Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Waldorf pedagógia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Szilvi, és ezt a 18-20 betűt írni és olvasni is kell tudni?

    Nálunk (nem waldorf) iszonyúan el van szállva ezzel a tantónéni
    Három a gyerek, egyik sem baba

    Comment


      #32
      Ja, hülyeséget kérdeztem, folyóítrás harmadikban, már látom.
      Három a gyerek, egyik sem baba

      Comment


        #33
        Én olvastam hatévesen, a szüleim meg is ijedtek, nehogy azt higyjék róluk a suliban, hogy tanítottak engem, ezért el kellett titkolnom. Így viszont egy csomót unatkoztam. A gyereknek viszont a legjobbat szeretném, és nem akarom, hogy már háromévesen bedarálja a gépezet... Nagyon tetszik eddig minden a Waldorf-pedagógiával kapcsolatban.

        A gyakorlatban az hogy néz ki, hogyha valakinek menet közben adódik olyan anyagi nehézsége, hogy nem telik egyszercsak tandíjra?

        Szilvi, esetleg megmondanád, hol leljük a babaneten az évekkel ezelőtti vitát?
        Zsuzsi

        Comment


          #34
          Köszönöm, Szilvi! Fel is hívom őket! Ez egy jel, hogy ma ilyen topic indult!
          Zsuzsi

          Comment


            #35
            Nem unatkozik, ugyan! Hiszen ő sem ismeri a betűk történetét, a betűmesét, a betűhöz kapcsolódó tevékenységek ugyanolyan vonzóak számára, mint annak, aki nem tud olvasni. Van, hogy az előrébb járók kapnak külön feladatot, de szerintem nem elsőben...
            Voltam nyílt napon, egyetlen egy olyan alkalom volt, amikor kétbetűs szótagokat, szavakat kellett olvasni a tábláról az új betűvel, és mondta az osztálytanító, hogy akik könyveket olvasnak otthon, azok tegyék le a kezüket...
            szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
            Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

            Comment


              #36
              Vagyis tegnap, elnézést, csak ma vettem észre...
              Zsuzsi

              Comment


                #37
                A babaneten is van egy w.-topik, szerintem viszpnylag az elején volt ez a hosszú és tartalmas, és klassz vita.

                Anyagi nehézség: akkor szólsz, és amíg nem rendeződik, addig kevesebbet fizetsz. Meg állandó kedvezményt is lehet kérni, Óbudán nem automatikus a testvérkedvezmény, például. De mi sem fizetünk havi 60e-t a 3 gyerek után, mert nem bírnánk.
                szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                Comment


                  #38
                  Zsuzska,
                  hát írni igen, nyomtatottan. Azt mondják, hoyg előbb tanulnak a gyerekek írni, majd a saját írásukat olvassák. Egyébként emlékszem: Alex is tudott má rírni nagy nyomtatott betűkkel nagycsoportban (persze az egész mondat egy szóból állt, és fonetikusan írta), de idegen szöveget nem tudott olvasni.
                  szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                  Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                  Comment


                    #39
                    Nagyon köszönöm a válaszaidat, Szilvi!! Most nem tudom rendesen megfogalmazni, de ez nekem nagyon sokat jelent. A gyerekeim a mindenem, és nem szeretném, ha őket is tönkretenné a rendszer, csakúgy mint engem annakidején. Én most hetek óta nem alszom, mert az óvoda réme lebeg előttem. Én nem éltanulót szeretnék a gyerekemből, hanem boldog, kiegyensúlyozott felnőttet. Na, hogy ne beszéljek ennyire rébuszokban, ellátogatok (egyszer, ha rászánom magam) a Mérgező szülők topicba...

                    AMúgy én is így "írtam" annakidején, int Alex, és már az ovit is untam, persze azt elsősorban utáltam. A mai napig fel tudom idézni azt a szörnyen elhagyatott, rémes érzést, amit kiscsoportban éreztem, nagyon hiányzott az Anyukám, mindenki tök idegen volt, brrr..!
                    Zsuzsi

                    Comment


                      #40
                      Livus, én voltam egyszer LLL-csoporton ott, amikor Zsombor sztrájkolt. erre emlékszel? akkor mi voltunk
                      én meg láthattalak a babahordozós hét megnyitóján?
                      egy egy év körüli lányod van talán?
                      Irén
                      Zsombor (2008.05.27.) és Dani (2010.03.30) anyukája
                      www.mamarchivum.freeblog.hu

                      Comment


                        #41
                        Szilvi, Vera, olyan jó érzéssel olvasom, amiket írtok, megnyugtat, hogy van egy ilyen varázsos világ, ahol nem húzzák rá a csodálatos és különleges gyermekemre a kocka-sablont, hanem nőhet, mint egy erős és termékeny fa, amerre Ő akar. Egy ilyen közösségbe, ilyen kezekbe szívesen adnám Őket, nem érzem azt, hogy idegen világba kerülnének.
                        Ha mérlegelek, mit kapok/kapnak ettől az ovitól, iskolától, olyan jelentéktelennek tűnik az anyagi része, meg az odautazás nehézségei...remélem a mi utunk is ez lesz!
                        Benjámin (2006.05.) , Jonatán (2008.06.) és Szófia (2011.03.)

                        Comment


                          #42
                          Vekerdy: Gyerekek, óvodák, iskolák
                          (Témához kapcsolódóan. )
                          Kata
                          Tamás Krisztián (1996.11.18.) Mira Zoé & Gergő Bence (2008.04.19.)
                          Drukkokat kérek, autóbaleset utáni vizsgálatokhoz és regenerálódáshoz! Köszönöm

                          Comment


                            #43
                            Nekem az tetszik még a Waldorf pedagógiában, oktatásba, hozzáállásban, hogy nem csak a gyerekek, hanem a szülők aktív részvételén nagy hangsúly van. A szülők tök részt vesznek az intézmény életében, akár felújítás van, vagy karbantartás, pénzfelhajtás. Szóval, nem az van, hogy letudom a gyereket, hanem részese vagyok, hozzáteszek a gyerekek körülényeihez. Együtt gondolkodunk a tanári karral, a gyerekekkel.
                            Juli
                            Ákos 4 éves

                            Comment


                              #44
                              jujjj de örülök nektek és ennek a topicnak!!!!!
                              jövőre lesz 3 éves a lányom és gondolkodtam oviban neki, de akkor lehet hogy másik irányba indulunk majd el? huu, nagyon izgalmas a téma nekem!
                              Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
                              Aki aromaterapeuta is

                              Comment


                                #45
                                Kalka,
                                nagyon jót szóltál! Bizony!
                                Szokták is mondani, hogy oviba/suliba nem gyereket vesznek, hanem családot. Ezért is nagyon fontos, hogy mindkét szülő támogassa ezt az utat, de lagalábbis ne ellenezze, mert az viszont a gyereknek nagyon nem jó hosszú távon.

                                Ezért is van havonta (idősebb osztályoknál hathetente) szülői est. És ezek nagyon jók, mert nem csak az aktuális teendőkről van szó, hanem a pedagógiáról, az osztályról, sőt, nagyon gyakran van olyan, hogy a szülők is olyasmit csinálnak, amit éppen a ygerekek. Pl. festünk, énekelünk, babzsákozunk, kötelet ugrunk (röhögünk, mert nekünk nem megy már a két kötélben ugrálás sem, míg a gyerekeinknek ennél sokkal bonyolultabb dolgok igen), zsonglőrködni próbálunk, stb.
                                szilvi gyerekei: Alex 95, Olivér 97, Abigél 2001, Timothy 2006, Milla 2009
                                Waldorf babáim (régi) albuma, újabbak a facebook-on

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X