Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

táskák hordozáshoz

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Én általában rengeteg cuccal közlekedek, szóval én úgy érzem, nekem simán kell ekkora táska, ha Bogival elindulunk valahova egy fél napra. A szigeten mondjuk extrém sok cucc volt nálam: pelenka, váltásruha, homokozó, labda, pokróc, személyes cuccok, enni-, innivaló, naptej, közösbe vitt gyömölcs... És uyge nem kis helyet fogalal a kendő sem, amit én most már rendszerint csak cipelek (vagy max. hazafele úton használok). De még a szigeten is befért minden, sőt, visszafele is befért minden (akkor már a kendő használatban volt, de Bogi bárányát és az ő kis hordozókendőjét el kellett raknom), és még mindig lehetett volna pakolni bele, mert háromféle "szorosságban" lehet becsatolni. Sok zsebe van, az is tök jó. főleg az oldalán levő zsebeket szeretem nagyon, oda pl. tök jó pénztárcát berakni, ha az oldalamon van a táska. Viszont ha menetközben venném át hátra, akkor azért a tárcámat átpakolnám máshova.
    az enyém teljes egészében az eredeti szabásminta alapján készült, mert Jucuuék nem mertek a tudtom nélkül belenyúlni, pedig megtehették volna, mert a (nem tudom értelmesebben megfogalmazni) a "lecsukó" része nagyon hosszú, és ha nincs baromira kitömve a táska, akkor ez hosszú, túlér a táskán, ezért ha betépőzárazom, elég idétlen. Szóval ha egyszer valaha varrógépközelbe jutok, én ezt le fogom vágni rövidebbre. Úgyis a tépőzárazás miatt nagyobbra is állítható. Így viszont BKV-n nem is merem a hátamra venni, mert lényegében anélkül simán bele tud nyúlni bárki, hogy kinyitná a táskát.
    Anyaga: külső: mosott len. Fogalmam sincs, mi az, ez volt a neve. Belseje: már nem emlékszem, aki látta, mindenki azt mondta, hogy szatén.

    Szerintem leírtam mindent.
    Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

    Comment


      #32
      Ami nekem jól jönne: egy PICI zseb a mobilnak. Mert a meglevők túl nagyok neki, mindig órákig keresem.
      Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

      Comment


        #33
        Köszönöm, Livus!
        Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
        Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
        teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

        Comment


          #34
          Livus, láthatnánk erről a tatyóról egy fotót?

          Comment


            #35
            Képzeljétek nekem is lett onbag-em! Majd jövök action shottal meg beszámolóval ha bevetésre került!
            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

            Comment


              #36
              Ööö, Maminti: ez a kérdés aktuális még? Vagy láttad ma a klubban a tatyókat?
              Itt van a táska blogja amúgy: http://blog.onbag.co.uk
              Ha konkrétan az enyémre vagy kíváncsi: arról nem csináltunk még fotót.
              Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

              Comment


                #37
                Livus, láttam, klassz nagyon egy szép doboz dívakehely figyelt benne

                Comment


                  #38
                  Azt hiszem, ez a topik rövidesen nekem is aktuális lesz. Sose férek el mostanában az eddigi táskákban
                  Varda

                  Roland (2007. december); Niké Boglárka (2013. április) anyuja

                  Az igazságnak sok arca van

                  Comment


                    #39
                    Micsoda! Belenéztél???
                    Amúgy a divacupot csak megbízásból vittem, nem az enyém (Nekem egyelőre nem jön be gondolati síkon ez a cucc... )
                    Aztán még kb. 20-at sóztak rám, hogy vigyemmá el De szívesen tettem!
                    Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                    Comment


                      #40
                      nem néztem bele!!! hanem épp mutogattad valakinek, én is ott álltam (Bogi közben a lábamba kapaszkodott pár pillanatra), így láttam be akartam kapcsolódni a beszélgetésbe, de inkább csak vigyorogtam a hátad mögött, és szemléltem a táskát

                      Comment


                        #41
                        Még egy dolog, de ez csak esztétikai kérdés: a hátizsákpánthoz való bújtatók lehetnének rövidebbek, mert a pánt átbújtatásához nem kell ekkora. És mutatósabb lenne, ha nem ekkora bigyóka lobogna a két sarkán.
                        Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                        Comment


                          #42
                          Na, csak lett még néhány kérdésem-kérésem.

                          Livus, csinálnál majd többet mutató képet a tiédről? A bélés pl. nem is látszik .

                          Nézegettem anyagokat, találtam mosott lent is, meg egy másik fajta lent. Ez a másik egy egész kicsit vastagabb. Szerinted az már gáz lehet?

                          Hátravéve nem túl széles? Azon agyalok, hogy én magamtól biztosan keskenyebbre és esetleg hosszabbra csinálnám, de ezek a hátizsák-funkciónál lennének jók, nem tudom, vállon nem lenne-e kényelmetlen.

                          És ha hátraveszed, akkor a pántokat átvezeted a bújtatókon és rácsomózod őket? Itt arra gondoltam, hogy két karikát varrnék, és akkor úgy működne, mint egy karikás kendő. Mondjuk a karikák használaton kívül szépen csilingelnének.

                          És még valami komolyabb záródást szeretnék kitalálni, mert nem szeretem, ha ennyire nyitott egy táska.

                          Na, szóval az agyam jár, majd egyszer a kezem is beindul.
                          Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
                          Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
                          teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

                          Comment


                            #43
                            Kati: nem készítettünk képet a táskáról. Liv múlt havi klubos fotói között viszont van olyan, amin látod a háton a táskát, meg a bélést (vége felé van egymás után ez a két kép).

                            Anyagvastagság: Kamcsatka vékonyabból varratta a táskákat. Könnyebbek, kisebbre összehajtogathatók használaton kívül. Szóval az enyémnél csak vékonyabbat láttam. Jucuu nekem anno azt ajánlotta, hogy ne túl vastag anyagokat válasszak.
                            Ha nagyon vastag az a másik anyag, nem tudom, nem gond-e a varrásnál? Nem értek hozzá, úgyhogy csak kérdezem. Bírni fogja a varrógép mindenütt azt az anyagvastagságot?

                            Hátizsákként: én nem egy kis méret vagyok... De amúgy lehet, hogy lehetne keskenyebb akár. Én mondjuk odavagyok a hosszúkás táskákért, egészen addig, míg nem kell benne megkeresnem valamit... Mert az aljára ugya nem látni le. De lehet, hogy ez ennél a táskánál nem így lenne, hiszen nagyon széles (mármint a másik irányba széles...).

                            Pántot úgy csomózom háton, ahogy írtad.
                            Érdekes ötlet ez a karika. Nem tudom, egyzserüsítene-e valamit (csilingeli csilingelne, az tuti Meg talán nehezebb is lenne tőle a táska). Abból a szempontból biztos jó lenne, hogy nem mindig sikerül pont egyforma hosszúra belőnöm a két pántot. Ezt meg lehetne finomítani utána.
                            De lehet, hogy ha többet hordanám háton, ez sem lenne gond, mert belejönnék a szimmetrikus kötözésbe

                            a záródást mindenképpen azt javaslom, hogy oldd meg jobban! Nkem sem tetszik ez a nagy lifegés. Még agyalok én is, hogy mit lenne érdemes csinálni az enyémmel. (Most az jutott eszembe, hogy lehet, hogy ha a tépőzár szélesebb lenne, és a táska teljes szélességén végigfutna, az jó lenne. Valahogy úgy, mint a Manuartos táskákon, ha tudod, az milyen)
                            Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                            Comment


                              #44
                              Köszi a választ, Livus! Múltkor elkerülte a figyelmemet a táska a klubos képek között, hát gyönyörű a bélés!

                              Anyagvastagság: valahogy azt gondolom, hogy vastagabb anyagból tartósabb lenne . De akkor ezt még átgondolom.
                              Kati (Kincső(2003 június), Tomi(2006 március) és Zsófi(2009 október) anyukája)
                              Nagyon vigyázz, mert aminek látod,
                              teszed is azzá a világot. /Fodor Ákos: Metaoptika/

                              Comment


                                #45
                                Kicsit belekotyogok . Livus táskájának az anyaga vékonyabb volt a varrónő szerint, mint Orsié. Azt mondta, síma nadrágszövetből varrta, míg Lívié egy ritka szövésű lenvászon volt. Nyugodtan megpróbálhatod vastagabbal anyaggal is, szerintem egy háztartási varrógéppel is menni fog a varrás.
                                Jucuu és Szilárd (2007.08.04.)
                                http://jucuu.blogspot.com/

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X