Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hú, Nóri, nálatok is? Hozzám jött a szitakötős kendő , jó sokat használtuk. Most kevésbé, mert már 11 kg a kölök és nehéz karikásban ...
    Persze próbálkozok kitartóan a NEM-el is, meg néha jobb, ha rá se nézek pl. tükörből, akkor kevésbé akar "mókázni". Egyébként házon kívül kevésbé, de idővel ott is. Ha hosszú az út, akkor a végére tuti, hogy kibontja a kontyot, copfot, bármit amivel próbálkozom. Múltkor egy esküvőn meg is kaptam, hogy miért nem kötöm össze a hajam, akkor nem húzná. Hát khm, úgy kezdtük az esküvőzést, de a vacsorára ugyebár már nem maradt belőle semmi.
    És igen, otthon tutira unatkozik háton. Leteszem napközben, de este már nem mindig akar lemenni, vagyis engem is akar a játszáshoz. Na meg van egy extra érzékeny alsó lakónk, akit este zavar a mászás hangja . De annyira, hogy feljött emiatt szólni. No megígértük, hogy akkor nem. De persze ne is zuhanjanak tárgyak a padlóra, ne kopogtasson, csapdosson stb. Na hát ezt elég nehéz, ha nem vagyok a környéken (azaz pl. fürdetek, etetek másik gyereket).
    Viszont valamelyest jobbnak tűnik, ha nagyon alacsonyra kötöm (majdnem a popómat veri), akkor már a fejkendőt nem annyira tudja lehúzni a hajamról, ha bekötöm a fejem. Hát nem egy élmény. Azért ha nagyon nekidurálja magát így is eléri, de valamicskét segít.
    Ja és kendőben is szokta meg az elalvást, mondjuk akkor legalább le tudom fogni a kezét, ha altatom ...
    SZIJAAAAA! Dejó!!!

    Régen és is nagyon lentre raktam a kölköt, de aztán zavart, hogy nem tudok vele úgy kommunikálni. de mondom, Lucán kívül a másik kettő nem tépázott. furi, de ez engem nem zavar annyira. Csak az a rész, hogy lenyelheti - és tutira próbálkozik ezzel, mert mindent a szájába töm.

    alsó szomszédos dologhoz nekem sincs más hozzáfűzni valóm. Basszus!
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      latonya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Férjem is az úszósapkával jött. Kíváncsi lennék mit szólna hozzá, ha felvenném . Az esküvőn meg egyenesen frenetikus lett volna . Így is olyan megértő volt a násznép, nem ?!
      Hát az alsó szomszéd külön eset. De mi inkább később fekvők vagyunk ő meg korán megy dolgozni, valamelyest kompromisszumot kellett kötni, abban a reményben, hogy így nem lesz nyílt háború. Mondjuk, hogy tényleg jobb-e neki a gyereksírás, mert elvettem a kopogós játékot vagy a kopogás abban nem vagyok biztos .
      A babakarám/járóka felmerült, de ugye abból meg az unatkozó ded lelkesen kidobál mindent (puffanás), ha meg nincs benn vele játék, akkor visít ... De azért az igazat megvallva, valahol erre van egy lehetőség, hogy a nem túl nagy lakásunka végül elhozzuk anyukáméktól a járókát (türelmesen kerülgetjük majd napközben) és estére kizárólag puha játékot adunk be neki ... És ha ezek után kiderül, hogy akkor is visít, akkor felmondok . Biztos, hogy ez a szomszédosdi rosszat tesz a hordozás imázsának, valszeg még akkor is, amikor pl. altatom, hiszen emiatt időnként kényszerűen van benne. De sajnos nem korlátozódik ilyenkorra a hajhúzás és már azelőtt is volt, hogy derék szomszédunk meglátogatott minket azon a bizonyos estén .
      Nálunk a járóka sem vált be. Amikor a nagylányt beleraktam, akkor szegénykém büntinek gondolhatta. Annyira bepánikolt amikor bele tettem. Szóval nekünk van, de azt az egy alkalmat leszámítva nem is használtuk aztán már a többiekkel sem. Szeparációs szorongás nagyon erőteljes ebben a korban. Bár egy próbát megér, vagy egy ajtóra szerelhető biztonsági rács.
      Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

      Comment


        nekunk sosem volt jarokank se karamunk de utobbi egy fokkal gyerekbaratabb mint ajaroka azert javasoltam azt. akar a bejaratot is el lehet vele barikadozni mint egy ajtoraccsal.

        a szomszed dolog valoban gaz de maximalisan megertem hogy nem akarrok haborut nem jo az senkinek. de talan egy picit lehetne megertobb....

        Comment


          Köszi a tippeket csajok! Jó kis brainstorming . Ajtórácsunk van egyébként a gyerekszobán, a gyerekszoba a karám , viszont így értelemszerűen nincs szivacs az alján, szóval azért szöget ütött a fejemben ez a karám dolog (köszi Yettap!). De hát ma sem maradt meg a kicsi békén a "rács mögött". Nagggyon jókedvük volt. A nagy bohóckodott a fürdőszobából hogy a kicsi visítva nevessen (tényleg visítva, hogy tudnak ilyen hangosak lenni ?! ). Ha becsuktam a szobaajtót is, nem csak a rácsot, akkor meg sírt. Végül muszáj volt feltennem. Miközben kötöttem a csillagokat láttam. Csatt a hajamból azonnal ki és masszív húzás, de aztán jól lelógattam szegényt hátul, fejkendő a hajamra és így utána már elment. Más kérdés, hogy így a derekamnak nem esett jól. Hát remélem, hogy belátható időn belül lehet az értelmére hatni. Pl. azzal, hogy ha nem húzza a hajamat akkor feljebb jöhet és láthatja a vállam fölött a nagytesót . Nagytesó az ász természetesen.
          I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

          Comment


            amugy miert furodnek kulon? tedd be a nagy melle a kadba az tuti tetszene neki

            Comment


              Milyen kendőt ajánlanátok? Én most ezzel a Nanduval szemezek, valakinek van tapasztalata esetleg? Köszi
              https://pepita.hu/hordozokendo-c1325...2767?from=list
              Nandu Klasszikus Hordozókendő különböző színekben - L #olcsó áron a Pepitán. #Miért [olcsó]? Mert a termék a #gyártótól #nagykertől #importőrtől érkezik közvetlenül Hozzád! Pepita.hu - Online gyermekáruház

              Comment


                Hát minket tutira nem tudna senki sem elviselni fenti szomszédnak. Az enyémek semmit sem csinálnak csendben és lassan elindul a legkisebb is.
                A hajhúzásról én most próbálom leszoktatni a pindurt. Sajnos azonnal rástartol a tesók hajára is.
                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                Comment


                  Nekem az első kendőm Nandu volt, de jóval olcsóbb volt anno, mint a használt, de jobb minőségű. Én nagyon szerettem, de állítólag az enyém jó szériás volt. Nekem semmi bajom nem volt vele. De ahogy látom, pár ezer ft-tal többért már lehet kapni használtan didt pl. Viszont, ha ez a lélektani határ amit egy kendőért ki tudsz adni, akkor jó választás (nandut használtan 3e ft-tól már lehet amúgy kapni, csak nem sokan árulnak).
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                  Comment


                    Nekem is volt egyszer egy jó szériás nandum, használtan vettem. Nandunál szerintem sokkal jobba a valóban használt, legalább legyen már kicsit betörve. De a végén csak elhajlottam márkásabb felé,mert ég és föld a kettővel kötni. Sajnos hallottam olyanokról, akiknek a nandu nehezen köthetőségek elvette az egésztől a kedvét. Jobb egy használt, de márkásabb és betört kendő szerintem. (De én nem vagyok hordozási tanácsadó!) Viszont ha nandut veszel, akkor mindenképp dobd ki a használati utasítást!!! Abban nagyon gáz kötési módok vannak. Messziről felismerni, hogy ki az, aki annak a használati utasításából tanult kötni. Neten vannak jó videók, azokat érdemes nézegetni.
                    Nézz körül, hogy van-e közeletekben anyukás, hordozós klub - ott tudsz tapogatni, megnézni, összehasonlítani.
                    A, Momo (2012) és Maci (2014) boldog anyukája

                    Comment


                      Nekem is nandu volt az első kendőm, de az L-es méret az csomó kötéshez kicsi volt. Főleg h. mosásban többet ment össze mint a gyártó szerint kellett volna. Nem gondolom h. annyira rossz választás kendőben, de vastag és kezdő kendőnek egy didymos sokkal jobban használható, és használtan nem kerül sokkal többe. vagy a hoppedizek is jó fajták. Én hosszabb távon nem szavaznék a nandura.
                      "Azé a világ, aki teleszüli"
                      2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                      Comment


                        Aminap került elő a nandu használati utasítása, kötési útmutatóval. Az alapján ne tanuljon senki sem, de kiegészítésnek jó lehet. Pl, ha valaki elmegy egy tanácsadásra és nem jegyzi meg elsőre, hogy mikor melyiket kell alulra-felülre vezetni, akkor jó lehet. videót is csak akkor használj, ha egy megbízható ajánlja, mert láttam már gáz videókat is. Didire szavazok én is!!!!!!! Szerintem is a legjobb tanulós kendők egyike.
                        Mondjuk ettől függetlenül én azért szeretem a nandukat. De hiányzik a végéről a csapás Én nagyon szerettem az enyémet. De mikor lett ez ilyen drága? 5-6 éve még 5e Ft-ért lehetett venni újonnan!
                        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                        Comment


                          a nandu szerintem tragedia (tudom volt par jo szeria csak engem kerultek el) nekem is van tobb ismerosom akinek a kedvet egy betonkemeny kezelhetetlen kenyelmetlen nandu vette el a hordozastol.mert az ara miatt azt vettek meg es hat szornyu volt
                          ezerszer inkabb egy hoppe egy didy ahogy elottem is irtatok

                          Comment


                            nadut csak használtan, bár kemény és nehéz, liliputi is hasonló áron van. Nekem csak egy bizonyos súly után vannak problémáim. Én vagyok a rossz példa nekem kengurum van. Bár most erszényt szeretnék.
                            Kriszti

                            Comment


                              Hát vidáman hangoskodunk tovább .
                              Kendők: szerintem sem érdemes Nanduval kezdeni és ha mégis akkor csakis betörten. Az első gyerekkel én is használtam egy Nandu-t is, amit sokadikként örököltünk. Tulajdonképp elment, de Hoppedizzel tanultam (az is mienk volt kezdettől) és eleinte nem is igazán ment a Nanuval. Sima csíkos Hoppe-t már 10e Ft alatt lehet kapni, megéri. És persze a Didymos is jó.
                              A Nandu még megvan tartaléknak, de elő se vettem még a másodikkal ...
                              I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                              Comment


                                Ja persze használtan gondoltam a Hoppe-t a fenti áron. De a kendőknek inkább csak használ a használat .
                                I, (M 2012) és (L 2017) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X