Nekem nincs orias cicim de tej az boven en is azt tapasztaltam hogy a batyu pantja vaghat oda kell figyelni es inkabb atkotni mas kotesbe vagy valtogatni hogy elol/hatul legyen.
                          A karikas kendo a legjobb ilyenkor szerintem mert akkor kisebb terheles eri a ciciket

                          Comment


                            Köszi!

                            Úgy tűnik a bébinek is a karikás jön be leginkább.
                            Gyermekágy: hát az elsővel nem hordoztam és nem is bírtam volna ... Most simább szülés volt egyrészt, másrészt maga a szülésznő mondta, aki perinatális tanácsadó is, hogy ha nem bírom elaltatni a bébit cicin (mert annyi a tej, hogy folyton visszabukja, amitől felébred, mire újra cicit kér, majd visszabukja stb), akkor altassam hordozókendőben. De ettől függetlenül is: Ti hogy viszitek levegőre a nyári újszülöttet? Babakocsival? Nekünk most nincs is, mert a házban ahol lakunk se lift, se babakocsitároló, nagyobb szívásnak tűnik a babakocsi. (OK, Apa vihetné kendőben - ezt hosszú lenne kibontani, hogy miért nem.)
                            I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                            Comment


                              Anyatigris: a duplóra gondolni sem mertem már az elsőnél sem . Sajnos nekem még 1 éves korig volt vagy 3 mellgyulladásom. Igaz a "végére" egész jól megtanultam kezelni, de azért nem akarom kiváltani . Az FWCC nekem most nyomósnak tűnt, de azért az első hetekben tényleg nagyobb a ciciméret még nálunk is mint később . Jól esik a sorstárs együttérzés. Elismerve, hogy sokkal rosszabb, ha kevés tej van, azért kihívásos tud lenni ez a tejcsárda üzemmód is .
                              3 hetesen batyu, ez igen! Aztán valszeg én is hamarabb nekiállok a hátihordozásnak, mint múltkor (4 hónap azért elég késő ), mert a nagyobb gyerek menedzselése is könnyebb lesz, ha hátul van a pici.
                              I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                              Comment


                                latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Köszi!

                                Úgy tűnik a bébinek is a karikás jön be leginkább.
                                Gyermekágy: hát az elsővel nem hordoztam és nem is bírtam volna ... Most simább szülés volt egyrészt, másrészt maga a szülésznő mondta, aki perinatális tanácsadó is, hogy ha nem bírom elaltatni a bébit cicin (mert annyi a tej, hogy folyton visszabukja, amitől felébred, mire újra cicit kér, majd visszabukja stb), akkor altassam hordozókendőben. De ettől függetlenül is: Ti hogy viszitek levegőre a nyári újszülöttet? Babakocsival? Nekünk most nincs is, mert a házban ahol lakunk se lift, se babakocsitároló, nagyobb szívásnak tűnik a babakocsi. (OK, Apa vihetné kendőben - ezt hosszú lenne kibontani, hogy miért nem.)
                                A hordozókendőben altatás nem feltétlenül egyenlő a hordozással, tudom ez most furán hangzik de elmagyarázom a másodikat 2-3 hetesen már hátra tettem batyuban, itt volt az éppen 2 éves "nagy" így jobban tudtam vele is foglalkozni és a kicsi is megkapta a testközelséget amit igényelt. De nem sétálgattam vele sokat, itt a lakásban volt a hátamon a legtöbbször ültem, vagy csak itt helyben topogtam. Neki a lényeg az, hogy bújhasson, neked meg az, hogy a baba is jól érezze magát és hát te is
                                Nyári babával nincs tapasztalatom, eddig van egy januári és egy februári a harmadikat most szeptember végére várom. De az tuti, hogy "rendesen" nem hordoztam a gyermekágy végéig. Addig babakocsi ha menni kellett.
                                Az a baj, hogy kis túlzással teljesen mindegy hogy milyen szülés áll mögötted. Mert egy sima könnyű szülés után is az van, hogy méhed húzódik vissza az eredeti méretére, a megnyúlt méhtartó szalagok is kezdenek magukhoz térni stbstb. Ha ekkor elkezdesz elöl cipelni 3-4-5 kilót az nagyon nem egészséges. Most nem fogsz érezni semmit valószínű, ezek a dolgok hosszú távon bosszulhatják meg magukat. Pl egy jó kis változókori inkontinencia képében.
                                Bőven sokat olvasom, hogy x napos a gyerek és nagyot sétáltunk és hú de szuper, a többi anyuka meg vállvereget és gratulál, hogy milyen vagány a frissen szült kismama. Én ettől a falra mászom. Totálisan magányügy ki mit csinál a saját testével, alapból semmi közöm hozzá. De ne gratuláljunk hozzá és ne fessük le úgy, hogy ez milyen vagányság, bátorság. Mert inkább felelőtlenség. Igen van, hogy menni kell hiszen vannak nagyobb gyerekek. De azt a pár hetet mindenki kibírja babakocsival, óvatosan, segítséggel stb. Aztán lehet hordozni rogyásig
                                Bocsánat hosszú lett és remélem nem okoskodásnak vetted mert abszolút nem annak szántam hanem jó tanácsnak

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X