Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    A víz a szoptatashoz nálunk is alap, sokszor magától hozza. jó a lista.

    Egyébként én is béna voltam az elejétől. Annyira jó anya akartam lenni, hogy az apját oda se engedtem... most meg küzdünk mindhárman, hogy hová fér el apa. Kell az a terápia!
    Én is szoktam sajnos káromkodni és fél hangosan morogni este

    Comment


      zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

      Igazából én nem célozgattam rá, hanem konkrétan mondtam neki, hogy mire lenne szükségem, pont egy vita hevében mondtam neki, hogy más apukák is dolgoznak és bizony van olyan aki meló után haza megy, és időt tölt a gyerekével pl van egy barátnőm akinek a férje munka és családiház építése mellett is volt ideje, energiája, higy este megetettem a kislányt, fürdette és elaltatta, addig a barátnőm megfőzött vagy elment fürdeni, hajat mosni. Persze nem mindennap tudják kivitelezni, mert sokszor úton van az apa, de azért elég sokszor megy ez a rutin már a legeleje óta. Persze az elején amikor kicsi volt akkor kB 2 hétig mindig vitte a babát nálunk is etette és persze amíg újszülött volt hamar bealudt aztán nálam még sírt és egyszer mondtam neki, hogy néha nekem is kéne altatni, nehogy amikor vissza megy dolgozni ne tudjam majd elaltatni. Na ezt azóta hallgatom, higy ezt akkor mondtam. Az a baj, hogy nálunk mindennek a vége a vita majd napokig nem szól hozzám. Ami szar érzés, mert azt erősíti meg bennem, hogy nem mondható el neki ami bánt vagy amire szükségem van. Amikor mondtam a pszichológust is ki volt akadva, hogy hülyeség és ilyenekre Elba..ni a pénzt!!?? Szóval ezekben ni cs igazán balance köztünk. Valahogy mióta Oli megszületett nem tudunk kommunsem egymáss, mert vagy vita van vagy még beszélni se tudunk 🤨🙉 tudom bennem is sok a hiba kiben nem de ha mi egymás előtt nem nyílhatunk meg és nem támogatjuk egymást, akkor kire szamíthatunk? 🤷🏼‍♀️
      Ez irtó gáz viselkedés a részéről. Folyamatosan a sértődött óvodást játsza.
      Itt sokkal méllyebbről kellene a problémát kezelni, mint hogy miben segíthet.
      Azért nem hagynám annyiban és kis falatokban próbálnék vele fix dolgokat megbeszélni. Pl. hétvégente egyik reggel vigye le ő a gyerekeket.
      Vigye el őket egy óràra játszótérre. Ültesse be a kicsit a babahintába.
      Ha anyósoddal jó a viszony, őt is bevetném heti 1-2x 1-2 órára.

      Comment


        zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

        Én totál megértem ezt amit írsz, nem biorobot az ember, hogy a végtelenségig fotoszintetizalva éljen. Én már igaz nem szoptatok (sajnos😟😞) de nálam sokszor van éjjel az, hogy pl elalszik az ölembe a gyerek, leteszem, hogy kimegyek pisilni, de az ágy végéig érek el és már sír, fel kel. Akkor vissza megyek, és elölről altatás stb stb, és ez órákon át így megy. Én ezt is mondtam h ez embertelen, h nem tudsz elmenni wcre se. Mert ilyenkor ő meg lent van mármint a férjem én meg fent a picivel és a kiságy rácsa le van szedve a mi oldalunk felől szinte egybe van a kiságy és a nagy ágy így át tud mászni és leesik ezért nem merem itt hagyni 🙄
        Na, egész nap akarok írni, de nem jön össze...

        Szóval szerintem a férjed kicsit bele van kényelmesedve, hogy mennyi mindent megcsinalsz, és mennyire jó anya igyekszel lenni. Muszáj tennie a kapcsolatért. Jelenleg azt, hogy jobban kiveszi a részét. Pl. Felkel egy hétvégi napon, segít, hogy pisilhess, visz neked inni, stb. A fiatok már elég nagy, tényleg elvihetné egy körre játszótérre, stb. Szerintem nem panaszkodsz. Amiket leírsz, azok nagyon is komoly szituk.

        Comment


          Mumin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

          Ez irtó gáz viselkedés a részéről. Folyamatosan a sértődött óvodást játsza.
          Itt sokkal méllyebbről kellene a problémát kezelni, mint hogy miben segíthet.
          Azért nem hagynám annyiban és kis falatokban próbálnék vele fix dolgokat megbeszélni. Pl. hétvégente egyik reggel vigye le ő a gyerekeket.
          Vigye el őket egy óràra játszótérre. Ültesse be a kicsit a babahintába.
          Ha anyósoddal jó a viszony, őt is bevetném heti 1-2x 1-2 órára.
          Próbálkozom mindig, higy tudjunk beszélni a dolgokról lemondom, hogy mit is érzek vagy gondolok sokszor ő is elmondja, de ő alapban egy nagyon befelé forduló ember. Tudom, hogy akaf segíteni pl tegnap is meg csinálta a kaját amíg altattam Olit. Persze mindent én se tudok egyszerre és pl ma még is kérdezte, hogy mit csináljon ameddig alszik Oli. Csak az, hogy folyton én vagyok a gyerekkel nagyon terhelő imádom és nem azért mondom, h én le akarom passzolni csak lehet egyszer jó lenne, ha ő ülne és játszana a gyerekkel én meg még főznék mert az is egy kikapcsolódási pont. Én már azt csinálom, hogy egy üveg vizet itt hagyom az ágyban és ha kell tudok inni, de nem merek sokat mert aztán pisilnem kell 🤪 nálunk mindig ilyen olaszos hangulat van amúgy mert én sem vagyok zert egy egyszerű ember és bizony egy idő után kifakadok és akkor minden ki jön és néha nem épp kedves stílusban. Ma pl tök jó, higy esett a hó most alszik Oli, de ha felkel akkor az lesz, h megkerem a férjemet, hogy ameddig én elmennék lefürdeni össze rakom a gyereket és kicsit vigye ki az udvarra, had lásson havat szerencsés gyerek most lesz egy éves és már látott havat 😂 sok gyerek éveken át nem lát mert nincs, 😪😅 szóval kíváncsi leszek mert most pár napja nem beszélünk megint a legutóbbi vitának óta, és persze enn mindig pro alkozon, de nem túl kedves velem most épp. De azért Olival az szóval bízom benne h jól el lesznek 🙏 anyósommal jóban vagyok amúgy hála istennek vihetem is Olit, de azért inkább azt mondanám havi 1-2 alkalommal és csak 2 vagy max 2 órára mert nem tudja elaltatni de legalább már elvan újra a mamával mert volt egy idő h nem is tudtam vinni. Amúgy most keveset volt mert még operálták és kímélni kellett a hasát.

          Comment


            florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Na, egész nap akarok írni, de nem jön össze...

            Szóval szerintem a férjed kicsit bele van kényelmesedve, hogy mennyi mindent megcsinalsz, és mennyire jó anya igyekszel lenni. Muszáj tennie a kapcsolatért. Jelenleg azt, hogy jobban kiveszi a részét. Pl. Felkel egy hétvégi napon, segít, hogy pisilhess, visz neked inni, stb. A fiatok már elég nagy, tényleg elvihetné egy körre játszótérre, stb. Szerintem nem panaszkodsz. Amiket leírsz, azok nagyon is komoly szituk.
            Ezzel én is így voltam a napokban. Szerettem volna válaszolni, de sajnos nem jött össze tegnap annyira fáradt voltam, hogy ölembe Olival logó fejjel aludtam arra keltem fel, hogy Oli tolja el a fejem mert csikálta a hajam 🙉🤪 most meg fáj a nyaki gerincem meg amúgy a gerincem is 😪😂 pont írtam Muminnak is, hogy nálunk mindig is ez az olaszos hangulat volt, jól össze veszünk vita, aztán napokig nem beszélünk. Most pl a nem beszélünk van. 🤫😵Tegnap itt voltak a barátaink délután, amúgy rendes volt a férjem, mert amíg altattam a gyereket megcsinálta a húst szóval ebben segített, meg segít mindenben a ház körül csak azt érzem a gyerekkel nem akar lenni, szereti nagyon tudom csak valahogy nincs el vele. Nekem meg jól esne néha kicsit mást is csinálni attól függetlenül , hogy imádom a kisfiam. Annyira rosszul esett, hogy a férjem társa mondta, hogy azért ilyen aktív a gyerek, mert hogy én is pörgök mindig. Lehet nem mondom, hogy nem, de a férjem első fia is ilyen volt pontosan mint Oli ugyan ilyen!!! Ezt mondtam is nekik, erre mondta a férjem, hogy mert én is ugyanolyan idegbeteg vagyok mint az első élettársa 🙄 erre mondtam akkor te választottál rosszul, mire rá vágta, hogy" igen na ott a pont nálam". 🥺😟 Amikor még nem volt Oli a vitáink 99%a a fia miatt volt,és a volt élettársa miatt, aki azóta is egyengeti az életünket, szóval megmondta mi hogy legyen, igaz ma már sokkal jobb a kapcsolat vele mint anno, de a sok vita miatta és a gyerekük miatt volt, mert annyira neveletlen és nehéz természet volt. Hála istenek mára már sokat javult a kapcsolatunk, de nekem anno mindent el kellett tűrnöm, ha szóvá tettem valamit az sem tetszett. Néha azt éreztem azt várják h anyja helyett anyja legyek a kisfiúnak. A lényeg, hogy akkor se voltunk sokat együtt rengeteget dolgoztam ő is és nem voltunk kettesben nagyon akkor sem. Pl nyaralni mindig csak a gyerekkel mentünk, pedig mehettünk volna úgy is hogy van egy családi nyaralás és egy amikor ketten vagyunk. Most, hogy megszületett Oli és nincs annyi időm rájuk már ez sem jó, ezt érzem totál, hogy ez a legfőbb baj. Nem ők vannak már az első helyen. Szó ami szó igazad van, hogy én mindent megetettem mindig erőn felül és lehet, hogy most, hogy ha bele is szakadok nem tudok annyi mindent megcsinálni és bizony, ha hozzá szoktatsz valakit valamihez nehéz utánna máshogy alakítani.

            Comment


              zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

              Ezzel én is így voltam a napokban. Szerettem volna válaszolni, de sajnos nem jött össze tegnap annyira fáradt voltam, hogy ölembe Olival logó fejjel aludtam arra keltem fel, hogy Oli tolja el a fejem mert csikálta a hajam 🙉🤪 most meg fáj a nyaki gerincem meg amúgy a gerincem is 😪😂 pont írtam Muminnak is, hogy nálunk mindig is ez az olaszos hangulat volt, jól össze veszünk vita, aztán napokig nem beszélünk. Most pl a nem beszélünk van. 🤫😵Tegnap itt voltak a barátaink délután, amúgy rendes volt a férjem, mert amíg altattam a gyereket megcsinálta a húst szóval ebben segített, meg segít mindenben a ház körül csak azt érzem a gyerekkel nem akar lenni, szereti nagyon tudom csak valahogy nincs el vele. Nekem meg jól esne néha kicsit mást is csinálni attól függetlenül , hogy imádom a kisfiam. Annyira rosszul esett, hogy a férjem társa mondta, hogy azért ilyen aktív a gyerek, mert hogy én is pörgök mindig. Lehet nem mondom, hogy nem, de a férjem első fia is ilyen volt pontosan mint Oli ugyan ilyen!!! Ezt mondtam is nekik, erre mondta a férjem, hogy mert én is ugyanolyan idegbeteg vagyok mint az első élettársa 🙄 erre mondtam akkor te választottál rosszul, mire rá vágta, hogy" igen na ott a pont nálam". 🥺😟 Amikor még nem volt Oli a vitáink 99%a a fia miatt volt,és a volt élettársa miatt, aki azóta is egyengeti az életünket, szóval megmondta mi hogy legyen, igaz ma már sokkal jobb a kapcsolat vele mint anno, de a sok vita miatta és a gyerekük miatt volt, mert annyira neveletlen és nehéz természet volt. Hála istenek mára már sokat javult a kapcsolatunk, de nekem anno mindent el kellett tűrnöm, ha szóvá tettem valamit az sem tetszett. Néha azt éreztem azt várják h anyja helyett anyja legyek a kisfiúnak. A lényeg, hogy akkor se voltunk sokat együtt rengeteget dolgoztam ő is és nem voltunk kettesben nagyon akkor sem. Pl nyaralni mindig csak a gyerekkel mentünk, pedig mehettünk volna úgy is hogy van egy családi nyaralás és egy amikor ketten vagyunk. Most, hogy megszületett Oli és nincs annyi időm rájuk már ez sem jó, ezt érzem totál, hogy ez a legfőbb baj. Nem ők vannak már az első helyen. Szó ami szó igazad van, hogy én mindent megetettem mindig erőn felül és lehet, hogy most, hogy ha bele is szakadok nem tudok annyi mindent megcsinálni és bizony, ha hozzá szoktatsz valakit valamihez nehéz utánna máshogy alakítani.
              a hajcsiklandás!! Nekem a fejem szokott hátranyaklani a kanapéra, ha este ott szoptatok. Úgy egészen lehet aludni...

              Tök jó, hogy a férjed bevállal a ház körüli feladatokból. Viiszont én is tudom, milyen egész nap az imádott szeparációs szorongó matricánkkal lenni... KELL valami amit nélküle csinálsz, min. fél óráig! De inkább több (álmodozok itt ). Nehéz tud lenni a feladatmegosztás, de muszááááj.

              Huhh, nehéz lehetett ez a helyzet a korábbi kapcsolattal, gyerekkel. Meg kellemetlen, hogy megy a hasonlítgatás.

              Comment


                Nekünk egészen alvós éjjeleink vannak és nappal is alszik mostanában a lány.


                Csak éjjel sokat kelt, én meg folyton elaludtam mellette! annyira szerettem volna a ferjem mellé bújni, de helyette a vagy szopizó vagy vergődő kicsinyitett másával telt az éjjelem. Gondolom aludtunk is azért eleget, mert nem vagyok olyan hulla, de azért elég faradt lettem.

                és sajnos elég türelmetlen voltam vele, amikor ringatni kellett és nem mehettem a saját ágyamba. Úgy utálom, hogy ilyenkor olyanokat modnok mintha direkt bántana. szegény kislányom. Pedig nagyon szeretem!

                Comment


                  Nekünk mozgalmas éjjelünk volt, egymás után ébredtek a picik, és még a macska is idegelt.

                  Zsuzsi, lehet így szólítani? Nem idézem most a bejegyzéseidet, de ez nagyon elszomorító. Tapasztalatból, az én férjem is csinál olyan dolgokat, amivel megbánt, ő is hasonlítgat, de egyrészt nem teszi zsebre amit kap, másrészt bocsánatot kér és próbál változtatni. Soha nem volt olyan hogy napokig nem szólt volna hozzám. Úgyhogy nem is lehet ehhez sok dolgot hozzáfűzni nekem fáj, csak olvasva is.
                  "Azé a világ, aki teleszüli"
                  2012, 2014, 2016, 2019, 2022...

                  Comment


                    florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Nekünk egészen alvós éjjeleink vannak és nappal is alszik mostanában a lány.


                    Csak éjjel sokat kelt, én meg folyton elaludtam mellette! annyira szerettem volna a ferjem mellé bújni, de helyette a vagy szopizó vagy vergődő kicsinyitett másával telt az éjjelem. Gondolom aludtunk is azért eleget, mert nem vagyok olyan hulla, de azért elég faradt lettem.

                    és sajnos elég türelmetlen voltam vele, amikor ringatni kellett és nem mehettem a saját ágyamba. Úgy utálom, hogy ilyenkor olyanokat modnok mintha direkt bántana. szegény kislányom. Pedig nagyon szeretem!
                    Draga szívem neki is van vmi ami nyugtalanitja 😪🥰 nálunk ez az orrdugulás okozza a gondokat szegény már rémálmai vannak dobálja magát üvöltve sír. Sajnos éjjel is kell szívni a nozziját. Ma felhívom a magán orvosi centrumok van egy doktornő lehet már írtam mi ugye Kaposváron lakunk, és ő Pécsről jár le gyermek fül orr gegesz szomnológus is hozzá még elviszem Olit majd hátha tud valami okosat mondani, bízom benne h nem az orrmandula 🙏 én is nagyon csúnyán beszélek ilyenkor éjjel szegény kis Manóval bár tegnap este tudatosan nem tettem mert tudom h nem direkt csinálja, de néha amikor fel kel és az ölembe veszem dobálja magát mint aki önkívületi állapotban van és üvölt na az durva akkor már én is rá szólok, bár azt olvastam h ez egy alvási rendellenesség mint aki alvajárás, ennek állítólag az a megnevezése, hogy pavor nocturnus. Most nemnfarasztok senkit mi ez. De elég szar 🙄😂 szóval én meg értem ha éjjel az ember lányának el fogy a türelme sajnos. 🥺😞

                    Comment


                      kotta eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Nekünk mozgalmas éjjelünk volt, egymás után ébredtek a picik, és még a macska is idegelt.

                      Zsuzsi, lehet így szólítani? Nem idézem most a bejegyzéseidet, de ez nagyon elszomorító. Tapasztalatból, az én férjem is csinál olyan dolgokat, amivel megbánt, ő is hasonlítgat, de egyrészt nem teszi zsebre amit kap, másrészt bocsánatot kér és próbál változtatni. Soha nem volt olyan hogy napokig nem szólt volna hozzám. Úgyhogy nem is lehet ehhez sok dolgot hozzáfűzni nekem fáj, csak olvasva is.
                      Zsuzsi vagyok 🤪 nyugodtan szólíthatsz így 😇 a macska ismerős az engem is szórakoztatni szokott, meg a tengerimalac is. Néha azokat is szoktam átkot szórni, h pusztulnak ak már el aztán utánna sajnálom, őket h ezt mondtam 😮😪😞🥺 szomorú is engem elszökött ez az állapot. De nem volt ám ez mindig így, mert az én férjem egy áldott jó ember és most is az csak valahogy lehet van vmi ami most extremen frusztrálja azon kívül h elég szar a helyzet itthon., 🤨 amúgy szokott ő is bocsánatot kérni csak hát a szavak az emberben akkor is megmaradnak. Amúgy tegnap küldött egy képet rólunk amin ketten vagyunk és öleljük egymást azt írta a kép alá, higy hiányzol ahogy régen szerettél. 🥺 El sírtam magam mert sajnálom hisz tényleg régen ő volt a minden és most hirtelen nem kap semmit csak a vitát. De mondtam neki, hogy tartson ki amíg kicsit nagyobb lesz a gyerek biztosan jobb lesz, mert a szeretettel nincs baj szeretjük egymást, csak valahogy a fáradtság és az, hogy nem nagyon tudunk kettesben időt tölteni már kő ütközik a mindennapokban. De bízom benne hogy sikerül megoldást találni a gondokra. 🙏

                      Comment


                        zsuzsanna baller eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Draga neki is van vmi ami nyugtalanitja 😪🥰 nálunk ez az orrdugulás okozza a gondokat szegény márrémálmai vannak dobálja magát üvöltve sír. Sajnos éjjel is kell szívni a nozziját. Ma felhívom a magán orvosi centrumok van egy doktornő lehet már írtam mi ugye Kaposváron lakunk, és ő Pécsről jár le gyermek fül orr gegesz szomnológus is hozzá még elviszem Olit majd hátha tud valami okosat mondani, bízom benne h nem az orrmandula 🙏 én is nagyon csúnyán beszélek ilyenkor éjjel szegény kis Manóval bár tegnap este tudatosan nem tettem mert tudom h nem direkt csinálja, de néha amikor fel kel és az ölembe veszem dobálja magát mint aki önkívületi állapotban van és üvölt na az durva akkor már én is rá szólok, bár azt olvastam h ez egy alvási rendellenesség mint aki alvajárás, ennek állítólag az a megnevezése, hogy pavor nocturnus. Most nemnfarasztok senkit mi ez. De elég szar 🙄😂 szóval én meg értem ha éjjel az ember lányának el fogy a türelme sajnos. 🥺😞
                        Hu, a pavorról olvastam már, de eszembe nem jutott volna. Jaj, remelem valami egyszerűbb dolog lesz, ami gyorsan elmúlik.

                        Hat igen, akkor van gond, ha én sem vagyok teljesen magamnál. Olyankor nagyon önző vagyok.

                        Comment


                          Hm. Nálunk most pár napig majddnem mintaszerű volt az élet, nappal 2 alvás, vagy egy hoooosszú, szinte kiszámítható időpontokban... éjjel ugyan folyton ottfelejtettem magam, de azért néha sikerült férjjel is aludni.

                          Ma izgalmas éjjelnek nézünk elébe, nappal is rengeteget cicizett, de most valahogy folyton felébred. Gyorsan visszaringatható volt, de mire lehunynám a szemem, megint nyögdécsel. Remélem, csak ennyi lesz, és alszunk... (de ma nappal is nyögve-nyelősen aludt el, végül mondjuk aludt egy jóóó hosszút, harmadik nekifutásra.)

                          Comment


                            florifer eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hm. Nálunk most pár napig majddnem mintaszerű volt az élet, nappal 2 alvás, vagy egy hoooosszú, szinte kiszámítható időpontokban... éjjel ugyan folyton ottfelejtettem magam, de azért néha sikerült férjjel is aludni.

                            Ma izgalmas éjjelnek nézünk elébe, nappal is rengeteget cicizett, de most valahogy folyton felébred. Gyorsan visszaringatható volt, de mire lehunynám a szemem, megint nyögdécsel. Remélem, csak ennyi lesz, és alszunk... (de ma nappal is nyögve-nyelősen aludt el, végül mondjuk aludt egy jóóó hosszút, harmadik nekifutásra.)
                            Lehet a kis foga kínozza. 😪 Vagy most nagyon szorong a szeparacios időszak eleje nálunk is ilyen vokt. Remélem hamar túl lesztek rajta.🙏 Nálunk a szokásos ma viszem a dokihoz az orra eldugul ahogy felhozom aludni. Hiába tisztítom, szívom a nozziját, párologtatok. Mondjuk az éjjel már valamennyit aludtunk, de a férjem már napok óta át ment egy másik szobába hogy aludni tudjon én kB egy hete 3 max 4 órát alszom azt is csak úgy hogy kB fel órát alszom majd kelünk. Talán tegnap éjjel aludtunk 5 órát 🙏 már nagyon hiányzik a férjemmel töltött idő, hogy nem tudunk egy jót beszélgetni ha már a házaséletet nem is számolom 😪
                            Holnap ha minden igaz a mama vigyáz Olira pár órát és ha a férjem is tud haza jön előbb megbeszéltük, hogy beiktatunk ilyen alkalmakat havonta pár alkalommal, hogy ne menjünk tönkre 🥺
                            Egy másik téma, mint gyakorlott anyukák, tudtok nekem tippeket adni 1 Éves babának mit adjak reggelire, tízóraira, uzsira, vacsira? Az ebéd oké általában úgy főzök, hogy ehessen belőle vagy kap üveges baba kaját, ha nem olyan a kaja. Étkezések közt szoktam neki gyümölcspépet adni, vagy zabkását, néha, joghurt, de nem tudom mi lenne neki jó. Amiket meg olvasok a neten hát arra nincs időm elkészíteni és baromi drága alapanyagokkal készülnek a receptek. Ti mikortók adtatok tejet a babának? Én vettem neki zabtejet azzal szoktam neki néha tejbegrízt csinálni ilyesmi néha bundás kenyér, palacsinta de már nincs tippem mit adjak neki. 🤷🏼‍♀️ Letöltöttem 1 egy hetes minta étrendet ,csináltam is neki a dolgokat, de rengeteg mindent nem evett meg és csak dobtam ki a dolgokat. Viszont amit mi eszünk szívesen eszi csak nem tudom, hogy az elég - e neki tápanyagban meg persze kapja a tápszert is.
                            Köszönöm, ha valaki szán rám pár percet és meg írja náluk ki mit eszik 💖

                            Comment


                              Szerintem egy éves gyereknek mehet a kenyérfalatka valamilyen krémmel, zöldséges tùró. Joghurt. Zabkása gyümölccsel. Joghurt gyümivel, zabpehellyel. Sajtfalatkák kenyérrel.
                              Kifli. Ha iszik hozzá tápszert, akkor ezekből kis falatok vagy uzsira.
                              A lényeg talán az, hogy ismerkedjen az ízekkel. Biztos nem fog mindent elsőre megenni.

                              Comment


                                Igen, nekem is fognak tűnik, meg a mozgása és a karattyolása is ugrásszerűen fejlődik a héten. Egyébként jó éjjelünk lett. Kicsit kevesebbet aludtam, de arányaiban többet apával, ami fontos volt nekem. És még az éjjeli pisik közül is elcsíptem többet.

                                De jó,, Zsuzsi, hogy ezt kitaláltátok a férjeddel! Jó, hogy anyósod tud segíteni. Remélem, tényleg tudtok beszélgetni egy nagyot! Nekünk is az hiányzik a legjobban. Valahogy az együttlétre mindig kerül idő, csak ugye kevesebb, mint eddig. és nagyon hiányzik mellé a beszélgetés...

                                Kaja: hát megszólítva nem én vagyok, khm. De azért: az én lányom 8 hónapos. Nálunk az avokádó nagyon megy (crowdfarmingon rendeljük, vegyszermentes spanyol kistermelőtől, csak egy kicsit dragább darabáron, és sooooookkal finomabb), sült/párolt gyökérzöldségek, és meglepetésünkre a kedvenc a párolt kelkáposzta, meg persze az alma. Reggelire zabkása és gyümölcs, én is azt eszem. Semmibe nem kap sót vagy cukrot. Fűszereket gyengén, igyekszem előtte kivenni a részét, inkább zöldfűszert kapott eddig.

                                Tervezem majd még a kölesgolyót megkóstoltatni, de mindenhol csak sósat találok, natúrt még nem láttam, biztos drogériában kell keresni. Meg hát ráér...

                                Darabosat kap, és mellé szopizik, néha rögtön az asztalnál kéri, pedig figyelek, hogy szopi utan legyünk.

                                Nekem a legjobb tanács az volt hogy nézzem meg ,mit eszünk, és az egész étrendet alakitsuk úgy, hogy minél többet ehessen belőle a baba, később úgyis azt fogja enni, amit mi. szerintem ha átvizsgálod, mit esztek, és megpróbálod baba-kompatibilissé tenni (pl. Egy bolti kence tele van tartósítókkal, de tudsz te is túrókrémet vagy vajkrémet gyártani zöldfűszerekkel, vagy májkrémet kevés összetevőből, több meló, de finomabb is!). Lehet kapni amúgy rizspelyhet, kölespelyhet bioboltokban, nagyon finom kása készül belőle, ha unjátok a zabot. de ha szereti a banánt, abból pl. Szerintem teljesen elég egy uzsira, tízóraira. Nekem is elég...

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X