Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kérdések zöldfülű hordozósoktól

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jaja,Eszter!
    Nehezebb a kezed emelni ha rajta van a lehúzott széle.Ezért nem szerettem a karikást.
    (mondjuk az magától terült a vállamon-de akinek kölcsönadtam az szereti)
    Ha csak sétálok(ami ritka)akkor lehúzom és feltűröm a kötések széleit,ha bármi mást csinálok,akkor meg egy idő után "feltúrom" az egészet.
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    Comment


      Hát, Eszter, sajna, ez egy ilyen műfaj , de pl a babaslings a párnázás miatt a nyakat sem nyomja, ott nem zavar annyira, ha felcsúszik... Mondjuk én a kendőt jobban csípem, de apa slingezik.
      Anna

      Bence
      (080930), Róza (140428)

      Comment


        laverne eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ági!
        A természeti népek nem vacakoltak sokat azzal, hogy miben (hogyan) hordozzák a gyerekeket. A hordozás létszükséglet, a mindennapok természetes és elengedhetetlen része, az éppen kéznél lévő és megfelelő megoldásokat használták és használják ma is, és működik.
        Az általunk hordozókendőnek nevezett dolgot Európában találták ki, jellemzően a nyugati társadalmak igényeinek kielégítésére, úgyis mint:
        - stabil legyen a kötés, jól tartson hosszútávon
        - legyen jól körültekerve, körülkötve, messziről látszik, hogy ez biztonságos stb. sorolhatnám
        Ezeknek az igényeknek tényleg a keresztsávolyban szőtt hordozókendő a legmegfelelőbb (és ezekhez a kötésekhez a legkényelmesebb is), de hordozáshoz bármi más eszköz is megfelelő és jó lehet, ami működik.

        Üdv,

        Éppen ezért nem értem, h. akkor mi miért vacakolunk ezzel?
        Ne értsetek félre, de ez már megint egy olyan "luxus", amit mi Európaiak (?) hoztunk létre. Hiszen pont az a lényeg, h. "A természeti népek nem vacakoltak sokat azzal, hogy miben (hogyan) hordozzák a gyerekeket. A hordozás létszükséglet, a mindennapok természetes és elengedhetetlen része, az éppen kéznél lévő és megfelelő megoldásokat használták és használják ma is, és működik."
        És gondolom, ezek a népek a szöggel sem vacakolnak
        Á., K., S. és R. anyukája

        Comment


          köszi!
          a szerint a 420-as elég, kivéve a cross carry és a wrap cross carry-t. ezek elől, vagy hátul-hordozási módok?
          a tapasztalatotok szerint tényleg elég ez a 420?

          Comment


            karaszeszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Amikor lehajtod vállnál, hogy szorosabb legyen, az nektek nem akadályozza a másik kéz emelését. Vagy ez ilyen műfaj, bele kell törődni?
            Nekem bohém mama erszényem van. Szeretem, szeretem, de csak rövid időre. Viszont van ez a Scootababy. Bár még nem próbáltam, de azt mondják, a legtutibb csípőhordozó!
            Megyek is a lebeszélős topicba, kérlek, beszéljetek le róla!!!! (könyörgősmiley)
            1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

            Comment


              zsuzsmuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ezt az Amazonast en nem ajanlanam, mert nem megfelelö a szövese. Az Amazonas topicban erröl ir reszleteket is. Akkor mar inkabb egy Nandut, ami tan meg olcsobb is.
              köszönöm, elolvastam a topicot
              "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
              Botond, Ábel, Áron és Anna

              Comment


                Blani, mi ez a Scootababy? Nekem csak rendelnem kell valamit csípőhordozásra, és akkor menni fog a csípőzés a kendővel is... (ugyanez volt a háton hordozással is, rendeltem MT-t, mert apa rábeszélt, hogy jobb lesz, azóta ezerrel hátizunk kendővel, persze nem bánom az MT-t, mert nagyon jó és szép lesz )

                Én azt nem értem a csípőn hordozással kapcsolatban, hogy alapvetően ha csípőn van a gyerek, akkor mit lehet mellette csinálni? Vagy Ti mikor használjátok? Én közlekedésre tudnám egyenlőre elképzelni, mert tegnap ha bármit meg akartam fogni, Natasa már nyúlkált, hajolt kifele, kész életveszély volt, amit művelt. Persze könnyebb volt, mint mikor kézben cipelem És ez nagy előny!!!
                Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                Comment


                  Illa, téged ki kéne találni!!!!

                  amúgy én félvállasra CSAK slinget venném, az a leggyorsabb. mondjuk az erszén ysem lehet rossz, de meg vagyok győződve, hgoy azt nem lehet annyira passzentosra húzni.

                  amúgy meg a Kismama szövése valóban nem megfelelő, főleg nagy súlyú gyermeknék. És batyunál nagyon sok kis trükk, praktika van, hgoy igazán kényelmes legyen. PL. hajtogatni a vállon a szárat vagy magasabbra tenni, vagy a felső szegést is lehetne kicsit szorosabbra húzni. ehhez kérd egy szakértő segitségét!

                  kendőben meg ha engem kérdezel: DIDYMOS! de sokan a lanára esküsznek vagy mások a Girasolra. ezek is prémium-kategóriások. már ami a puhaságot, kénylemet és szépséget illeti. más nem is számit.

                  És az is biztos, hgoy a természeti népek nem vacakolnak milyen szövésű a kendőjük, de szerintem azok iszonyú kényelmetlenek lehetnek!!! 2-3 órán át egy vékony vászoncsikkal félvállon vinni egy egyévest????? soha! való igaz, hogy nekünk jobb dolgunk van!! és kell is, akárki akámit mond!
                  Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2009.05.13., 10:09.

                  Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

                  Comment


                    Scootababy tök béna, az csak csípőre jó. akkor már sokkal-sokkal jobb egy Sling
                    Dius vagyok
                    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                    Comment


                      Kincsanya! Én 164/54 vagyok, az 5-ös nekem elég háti zsebes kereszthez másfél éves gyerekkel, és múltkor kötöttem ugyanilyet elöl zsebesben 3 hetessel, ahhoz is elég volt. De a biztos a 6-os méret szerintem...NIncs a környékeden valaki, aki tudna segíteni, kipróbálni, kötni egyet? Akkor lehetsz csak biztos a méretben.
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                      Comment


                        Íme:http://www.naturalmothering.co.uk/st...7b2bdd301709ff

                        Hát először nekem akkor jött volna jól, amikor babakocsival mentem (vásárlás) és Tomi elunta a dolgot. Olyankor általában elég csak kis időre kivenni, aztán vissza a kocsiba. Szóval tök jó lenne, ha azért nem szakadna le a kezem és tudnám tolni a babakocsit is. Akkor volt olyan, hogy náthás volt, nagyon folyt az orra, a hátamon nem tudom törölgetni. Szóval akkor meg MT-vel kötöttem csípőre, hosszabb távon is egész kényelmes! Viszont, ha már nagyobb lesz, le-fel kell pakolni, akkor már nem valami egyszerű a MT-t kötözgetni. Erre vettem a bohém mamát. Viszont az meg csak rövid ideig kényelmes...Meg lehet, hogy én vagyok béna, de még mindig a leggyorsabban a Manducába rakom, hátra. Na, mire ezt leírtam, már le is beszélem magam a Scootababyről...
                        1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                        Comment


                          rasmia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Scootababy tök béna, az csak csípőre jó. akkor már sokkal-sokkal jobb egy Sling
                          Lehet hátra is rakni! http://www.sobebabies.com/shop/scoot...ier-p-360.html
                          1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

                          Comment


                            oh, hát ez esetben hogy tudnék én bkit is lebeszélni?
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              kincsanya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              köszi!
                              a szerint a 420-as elég, kivéve a cross carry és a wrap cross carry-t. ezek elől, vagy hátul-hordozási módok?
                              a tapasztalatotok szerint tényleg elég ez a 420?
                              Ezek az elöl zsebes keresztezettek akarnak lenni (sajátosan fordítja angolra a kötések neveit a didymos), tehát ezekhez a 6-os kendőt javasolja. És szerintem is rizikós az 5-ös, pláne, ha szülés után van az ember.
                              Emma
                              R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                              gemmamamami@gmail.com

                              Comment


                                kincsanya eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                valaki megszakértene?
                                biztosan van valahol erről szó, esetleg, kérlek, linkeljétek be. szóval, nem tudom mekkora kendő kellene nekem? újszülötthöz, zsebeskeresztezett kötés szeretnék egyelőre. 168 vagyok, 63 kg.
                                köszönöm a segítséget
                                Kincsanya: mi is 420-es kendővel kezdtünk (Nandu), és nagyon vertem a fejem a falba, hogy nem nagyobbat vettem. aztán rájöttem, hogy necesen, de megy az elöl zsebes is vele (vagy csak lefogytam? ) hátizsebes simán.

                                merre laksz?
                                Émi, Emma Boróka (2008.04.)és Hanna Dorka batyubaba (2010.03.)

                                http://emilialkot.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X