Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozott babát láttam VIDÉKEN

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #61
    Tegnap a gödöllői Kastély parkban több hordozott babaát is láttam a waldorf ovisok sárkányeregetésén. Másfél év körüli kisfiút fekete pántos, fekete alapon fehér mintás mei taiban, egy éves kislányt sárga-zöld Kamchatka (!) kendőben (sajnos elől, félbehajtott kendőben), egy picurit kézben, de volt náluk egy vkék rugalmas kendő, KKrisztit és Daniját rubinrot indioban (asszem).
    Viki

    Comment


      #62
      Láttam Szedo1 Zsuzsit, 24-én a Hordozó Napon, Nyíregyházán, gyönyörűséges Eszter babácskával kendőben.
      Ugyanitt láttam Rumbold Évát, aki Juli babával érkezett és érdekes, jó hangulatú előadást tartott és felkendőzte a kismamákat.
      Ennyi hordozó nőt még sosem láttam egy helyen.
      Utoljára szerkesztette Mizó; 2009.09.30., 10:28.
      “Élni szívből kell, nem izomból meg ésszel. Mert látni tudni kell és nem elég, ha nézel.”

      Comment


        #63
        Sziasztok!

        Most, hogy rátaláltam erre a topikra is, gyorsan leírom, hogy szombaton (szept. 26.) Zebegényben a tökfesztiválon láttam egy 1 év körüli kicsi lányt az anyukája hátán Nanduban és egy nála kisebb babát is az anyuján csípőn nemtudommilyen csatos hordozóban.
        Meg ott volt az én pici lányom is az apukáján elől liliputiban , a fiamat nem láttam, mert ő az én hátamon volt

        Hát, most ennyiről tudtam beszámolni.
        Boglárka - Á (2009.01.07.), V (2009.01.07.) és F (2010.12.28.) Anya-manyája

        Comment


          #64
          Mizó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Láttam Szedo1 Zsuzsit, 24-én a Hordozó Napon, Nyíregyházán, gyönyörűséges Eszter babácskával kendőben.
          .

          őket én is látta, még a hordozós hét előtt
          a kedvemért megmutatták, hogy kell felkötni a kendőt, nagyon szuper volt, azóta gondolkodom egy kendő beszerzésén a mei tai mellé..

          Comment


            #65
            Most már értem, miért volt a topik elődjének "ufós" címe. Ma ránk pont úgy néztek babaúszás után a kendőben, mintha idegen bolygóról estünk volna le. KÉt megjegyzést kaptunk: egy "segítsek?" (rövid már a kendőnk nekünk, és sokat kellett igazgatni, hogy beleférjünk) kettő: (nem nekünk mondták, de rólunk jegyezte meg egy apuka) nekünk is kéne egy ilyen. Anyu csak hümmögött, hogy hát van, de aztán nem tudtunk beszélni róla, mert a nagyobbik után kellett rohangásznom
            "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

            Comment


              #66
              Ma kora délután Szegeden a Batthyány utcában elsuhant mellettem valami kék színű kendőben egy háti baba. Én autóban ültem, MT a hátsó ülésen, ők nem láthattak.
              Szép az élet öt gyerkőccel...

              Comment


                #67
                tmanyasz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Most már értem, miért volt a topik elődjének "ufós" címe. Ma ránk pont úgy néztek babaúszás után a kendőben, mintha idegen bolygóról estünk volna le.
                Én is úgy néztem arra a két hátibabásra, akit eddig itt helyben láttam (így: ). Talán még inkább, mint az, aki még sose látott ilyet
                Emma
                R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
                gemmamamami@gmail.com

                Comment


                  #68
                  Mondjuk annyira még nem sokkoltuk őket, hogy háton vigyem (ez még gyakorlás alatt)
                  "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

                  Comment


                    #69
                    Szerdán Debrecenben a gyermekklinikán láttam egy apukát kb fél éves fiát hordozta elől valamiben. Nem kenguru volt, de nem is kendő. Messziről MT-nek tűnt. Nem láttam jól, mert csak elsuhantak mellettünk.

                    Comment


                      #70
                      Szerdán délelőtt 11 örül Eger, Dobó tér, anyuka üres babakocsival, rajta valamilyen bordó karikásban bölcsőben piszike baba.

                      Több hordozott babát nem láttam, csak mi keltettünk közfeltünést
                      Maczy, meg a bocsok: Bori (07.01.29.), a kisasszony , Zsombor (09.02.27.), az égedelem , Janka (11.09.21.), a ráérős maratonista októberben elérjük az optimumot, és mindehez a körítés

                      Comment


                        #71
                        szörnyűséget láttunk ma Salgótarjánban: anya hasán kisbaba vmi rettenet kenguruban, de úgy, hogy a gyerek feje kb. az anya köldökén, ha ez nem lenne elég, anya kezében cigi virított
                        Utoljára szerkesztette tmanyasz; 2009.10.02., 18:52. Oka: kenguru helyett kendőt írtam először (a megszokás)
                        "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

                        Comment


                          #72
                          Ma délután itt Pécelen láttam egy anyukát világoskék-drapp csikos kendőben, elöl keresztben kisebbik gyerkőccel, kezében kismotor, mellette a nagyobbik gyerkőc
                          Edina - Z (2008) Cs (2010), B (2012) és L (2014)

                          Comment


                            #73
                            Ma Móron a bornapokon rengeteg kézben-hordozott babát láttam. Mellettük babakocsi. És egy kislányt (?), egy kalapos férfi vitte vázas hátiban. (messze voltak és a sok lufi takarta őket)
                            Ja, meg Noémit a hátamon, mikor tükörbe néztem
                            Zsuzsa, Andris és Nola anyukája, akinek már csak szép emlék a hordozás

                            Comment


                              #74
                              Hehe, a kalapos férfi a férjem lehetett a vázassal. És igen, kislány Rájuk volt kötve egy lufi. Mentségünkre szóljon, hogy addig én vittem Hannát Hajtkában háton, de addigra már elfáradtam (hiába, 24 hetes pocak) és uram csak vázasban hordoz.
                              Ti miben hordtatok? Csak nem piros kendőben? Mi sok kendőst láttunk (4-5-öt minimum), de a legtöbb borzalmas elölkeresztbe volt kötve. Egy batyubabát láttunk - piros kendőben.
                              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

                              Comment


                                #75
                                Sziasztok!

                                Én még teljesen kezdő vagyok itt a fórumon is (első hozzászólásom), illetve a hordozásban is (jövő hét elején érkezik az első Bora mei-tai-unk). De azt hiszem, a városban (Nagykőrös) is első leszek - legalábbis még sosem láttam -, aki mei-tai-t fog használni. A mi kicsi lányunk most 4 hónapos és mindig is arról álmodoztam, hogy ha lesz gyermekem, akkor hordozni fogom. Amikor 2 hónapos volt, kaptunk is egy kengurut kölcsön, és néhányszor (talán 4-5 alkalommal) már volt is benne - ne vessetek rám követ, mentségemre legyen mondva, hogy korábban sosem hallottam a mei-tai-ról és arról sem, hogy a kenguru, főleg kifelé, ilyen káros lenne. Azonban amióta "megvilágosodtam", nem is vettük elő a kengurut.
                                Egyébként nálunk a városban mindössze kétszer láttam hordozott babát, mindkettőt kenguruban, az egyikük nagyon picike volt és az anyukája hasán volt befelé, a másik kicsit nagyobb, őt apuka vitte, azt hiszem, kifelé fordítva.
                                Ja, és augusztus 3-án Debrecenben voltunk, ahol láttam 2 anyukát együtt, akik kendőben hordoztak. Irigy is voltam rájuk
                                Utoljára szerkesztette Zsizsu; 2009.10.03., 21:25.
                                Bogi (2009) és Beni (2013) anyukája

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X