Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Tényleg igaz amit Yettap írt, óriási különbségek vannak márkákon belül is. Én is látom.
    Fidella az jó kis kendő, a meitai is szuper belőle mondjuk én csillagos fidellákkal kötöttem eddig csak.
    A hordozóházba, vagy bármilyen hurci klubba elmenni és kendőket próbálni tök jó ötlet. A hordozóházban didymos, hoppediz, liliputi kendő van, meg talán bbslen. Klubba is érdemes próbálni, esetleg kölcsönözni. Vannak tök jó hordozós babák amikkel várandósan is lehet próbálni kendőt. a próba sokezer feleslegesen kidobott pénzt tud nálad tartani. S akár egészen meitaiba való kerülésig lehet kölcsönözni kendőket.
    Ez az elméleti véleményem. A gyakorlati hogy ha megtetszett egy kendő, ráérzésre akkor azzal jól lehet kötni nekem az ilyen megérzésből vett kendőim megvannak vagy ha eladtam újra olyat veszek.
    "Azé a világ, aki teleszüli"
    2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

    Comment


      Yettap, köszönöm szépen a részletes leírást! És a segítség felajánlását is, valóban jó lenne sok féle kendőt kipróbálni, megfogdosni! Lehet, hogy felkereslek majd! Először mindenképp szeretném előre kötni fwcc-vel, szóval hosszú kendő fog kelleni, de talán 5-ös (410-420cm) elég lesz. Erre biztosan kapok választ a hordozóházban. Hogy hátra milyen kötést használunk majd, arról még lövésem sincs... Hú hát akkor ez az egy kendő végig gondolata elég amatőr volt...nem baj, végül is, ha kezd kényelmetlenné válni és nincs lehetőség újat venni, ott a másik két hordozó.

      Akkor a használt, betört kendő lesz nekünk a megoldás, mert nem igazán ismerek nagybabával kendőző anyukákat. És mindenképp olyan, amit előtte meg tudok nézni.

      Kotta, tényleg, ez a hosszú kölcsönzés eszembe sem jutott. Ez is egy jó megoldás lehet! Bár azért remélem, hogy sikerül megtalálni és megvenni azt a kendőt, amiben szívesen hordozok jó sokat!

      Köszönöm lányok! Jó, hogy vannak még itt olyanok, akik segítőkészen válaszolnak kezdő kérdésekre!

      Comment


        nagyon szivesen szerintem mindenki orul ha van itt egy kis elet
        ​​​​​

        Comment


          Ha már van itt egy kis élet, jövök én is kérdezni.
          3. babát várjuk, egyáltalán nem vagyok valami nagy kendős, az is szép teljesítmény volt, hogy eddig mindkét gyerekemmel kendőztem 8-10 hónapos korukig, de nem lettem sajnos igazán ügyes. A nagyot még csak előre kötöttem, a kicsit szinte születésétől hátra. Igazából nem is halmoztam fel nagy kendőkészletet, van egy nagyon hosszú Storche leo-m (7-es vagy 8-as, nem is tudom), a férjem 2m magas, s ezt néha ő is használja. Batyukendőnek egy vatanai: puha, vékony, picibabás, meg egy Lujzus-féle, amit a mintája miatt szerettem meg, és azt hiszem, mázlim volt, mert jó széria lehet, nagyobb babával nagyon jó kis stabil batyukat tudtam vele csinálni. Meg van egy zara karikásom, azt eléggé alkalomszerűen használtam, és leginkább amikor icipicik voltak.
          Most nagyon csábít, hogy a bővítsem a készletet. Valami olyasmivel, amit az én tehetségtelenségemmel is meg lehet kötni. A méretben 5-ös vagy 6-os játszik, szívesen kötném eleinte előre, és nem bánnám, ha nem lenne olyan szuperhosszú (én 168/ca.62 vagyok, nem annyira nagy). Aztán később esetleg háti kötéshez is jó lenne. A kicsivel csak batyut kötöttem, volt néhány gyenge próbálkozásom duploval, talán ezúttal megtanulom azt is. Ja igen, Facebookon én sem vagyok, nézegetem a használt piacot, új is szóba jöhet (vsz nem ő lesz az utolsó gyerekünk, ki tudnám használni). Olvasgatás, próbálgatás alapján most egy didymosra hajlanék, de még nem döntöttem el véglegesen. Ha új kendőt választok, mire érdemes szerintetek figyelni, azon kívül, hogy szép legyen. (Így a 3. gyerekre is brutál amatőrnek érzem magam.... , ráadásul időközben kiköltöztünk Angliába, és itt aztán senki nem kendőzik, legalábbis az én környékemen).
          Bocs, kicsit hosszú lett!
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

          Comment


            lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ha már van itt egy kis élet, jövök én is kérdezni.
            3. babát várjuk, egyáltalán nem vagyok valami nagy kendős, az is szép teljesítmény volt, hogy eddig mindkét gyerekemmel kendőztem 8-10 hónapos korukig, de nem lettem sajnos igazán ügyes. A nagyot még csak előre kötöttem, a kicsit szinte születésétől hátra. Igazából nem is halmoztam fel nagy kendőkészletet, van egy nagyon hosszú Storche leo-m (7-es vagy 8-as, nem is tudom), a férjem 2m magas, s ezt néha ő is használja. Batyukendőnek egy vatanai: puha, vékony, picibabás, meg egy Lujzus-féle, amit a mintája miatt szerettem meg, és azt hiszem, mázlim volt, mert jó széria lehet, nagyobb babával nagyon jó kis stabil batyukat tudtam vele csinálni. Meg van egy zara karikásom, azt eléggé alkalomszerűen használtam, és leginkább amikor icipicik voltak.
            Most nagyon csábít, hogy a bővítsem a készletet. Valami olyasmivel, amit az én tehetségtelenségemmel is meg lehet kötni. A méretben 5-ös vagy 6-os játszik, szívesen kötném eleinte előre, és nem bánnám, ha nem lenne olyan szuperhosszú (én 168/ca.62 vagyok, nem annyira nagy). Aztán később esetleg háti kötéshez is jó lenne. A kicsivel csak batyut kötöttem, volt néhány gyenge próbálkozásom duploval, talán ezúttal megtanulom azt is. Ja igen, Facebookon én sem vagyok, nézegetem a használt piacot, új is szóba jöhet (vsz nem ő lesz az utolsó gyerekünk, ki tudnám használni). Olvasgatás, próbálgatás alapján most egy didymosra hajlanék, de még nem döntöttem el véglegesen. Ha új kendőt választok, mire érdemes szerintetek figyelni, azon kívül, hogy szép legyen. (Így a 3. gyerekre is brutál amatőrnek érzem magam.... , ráadásul időközben kiköltöztünk Angliába, és itt aztán senki nem kendőzik, legalábbis az én környékemen).
            Bocs, kicsit hosszú lett!
            Indítsál te is kereső topikot. sok-sok szép ajánlatot fogsz kapni. Itt a mamamin belül simán kölcsönbe is kaphatsz, hisz megbízunk a régi motorosokban (gyakorlatilag akik itt maradtak). Didymos szerintem tökéletes választás, meg úgy általában a régről ismert "alapmárkák" . Hordozási tanácsot nem nagyon tudok adni, mert a harmadik gyerekkel sem tanultam meg eddig a duplót, csak a sima batyut. Nekem ez gyors és kényelmes kötés. Ha még csak az elsővel lennék, akkor iszonyat halmozásba kezdenék és minden, de minden kötést megtanulnék, vagy, ha még terveznénk minimum 2 gyereket.
            Én pont most gondolkoztam el rajta, hogy nemsoká visszamegyek dolgozni, így még kevesebbet fogok hordozni, szinte semmit. Úgy elszorult a torkom nem a kendő miatt, hanem ez jelzi, hogy vége egy korszaknak.
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

            Comment


              Nori

              en a masodiknal kotottem eloszor duplot na az lett az "uj batyum" nagy babaim vannak kb ezerszer kenyelmesebb nekem a duplo mint a batyu.

              Comment


                Köszönöm! A topikindítás jó ötlet. Egyelőre kicsit kivárok, hátha szerdán kiderül, hogy inkább fiúsabb vagy lányosabb irányba érdemes mozdulni. Próbálom magamban azt is körvonalazni kicsit jobban, hogy mit is akarok.
                Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                Luca, B (2015) & F (2017)

                Comment


                  lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Köszönöm! A topikindítás jó ötlet. Egyelőre kicsit kivárok, hátha szerdán kiderül, hogy inkább fiúsabb vagy lányosabb irányba érdemes mozdulni. Próbálom magamban azt is körvonalazni kicsit jobban, hogy mit is akarok.
                  Ha nincs elképzelés, akkor is jó egy topik indítás. Sőt, talán még jobb is így. Válogathatsz. És lehet, hogy a kapott ajánlatok fogják megadni a végleges irányt.
                  De amúgy tényleg a kölcsönzés az egyik legjobb módja a próbálgatásra. Ha megveszel egy kendőt, és mg sem jön be, akkor tök nehéz továbbadni. Én jártam már úgy, hogy volt egy naaaagy szerelem kendő és végre sikerült levadásznom egyet abban a méretben amit szerettem volna, de nem volt kényelmes (Lana kékfestő - még mindig bele vagyok zúgva, de nekem nem jött be sajnos), annyira sajnáltam, szinte bele betegedtem, hogy még sem ez az én kendőm. Nekem nagy csalódás volt. És a szívem szakad meg, hogy el kellett engedjem.
                  Szóval puding próbája az evés. Tényleg érdemes kipróbálni.
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nori
                    Bezony. Hüpp
                    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                    Comment


                      Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                      Bezony. Hüpp
                      mindennek a vege egy masik dolog kezdete. hogy nagyon filozofikus magassagokba torjek
                      uj izgi dolgok jonnek iskola ujra munka stb. mas de nem feltetlenul rosszabb.
                      de tudom mit erzel nekem is "kapuzarasi" panikom van hogy most mi lesz velem a folyamatos babautanpotlas nelkul

                      Comment


                        Egyelőre nekünk csak rugalmas kendőnk van, Gremese. Már azt hittem, belejöttem a kötésbe... A fiam nagyon mozgékony (4 hónapos), sokszor rugdos, ficánkol, kifeszíti magát, "felül" a kendőben, pár perc múlva már lóg a feje, lába, az egész tartása borzalmas. Amúgy szeret hordozva lenni.. csak hát izgága.

                        Kb. 3 hónapos korától (többek közt emiatt) inkább a csatosban hordozom, de a napokban olvastam, hogy hiába az újszülött szűkítő, ülni nem tudó, sőt, járni nem tudó babáknak nem ajánlott! Ezért szeretnék egy szövöttet, de a rugalmas kendő miatti csalódások után nem tudom, érdemes-e?

                        Gondok:
                        • Nincsenek M alakban a lábai, sokszor még csak vízszintesen sem.
                        • A fejét általában (95%) a bal oldalon tartja és pár percen belül az egész gyerek elcsúszik abba az irányba. (Csatossal ilyen probléma nincs!)
                        • Hamar lazul a kötés: a baba háta, nyaka kifelé dől, hiába húzom meg újra és újra.
                        • Mikor elalszik, nagyon púposodik a háta, összegörnyed.

                        Nagyon szeretnék megtanulni szépen kötni! Nekem bejött a csatos az egyszerűsége és a biztos tartása miatt, de most, hogy "megvilágosodtam", nem jó érzéssel teszem bele.

                        Comment


                          ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Egyelőre nekünk csak rugalmas kendőnk van, Gremese. Már azt hittem, belejöttem a kötésbe... A fiam nagyon mozgékony (4 hónapos), sokszor rugdos, ficánkol, kifeszíti magát, "felül" a kendőben, pár perc múlva már lóg a feje, lába, az egész tartása borzalmas. Amúgy szeret hordozva lenni.. csak hát izgága.

                          Kb. 3 hónapos korától (többek közt emiatt) inkább a csatosban hordozom, de a napokban olvastam, hogy hiába az újszülött szűkítő, ülni nem tudó, sőt, járni nem tudó babáknak nem ajánlott! Ezért szeretnék egy szövöttet, de a rugalmas kendő miatti csalódások után nem tudom, érdemes-e?

                          Gondok:
                          • Nincsenek M alakban a lábai, sokszor még csak vízszintesen sem.
                          • A fejét általában (95%) a bal oldalon tartja és pár percen belül az egész gyerek elcsúszik abba az irányba. (Csatossal ilyen probléma nincs!)
                          • Hamar lazul a kötés: a baba háta, nyaka kifelé dől, hiába húzom meg újra és újra.
                          • Mikor elalszik, nagyon púposodik a háta, összegörnyed.

                          Nagyon szeretnék megtanulni szépen kötni! Nekem bejött a csatos az egyszerűsége és a biztos tartása miatt, de most, hogy "megvilágosodtam", nem jó érzéssel teszem bele.
                          a rugalmas kendo es a szovott kendo kozott eg es fold a kulonbseg tehat ne tantoritson el egy esetleges rossz elmeny a rugalmassal. Egy 4 honapost en mar nem is raknek rugalmasba. Ha szerrtnel szovott kendozni kerd tanacsado segitseget vagy akar egy tapasztaltabb anyukaet. A 3 honapos baba csatosban tema eleg megoszto vannak olyan hordozasi iranyzatok amelyek szerint rendben van es vannak akik ellenzik en a leghatarozottabban az utobbiba tartozom. Egy csatos hordozoban ul a baba nem valosul meg a csigolyarol csigolyara torteno megtamasztas. Ha egy baba meg nem ul en nem ultetnem magatol.
                          Budapesti vagy? a hordozohazban is szivesen segitenek illetve kb minden keruletben van hordozos klub profi tanacsadokkal. Termeszetesen videken is vannak tanacsadok erdemes utananezni.

                          Comment


                            a rugalmas kendo es a szovott kendo kozott eg es fold a kulonbseg
                            Állítólag a Gremese rugalmas kendői valahol a szövött és a rugalmas között vannak az anyagot illetően. Ez akkor tűnt fel igazán, mikor YouTube videókat nézegettem, és valóban, az átlag rugalmashoz képest más.

                            Budapesti vagy? a hordozohazban is szivesen segitenek illetve kb minden keruletben van hordozos klub profi tanacsadokkal.
                            Utánanéztem a Hordozóháznak, eddig több helyen olvastam róla, de egész máshogy képzeltem el. Épp kedden megyünk Pestre ügyet intézni, amúgy is húztam a számat, hogy a legnagyobb melegben vonatozzunk, úgyhogy korán elindulunk és akkor tervek szerint ott töltjük a délelőttöt!

                            Comment


                              Még valami, a csatossal kapcsolatban: szerinted akkor már mehet, mikor még nem jár, de stabilan, önállóan ül? Vagy tényleg inkább totyogós korban érdemes ezt elővenni?
                              Kicsit rosszul érzem magam emiatt, meg nem tetszik, hogy félrevezetik az embert (lásd még: kenguru). Milyen problémák adódhatnak túl korai SSC használatból? Mozgásfejlődésre hatással lehet, esetleg évek múlva jelentkezhetnek problémák?

                              Comment


                                ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Még valami, a csatossal kapcsolatban: szerinted akkor már mehet, mikor még nem jár, de stabilan, önállóan ül? Vagy tényleg inkább totyogós korban érdemes ezt elővenni?
                                Kicsit rosszul érzem magam emiatt, meg nem tetszik, hogy félrevezetik az embert (lásd még: kenguru). Milyen problémák adódhatnak túl korai SSC használatból? Mozgásfejlődésre hatással lehet, esetleg évek múlva jelentkezhetnek problémák?
                                hat ez meg megosztobb kerdes ennem tennem akkor se csatosba csak ha mar totyog de amugy ha mar onalloan ul akkor a hivatalos allaspont szerint mar mehet. Mondjuk nekem mindharom elobb allt fel es lepegetett kapaszkodva minthogy ult volna szoval nalunk ez kicsit mas volt
                                igen valoban felrevezetoek ezek a dolgok a gyartokat altalaban a profit erdekli legjobban es ha belevagnak a dobozba egy ujszulott szukitot azzal tobbet adnak el... de gondolj arra hogy tajekozodsz kerdezel ami a legokosabb dolog amit tehetsz.
                                A tul korai csatos hasznalat hatasai tema eleg osszetett. Mert van amelyik babanak kutya baja sem lesz tole de van akinel elofordulhatnak problemak abbol hogy nem jol terhelodik a gerince. de ez rendkivul osszetett dolog hiszen ezer dologtol fugg. mennyit hordozodik mekkora a baba hol tart a mozgasfejlodesben stbstb. tehat ne ugy kepzeld el hogy na ha belerakod a csatosba akkor itt a vilag vege hanem inkabb ugy hogy nem a legegeszsegesebb valasztas. Hatassal lehet a mozgasfejlodesere is es kesobb is okozhat gondot ha okoz deaz is lehet hogy nem okoz. En ugy vagyok vele hogy inkabb nem kockaztatok meg valahogy nekem olyan termeszetellenes egy ekkora baba csatosban de ez viszont mar abszolut szubjektiv velemeny.Vannak ugynevezett felcsatos hordozok azok tulajdonkeppen otvozik a csatost es a szovott kendot. esetleg nezzetek meg azokat is ha a szovott kendo valamiert megsem jonne be kompromisszumnak jo lehet

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X