Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozás állapotosan

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Hordozás állapotosan

    Lassan aktuális lesz a kérdés nálunk, nem találtam hasonló topikot, így elindítom. Gyűjtsük össze a tapasztalatokat, melyik hordozóeszköz illetve hordozási mód ideális a pocakos hordozáshoz. Miért? Negatív tapasztalatokat is várok, hogy melyik miért nem?
    Köszönöm, ha válaszoltok!
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

    #2
    jó tpoic, én is filózom, m aug.ban már indul a tesóproject
    Dius vagyok
    Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

    Comment


      #3
      én 30. hétig hordoztam köbö, hosszú kendő-batyu-tibeti kötés kombinációban
      3 a királyfi, majd a 4. lány lesz

      Comment


        #4
        Nagyon jó topic, nálunk teljesen aktuális a téma.
        ÉN eddig gyors ki-be rohangáláshoz ssc-t használtam, na az már most sem jó, pedig még csak a 14. hétnél tartok. De a kendő az nagyon megy még. Általában bwcc-zek még elöl csomóval, de néha kényelmesebb már a tibeti véggel.
        Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
        Aki aromaterapeuta is

        Comment


          #5
          Van egy hasonló topic, csak nem volt hosszú életű: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=704 Hordozás pocakosan.
          Engem is érdekelne a téma, bár heteken belül aktualitását veszti nálunk, de a későbbiekben még jól jöhet... (ha apa meggondolja magát )
          Dóri,
          Tomi (2007.10.03.) , Aliz (2009.06.28.), Ábel (2011.07.22.)

          Comment


            #6
            Én Kozyban hordoztam, amíg le nem került a télikabát, ez kb. félidő volt, vagy kicsit több. Addig nem volt semmi gond, a hasam sem volt nagyon nagy és a kabát is védett. Utána nagy hassal csak párszor kötöttem fel, ha nagyon nyügi volt, míg nekem pl. ebédet kellett csinálni. Az egyik pántot a hasam alatt a másikat fölötte vezettem. Sokkal kényelmesebb volt, mint 2 percenként emelgetni és nyugtatni. Az utcára azért így nem mentem volna ki.
            Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

            Comment


              #7
              Én most a 17. hétben járok, csak kendőzök. Egyelőre még a batyu is remek rövid távon, hosszabb távra meg wiegleproof-ot kötök, az tökéletes.
              szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
              www.facuccok.hu

              Comment


                #8
                és az emelgetéstől nem féltitek a tesót? én semmmmmit sem emeltem terhesen emiatt..
                Dius vagyok
                Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                Comment


                  #9
                  Dius, megtennéd az első szülöttel, hogy nem veszed fel, ha azt szeretné?! Te sem bírnád ki.
                  S persze bízni kell a sorsban is, hogy emiatt semmi baja se lesz ugyanúgy mint a szopitól sem.
                  Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                  Aki aromaterapeuta is

                  Comment


                    #10
                    Lujza, nagy-nagy öleléssel gratulálok!
                    már nem vagyok mamami
                    csakazolvassa@freemail.hu -- itt megtalálsz
                    minden jót!

                    Comment


                      #11
                      rasmia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      és az emelgetéstől nem féltitek a tesót? én semmmmmit sem emeltem terhesen emiatt..
                      Dittacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Dius, megtennéd az első szülöttel, hogy nem veszed fel, ha azt szeretné?! Te sem bírnád ki.
                      S persze bízni kell a sorsban is, hogy emiatt semmi baja se lesz ugyanúgy mint a szopitól sem.
                      Hát igen egy 1-1,5 évessel nem lehet megtenni, hogy nem veszi fel az ember. Nekem mondjuk elég rossz volt, mert sokszor fájt a hasam. Megittam a világ összes Mg pezsgőtablettáját. A szopit is abbahagytuk a 14. hét környékén.
                      Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                      Comment


                        #12
                        mivel alacsony vagyok és a hasam alatt a csípőmnél megy az alsó pánt, nekem a beco teljesen jó, szerintem akár végig működhet(ne, de nem hiszem, hogy mondjuk a nyolcadik hónapban akarok még plusz tíz kilót a hátamra is...).

                        ami az emelgetést illeti, az egyik barátnőm mondta, hogy sokkal jobb a folyamatos terhelés, mert azt megszokja az ember, mintha sokáig nem emelgetsz aztán egyszer felkapod a nagyot.
                        Coffie

                        Comment


                          #13
                          Coffie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          sokkal jobb a folyamatos terhelés, mert azt megszokja az ember, mintha sokáig nem emelgetsz aztán egyszer felkapod a nagyot.
                          hát ja, mert olyan szerintem nincs, hogy a 9 hónap alatt néha-néha ne adódna olyan helyzet, hogy MUSZÁJ egyszerűen vinned.

                          HÉDI
                          Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)

                          Comment


                            #14
                            jó kérdés, h megtenném-e az elsőszülöttel, h nem veszem fel.
                            de vajh megtenném-e másodszülöttel, h emiatt esetleg gond legyen? hmmm? (azért erősen hypochonder vagyok, ezt kalkuláljátok bele)

                            vhogy azt gondolom, h ha már jár-járogat, akkor nincs akkora gond, m akkor babakocsi (bár akkor elég behatárolt, h hova tudunk menni), ill. az ölembe bmikor ülhet, de vinni órákon át - háááát..
                            Dius vagyok
                            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

                            Comment


                              #15
                              Rasmia: nekem pl. sokkal fárasztóbb volt állandóan emelgetni, mint amikor már nagy hassal is magamra kötöttem.
                              Meg hiába járogat, milliószor fel kell egy nap emelni.
                              Szóval a kis korkülönbséghez ezt bele kell kalkulálni, hogy tudod-e csinálni.
                              Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X